ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,531 έως 7,545 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #387580

    Sniper645 wrote:
    Αμα δε σε θελει η πουτανα η φασσα,δε σε θελει. Παμε σημερα κατα τις 8πμ για φασσα με τον φιλο μου τον Σπυρο. Αργησαμε λιγο,αλλα 8 ημασταν στο μερος οπου θα κυνηγουσαμε. Με αφηνει στο δρομο και φευγει για μια αλλη ραχουλα,πιο χαμηλα απο μενα. Σκεπτομενος οτι αν τουφεκιστουν τα πουλια,θα πεταξουν χαμηλα και θα περασουν απο μενα απο την κουρμπα του δρομου,παω και καθομαι στο καρτερι Νο1. Εχω ευχερια βολης και στο Νο2 και στον δρομο. Και δεν παω στο δικο μου καρτερι,οπου δεν με εχει αφησει παραπονεμενο για πολλα χρονια. Το αποτελεσμα,να τουφεκιστουν τα πουλια απο χαμηλα και να περασουν τρια κοπαδακια των 10~15 πουλιων απο το δικο μου καρτερι (βλ.σχεδιο). Οταν πηρα την αποφαση να ανεβω,ηταν ιδη 9μιση η ωρα και και ειχε πλακωσει το Δασαρχειο με φορτηγα προκειμενου να φορτωσουν την ιδγ κομμενη ξηλεια για τα σπιτικα και το μερος εγινε π@##@@#@.

    http://imageshack.us/clip/my-videos/341/u96kbgbkfgmhwcekpaxdbh.mp4/

    την ξεματιάστρα και γρήγοραααααααααα.

    θες να σου πω και την δικιά μου χθεσινή ιστορία , άκου λοιπόν :

    είχα πιάσει το καρτέρι άλλα πηγαίνοντας απο το αυτ/το στο καρτέρι μπήκαν κάτι πετραδάκια στη μπότα και επειδή δεν είχα δεί τίποτα λέω δεν ρίχνω ένα κατούρημα και μετά να βγάλω και τη μπότα γιατί με ενοχλούσαν τα πετραδάκια.Αφήνω κάτω το όπλο κάνω την «δουλειά μου» και βγάζω τη μπότα .Είχα μείνει με την κάλτσα και ακούω ενα βουητό μπροστά μου, τι να δώ ίσαμε με 50 φάσσες με καβαλάνε και εγώ έτρεχα να πάρω το όπλο με μιά μπότα στα πόδια .Τελικά πήρα μία αλλά δεν ξέρω τι θα γινόταν αν ήμουν ετοιμοπόλεμος

     

    ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ Κ ΓΩ.

    ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΟΧΑ(ΠΟΔΑΡΙΛΑ) ΖΑΛΙΣΤΗΚΑΝ

    ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ Κ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΟΥΤΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΔΕΝΤΡΑ.

    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 5 ΣΚΟΤΩΜΕΝΕΣ Κ 7 ΜΑΣΤΟΥΡΩΜΕΝΕΣ

    ΣΤΟ ΧΕΡΙ.

    😆 😆 😆


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #387670

    ΠΟΛΛΗ ΝΕΚΡΑ ΕΠΕΣΕ.

    ΑΝΤΕ ΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ. 😆 😆

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #387676

    ΠΟΛΛΗ ΝΕΚΡΑ ΕΠΕΣΕ. ΑΝΤΕ ΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Ερωτευμένα είναι τα πουλιά , πολύ μάτι πέφτει μεταξύ του ζεύγους !!!!!!!!!!

    Μπράβο  Δάνο , έπιασε κρύο και έρχονται τα Μεγάλα και Δυνατά πουλιά !!!

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #387685

    falcon wrote:
    ΠΟΛΛΗ ΝΕΚΡΑ ΕΠΕΣΕ. ΑΝΤΕ ΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Ερωτευμένα είναι τα πουλιά , πολύ μάτι πέφτει μεταξύ του ζεύγους !!!!!!!!!!

    Μπράβο Δάνο , έπιασε κρύο και έρχονται τα Μεγάλα και Δυνατά πουλιά !!!

     

     

    ΜΠΑ ΚΩΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΣΥ Κ ΜΕ ΠΡΟΠΕΡΣΥ

    ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.

    ΜΕΤΑ ΙΗΣ 15 ΝΟΕΜΒΡΗ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ.

    ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,Μ ΕΧΕΙ

    ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΥΨΟΦΟΒΙΑ Κ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ.

    ΜΟΝΟ ΚΑΜΠΟ ΦΕΤΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #387691

    kostassp wrote:

    falcon wrote:
    ΠΟΛΛΗ ΝΕΚΡΑ ΕΠΕΣΕ. ΑΝΤΕ ΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ. [/URL] Uploaded with ImageShack.us https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Ερωτευμένα είναι τα πουλιά , πολύ μάτι πέφτει μεταξύ του ζεύγους !!!!!!!!!! Μπράβο Δάνο , έπιασε κρύο και έρχονται τα Μεγάλα και Δυνατά πουλιά !!!

    ΜΠΑ ΚΩΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΣΥ Κ ΜΕ ΠΡΟΠΕΡΣΥ ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ. ΜΕΤΑ ΙΗΣ 15 ΝΟΕΜΒΡΗ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ. ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,Μ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΥΨΟΦΟΒΙΑ Κ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ. ΜΟΝΟ ΚΑΜΠΟ ΦΕΤΟΣ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Μετά τις 15 Νοέμβρη τι περιμένουμε , πιο πολύ κρύο και χιόνια στα βουνά ή να σπείρουν στάρι στα χωράφια ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #387693

    falcon wrote:

    kostassp wrote:

    falcon wrote:
    ΠΟΛΛΗ ΝΕΚΡΑ ΕΠΕΣΕ. ΑΝΤΕ ΑΣ ΓΡΑΨΩ ΕΓΩ. [/URL] Uploaded with ImageShack.us https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Ερωτευμένα είναι τα πουλιά , πολύ μάτι πέφτει μεταξύ του ζεύγους !!!!!!!!!! Μπράβο Δάνο , έπιασε κρύο και έρχονται τα Μεγάλα και Δυνατά πουλιά !!!

    ΜΠΑ ΚΩΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΣΥ Κ ΜΕ ΠΡΟΠΕΡΣΥ ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ. ΜΕΤΑ ΙΗΣ 15 ΝΟΕΜΒΡΗ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ. ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,Μ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΥΨΟΦΟΒΙΑ Κ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΓΥΡΝΑΩ ΠΙΣΩ. ΜΟΝΟ ΚΑΜΠΟ ΦΕΤΟΣ.

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    Μετά τις 15 Νοέμβρη τι περιμένουμε , πιο πολύ κρύο και χιόνια στα βουνά ή να σπείρουν στάρι στα χωράφια ?

     

    ΣΤΑΡΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΠΕΡΝΟΝΤΑΙ ΗΔΗ.

    ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΑ ΟΡΓΩΣΑΝ ΟΛΑ.

    Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΓΙΑ

    ΝΑ ΖΟΡΙΣΤΟΥΝ Κ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #387713

    Mπραβο ρε Δανο!!!!!!!

    Σημερα η μερα ηταν ό,τι καλυτερο για το κυνηγι της.

    Ξεροβορι το πρωι,με το θερμομετρο του αυτοκινητου να δειχνει 2°C εξωτερικη θερμοκρασια και εναν αερα οχι δυνατο,αλλα καταλληλο για να κρατησει τα πουλια χαμηλωμενα.

    Εφτασα στο καρτερι μου στις 7.00πμ και αφου ετοιμαστηκα καταλληλα και  “παραλλαχτηκα”  κυριολεκτικα,καθησα και τις περιμενα.

    Δυστυχως,πουλια δεν υπηρχαν,ουτε και τα χθεσινα κοπαδακια που ειχαμε εντοπισει.

    Και κατα τις εννια,μου περναει ενα ζευγαρακι χαμηλωμενα και αναμεσα απο τα δεντρα.

    Ντουμπλε δεν εκανα,παρ΄οτι εριξα και στην πρωτη.Κρατησα ομως την δευτερη.

    Και εδω τελειωνει το” κυνηγι του ονειρου”,επιστροφη αυριο στην κολαση.

    Τα Χριστουγεννα παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    dimz στις #387725

    Χαλκιδική έχει πουλάκια αλλά μετατοπίζονται συνέχεια.

    Έχει παντού τροφή και θέλει πολύ καλό ψάξιμο.

    Κανένας φίλος από Κιλκίς  να μας ενημερώσει για το ελληνικό.

    Χθες πήγα να αγοράσω φυσίγγια και άκουσα για τα χρυσοχοραφα στης Σέρρες αλλά αν δεν πας ο ίδιος άστα να πάνε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    ΝΤΙΝΑ στις #387745

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΒΓΑΙΝΩ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΦΑΣΣΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ. ΤΙ ΓΙΝΑΝΕ ΦΕΤΟΣ; ΜΗΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    panospreveza στις #387815

    ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΕΒΕΖΑ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΤΟΣ…ΚΡΥΟ ΚΑΙ 5-6 ΜΠΟΦΩΡ ΒΟΡΕΙΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ.

    ΠΗΓΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΝ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ..10 ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΔΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ..

    ΟΛΟΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ…

    ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΕΡΥΣΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 7Κ15ΕΩΣ ΤΙΣ 8Κ15 ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΦΕΚΑΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΟΠΑΔΙ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ

    ΦΕΤΟΣ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ!!!

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ..ΟΥΤΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ!!Κ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΕΝΑ 2ΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ 1 ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ..

    ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΣΕ ΜΟΝΟΨΗΦΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΦΑΣΣΑ 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #387903

    Ηρθε η ώρα για ΕΛΙΕΣ time τα Σ/Κ !!!τα ραντεβουδάκια με τις” κυρίες ” 🙂 παίρνουν μετάθεση μέχρι νεωτέρας 😉 (μιάς και ”μωρά”  δεν μείναν στα μέρη μας αλλά την έκαναν παλι βόρεια λόγω καλοκαιρίας 😎 …!!!)..βλέπω να παραμένουμε στις 4 κυρίες για πολύ καιρό μάλλον!!!! 8-O//εκτός και αν ο καιρός κάνει τα τσαλίμια του 🙄

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #387965

    dimz ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ,ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ?

    ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    fassas1976 στις #388014

    ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ???ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΠΑΜ Η ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ???Α ΜΩΡΗ Π@@@@@Α ΑΘΗΝΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    dimz στις #388028

    Νομίζω ότι έχει και επιτρεπόμενο κομμάτι φίλε falcon.

    Έχω να πάω πολλά χρόνια στην περιοχή αλλά παλιά ήταν άστα να πάνε.

    Παπιά και φάσες μαζί πολύ ωραία κυνήγια.

    Θα σου πω την Κυριακή το βράδυ τα νέα θα πάω και θα δούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #388029

    ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ???ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΠΑΜ Η ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ???Α ΜΩΡΗ Π@@@@@Α ΑΘΗΝΑ…

    ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ Κ ΓΩ ΤΩΡΑ…ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ….ΠΟΥΤΑΝ@ ΑΘΗΝΑ…. 👿

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,531 έως 7,545 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων