ΠΕΡΔΙΚΕΣ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,071 έως 2,085 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523353

    Καλησπερα σε ολλους τους φιλους,δεν υπαρχει να βλεπεις την ανατολη απο την κορυφη του βουνου δεν μετριεται με ολα τα θυραματα του κοσμου,Τωρα απο θεμα κυνηγιου βγαλαμε 3-4 μας εφυγαν μακρια και γυρισαμε με ωραιες αναμνησεις.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523354

    Αυτό είναι το κυνήγι φιλε Μακη!!! Το θήραμα στην τσάντα είναι το τελευταίο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523366

    Καλησπερα σας σημερινο κυνηγι τιποτα απολυτως μονο η βολτα στο βουνο αξιζε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523393

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους σημερα εμβγαλα οτι ειχε το περδικοβουνι ειχε πολλα χρονια να μου συμβει το λοιπον εχουμε και λεμε εμβγαλα 2 κοπαδακια περδικες 7 και 5 αντιστοιχα βαρησα τις  2 ,εμβγαλα 3 ορτυκια βαρησα τα 2 και στο τελος για σουβενιρ εμβγαλα ενα λαγαρο τον οποιο δεν προλαβα να του ριξω,αυτα απο  εμενα ηταν μια πολυ καλη μερα κυνηγιου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #523395

    <p style=”text-align: left;”>Μπράβο Μάκη</p>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523396

    Μπράβο Μακη!!! Έχεις ξεκινήσει δυνατά φέτος και εύχομαι ανάλογη συνέχεια!!!! Πως την πάλεψες με αυτή την κουφόβραση σημερα;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523398

    Ευχαριστω Δημητρη και Κωστη ναστε καλα Δημητρη πεθανα σημερα μαζι και ο κουταβος που ειχα μαζι μου και να φανταστεις οτι ειχαμε παει σχεδον για βολτα στο περδικοβουνι για να μαθει αλλα σηκωσαμε οτι ειχε και δεν ειχε το βουνο,ακομα ο κουταβος δεν εχει βγαλει αχνα απο την ωρα που τον αφησα,12 η ωρα κατεβηκαμε απο πανω  απο το βουνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523400

    <p style=”text-align: left;”>Ρε Μακη μετα απο ολα αυτα, μπας και σε περιμενε στο αμαξι και η Στικουδη …</p>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523401

    Εισαι φοβερος ρε φιλε  το μονο που δεν βρηκα πανω ηταν μ………ι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #523409

    Kαι στα ταιρια τους Μακη……..ασε τη Στικουδη για τους παπουληδες του καμπου……χαχαχαχα

    Η δικια μας εξωρμηση για περδικα στεφθηκε με την επιτυχια ενός λαγου που καταφερε ο φιλος μου ο Μιμης…….έναν δευτερο που εχασα εγω ( του εριξα δυο μπηχτες χωρις να τον βλεπω μεσα σε ρουμανι μπας και …….αλλα δεν …….!!!!! )

    Περδικες βγαλαμε δυο πουλια αργα το μεσημερι στις δωδεκα η ωρα , με τα σκυλια αλλα και με εμας να εχουμε καταθεσει τα οπλα ψωφιοι στην κουραση από την ζεστη και τη διψα………..οποτε τις αφησαμε για την Κυριακη που μας ερχετε……..!!!!

    Βεβαια δεν είναι μονο αυτά τα πουλια εκτος και αν τις εχουν καψει πριν ανοιξει το κυνηγι τους ………..ελπιζω πως όχι……!!!

    Επισεις γνωρισα έναν νέο φιλο τον Λαμπρο που μας φιλοξενησε στην περιοχη του χωρις να το σκεφτει σαν μερικους αλλους κρυψίνους που φοβουντε να μην τους φας τα πουλια……..!!!!!

    Ελπιζω μεθαυριο να καταφέρουμε να ξαναπαμε και να τις βρουμε παλι………!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523412

    Που είσαι ρε Μπιλ??? Καλοφαγωτος ο αυτιας!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #523415

    Για σου και σενα βρε καλοπαιδο………νασε καλα……!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #523418

    …..ασε τη Στικουδη για τους παπουληδες του καμπου

    Εαν τώρα μερικοί ψιλοσιτεμένοι τροφαντούληδες,με ακτίνα δράσης 200-300 μέτρα

    γύρω απ’το αυτοκίνητο,φαντασιώνονται ότι είναι περδικοκυνηγοί, εμείς οι

    υπόλοιποι μάλλον πρέπει να τα κρεμάσουμε και να πάμε για ύπνο.

    Με τις υγείες σας και τους ευσεβείς πόθους σας σε καλή μεριά………..

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #523421

    Φιλαρακι αν και η παρατηρηση μου δεν αφορουσε την αφεντια σου αλλα το ωψιμο παλικαρακι που κυνηγούσες προχθες παρεα του ……….εν τουτεις επιδη όλα τα γεροντάκια που εχετε στησει παρεουλα εκει στην Κοπα’ι’δα τον τροφαντουλη που εννοεις , δεν μπορουν να πιασουν ουτε μια τριχα από τα γενια του στο βουνο………..

    Με 30 βαθμούς θερμοκρασια και υγρασία στα 78% και να γυρνας στο αμαξι το μεσημερι στις 12 χωρις νερο από τις 10 αφου εχεις βγαλει οφ και δυο ποηντερ και με ολη τη βδομαδα φουλ τρεξιμο με δεκαωρα κάθε μερα στη δουλεια στα 46 μου …….για τροφαντουλης καλα τα παω……..χαχαχαχα……..

    ααααααα……….και να σηκωνω και έναν τετρακιλο λαγο που δεν βαρεσα εγω μιας και ο πονηρούλης ο Μιμακος δεν εβαλε γιλεκο γιατι εκανε ζεστη………

    Την Κυριακη παλι εκει θα είμαι…….( πρωτα ο θεος ) ………εχω αφησει ανοιχτούς λογαριασμούς………εεεεε πατε καμια Κόπα’ι’δα γέροι ανθρωποι τωρα παρτε και τα σκαμνάκια μπορει να μπαινει καμια τσιχλα ……..χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #523429

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Την Κυριακη παλι εκει θα είμαι…….( πρωτα ο θεος ) ………εχω αφησει ανοιχτούς λογαριασμούς……

    Με τον καφετζή του χωριού εκεί να φανταστώ εεε?????

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,071 έως 2,085 (από 2,097 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων