ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,516 έως 7,530 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    kostask στις #387298

    Eγώ έχω ξαναπεί την γνώμη μου για τα φυσίγγια του Labro, έχουν φοβερές διακυμάνσεις, ιδίως σε τέτοια κυνήγια θα τα έβαζα στο όπλο μου σαν τελευταία επιλογή, τα τελευταία τρία χρόνια δουλεύω τα Β&P colombacio , με ότι καιρό με ότι θερμοκρασία.. δουλεύουν άψογα. Κρίμα Ιάσσωνα τα πουλιά και επειδή πιστεύω ότι η εικόμα με τα τουφεκισμένα πουλιά να φεύγουν, θα μείνει για αρκετό καιρό στο μυαλό σου, άλλαξε φυσίγγια

     

    θα συμφωνήσω μαζί σου μαγικό φυσίγγι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #387299

    lefteris.k wrote:

    jason wrote:

    lefteris.k wrote:
    α ιασωνα πηγαινε παιξε κανα τζοκερ με τετοια τυχη….. και εγω το σαββατο με τα biturbo μαδησα 1 αλλα δεν επεσε η ρουφιανα. πως εξηγητε αυτο ρε παιδι μου η φασσα να περνει σκαγια και να φευγει δεν μπορω να το καταλαβω. και με το ιδιο φυσιγγι να κατεβαινουν τα παππια τα χοντρα στα 35+μετρα?? σκατοπουλια τι να πεις?? [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΛΕΥΤΕΡΗ…ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΜΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ…ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟ,Η ΖΕΣΤΗ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ… ΠΕΡΣΥ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΙΣ ΘΕΡΙΖΑ…Κ ΣΤΑ 15 Κ ΣΤΑ 20-25-30-35 ΜΕΤΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΩΛΟΠΑΝΟ ΚΑΤΩ….ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΕΣΚΑΣΑ ΣΟΥ ΛΕΩ…ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΕΤΥΧΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ…ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΤΖΑΜΗΣ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΤΣΙ…

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    Eγώ έχω ξαναπεί την γνώμη μου για τα φυσίγγια του Labro, έχουν φοβερές διακυμάνσεις, ιδίως σε τέτοια κυνήγια θα τα έβαζα στο όπλο μου σαν τελευταία επιλογή, τα τελευταία τρία χρόνια δουλεύω τα Β&P colombacio , με ότι καιρό με ότι θερμοκρασία.. δουλεύουν άψογα. Κρίμα Ιάσσωνα τα πουλιά και επειδή πιστεύω ότι η εικόμα με τα τουφεκισμένα πουλιά να φεύγουν, θα μείνει για αρκετό καιρό στο μυαλό σου, άλλαξε φυσίγγια

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΗ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ….Κ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΥΣΙΓΓΙ… [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ … Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 37 λεπτά πριν από τον jason.

    ειναι μεγαλη συζητηση αυτη με τα φυσιγγια φιλε. αυτα που λεει ο φανης πολυ καλα φυσιγγια συμφωνω αλλα λιγο ακριβα. εγω ομως δυσκολα θα αλλαξω φυσιγγια γιατι χρονια που τα ριχνω και τα biturbo και τα μπλε ειναι ελαχιστες η φορες που μου την εχουν κανει. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ετσι είναι , με ότι έχει συνηθίσει ο καθένας και νοιώθει καλά ψυχολογικά, πάντως θεωρώ ότι με υγρούς και ζεστούς καιρούς φίλε Λευτέρη τα συγκεκριμένα φυσίγγια θα σε ξαναπροδώσουν…όχι όχι…δεν θέλω να σε επηρρεάσω ψυχολογικά

    Χαριζονται 2 κουτια biturbo 5αρια χαχαχαχα. τι να πω ρε φανη ισως και να εχεις δικιο αλλα εμενα μεχρι στιγμης δε με εχουν προδωσει ουτε στη φασσα ουτε στο παππι.

    μενει να γινει το αντιθετο.  αν με ακουει ο δορκας γινεται να βγαλει 3α σε 36 γραμμαρια?? 😀

    τα rio που λεει ο φιλος τα 36αρια τα βρισκω στα γιαννενα στο gorilla.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #387309

    ΧΡΗΣΤΟΣ. wrote:
    Για συνεχεια απο Αγρινιο και 2-3/11 παιξανε απο καποια λιγα κοπαδακια ενω στις 4/11 εγινε αλλο ενα καλο περασμα με κοπαδια μεγαλα και μικρα.Τωρα ας ψαξουμε στις αργιές για πιασμενες…… BREDA ASTRO

    ΦΙΛΕ ΟΙ ΑΡΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ…. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΛΕΣ ΓΙΑ ΚΟΥΡΝΙΑ…

    [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ                                                                                                                                                                                                                                                                                Κουρνιαζουν στις αργιες και λιαζονται στον δεντρια… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #387382

    Mπορει τα φασσια να μη μου εκαναν το χατηρι,αλλα το να απολαμβανεις το φραπεδακι σου στα ελατια,ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #387383

    Αλλα το “απορτακι μου”,δεν εμεινε παραπονεμενο προχτες.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    ARISTAM1 στις #387390

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    lefteris.k wrote:

    jason wrote:

    lefteris.k wrote:
    α ιασωνα πηγαινε παιξε κανα τζοκερ με τετοια τυχη….. και εγω το σαββατο με τα biturbo μαδησα 1 αλλα δεν επεσε η ρουφιανα. πως εξηγητε αυτο ρε παιδι μου η φασσα να περνει σκαγια και να φευγει δεν μπορω να το καταλαβω. και με το ιδιο φυσιγγι να κατεβαινουν τα παππια τα χοντρα στα 35+μετρα?? σκατοπουλια τι να πεις?? [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΛΕΥΤΕΡΗ…ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΜΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ…ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟ,Η ΖΕΣΤΗ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ… ΠΕΡΣΥ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΙΣ ΘΕΡΙΖΑ…Κ ΣΤΑ 15 Κ ΣΤΑ 20-25-30-35 ΜΕΤΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΩΛΟΠΑΝΟ ΚΑΤΩ….ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΕΣΚΑΣΑ ΣΟΥ ΛΕΩ…ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΕΤΥΧΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ…ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΤΖΑΜΗΣ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΤΣΙ…

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    Eγώ έχω ξαναπεί την γνώμη μου για τα φυσίγγια του Labro, έχουν φοβερές διακυμάνσεις, ιδίως σε τέτοια κυνήγια θα τα έβαζα στο όπλο μου σαν τελευταία επιλογή, τα τελευταία τρία χρόνια δουλεύω τα Β&P colombacio , με ότι καιρό με ότι θερμοκρασία.. δουλεύουν άψογα. Κρίμα Ιάσσωνα τα πουλιά και επειδή πιστεύω ότι η εικόμα με τα τουφεκισμένα πουλιά να φεύγουν, θα μείνει για αρκετό καιρό στο μυαλό σου, άλλαξε φυσίγγια

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΗ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ….Κ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΥΣΙΓΓΙ… [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ … Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 37 λεπτά πριν από τον jason.

    ειναι μεγαλη συζητηση αυτη με τα φυσιγγια φιλε. αυτα που λεει ο φανης πολυ καλα φυσιγγια συμφωνω αλλα λιγο ακριβα. εγω ομως δυσκολα θα αλλαξω φυσιγγια γιατι χρονια που τα ριχνω και τα biturbo και τα μπλε ειναι ελαχιστες η φορες που μου την εχουν κανει. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ετσι είναι , με ότι έχει συνηθίσει ο καθένας και νοιώθει καλά ψυχολογικά, πάντως θεωρώ ότι με υγρούς και ζεστούς καιρούς φίλε Λευτέρη τα συγκεκριμένα φυσίγγια θα σε ξαναπροδώσουν…όχι όχι…δεν θέλω να σε επηρρεάσω ψυχολογικά

    Χαριζονται 2 κουτια biturbo 5αρια χαχαχαχα. τι να πω ρε φανη ισως και να εχεις δικιο αλλα εμενα μεχρι στιγμης δε με εχουν προδωσει ουτε στη φασσα ουτε στο παππι. μενει να γινει το αντιθετο. αν με ακουει ο δορκας γινεται να βγαλει 3α σε 36 γραμμαρια?? τα rio που λεει ο φιλος τα 36αρια τα βρισκω στα γιαννενα στο gorilla.

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Kάτ’ αρχήν Ιάσωνα  και batman  στα ταίρια τους με υγεία!!!τώρα αναμενουμε το καιρό να παίξει τα παιχνίδια του και να μας φέρει τα πουλιά πιο χαμηλά,αλλα αυτό θα αργήσει μάλλον…

    οσο για τα φυσιγγια έχω ξαναπεί το φυσίγγι παντός καιρού και ειδικά στα περάσματα είναι το Bp mygra 5,5g..πολύ αξιόπιστο αν και τσιμπημένο…βέβαια για πιο μετά το 6αρι biturbo με έβγαλε ασπροπρόσωπο…αυτά τα 2 έχω σαν βασικά φυσίγγια στην φάσσα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #387393

    Εγώ παιδιά , μιας και λέμε απόψεις και προβληματισμούς  για φυσίγγια θα ήθελα να πώ ότι σχεδόν είκοσι χρόνια τώρα χρησιμοποιώ για φάσσα το μπλέ  Olympus του Κουτουμάνου σε 6 Νο. και όταν είναι στη θαλάμη αισθάνομαι αυτοπεποίθηση και φυσικά δεν με έχει προδώσει μέχρι τώρα. Οσοι κυνηγούν παπιά θα το έχουν ακούσει.

    Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά απλως μεταφερω την προσωπική άποψη και εμπειρία.

    Πάντως φέτος αγόρασα λόγω νοτιάδων και δυό κουτιά  Πυρκαλ ,ενα Αρτεμις και ένα Σουπερ για δοκιμή χωρίς να τα έχω ρίξει ακόμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #387439

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    lefteris.k wrote:

    jason wrote:

    lefteris.k wrote:
    α ιασωνα πηγαινε παιξε κανα τζοκερ με τετοια τυχη….. και εγω το σαββατο με τα biturbo μαδησα 1 αλλα δεν επεσε η ρουφιανα. πως εξηγητε αυτο ρε παιδι μου η φασσα να περνει σκαγια και να φευγει δεν μπορω να το καταλαβω. και με το ιδιο φυσιγγι να κατεβαινουν τα παππια τα χοντρα στα 35+μετρα?? σκατοπουλια τι να πεις?? [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΛΕΥΤΕΡΗ…ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΜΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ…ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟ,Η ΖΕΣΤΗ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ… ΠΕΡΣΥ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΙΣ ΘΕΡΙΖΑ…Κ ΣΤΑ 15 Κ ΣΤΑ 20-25-30-35 ΜΕΤΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΩΛΟΠΑΝΟ ΚΑΤΩ….ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΕΣΚΑΣΑ ΣΟΥ ΛΕΩ…ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΕΤΥΧΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ…ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΤΖΑΜΗΣ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΤΣΙ…

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    Eγώ έχω ξαναπεί την γνώμη μου για τα φυσίγγια του Labro, έχουν φοβερές διακυμάνσεις, ιδίως σε τέτοια κυνήγια θα τα έβαζα στο όπλο μου σαν τελευταία επιλογή, τα τελευταία τρία χρόνια δουλεύω τα Β&P colombacio , με ότι καιρό με ότι θερμοκρασία.. δουλεύουν άψογα. Κρίμα Ιάσσωνα τα πουλιά και επειδή πιστεύω ότι η εικόμα με τα τουφεκισμένα πουλιά να φεύγουν, θα μείνει για αρκετό καιρό στο μυαλό σου, άλλαξε φυσίγγια

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΗ… ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ….Κ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΥΣΙΓΓΙ… [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ … Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 37 λεπτά πριν από τον jason.

    ειναι μεγαλη συζητηση αυτη με τα φυσιγγια φιλε. αυτα που λεει ο φανης πολυ καλα φυσιγγια συμφωνω αλλα λιγο ακριβα. εγω ομως δυσκολα θα αλλαξω φυσιγγια γιατι χρονια που τα ριχνω και τα biturbo και τα μπλε ειναι ελαχιστες η φορες που μου την εχουν κανει. [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    ετσι είναι , με ότι έχει συνηθίσει ο καθένας και νοιώθει καλά ψυχολογικά, πάντως θεωρώ ότι με υγρούς και ζεστούς καιρούς φίλε Λευτέρη τα συγκεκριμένα φυσίγγια θα σε ξαναπροδώσουν…όχι όχι…δεν θέλω να σε επηρρεάσω ψυχολογικά

    Χαριζονται 2 κουτια biturbo 5αρια χαχαχαχα. τι να πω ρε φανη ισως και να εχεις δικιο αλλα εμενα μεχρι στιγμης δε με εχουν προδωσει ουτε στη φασσα ουτε στο παππι. μενει να γινει το αντιθετο. αν με ακουει ο δορκας γινεται να βγαλει 3α σε 36 γραμμαρια?? τα rio που λεει ο φιλος τα 36αρια τα βρισκω στα γιαννενα στο gorilla.

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

     

    Απο την στιγμή που είσαι ευχαριστημένος δεν έχεις λόγο να αλλάξεις φυσιγγάκι 😉 εγώ το είπα επειδή και εσύ νομίζω ανέφερες ότι είχες μια αποτυχία με τα συγκεκριμένα :twisted:, όσο για τον Δορκα, ακριβώς την ίδια σκέψη έχω κάνει και εγώ για το 3Α, φοβερό φυσίγγι, πέφτουν όλα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #387482

    ΣαββατοΚύριακο κοντά στο Δομοκό κυνήγαγα λαγό και ο πατέρας μου έκανε καρτέρι για φάσσες….την Κυριακή το πρωί είδε πολλές φάσσες. Δύο κοπάδια με πάνω από 100-150 πουλιά και 2-3 μπουλούκια από 3-5 πουλιά… Τα κοπάδια πετούσαν σε ύψος 200 μέτρων.. Μόνο ένα μπουλούκι πέρασε ξυστά στα πουρνάρια αλλά λίγο πιο πέρα από το καρτέρι του.. οπότε πουλιά μπαίνουνε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #387486

    Αμα δε σε θελει η πουτανα η φασσα,δε σε θελει.

    Παμε σημερα κατα τις 8πμ για φασσα με τον φιλο μου τον Σπυρο.

    Αργησαμε λιγο,αλλα 8 ημασταν στο μερος οπου θα κυνηγουσαμε.

    Με αφηνει στο δρομο και φευγει για μια αλλη ραχουλα,πιο χαμηλα απο μενα.

    Σκεπτομενος οτι αν τουφεκιστουν τα πουλια,θα πεταξουν χαμηλα και θα περασουν απο μενα απο την κουρμπα του δρομου,παω και καθομαι στο καρτερι Νο1.

    Εχω ευχερια βολης και στο Νο2 και στον δρομο.

    Και δεν παω στο δικο μου καρτερι,οπου δεν με εχει αφησει παραπονεμενο για πολλα χρονια.

    Το αποτελεσμα,να τουφεκιστουν τα πουλια απο χαμηλα και να περασουν τρια κοπαδακια των 10~15 πουλιων απο το δικο μου καρτερι (βλ.σχεδιο).

    Οταν πηρα την αποφαση να ανεβω,ηταν ιδη 9μιση η ωρα και και ειχε πλακωσει το Δασαρχειο με φορτηγα προκειμενου να φορτωσουν την ιδγ κομμενη ξηλεια για τα σπιτικα και το μερος εγινε π@##@@#@.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #387488

    Εγώ παιδιά , μιας και λέμε απόψεις και προβληματισμούς για φυσίγγια θα ήθελα να πώ ότι σχεδόν είκοσι χρόνια τώρα χρησιμοποιώ για φάσσα το μπλέ Olympus του Κουτουμάνου σε 6 Νο. και όταν είναι στη θαλάμη αισθάνομαι αυτοπεποίθηση και φυσικά δεν με έχει προδώσει μέχρι τώρα. Οσοι κυνηγούν παπιά θα το έχουν ακούσει.

    Θα μπορουσες να μου πεις που βρησκεις τα φυσιγγια αυτα και σε ποια τιμη;

     

    Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά απλως μεταφερω την προσωπική άποψη και εμπειρία.

    Πάντως φέτος αγόρασα λόγω νοτιάδων και δυό κουτιά Πυρκαλ ,ενα Αρτεμις και ένα Σουπερ για δοκιμή χωρίς να τα έχω ρίξει ακόμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    kostask στις #387495

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟ???? 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    zog-13 στις #387512

    καλησπερα παιδια!απο κυριακη στα βουνα της πρεβεζας σημερα γυρισα!το αποτελεσμα 6 φασσες  πουλια 3 ατομα μονο την κυριακη!δευτερα τριτη και τεταρτη ουτε πουλι πετουμενο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #387524

    kostassp wrote:
    Εγώ παιδιά , μιας και λέμε απόψεις και προβληματισμούς για φυσίγγια θα ήθελα να πώ ότι σχεδόν είκοσι χρόνια τώρα χρησιμοποιώ για φάσσα το μπλέ Olympus του Κουτουμάνου σε 6 Νο. και όταν είναι στη θαλάμη αισθάνομαι αυτοπεποίθηση και φυσικά δεν με έχει προδώσει μέχρι τώρα. Οσοι κυνηγούν παπιά θα το έχουν ακούσει. Θα μπορουσες να μου πεις που βρησκεις τα φυσιγγια αυτα και σε ποια τιμη; Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά απλως μεταφερω την προσωπική άποψη και εμπειρία. Πάντως φέτος αγόρασα λόγω νοτιάδων και δυό κουτιά Πυρκαλ ,ενα Αρτεμις και ένα Σουπερ για δοκιμή χωρίς να τα έχω ρίξει ακόμα.

    έχεις p.m.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #387531

    Αμα δε σε θελει η πουτανα η φασσα,δε σε θελει. Παμε σημερα κατα τις 8πμ για φασσα με τον φιλο μου τον Σπυρο. Αργησαμε λιγο,αλλα 8 ημασταν στο μερος οπου θα κυνηγουσαμε. Με αφηνει στο δρομο και φευγει για μια αλλη ραχουλα,πιο χαμηλα απο μενα. Σκεπτομενος οτι αν τουφεκιστουν τα πουλια,θα πεταξουν χαμηλα και θα περασουν απο μενα απο την κουρμπα του δρομου,παω και καθομαι στο καρτερι Νο1. Εχω ευχερια βολης και στο Νο2 και στον δρομο. Και δεν παω στο δικο μου καρτερι,οπου δεν με εχει αφησει παραπονεμενο για πολλα χρονια. Το αποτελεσμα,να τουφεκιστουν τα πουλια απο χαμηλα και να περασουν τρια κοπαδακια των 10~15 πουλιων απο το δικο μου καρτερι (βλ.σχεδιο). Οταν πηρα την αποφαση να ανεβω,ηταν ιδη 9μιση η ωρα και και ειχε πλακωσει το Δασαρχειο με φορτηγα προκειμενου να φορτωσουν την ιδγ κομμενη ξηλεια για τα σπιτικα και το μερος εγινε π@##@@#@.

    http://imageshack.us/clip/my-videos/341/u96kbgbkfgmhwcekpaxdbh.mp4/

    την ξεματιάστρα και γρήγοραααααααααα.

    θες να σου πω και την δικιά μου χθεσινή ιστορία , άκου λοιπόν :

    είχα πιάσει το καρτέρι άλλα πηγαίνοντας απο το αυτ/το στο καρτέρι μπήκαν κάτι πετραδάκια στη μπότα και επειδή δεν είχα δεί τίποτα λέω δεν ρίχνω ένα κατούρημα και μετά να βγάλω και τη μπότα γιατί με ενοχλούσαν τα πετραδάκια.Αφήνω κάτω το όπλο κάνω την “δουλειά μου” και βγάζω τη μπότα .Είχα μείνει με την κάλτσα και ακούω ενα βουητό μπροστά μου, τι να δώ ίσαμε με 50 φάσσες με καβαλάνε και εγώ έτρεχα να πάρω το όπλο με μιά μπότα στα πόδια .Τελικά πήρα μία αλλά δεν ξέρω τι θα γινόταν αν ήμουν ετοιμοπόλεμος  😀 😀 😀

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,516 έως 7,530 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων