ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,286 έως 3,300 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #410675

    τι τσοκ ειχε

    full/full ήταν Βίκτωρα. Πάει για 4/2.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #410676

    steve wrote:
    καλορίζικο, να το χαρείς

    Ευχαριστώ πολύ Στέλιο! Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Α1 & JK6. Μάλλον για JK6 με βλέπω… Θα πάρω τον Καλκατζάκο για τα BP, μπας και…

    Τάκης

    Τάκη σόρρυ αν δεν ήμουν σαφής … ή μήπως εγώ δεν κατάλαβα τι κατάλαβες?  😕   😆

    Οι σημειώσεις που παρέθεσα δεν είναι δικές μου συνταγές, αλλά τι βρήκα στα φυσίγγια που “έσφαξα” από τα αναφερθέντα (B&P F2  και GM3 του Κύργια) για να πάρεις μια ιδέα γι’ αυτά. Μάλιστα σε ιδιογομώσεις δεν έχω δουλέψει ούτε την F2x32, ούτε τη Gm3! Στο 16αρι έχω γεμίσει μόνο με Α1 και ΜΒx32, κι έχω μείνει και με τις δυο ευχαριστημένος. Αλλά γενικά δεν έχω “κόλλημα” με καμιά πυρίτιδα… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #410678

    Nαι, τοσο σφιχτα τσοκ, θα ηθελε ειδικες γομωσεις.

    Παντως σε αυτο το διαμετρημα, η ιδιογομωση εχει αλλη χαρη. Μερες τωρα χαζευω το Naturabuy και ευχομαι να ειχα τη δυνατοτητα να φερω πραγματα απο κει με λογικο κοστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #414169

    Έχει κανείς να προτείνει φτηνό φυσίγγι sporting και skeet?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #414183

    καλησπερα φιλε..το σαββατο πηρα τα sporting  του λαμπρο 5.70.σταθερα με ελαχιστο λακτισμα,εριξα 4 κουτια και δεν με κουρασαν καθολου..πηγαινα για τα imperial 28gr αλλα δεν ειχε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #414185

    καλησπερα φιλε..το σαββατο πηρα τα sporting του λαμπρο 5.70.σταθερα με ελαχιστο λακτισμα,εριξα 4 κουτια και δεν με κουρασαν καθολου..πηγαινα για τα imperial 28gr αλλα δεν ειχε!

    Μαλλον απο οσα σκοπευτικα εχω ριξει το λιγοτερο λακτισμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #414191

    panagiotis wrote:
    καλησπερα φιλε..το σαββατο πηρα τα sporting του λαμπρο 5.70.σταθερα με ελαχιστο λακτισμα,εριξα 4 κουτια και δεν με κουρασαν καθολου..πηγαινα για τα imperial 28gr αλλα δεν ειχε!

    Μαλλον απο οσα σκοπευτικα εχω ριξει το λιγοτερο λακτισμα

    οντως φιλε,φαντασου οτι τα εριξα με το οπλακι μου που ζυγιζει ουτε 2.700 και αυλο 18.4….

    τωρα να παρεις ακομα φθηνοτερο και να μην ειναι τοσο σταθερο και να εχεις παραξενες αποτυχιες κτλ ειναι κριμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #414206

    Πολυ καλη εντυπωση μου εκαναν περσυ τα Cheddite Sporting. 6€ πηρα το καθε κουτακι απο το σκοπευτηριο, και εριξα συνολικα 2 κουτακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414210

    tzanampeths wrote:

    steve wrote:
    καλορίζικο, να το χαρείς

    Ευχαριστώ πολύ Στέλιο! Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Α1 & JK6. Μάλλον για JK6 με βλέπω… Θα πάρω τον Καλκατζάκο για τα BP, μπας και… Τάκης

    Τάκη σόρρυ αν δεν ήμουν σαφής … ή μήπως εγώ δεν κατάλαβα τι κατάλαβες? 😕 Οι σημειώσεις που παρέθεσα δεν είναι δικές μου συνταγές, αλλά τι βρήκα στα φυσίγγια που «έσφαξα» από τα αναφερθέντα (B&P F2 και GM3 του Κύργια) για να πάρεις μια ιδέα γι” αυτά. Μάλιστα σε ιδιογομώσεις δεν έχω δουλέψει ούτε την F2x32, ούτε τη Gm3! Στο 16αρι έχω γεμίσει μόνο με Α1 και ΜΒx32, κι έχω μείνει και με τις δυο ευχαριστημένος. Αλλά γενικά δεν έχω «κόλλημα» με καμιά πυρίτιδα…

    —————————————————–
    Στέλιος – 1ος Κ.Σ. Χανίων

    oταν με το καλο την δουλεψεις την F2 , θα πεσεις στην καψουρα της και δεν θα την αλλαζεις πλεον με καμμια αλλη , δοκιμασε τη και θα με θυμηθεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #414355

    oταν με το καλο την δουλεψεις την F2 , θα πεσεις στην καψουρα της και δεν θα την αλλαζεις πλεον με καμμια αλλη , δοκιμασε τη και θα με θυμηθεις

    Δημήτρη, δεν αμφιβάλλω ότι η F2 είναι εξαιρετική, απλά δεν έτυχε να την χρησιμοποιήσω, παλιότερα που τη ζήτησα δεν τη βρήκα εδώ κάτω… Τα τελευταία χρόνια γεμίζω και ρίχνω σχεδόν αποκλειστικά 24 γρ. τόσο στο σκοπευτήριο (σκητ & σπόρτινγκ) όσο και στο κυνήγι (τσίχλα). Σκοπεύω κάποια στιγμή να πάρω και F2x24, αλλά προς το παρόν έχω ακόμη αρκετή ποσότητα Aquila-sv και Prima-sv.

    Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα την προσωπική σου γνώμη, μεταξύ Gualandi REX και Β&Ρ-Τ2 ποιον θεωρείς καλύτερο? (Για μεταχειρισμένους κάλυκες και αυλούς 18,5-18,6). Με αυτούς τους δυο έχω το πιο σωστό κλείσιμο στο φυσίγγι μου (με την aquila-sv), και με τους δυο είχα πολύ καλά αποτελέσματα και στα δισκάκια και στα πουλιά. Έχω παρατηρήσει όμως ότι ο Τ2 έχει λίγο πιο στενή φούστα από το REX.

    (Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη για το “off topic”, αλλά αφού ο Δημήτρης απευθύνθηκε σε μένα, θεώρησα ότι θα ήταν αγένεια από μέρους μου να τον αγνοήσω…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414362

    Δημητρης Benelli wrote:
    oταν με το καλο την δουλεψεις την F2 , θα πεσεις στην καψουρα της και δεν θα την αλλαζεις πλεον με καμμια αλλη , δοκιμασε τη και θα με θυμηθεις

    Δημήτρη, δεν αμφιβάλλω ότι η F2 είναι εξαιρετική, απλά δεν έτυχε να την χρησιμοποιήσω, παλιότερα που τη ζήτησα δεν τη βρήκα εδώ κάτω… Τα τελευταία χρόνια γεμίζω και ρίχνω σχεδόν αποκλειστικά 24 γρ. τόσο στο σκοπευτήριο (σκητ & σπόρτινγκ) όσο και στο κυνήγι (τσίχλα). Σκοπεύω κάποια στιγμή να πάρω και F2x24, αλλά προς το παρόν έχω ακόμη αρκετή ποσότητα Aquila-sv και Prima-sv. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα την προσωπική σου γνώμη, μεταξύ Gualandi REX και Β&Ρ-Τ2 ποιον θεωρείς καλύτερο? (Για μεταχειρισμένους κάλυκες και αυλούς 18,5-18,6). Με αυτούς τους δυο έχω το πιο σωστό κλείσιμο στο φυσίγγι μου (με την aquila-sv), και με τους δυο είχα πολύ καλά αποτελέσματα και στα δισκάκια και στα πουλιά. Έχω παρατηρήσει όμως ότι ο Τ2 έχει λίγο πιο στενή φούστα από το REX. (Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη για το “off topic”, αλλά αφού ο Δημήτρης απευθύνθηκε σε μένα, θεώρησα ότι θα ήταν αγένεια από μέρους μου να τον αγνοήσω…)

    —————————————————–
    Στέλιος – 1ος Κ.Σ. Χανίων

    αφου ξερεις οτι η αδυναμια μου ειναι η BP , μου αρεσει καλυτερα ο Τ2 ,  και ξεχασα κατι , αφου θελεις καθαρα 24 γρ , δοκιμασε και G 2000 , φοβερο υλικο και αυτη , γενικα ολες οι πυριτιδες αυτης της εταιριας εχουν κατι το μοναδικο στην τουφεκια τους , μονο οσοι τις εχουν ριξει καταλαβαινουν τι ακριβως εννοω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #414366

    steve wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:
    oταν με το καλο την δουλεψεις την F2 , θα πεσεις στην καψουρα της και δεν θα την αλλαζεις πλεον με καμμια αλλη , δοκιμασε τη και θα με θυμηθεις

    Δημήτρη, δεν αμφιβάλλω ότι η F2 είναι εξαιρετική, απλά δεν έτυχε να την χρησιμοποιήσω, παλιότερα που τη ζήτησα δεν τη βρήκα εδώ κάτω… Τα τελευταία χρόνια γεμίζω και ρίχνω σχεδόν αποκλειστικά 24 γρ. τόσο στο σκοπευτήριο (σκητ & σπόρτινγκ) όσο και στο κυνήγι (τσίχλα). Σκοπεύω κάποια στιγμή να πάρω και F2x24, αλλά προς το παρόν έχω ακόμη αρκετή ποσότητα Aquila-sv και Prima-sv. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα την προσωπική σου γνώμη, μεταξύ Gualandi REX και Β&Ρ-Τ2 ποιον θεωρείς καλύτερο? (Για μεταχειρισμένους κάλυκες και αυλούς 18,5-18,6). Με αυτούς τους δυο έχω το πιο σωστό κλείσιμο στο φυσίγγι μου (με την aquila-sv), και με τους δυο είχα πολύ καλά αποτελέσματα και στα δισκάκια και στα πουλιά. Έχω παρατηρήσει όμως ότι ο Τ2 έχει λίγο πιο στενή φούστα από το REX. (Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη για το “off topic”, αλλά αφού ο Δημήτρης απευθύνθηκε σε μένα, θεώρησα ότι θα ήταν αγένεια από μέρους μου να τον αγνοήσω…) —————————————————–
    Στέλιος – 1ος Κ.Σ. Χανίων

    αφου ξερεις οτι η αδυναμια μου ειναι η BP , μου αρεσει καλυτερα ο Τ2 , και ξεχασα κατι , αφου θελεις καθαρα 24 γρ , δοκιμασε και G 2000 , φοβερο υλικο και αυτη , γενικα ολες οι πυριτιδες αυτης της εταιριας εχουν κατι το μοναδικο στην τουφεκια τους , μονο οσοι τις εχουν ριξει καταλαβαινουν τι ακριβως εννοω

    Eχουμε καμμια καλη συνταγουλα για την G 2000 ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #414427

    αφου ξερεις οτι η αδυναμια μου ειναι η BP , μου αρεσει καλυτερα ο Τ2

    Ευχαριστώ Δημήτρη, ναι μάλλον το περίμενα !

    Eχουμε καμμια καλη συνταγουλα για την G 2000 ;

    Βίκτωρα, ενημερωτικά και σαν καλή βάση, πιστεύω, για ξεκίνημα:

    1,20 x 24 – Cx2000 – βύσμα B&P T2. Αυτό είχα βρει στα B&P Competition 2000 skeet & trap. Αλλά και σε πιο πρόσφατη παρτίδα (τώρα λέγεται Competition One), έχω βρει 1,20 x 24 στο skeet (Νο. 9½ ) και 1,25 x 24 στο τραπ (Νο. 7 ½ ). Το αρνητικό σ’ αυτά, για μένα, το κοντό μέταλλο (κάλυκας Gordon  8mm ), ξέρεις γιατί, αν και για δίκαννα είναι ο.κ.

    Επίσης στα Fly-Target (τελευταία – το 2009 ?) είχα βρει:

    Στο “ΑΒ-5 skeet” 1,18 x 24 – Cx2000 – βύσμα aquila H28 – – (παλαιότερα αυτά είχαν πυρίτιδα F2x24 ! )

    Στο “Target skeet” 1,20 x 24 – M688 – βύσμα απομίμηση SuperG.

    Αλλά πάλι εκτός θέματος είμαι! Ας επανέλθω στο θέμα σχετικά με την ερώτηση του Κων/νου

    Πολυ καλη εντυπωση μου εκαναν περσυ τα Cheddite Sporting. 6€ πηρα το καθε κουτακι απο το σκοπευτηριο, και εριξα συνολικα 2 κουτακια.

    Για το συγκεκριμένο η δική μου γνώμη … δεν είναι τόσο καλή (ενώ αντιθέτως το «drago skeet» μου αρέσει πολύ). Αν κι έχω ρίξει παρα πολλά απ’ αυτά χωρίς πρόβλημα ειδικά με το δίκαννο, όταν έριξα μερικά στον πίνακα … απογοητεύτηκα λιγάκι!!! Κι επίσης αρνητικό, κυρίως για καραμπίνες. το 8αρι μέταλλο.

    Για σχετικά φτηνό και καλό σκοπευτικό φυσίγγι θα έλεγα κι εγώ Lambro sporting, αλλά και Lambro skeet. Έριξα κάμποσα κουτιά κι από τα δυο το περασμένο καλοκαίρι και μου άρεσαν πολύ. Θαρρώ 5,70 € τα είχα πάρει κι εγώ από εδώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #414442

    Nαι, το προβλημα με το 8αρι το θυμαμαι. Αλλωστε η χρηση 2 κουτιων, δε μπορει να δωσει μια ολοκληρωμενη γνωμη ή αποψη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414466

    Δημητρης Benelli wrote:

    steve wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:
    oταν με το καλο την δουλεψεις την F2 , θα πεσεις στην καψουρα της και δεν θα την αλλαζεις πλεον με καμμια αλλη , δοκιμασε τη και θα με θυμηθεις

    Δημήτρη, δεν αμφιβάλλω ότι η F2 είναι εξαιρετική, απλά δεν έτυχε να την χρησιμοποιήσω, παλιότερα που τη ζήτησα δεν τη βρήκα εδώ κάτω… Τα τελευταία χρόνια γεμίζω και ρίχνω σχεδόν αποκλειστικά 24 γρ. τόσο στο σκοπευτήριο (σκητ & σπόρτινγκ) όσο και στο κυνήγι (τσίχλα). Σκοπεύω κάποια στιγμή να πάρω και F2x24, αλλά προς το παρόν έχω ακόμη αρκετή ποσότητα Aquila-sv και Prima-sv. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα την προσωπική σου γνώμη, μεταξύ Gualandi REX και Β&Ρ-Τ2 ποιον θεωρείς καλύτερο? (Για μεταχειρισμένους κάλυκες και αυλούς 18,5-18,6). Με αυτούς τους δυο έχω το πιο σωστό κλείσιμο στο φυσίγγι μου (με την aquila-sv), και με τους δυο είχα πολύ καλά αποτελέσματα και στα δισκάκια και στα πουλιά. Έχω παρατηρήσει όμως ότι ο Τ2 έχει λίγο πιο στενή φούστα από το REX. (Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη για το “off topic”, αλλά αφού ο Δημήτρης απευθύνθηκε σε μένα, θεώρησα ότι θα ήταν αγένεια από μέρους μου να τον αγνοήσω…) —————————————————–
    Στέλιος – 1ος Κ.Σ. Χανίων

    αφου ξερεις οτι η αδυναμια μου ειναι η BP , μου αρεσει καλυτερα ο Τ2 , και ξεχασα κατι , αφου θελεις καθαρα 24 γρ , δοκιμασε και G 2000 , φοβερο υλικο και αυτη , γενικα ολες οι πυριτιδες αυτης της εταιριας εχουν κατι το μοναδικο στην τουφεκια τους , μονο οσοι τις εχουν ριξει καταλαβαινουν τι ακριβως εννοω

    Eχουμε καμμια καλη συνταγουλα για την G 2000 ;

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Βικτωρα ,  skeet ριχνεις  ? θελεις κατι εξειδικευμενο ? ειπαμε εχεις δικαννο , με optima καννες ? τι θελεις ακριβως  να φτιαξεις ? και πως ογκομετρεις ? πολλες ερωτησεις κανω αλλα υπαρχει λογος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,286 έως 3,300 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων