ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,246 έως 7,260 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #383689

    ρε παιδια ημαρτον ειναι δυνατον να γραφονται τετοια πραγματα? σε αλλο τοπικ σκοτωσαν δρυοκολαπτη και δεν ηξεραν τι πουλι ηταν και τον εβαλε και φωτογραφια τι να πω τελειως ασχετοι ειναι ορισμενοι?


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #383690

    Πάντως πέρασε μια σήμερα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος..Εφαγε ενα σμπαρο όπως ανηφοριζε το βουνό αλλα δεν μπορούσα να δω αν την πήρε..Και αυτή επίσης απο τον Νότο!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #383693

    Πάντως πέρασε μια σήμερα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος..Εφαγε ενα σμπαρο όπως κατηφοριζε το βουνό αλλα δεν μπορούσα να δω αν την πήρε..Και αυτή επίσης απο τον Νότο!

     

    Αχρηστε. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    panospreveza στις #383694

    εχετε δικιο παιδια!!sorry!απο δω και περα 3σφαιρη και ποτε ξανα φασσοπεριστερα γιατι απαγορευονται και φυσικα ολοι τα καταλαβαινουν πριν ριξουν .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #383696

    Μηπως το παιδι εννοουσε οτι εριξε 5 φυσιγγια συνολικα με τον πατερα του;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #383698

    Μηπως το παιδι εννοουσε οτι εριξε 5 φυσιγγια συνολικα με τον πατερα του;

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

     

    Το “παιδί” απάντησε!

    BeReT wrote:
    Πάντως πέρασε μια σήμερα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος..Εφαγε ενα σμπαρο όπως κατηφοριζε το βουνό αλλα δεν μπορούσα να δω αν την πήρε..Και αυτή επίσης απο τον Νότο!

    Αχρηστε.

     

     

    Άστα Κώστα.. 😥 Καλά λεέι ο Porto13 μόνο για τσίχλες είμαι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #383699

    ρε παιδια ημαρτον ειναι δυνατον να γραφονται τετοια πραγματα? σε αλλο τοπικ σκοτωσαν δρυοκολαπτη και δεν ηξεραν τι πουλι ηταν και τον εβαλε και φωτογραφια τι να πω τελειως ασχετοι ειναι ορισμενοι?

    Εδω του δινω καποιο δικιο διοτι δεν μπορεις να καταλαβεις τη  διαφορα  στο πεταγμα  με τηντσιχλα,ειδικα το ξημερωμα.

    Την ημερα ομως  που βλεπεις τα χρωματα και ξεχωριζεις το πεταγμα,δεν δικαιολογειται.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #383701

    Εντάξει το παλικάρι το παραδέχτηκε το λάθος του..όλοι έχουμε κάνει λάθη..Απλά αν δεν είμαστε σίγουροι για κάποιο θήραμα αν επιτρέπεται η οχι ας ρώτησουμε κάποιον γνώστο μας πρώτα και μετά ας ανεβάσουμε φώτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #383710

    ρε παιδια ημαρτον ειναι δυνατον να γραφονται τετοια πραγματα? σε αλλο τοπικ σκοτωσαν δρυοκολαπτη και δεν ηξεραν τι πουλι ηταν και τον εβαλε και φωτογραφια τι να πω τελειως ασχετοι ειναι ορισμενοι?

    ΝΑΙ!!!!!!

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    loykas στις #383726

    σήμερα στην Κωπαΐδα το πρωί αλλα δεν πέταγε τίποτα 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #383737

    εχετε δικιο παιδια!!sorry!απο δω και περα 3σφαιρη και ποτε ξανα φασσοπεριστερα γιατι απαγορευονται και φυσικα ολοι τα καταλαβαινουν πριν ριξουν .

    ποδοσφαιρομαναααα!!!! 😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    arnea30 στις #383793

    καλημερα!

     

    Σημερα ειχε τον πιο ομορφο καιρο απο τις προηγουμενες μερες..λιγοτερη υγρασια και ενα ελαφρυ κρυο βοριαδακι!

    καθως ανεβαιναμε ειπα στον πατερα «σημερα πρεπει να εχει και πουλια»

    με το που περασε το ρολοι την 8 φανηκε η πρωτη…πολυ καλο σημαδι!!

    δεν προλαβαν να περασουν 5 λεπτα σκαει ενα πουλι στον πατερα μου τοσο μεγαλο που στην αρχη νομιζα οτι ηταν γερακι..της αδειαζει το οπλο τιποτα και για καλη μου τυχη γυρναει πανω μου..τοσο ευκολη φασσα δν εχω τουφεκισει φετος κ ομως αστοχησα ριχνωντασ της 5 φυσιγγια!!

    δεν προλαβαινω να γεμισω βλεπω αλλες 15 αραιωμενες να ερχονται καρφι πανω μου γυρω στα 40 μετρα..αδειαζω το οπλο μου και μονο φτερα!!!

    μετα απο λιγο περναει αλλη μια απο τον πατερα μου αλλα αυτη την φορα δεν αστοχησε!!περναει και ενα κοπαδι γυρω στισ 100 πιο περα και σχετικα χαμηλα ατουφεκιστο..κ αλλες 5-6 πιο περα!!

    ειχα ριξει 11 φυσιγγια μεχρι τησ 9 και το μονο που σκεφτομουν ειναι οτι ζητημα να εχω αλλα 25 μαζι μου κ δεν θα μου φτασουν αν συνεχισει ετσι η μερα..

    ε απο τις 9 μεχρι τις 11μιση ειδα αλλο ενα μικρο κοπαδακι 9 πουλιων..τιποτα αλλο!!!

    ομως το μεσημερακι θα ξαναβγω μια βολτα γιατι η φασσα ειναι πουλι περιεργο και μπορει να ταξιδευει ολη μερα!

    αυριο τελευταια ελπιδα για ενα καλο περασμα αν και σημερα το ευχαριστηθηκα κ ασ μην χτυπησα..πηρε ο πατερας και το καταχαρηκε κ μαζι του κ εγω..

    αυτα τα νεα απο πρεβεζα!!

    Φίλε Πάνο,  την  Φάσσα αυτή που δεν πήρε ο πατέρα σου μάλλον την πήρε ο αδερφός μου.

    Αυτός είναι σύνορα Πρέβεζα με Ιωάννινα (ψηλά στα πετρέλαια, φυσικά θα το ξέρεις το μέρος 😉 ).

    Ταιριάζει και η ώρα που γράφεις.

    Μου είπε συγκεκριμένα ότι ήταν σαν κότα.

    Αλλά πρέπει να την κόψατε και εσείς.

    Ο δικός μου με μία την έφαγε (αλλά με LAMBRO B- Turbo 8).

    Θα ανεβάσω Foto.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    nicks στις #383812

    Πιστεύω πως αυτό το site δεν είναι για να γράφει ο καθένας ότι του κατέβει, δίνοντας λάθος πληροφορίες για το αν είδε πουλιά. Καλό θα είναι, αν λέμε κάτι να είναι διασταυρωμένο γιατί ταλαιπωρούμαστε όλοι χωρίς λόγο. Το να βλέπεις  ένα ή δύο μπουλουκάκια δεν είναι πέρασμα. Είναι απλές μετακινήσεις κατά την άποψη μου. Εγώ μιλώντας με φίλους από Δράμα, ορεινή Ναυπακτία και Καλάβρυτα ούτε που την έχουν δει. Πόσο μάλλον με του νοτιάδες που έρχονται….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    arnea30 στις #383820

    Πιστεύω πως αυτό το site δεν είναι για να γράφει ο καθένας ότι του κατέβει, δίνοντας λάθος πληροφορίες για το αν είδε πουλιά. Καλό θα είναι, αν λέμε κάτι να είναι διασταυρωμένο γιατί ταλαιπωρούμαστε όλοι χωρίς λόγο. Το να βλέπεις ένα ή δύο μπουλουκάκια δεν είναι πέρασμα. Είναι απλές μετακινήσεις κατά την άποψη μου. Εγώ μιλώντας με φίλους από Δράμα, ορεινή Ναυπακτία και Καλάβρυτα ούτε που την έχουν δει. Πόσο μάλλον με του νοτιάδες που έρχονται….

     

    Είμαστε ενήλικες και όχι ανήλικα για να παραπλανούμαστε από κάποιον.

    Ο καθένας από εμάς αξιολογεί αυτά που γράφονται και πράττει ανάλογα.

    Δεν συμφωνώ μαζί σου με τις απόψεις που έχεις και ούτε μπορείς να υποχρεώνεις τους ανθρώπους να μην γράφουν, έστω το αστείο ή εύθυμο της συζήτησης.

    Ο αδερφός μου σήμερα ήταν εκεί και όντος δεν πέρασε τίποτα εκτός από δύο πουλιά όπου το ένα το πήρε. Περεί αυτού αναφέρθηκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #383822

    Εμενα δεν θα με πειραζε καθολου αν ειναι πμασιδια η μετακινησεις,αρκει να κοινουνται πανω απ το κεφαλι μου!! 😆

    Το θεμα ειναι οτι απο το περασμενο ΠΣΚ που εμφανηστηκαν μερικα πουλακια απο κει και περα το χαος!!

    Μιλω για περιοχη Λακα Σουλι,Ρομανο κλπ…και οποιος θελει πιστεύει…

    Το θεμα ειναι τι κανουμε??ανεβενουμε τωρα η περιμενουμε με τον κωλοκαιρο που προβλεπεται??

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,246 έως 7,260 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων