DOUBLE TRAP

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #61777

    το θεμα το διαβαζω τακτικα αλλα δεν εχω γραψει ποτε εδω οχι μονο γιατι δεν εχω ιδεα απο trap αλλα κ γιατι αν αρχισουμε την κουβεντα θα με πορωσετε(ηδη θελω αλλα δεν εχουμε σκοπευτηριο εμεις)κ καθομαι σε αναμενα καρβουνα.μια κ ειδα ομως για την ομαδα σας σκεφτηκα να σας πω καλη επιτυχια.

    οπως ειπε κ ο λεωνιδας δεν εχει σημασια η νικη(θα ερθει κ αυτη,ειμαι σιγουρος) αλλα η συμετοχη.

    κ μην ξεχνατε οτι η σπουδαιοτητα της νικης εξαρταται απο την αξια του χαμενου κ δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να αμφιβαλλει για την αξια σας.

    καλη επιτυχια παιδια…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #61785

    ευχαριστουμε ολοι, ολους σας

    ελπιζω την Δευτερα να εχουμε ευχαριστα νεα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #61791

    να ευχηθώ από τώρα ή θα έχει προπόνηση το Σάββατο;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #61801

    ΣΚΛΗΡΗ προπονηση !!!!!

    με πολυ καφε και χαβαλε…

    Κωστα παρε ενα τηλ τον Τσακωνα, γιατι οταν γραφτηκαμε στο χαρτι μαζευε συμμετοχες και για σκητ και για τραπ.

    αν εχει αγωνες και τα τρια το ΣΚ μαλλον δεν θα δουλεψει το σπορτινγκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #340553

    Απ’ ότι άκουσα, οι αγώνες στα υπόλοιπα αγωνίσματα αφορούν μόνο εφήβους, οπότε λογικά η συμμετοχή θα είναι πολύ περιορισμένη. Σίγουρα πάντως, ένα τηλέφωνο θα σου λύσει τις απορίες.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #61825


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 22 Ιούλιος 2005


    ευχαριστουμε ολοι, ολους σας

    ελπιζω την Δευτερα να εχουμε ευχαριστα νεα…


    [/indent]

    Αναμένονται τα ευχάριστα … 

     

     

    ΥΓ: τη συνοδεία κάποιου(ων) στιγμιοτύπου(ων) ισως?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #61897

    Λοιπόοοον… Πήγαμε, ρίξαμε και χάσαμε! Προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος, μιας και δεν πλησίασα καν τα νούμερα της προπόνησης, με εξαίρεση τον τελικό, όπου έκανα ένα αξιοπρεπές 39/50, στο σχήμα που με δυσκολεύει περισσότερο (7-9). Αυτό, και μία διπλή προσπέραση στον τελικό, όπου από 6ος που μπήκα, κατέληξα 4ος, ήταν και η μόνη ανταμοιβή. Βέβαια οι συμμετοχές ήταν λιγοστές, τα νούμερα πολύ χαμηλά, και η ατμόσφαιρα χαλαρή και φιλική, οπότε και το άγχος ανύπαρκτο, αλλά ίσως έτσι είναι και οι καλύτερες συνθήκες για παρθενική συμμετοχή σε αγώνα σε καινούριο αγώνισμα.

    Οι υπόλοιποι ας μιλήσουν για τον εαυτό τους, αλλά είμαι σίγουρος ότι όλοι δείξαμε ότι μπορούμε, και θα πετύχουμε ωραία πράγματα στο μέλλον.

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #61899

     Επειδη εσυ ασχολησαι ζεστα με τα θεματα που σε ενδιαφερουν, ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα πας και πολυ καλυτερα. Αντε και πρωταθλητης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #61905

    Εγώ παρά το γεγονός ότι ήρθα τελευταίος (8ος) και καταιδρωμένος , είμαι ευχαριστημένος  με τον εαυτό μου!

    Οι πούλες  μου ήταν :

    • 1η (Σχήμα 7-8) 25/50
    • 2η (Σχήμα 8-9) 27/50
    • 3η (Σχήμα 7-9) 24/50

    Σύνολο 76 και 8ος (υπήρχε και 9ος , αλλά τα παράτησε στη μέση )

    Για πρώτη μου επίσημη συμμετοχή σε αγώνα είναι καλά. Έριξα όσο περίπου και στην προπόνηση και μάλιστα με καινούργιο όπλο .

    Ελπίζω ότι του χρόνου , σαφώς καλύτερα προπονημένοι όλοι μας θα πάμε πολύ καλύτερα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #61918

    ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΟΥ SPORTING GEORGE DIGWEED ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΑΘΛΗΜΑ κ ΡΙΧΝΕΙ ΠΛΕΟΝ DOUBLE TRAP ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ κ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ! ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΡΙΧΝΕ SKEET! Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΚΑΛΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ 50% ! ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ ΘΕΣΜΟΥ?   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    demetrio στις #61927

    Τί να πούμε κ’εμείς που τον είδαμε να ρίχνει και μας τρόμαξε !

    Του χρόνου πάντως προβλέπω οτι κάποιοι  ….όπουλοι θα περάσουν δύσκολη χρονιά

     

    Του χρόνου τα καλύτερα…

     

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #61929

    Προβλέπω ο ΛΕΟ να γεμίζει μεταλλια απο το “γύρισμα” που έκανε …..

    Δεν μπορεί σε τόσους αγώνες όλο και καποια φορά θα κερδίσει τους 10 συναθλητές του !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #61933

    η δικη μου εκτιμηση για την ομαδα μας ειναι

    καλυτερος ο androu. χαμηλο σκορ μεν, αλλα ανεβασε κατι πιατα απο τα σκορ της προπονησης και κρατηθηκε σταθερος σε ολο τον αγωνα. μπραβο.

    ο demetrio εκανε μια πουλα που εξεπληξε και τον ιδιο. αλλαξε το τεμπο του την παραμονη του αγωνα και ψαχνοταν πολυ…

    ο leo καταλαβε αργα το λαθος που τον κραταγε χαμηλα και ειχε την ευκαιρια να κανει στον τελικο 39, σκορ που ειχε φτασει στην προπονηση, ηταν δε το 3ο της μερας (Κεφαλας 45, Σακελαροπουλος 40, leo 39)

    ο υπογραφων θεωρω οτι ηταν ο χειροτερος του αγωνα. πολλα χαμενα αδικαιολογητα με πολυ χαμηλοτερο σκορ απο την προπονηση. το χειροτερο δε οτι δεν καταλαβα εγκαιρα το λαθος (σε αντιθεση με τον leo οπου η αγωνιστικη του εμπειρια φανηκε και βοηθησε)

    στο μπαραζ για την 6η με τον leo ευτυχως εμεινα εγω εξω δινοντας στο leo την ευκαιρια να ριξει πολυ καλυτερα.

    το σιγουρο ειναι οτι του χρονου θα περασουμε πολυ ωραια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #61935

    Σίγουρα θα περάσουμε πολύ ωραία … αυτός είναι και ο σκοπός της ενασχόλησης με το σπορ.

    Μέχρι τώρα όλοι μας ψαχνόμαστε κυρίως με τα όπλα μας , καθώς κανείς μας δεν είχε στημένο τουφέκι κατά όλη την την διάρκεια των προπονήσεων.

    Μία ο Λεωνίδας με το 682 skeet και τα βαράκια στην κάννη (όταν έπιασε στα χέρια του πραγματικό τραποντούφεκο φάνηκε η διαφορά )

    Μια ο Δημήτρης που είναι μεταξύ του Beretta του και της πρώτης αγάπης του … του Baikal,

    Εσύ που ψαχνόσουν με το customization του Baikal

    Και εγώ που μόνο τις δυο τελευταίες φορές είχα όπλο που να μπορεί να ρίξει αξιοπρεπώς Trap (αφού έβαλες εσύ το χεράκι σου στο 686 μου) 

    Με σταθεροποιημένα τα όπλα μας και με δουλειά πάνω στην τεχνική και μόνο , το μέλλον θα είναι πολύ καλύτερο.

    Τώρα ξεκούραση και προπονήσεις για τον αγώνα Trap τον Σεπτέμβρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #61936


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 26 Ιούλιος 2005


    η δικη μου εκτιμηση για την ομαδα μας ειναι

    καλυτερος ο androu. χαμηλο σκορ μεν, αλλα ανεβασε κατι πιατα απο τα σκορ της προπονησης και κρατηθηκε σταθερος σε ολο τον αγωνα. μπραβο.Συμφωνώ και επαυξάνω. Αν λάβουμε ως δεδομένο την αγωνιστική του εμπειρία (=0), τότε ο τρόπος με τον οποίο λειτούργησε αγωνιστικά ήταν αξιοθαύμαστος.

    ο demetrio εκανε μια πουλα που εξεπληξε και τον ιδιο. αλλαξε το τεμπο του την παραμονη του αγωνα και ψαχνοταν πολυ… Έλλειψη εμπειρίας. Ποτέ δεν αλλάζεις κάτι παραμονές αγώνα. Μπαίνεις με ό,τι έχεις και προσπαθείς να τα εφαρμόσεις.

    ο leo καταλαβε αργα το λαθος που τον κραταγε χαμηλα και ειχε την ευκαιρια να κανει στον τελικο 39, σκορ που ειχε φτασει στην προπονηση, ηταν δε το 3ο της μερας (Κεφαλας 45, Σακελαροπουλος 40, leo 39)Δεν λες που το κατάλαβα έστω και τελευταία στιγμή τουλάχιστον, και δεν έσπασα το όπλο; Μία μικρή – μικρούτσικη λεπτομέρεια τεχνικής που μου κόστισε όμως μέχρι και 25 – 30 δίσκους στο σύνολο…

    ο υπογραφων θεωρω οτι ηταν ο χειροτερος του αγωνα. πολλα χαμενα αδικαιολογητα με πολυ χαμηλοτερο σκορ απο την προπονηση. το χειροτερο δε οτι δεν καταλαβα εγκαιρα το λαθος (σε αντιθεση με τον leo οπου η αγωνιστικη του εμπειρια φανηκε και βοηθησε) Όπως αποδείχθηκε από την κουβέντα μας, πιθανότατα έκανες το ίδιο τεχνικό λάθος με μένα. Πάντως να μην είσαι τόσο αυστηρός με τον εαυτό σου. Πρώτη φορά ήταν σε αγώνα, δεν μπορούν όλοι να είναι κωλ…..ρδοι σαν τον Νεοπτόλεμο!!!

    στο μπαραζ για την 6η με τον leo ευτυχως εμεινα εγω εξω δινοντας στο leo την ευκαιρια να ριξει πολυ καλυτερα.Δεν υπάρχει “ευτυχώς”. Κάθε αποκλεισμός (από μπαράζ, από μετάλλια, από βαθμολογία) είναι αρνητικός. Ο καθένας αγωνίζεται για τον εαυτό του και οφείλει να δίνει το 110% των δυνατοτήτων του. Αργότερα, κοιτώντας πίσω, απαγορεύεται να έχεις την αίσθηση ότι πούλησες μία θέση, ή έστω ότι χάρισες έστω κι ένα πιάτο στους άλλους λόγω απαισιοδοξίας ή έλλειψης (υγιούς) ανταγωνιστικότητας.

    το σιγουρο ειναι οτι του χρονου θα περασουμε πολυ ωραια…

    Αυτό τώρα, πώς να το πάρω; Απειλή είναι;


    [/indent]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων