ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,226 έως 3,240 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #405346

    Kostas wrote:
    Εχει παρει κανεις τα 9-10 του ΣΤΟΚΑ? Πηγα προχθες σε ενα μαγαζι ,που τα επαιρνα με 5 ευρω,για να παρω μια κουτα και τα εχει παει 5,5 ευρω το κουτι… Εχει παρει κανεις απο το πρατηριο?Τα εχει στις ιδιες τιμές?

    Για το πρατήριο δεν ξέρω αλλά κατα την άποψη μου…και πολλών άλλων από εδώ μέσα δεν υπάρχει σταθερότητα στις παρτιδες αυτών των φυσιγγιων.Αλλάζει συνέχεια τις συνταγές.

    Κυνήγι σκουληκοπνιχτρας for ever..! Κωνσταντίνος Μανώλης.

    Στο πρατήριο προχθές που πήγε φίλος τα είχε 5.80


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #405371

    Ευχαριστω Mr G.A.D

    Παντα κατατοπιστικός….. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #406579

    Συνάδελφοι καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγε’iα έχει δοκιμάσει κάποιος τα φυσίγγια prince ;

    Συγνώμη για την καθυστέριση αλλά τώρα είδα την ερώτηση.

    Λοιπόν τα Prince τα πήρα μετά από σύσταση φίλου πολυ καλού κυνηγού προ 4μήνου.

    Παρήγγειλα και τα Πράσινα (Vespa) στα 32 γραμ. και τα Μπλέ (Real) στα 34 γραμ.

    Σε νούμερα 9 και 10 τα Vespa και 8 και 9 σε Real, για το βασικό μου κυνήγι στα τσιχλοκότσυφα.

    Τα φυσίγγια είναι πολύ ποιοτικά και προσεγμένα εξωτερικά.

    Τα Πράσινα τα ξεκίνησα από τον Οκτώβρη και τα ρίχνω ακόμη κυρίως με θερμοκρασίες από +20 μέχρι +4 βαθμούς και είναι εξαιρετικά.

    Τα μπλέ από τον Δεκέμβρη σε θερμοκρασίες από +2 μέχρι +5 βαθμούς (δεν βρήκα πιο κρύο στην Αττικοβοιωτία φέτος) καθώς κατά τον κατασκευαστή είναι για κρύο.  Και σε αυτά έκανα πολύ καλές τουφεκιές.

    Γενικά η πλειοψηφία των τουφεκιών μου ήταν σε περπατητό με βολές στα 10-25 μέτρα αλλά ευχαριστήθηκα και μακρυνές τουφεκιές όταν χρειάστηκε (35+ μέτρα).

    Το όπλο μου Remington 11-87 με τσοκ Seminole Spreader (ανοιχτό σαν 5 άστρα)  στο περπατητό και Briley 3*στο καρτέρι.

    Από πλευράς τιμής (χωρίς να έχω τα τιμολόγια) τα Πράσινα είναι στην κατηγορία των περίπου 5,70 ευρώ και τα Μπλέ στα ~8 ευρώ.

    Συστήνω ανεπιφύλακτα τα Πράσινα σαν εξαιρετική σχέση ποιότητας (και τουφεκιάς) προς τιμή.

    Τα Μπλέ επίσης αλλά είναι ακριβά για τσίχλες και δεν ξέρω τί κάνουν σε πάγο και βάλτο.

    Τα Πράσινα τα δοκίμασαν στα τελευταία κυνήγια και φίλοι μου με δίκαννο (Browning) με πολύ καλές εντυπώσεις.

    Από Βόρεια Ελλάδα μαθαίνω ότι πάει πολύ καλά στην μπεκάτσα το φυσίγγι του διασποράς στα 33 γραμ.   Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει.

    Ο κατασκευαστής  στέλνει σε όλη την Ελλάδα με χρέωση ~ 5 ευρώ η κούτα και σχετική έκπτωση.   Ήταν εδώ http://www.zaralis.gr/

    Αλλά μόλις είδα ότι ανανεώνει το site του.

    Αν θες τηλέφωνό του στείλε μου μήνυμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #406648

    maik benelli wrote:
    Συνάδελφοι καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγε’iα έχει δοκιμάσει κάποιος τα φυσίγγια prince ;

    Συγνώμη για την καθυστέριση αλλά τώρα είδα την ερώτηση. Λοιπόν τα Prince τα πήρα μετά από σύσταση φίλου πολυ καλού κυνηγού προ 4μήνου. Παρήγγειλα και τα Πράσινα (Vespa) στα 32 γραμ. και τα Μπλέ (Real) στα 34 γραμ. Σε νούμερα 9 και 10 τα Vespa και 8 και 9 σε Real, για το βασικό μου κυνήγι στα τσιχλοκότσυφα. Τα φυσίγγια είναι πολύ ποιοτικά και προσεγμένα εξωτερικά. Τα Πράσινα τα ξεκίνησα από τον Οκτώβρη και τα ρίχνω ακόμη κυρίως με θερμοκρασίες από +20 μέχρι +4 βαθμούς και είναι εξαιρετικά. Τα μπλέ από τον Δεκέμβρη σε θερμοκρασίες από +2 μέχρι +5 βαθμούς (δεν βρήκα πιο κρύο στην Αττικοβοιωτία φέτος) καθώς κατά τον κατασκευαστή είναι για κρύο. Και σε αυτά έκανα πολύ καλές τουφεκιές. Γενικά η πλειοψηφία των τουφεκιών μου ήταν σε περπατητό με βολές στα 10-25 μέτρα αλλά ευχαριστήθηκα και μακρυνές τουφεκιές όταν χρειάστηκε (35+ μέτρα). Το όπλο μου Remington 11-87 με τσοκ Seminole Spreader (ανοιχτό σαν 5 άστρα) στο περπατητό και Briley 3*στο καρτέρι. Από πλευράς τιμής (χωρίς να έχω τα τιμολόγια) τα Πράσινα είναι στην κατηγορία των περίπου 5,70 ευρώ και τα Μπλέ στα ~8 ευρώ. Συστήνω ανεπιφύλακτα τα Πράσινα σαν εξαιρετική σχέση ποιότητας (και τουφεκιάς) προς τιμή. Τα Μπλέ επίσης αλλά είναι ακριβά για τσίχλες και δεν ξέρω τί κάνουν σε πάγο και βάλτο. Τα Πράσινα τα δοκίμασαν στα τελευταία κυνήγια και φίλοι μου με δίκαννο (Browning) με πολύ καλές εντυπώσεις. Από Βόρεια Ελλάδα μαθαίνω ότι πάει πολύ καλά στην μπεκάτσα το φυσίγγι του διασποράς στα 33 γραμ. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει. Ο κατασκευαστής στέλνει σε όλη την Ελλάδα με χρέωση ~ 5 ευρώ η κούτα και σχετική έκπτωση. Ήταν εδώ http://www.zaralis.gr/ Αλλά μόλις είδα ότι ανανεώνει το site του. Αν θες τηλέφωνό του στείλε μου μήνυμα.

    ΦΕΤΟΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΤΙΜΗΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΠΟΙΟ ΦΤΥΝΑ ΑΠΟ ΠΟΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ 8 ΚΑΙ 9 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΗΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΛΗ ΠΟΙΟ ΦΤΥΝΑ ΟΠΩΣ ΤΑ NOBEL SPORT KAI TA P&B KAI RC.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #407463

    SpyrosK wrote:

    maik benelli wrote:
    Συνάδελφοι καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγε’iα έχει δοκιμάσει κάποιος τα φυσίγγια prince ;

    Συγνώμη για την καθυστέριση αλλά τώρα είδα την ερώτηση. Λοιπόν τα Prince τα πήρα μετά από σύσταση φίλου πολυ καλού κυνηγού προ 4μήνου. Παρήγγειλα και τα Πράσινα (Vespa) στα 32 γραμ. και τα Μπλέ (Real) στα 34 γραμ. Σε νούμερα 9 και 10 τα Vespa και 8 και 9 σε Real, για το βασικό μου κυνήγι στα τσιχλοκότσυφα. Τα φυσίγγια είναι πολύ ποιοτικά και προσεγμένα εξωτερικά. Τα Πράσινα τα ξεκίνησα από τον Οκτώβρη και τα ρίχνω ακόμη κυρίως με θερμοκρασίες από +20 μέχρι +4 βαθμούς και είναι εξαιρετικά. Τα μπλέ από τον Δεκέμβρη σε θερμοκρασίες από +2 μέχρι +5 βαθμούς (δεν βρήκα πιο κρύο στην Αττικοβοιωτία φέτος) καθώς κατά τον κατασκευαστή είναι για κρύο. Και σε αυτά έκανα πολύ καλές τουφεκιές. Γενικά η πλειοψηφία των τουφεκιών μου ήταν σε περπατητό με βολές στα 10-25 μέτρα αλλά ευχαριστήθηκα και μακρυνές τουφεκιές όταν χρειάστηκε (35+ μέτρα). Το όπλο μου Remington 11-87 με τσοκ Seminole Spreader (ανοιχτό σαν 5 άστρα) στο περπατητό και Briley 3*στο καρτέρι. Από πλευράς τιμής (χωρίς να έχω τα τιμολόγια) τα Πράσινα είναι στην κατηγορία των περίπου 5,70 ευρώ και τα Μπλέ στα ~8 ευρώ. Συστήνω ανεπιφύλακτα τα Πράσινα σαν εξαιρετική σχέση ποιότητας (και τουφεκιάς) προς τιμή. Τα Μπλέ επίσης αλλά είναι ακριβά για τσίχλες και δεν ξέρω τί κάνουν σε πάγο και βάλτο. Τα Πράσινα τα δοκίμασαν στα τελευταία κυνήγια και φίλοι μου με δίκαννο (Browning) με πολύ καλές εντυπώσεις. Από Βόρεια Ελλάδα μαθαίνω ότι πάει πολύ καλά στην μπεκάτσα το φυσίγγι του διασποράς στα 33 γραμ. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει. Ο κατασκευαστής στέλνει σε όλη την Ελλάδα με χρέωση ~ 5 ευρώ η κούτα και σχετική έκπτωση. Ήταν εδώ http://www.zaralis.gr/ Αλλά μόλις είδα ότι ανανεώνει το site του. Αν θες τηλέφωνό του στείλε μου μήνυμα.

    ΦΕΤΟΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΤΙΜΗΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΠΟΙΟ ΦΤΥΝΑ ΑΠΟ ΠΟΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ 8 ΚΑΙ 9 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΗΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΛΗ ΠΟΙΟ ΦΤΥΝΑ ΟΠΩΣ ΤΑ NOBEL SPORT KAI TA P&B KAI RC.

    και τα Πυρκαλ ειναι πολυ καλα φυσιγγια φιλε , τα Lambro ειναι αστερια , πολυ καλα και τα Gorilla , αλλα και πολλα αλλα απο τοπικες βιοτεχνιες , γιατι να αγοραζουμε Ιταλικα , και να μην στηριξουμε ελληνικα προιοντα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #407476

    μπορει κανεις να μου πει ποιος φερνει αυτα τα φυσιγγια ?

    ξερω οτι ειναι απο νοτια ελλαδα αλλα δεν ξερω ποιος

    και αν υπαρχει και κανενα τηλ θα ημουν υποχρεως

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #407497

    μπορει κανεις να μου πει ποιος φερνει αυτα τα φυσιγγια ? ξερω οτι ειναι απο νοτια ελλαδα αλλα δεν ξερω ποιος και αν υπαρχει και κανενα τηλ θα ημουν υποχρεως

    ποτε θα σε γραψω στο club ? για τα φυσιγγια εχεις πμ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #407502

    Να πω οτι τα φυσιγγια που εξαγονται σε αλλες χωρες οπως τα Ιταλικα καθως και τα Λαμπρο τα Ελληνικα εχουν πιστοποιηση ασφαλειας και ποιοτητας καθως περνανε απο τραπεζες δοκιμης.

    Οχι οτι ο Ελληνας υπολοιπεται σε ποιοτητα αλλα επειδη οταν πεταξω τα μυαλα μου θελω να τα πεταξω μονος μου πιστευω οτι ενας λογος που υπερεχουν τα εισαγομενα ειναι η <βουλα> ασφαλειας.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #407602

    μπορει κανεις να μου πει ποιος φερνει αυτα τα φυσιγγια ? ξερω οτι ειναι απο νοτια ελλαδα αλλα δεν ξερω ποιος και αν υπαρχει και κανενα τηλ θα ημουν υποχρεως

    http://www.romanamunizioni.it/cartuccedb.asp?h1=calibro%2012%20caccia

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #407641

    pennas wrote:
    μπορει κανεις να μου πει ποιος φερνει αυτα τα φυσιγγια ? ξερω οτι ειναι απο νοτια ελλαδα αλλα δεν ξερω ποιος και αν υπαρχει και κανενα τηλ θα ημουν υποχρεως

    http://www.romanamunizioni.it/cartuccedb.asp?h1=calibro%2012%20caccia

    ΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΡΔΑΛΑΚΗΣ ΣΤΟ ΕΓΑΛΕΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΕΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #407644

    Τον τελευταιο μηνα ριχνω αποκλειστικα τα RM tordo με διαφανη καλυκα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Τα βρισκω 5 γιουρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #407649

    Τον τελευταιο μηνα ριχνω αποκλειστικα τα RM tordo με διαφανη καλυκα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Τα βρισκω 5 γιουρια

     

    εγω εριξα αυτα με τον μπλε καλυκα δεν εχω ξαναδει τετοιο 32αρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #407658

    Τον τελευταιο μηνα ριχνω αποκλειστικα τα RM tordo με διαφανη καλυκα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Τα βρισκω 5 γιουρια

    ME ΔΙΑΦΑΝΗ ΚΑΛΗΚΑ ΠΟΙΑ ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΑΝΗ ΚΑΛΗΚΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #407796

    Εγω εχω ριξει με ΑΖ20, ΟΚ-ακια,RC32,ΜΑΧΑΜ32,Β&Ρ 32 classic,ΜΑΧ32,S32,GORILA32,ΛΑΜΠΡΟ,EXPRESS 32-34,ROTVAIL 34,RIO32,3A33,και αλλα αλλα παντα ςπςιδη οι συνταγες δεν μενουν σταθερες αλλαζω αναλογα με το αν κλωτσει το φυσιγγι και αν σκοτωνει μεχρι τα 35-40 μετρα αν εγω σκοπευω σωστα.

    Ολα σκοτωνουν πολλες φορες ολα ΔΕΝ ειναι ασφαλη ,γενικα η πιστοποιηση της τραπεζας δοκιμης και η οχι απαραιτητα πολυ χαμηλη τιμη αγορας ειναι τα δεδομενα που κοιταζω για να αγορασω.Το πιο φθηνο τις περισσοτερες φορες το τρωνε οι σκυλοι,το πιο ακριβο δεν ειναι και καλυτερο απαραιτητα ενω η καλη αποδοση το χαμηλο κλωτσημα και η λογικη τιμη χαραχτηριζουν τον σωστο κατασκευαστη.Η πιστοποιηση αν υπαρχη ειναι ενα ατου για την επιλογη νομιζω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #408005

    SpyrosBenelli wrote:
    Τον τελευταιο μηνα ριχνω αποκλειστικα τα RM tordo με διαφανη καλυκα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Τα βρισκω 5 γιουρια

    ME ΔΙΑΦΑΝΗ ΚΑΛΗΚΑ ΠΟΙΑ ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΑΝΗ ΚΑΛΗΚΑ

    αυτα φιλε http://img203.imageshack.us/img203/8371/20130206143545.jpg

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,226 έως 3,240 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων