ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,561 έως 1,575 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    ANTONIO στις #438390

    Η εναρξη ειναι ημερα ιεροτελεστιας για τους περδικαδες,ευχομαι σε ολους μας καλη σεζον


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #438905

    ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ……………..ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ…………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #439002

    Είμαι ήδη έτοιμος,Τετάρτη 2 Οκτωβρίου θα είμαι ψηλά στα διάσελα,όταν με το καλό επιστρέψω (σωματικά,γιατί ψυχή και μυαλό θα μείνουν καιρό εκεί πάνω)θα σας φέρω και φωτογραφικό υλικό (αν το θυμηθώ γιατί τα βουνά τα ψηλά μου παίρνουν τα μυαλά!!).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #439233

    μετα απο πολυ περπατημα καταφεραμε να σηκωσουμε ενα κοπαδι καπου στα 15 πουλια κρατησαμε τη μια με τον φιλο μου αλλα δεν μας εκανε τι χαρη να στρωσει και εφυγε μεσα σε τσακιστο σημειο που δεν παταει ποδι εκει.δεν πειραζει παντως καναμε ωραιο κυνηγι αυτο μετραει!καλη χρονια να εχουμε…

    http://imageshack.com/a/img4/7713/z0hk.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #439264

    Απογευματινο κυνηγι σημερα με βροχουλα και ομιχλη,χεσε μεσα αποστολη
    ημουν και απροπονητος και εκλασα επανω μου σημερα
    τα πουλια αγριεμενα φευγαν απο μακρια,αλλα ειχε πουλακια και με λιγο τυχη κατι εγινε
    ενας κοτσος και μια θηλυκια αφησαν το ματαιο αυτο κοσμο,πολυ ποδαρομα παντος τα πουλια
    δεν στεκοντουσαν πουθενα,,εχουν φαει τα τουφεκιδια τους κλασικα απο τους βιαστικους
    η γεννες παντος πηγαν πολυ καλα φετος εκει,,ευχομαι σε ολους καλη συνεχεια
    εγω φετος δεν θα τους κανω το χατηρη να σπασω τα ποδια μου,μολις σκασουν οι μπεκατσουλες
    θα τις αφησω ολες για για παρτη σας,βασιλη εχει πουλακια φετος στα μερη σου φιλε
    και μια φωτο που βλεπεις την διαφορα του κοτσου και τις κοτσενας

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #439305

    Μπράβο ρε Λιάκο, άρχοντας.

    Κωστή (thor600) περιμένω νέα σου από την εξόρμηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #439306

    ?Uploaded with ImageShack.com

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #439320

    Καλημερα! Μπραβο παιδια!! Η περδικα ειδικα τα πουλια που ειναι 100% αγρια ειναι δυσκολο και
    παληκαρισιο κυνηγι.Και περα απο ολα κανει καλο στην υγεια,γιατι τετοια προσπαθεια δεν κανεις σε αλλο κυνηγι..
    θυμαμαι οταν πηγα τελευταια φορα,ειχα απογοητευθει περπατημα 4 ωρες και δεν ειχαμε δει
    τιποτα,ξαφνικα απο πανω μου ακουω 2 τουφεκιες,η σεττερινα του φιλου μου ειχε φερμαρει 10 πουλια,
    κοιταω πανω, πατουσα στραβα πανω σε πετρες,και βλεπω μια σαν στουκας με ανοιχτα φτερα.
    Πιστευω οτι ηταν το πιο γρηγορο πουλι που εχω τουφεκισει στην ζωη μου.δεν προλαβα για τριτη
    τουφεκια παρολο που
    ειχα ανοιχτο πεδιο..δεν ξερω ακριβως τι ταχυτητα μπορει να πιασει μια περδικα που εχει παρει
    την κατηφορα με ανοιχτα φτερα αλλα πιστευω οτι πηγαινε με πανω απο 100 χιλιομετρα..
    το πουλι βεβαια εφυγε αλωβητο..απο αυτη τη φαση πηρα κουραγιο και συνεχισα..
    παντως μου εκανε μεγαλη εντυπωση η ταχυτητα της..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #439407

    Η εξόρμηση της τετάρτης με άφησε ικανοποιημένο τόσο απο πλευράς αριθμού θηραμάτων-κοπαδιών (μιλάμε αντιλαλούσε όλο το βουνό) όσο και απο πλευράς εικόνων και εμπειριών που αποκτάς απο τετοια κυνήγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #439409

    Και μερικές φωτο

    02/10/2013

    http://i1321.photobucket.com/albums/u541/Konstantinos_Manolis/iphonepics059_zps9c2dbca6.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    229
    Σπύρος στις #439435

    Μπράβο παιδιά! Πάντα τέτοια! Εγώ δυστυχώς απογοητεύτηκα γιατί πήγαμε στην Αίγινα προχθές, σαρώσαμε δυο βουνά από κάτω μέχρι πάνω (Μαραθώνα και Σφεντούρι) από το χάραμα μέχρι αργά το μεσημέρι και δυστυχώς ούτε ακούσαμε πέρδικα. Και ούτε τουφεκιές από τα γύρω υψώματα. Δεν το πίστευα. Στην Αίγινα πρώτη μέρα κυνηγίου τίποτα που άλλες χρονιές για την πλάκα μας είχαμε 2-3 τη μέρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #439443

    Μπραβο φιλε ωραιες οι περδικες,και τα σκυλακια σου,τσουκαρες τα τρεχαντιρια
    πολυ ποδαρομα αυτα τα πουλια,τρεχουν σαν το διαολο
    εισαι και εσυ στεγνος παντος, οτι πρεπει για περδικα χα χα
    καλη συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #439478

    για σου ρε Στεφανε πολυ ωραια επυτηχια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #439496

    Γερά πόδια, ωραία σκυλιά, το απόλυτο θήραμα… τι άλλο να ζητάει κάποιος από μια τέλεια κυνηγετική εξόρμηση; ΜΠΡΑΒΟ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #439637

    Εμεις παλι να περνουμε ματι τα δικα σας κυνηγια αφου το δικο μας αρχιζει 3 Νοεμβριου και να χορταινουμε την πεινα μας με εκπαιδευτικα/αναγνωρισεις
    Λαγοι σχετικα 0 …δεν πειραζει δεν ασχολουμαστε με τριχες
    φραγκολινες σε ικανοποιητικος αρηθμους
    Τα περδικια πολλα αλλα σε μεγαλα κοπαδια των 20-30 ατομων και δεν στεκουν με τιποτα, την πρωτη κυριακη θα στρωσουν και αυτα μετα τα πρωτα ντουφεκιδια !
    προς το παρον φραγκολινες


    καλα κυνηγια πουλαδες ! τερμα ο ηχος στο 1 vindeo στο 0:30 ακουγονται τα περδικια στο φοντο κακαρα κακαρα ενω το σκυλι ακολουθει τα ιχνοι ενως ζευγαριου φραγκολινες 🙂 !

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,561 έως 1,575 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων