ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 961 έως 975 (από 1,330 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #394991

    TIRNAVOS26 wrote:

    falcon wrote:

    anrizoss wrote:
    ο δανος με ραβδωτο….τωρα πιστευω να καταλαβατε γιατι δεν του δινουν ενα τετοιο τυφεκιον ………..

    ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΡΑΒΔΩΤΟ Κ ΔΙΟΠΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ. https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    ξερεις τι καλα πεφτουν με τα 15βολα!!!! ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    ΓΙΑ ΜΟΝΟΒΟΛΟ ΜΙΛΟΥΣΑ… Κ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΑΒΕΡΚΟΥΖΙΟ Κ ΟΧΙ ΡΑΒΔΩΤΟ…

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    δανο αυτο το τελευταιο μπορει να σου εφευγε με τη σφενδονα ….τα αλλα σιγουρα οχι…….. :mrgreen:

    θεολογη παρε και κανενα δυχτι στο βουνο την αλλη φορα…που ξερεις;;; μπορει στο τελος να πας για  ψαρεμα …. :mrgreen:

    καλημερα σε ολους παιδια…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #397245

    http://www.ihunt.gr/QUIZ-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%82

    8 στα 10 ειχα ποιος αλλος θα δοκιμασει?? 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    alexsot στις #397257

     8 στα 10 ειχα ποιος αλλος θα δοκιμασει??

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

     

    9/10 και δεν κυνηγάω τριχωτό!  😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    flas στις #397260

    TIRNAVOS26 wrote:
    8 στα 10 ειχα ποιος αλλος θα δοκιμασει?? ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    9/10 και δεν κυνηγάω τριχωτό!

     

    Εγώ βρήκα 11 στα 10 ίχνη  ρε τεο….. 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #397272

    alexsot wrote:

    TIRNAVOS26 wrote:
    8 στα 10 ειχα ποιος αλλος θα δοκιμασει?? ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    9/10 και δεν κυνηγάω τριχωτό!

    Εγώ βρήκα 11 στα 10 ίχνη ρε τεο…..

    εσυ θα παρεις το βραβειο των απατσι!!!χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    182
    GMAS στις #398338

    ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΤΥΧΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ….ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΣΤΑΜΠΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΠΗΚΕ ΕΝΑΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΜΕΣΑ…ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΙΞΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟΒΟΛΟ ΚΟΛΩΜΕΝΟ…..ΤΟ ΜΟΝΟΒΟΛΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΡΘΗΚΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ….ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #400307

    Σημερα απο τις 6,30πμ ειμαι στο βουνο.Ενα καπρι σηκωσαμε δυο φορες και τις δυο φορες μας την “εκανε” σαν τον παναη απ΄τα μεγαρα.

    Το Σαβατο ας ελπισουμε οτι θα τη φαμε τη συκωταρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #401450

    Σημερα εζησα την συγκλονιστικορερη εμπειρια της κυνηγετικης μου “καριερας” ολων των ετων που κυνηγω.!!!!

    Και μιλω για το καπρι που πηρα!!!!!!

    Ειδα γουρουνια,ειδα λαγους,ειδα ζαρκαδια!!!!!!

    Και ολα αυτα σε μια μονο μερα!!!!!!

    Σημερα ηταν μια καταπληκτικη ημερα!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401451

    Σημερα εζησα την συγκλονιστικορερη εμπειρια της κυνηγετικης μου «καριερας» ολων των ετων που κυνηγω.!!!! Και μιλω για το καπρι που πηρα!!!!!! Ειδα γουρουνια,ειδα λαγους,ειδα ζαρκαδια!!!!!! Και ολα αυτα σε μια μονο μερα!!!!!! Σημερα ηταν μια καταπληκτικη ημερα!!!!

    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

    Ωραία λύση ο γαιδαράκος για το ανέβασμα του άγριου 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #401452

    Μπραβο παντα τετοια …και στα ταιρεια του !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #401456

    Μπραβο παντα τετοια …και στα ταιρεια του !!!

    Σ΄ευχαριστω πολυ Τασο !!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #401458

    Σημερα εζησα την συγκλονιστικορερη εμπειρια της κυνηγετικης μου «καριερας» ολων των ετων που κυνηγω.!!!! Και μιλω για το καπρι που πηρα!!!!!! Ειδα γουρουνια,ειδα λαγους,ειδα ζαρκαδια!!!!!! Και ολα αυτα σε μια μονο μερα!!!!!! Σημερα ηταν μια καταπληκτικη ημερα!!!!

    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

       γεια σου ρε κωστη εκανες καλη δουλεια, μπραβο φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #401462

    Τι θεριό είναι αυτό; Μπράβο Κώστα! Γράψε λεπτομέρειες κάποια στιγμή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #401467

    Κατ΄αρχην,ευχαριστω Βαγγελη και Λεωνιδα.

    Η ημερα ξεκινησε στις 5 και 30 το πρωι.

    Πηγαινοντας για τον  Ολυμπο,ειχαμε μια πρωτη επαφη με δυο υπεροχους λαγους να δρασκελιζουν το δρομο.Υπεροχο θεαμα!!!

    Φτανοντας στον Ολυμπο,με πηγαν τα παιδια σε ενα μερος και με εβαλαν σε ενα απο τα καλα καρτερια.

    Δυστυχως ομως,οι ωρες περνουσαν και τα γουρουνια μας εφυγαν.

    κατα τις 12 το μεσημερι,αποφασισαμε με την ομαδα να αλλαξουμε καρτερια και μπηκαμε στα τζιπακια και “μετακομισαμε”.

    Ξεχασα να αναφερω για την ομορφια του μερους.Κακοτραχαλοι δρομοι,ποταμια γεματα νερο,λασπες οπου και η καλυτερη τετρακινηση χορευε βαλς πανω τους και τελικα φτασαμε στα δευτερα καρτερια.

    Ειμασταν τεσσερα ατομα,ενας παγανιερης με τα σκυλια και τρια καρτερια.

    Ημουν το μεσαιο καστερι σε μια μεγαλη εκταση ανηφορικη και ειμουν συνεχεια στο “ανεβα-κατεβα”.

    Αφου αμολησε τα σκυλια ο φιλος της παρεας,δεν αργησα να το δω το καπρι στην απεναντι πλαγια.

    Ενα ομορφο ζωντανο,αγεροχο,διχως φοβο απεναντι στα σκυλια σαν να τους ελεγε οτι ο κυριαρχος εδω ειμαι εγω.

    Τα ανεβασε και τα κατεβασε απο την μια ακρη της πλαγιας στην αλλη τρεις φορες!!!!

    Κατα τακτα χρονικα διαστηματα,εκανες αποτομες επαναφορες για να χτυπησει κανα σκυλι.Σε ενα ή δυο τα καταφερε,ευτυχως ελαφρα.

    Οπως δε ανεβοκατεβαινε την πλαγια,πεταχτηκαν και δυο ζαρκαδια.

    Η απολυτη ομορφια!!!!!!!

    Τα σκυλια ομως δεν αφησαν την δουλεια την οποια ηξεραν.Απο κοντα το γουρουνι.

    Το δικο μου καρτερι,αν και βρισκοταν σε ενα χωματοδρομο,ανηφορικο οπως προειπα,μπροστα μου το μερος ηταν “σφικτο”.

    Μετα απο πολλη ωρα και τρεις ντουφεκιες απο το πρωτο καρτερι,ειδα την φιγουρα του μεσα στο πυκνο,γυρω στα 6-7 μετρα.

    Το ενοιωσα οτι το πηρε η ντουφεκια,αλλα πιστεψα οτι επεσε εκει δα,διοτι ακουγα και τα σκυλια ακριβως πισω του.

    Αλλα δεν ηταν ετσι.Ξαφνικα το γουρουνι μου βγαινει στα 20 περιπου μετρα και του ριχνω πισω απο το κεφαλι στο μπροστινο δεξια ποδι.(η πρωτη το ειχε χτυπισει πισω απο τη μεση στο πισω δεξι ποδι).

    Αυτο ηταν.

    Ηταν μια φοβερη εμπειρια,πρωτογνωρη για μενα,γεματη αγωνια,ειδικα οταν ενοιωθα τα σκυλια να πλησιαζουν,γνωριζοντας οτι το γουρουνι προηγειτο αυτων.

    Εχω παει στη ζωη μου αλλες εξι φορες για γουρουνι,χωρις ομως να το δω ζωντανο,αλλες φορες (τις περισσοτερες χωρις να βερεσουμε,πaρουσια εμου) και αλλες φορες χτυπημενο απο αλλο φιλο.

    Σημερα ομως ηταν το κατι αλλο και ευχαριστω το Θεο και τους φιλους μου απο το χωριο που εζησα ολη αυτη την εμπειρια.

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #401469

    Μπράβο ρεεεεεεεεε ………………….. πάντα τέτοια …………………… με το δεξί σου μπήκε 😮 !!!!!!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 961 έως 975 (από 1,330 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων