ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,776 έως 8,790 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #441499

    Γιατι Ιασωνα μηπως ειδες κανενα καλο ονειρο?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #441504

    Φρεσκια πληροφορια φωτια για γρεβενα
    θα το γραψω οπωσ μου το ειπε ο δικοσ μου
    θα μασ παρουνε και το αυτοκινιτο περνανε μεσα στα δεντρα οχι μεγαλα κοπαδια μικρα μπουλουκια μεχρι 20-30 πουλια σαν κοτεσ ειναι
    τρωνε 4 ατομα απο μια φασσα
    κριμα που δεν ειμαι εκει να τισ πελεκισω και δυστηχωσ ουτε την κυριακη παιζει να παω γ….. τισ υπωχρεωσεισ
    αλλα το αλο 3μερο εχει κλεισει ειδη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Gabri στις #441507

    Φρεσκια πληροφορια φωτια για γρεβενα<br>
    θα το γραψω οπωσ μου το ειπε ο δικοσ μου<br>
    θα μασ παρουνε και το αυτοκινιτο περνανε μεσα στα δεντρα οχι μεγαλα κοπαδια μικρα μπουλουκια μεχρι 20-30 πουλια σαν κοτεσ ειναι<br>
    τρωνε 4 ατομα απο μια φασσα<br>
    κριμα που δεν ειμαι εκει να τισ πελεκισω και δυστηχωσ ουτε την κυριακη παιζει να παω γ….. τισ υπωχρεωσεισ<br>
    αλλα το αλο 3μερο εχει κλεισει ειδη

    Γρεβενά, που;
    Αν είναι στα σύνορα με Τρίκαλα στα περάσματα, να πεταχτούμε για λίγο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #441525

    Οχι,απλα ετσι πιστευω,και ετσι δειχνουν τα στατιστικα …ημερομηνιες,καιρος,ανεμος,γειτονικες χωρες και η αισθηση μου…χαχαχα
    Ποτε δεν ξερεις ομως,θα δουμε..δυστηχως εγω δεν μπορω να κινηθω ακομα…
    Αλλες χρονιες δεν ειχαν εμφανιστει μεχρι τωρα κ το πρωτο μπασιμο το κανανε πανω κατω στο τετραημερο αυτο που ειμαστε τωρα…φετος ειναι πολυ διαφορετικη χρονια και πολυ ενδιαφερον..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #441549

    …που πας ρε Δάνε χωρίς συντεταγμένεεεεες ;; :)<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Σ.Σ.Κ.Π.

    http://www.youtube.com/watch?v=dmiyE6y0OyI

    </div>

    Αυτες λειπουν για να συμπληρωθει το καρε.
    χαχχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    mitsos στις #441556

    Καλησπερα! Mitso τι γραμμαρια ειναι τα φυσιγγια σου,
    τι μπαρουτι βαζεις (να υποθεσω MB36) και τι
    νουμερο σκαγιων..

    ΤECNA 37gr N6

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #441557

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>aldo wrote:</div>
    …που πας ρε Δάνε χωρίς συντεταγμένεεεεες ;;

    Αυτες λειπουν για να συμπληρωθει το καρε.<br>
    χαχχαχα<br>

    Σας λείπει τώρα???

    Όταν έδινε συντεταγμένες όμως τον κράζατε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #441562

    Σήμερα στην Ημαθία είδα 3-4 μπουλούκια των 10-15 πουλιών..
    Το ένα πέρασε από ‘μένα αλλά..έρχονται από χαμηλά και “γλύφουν” το καρτέρι μου με αποτέλεσμα τα 6άρια να μην προλάβουν ν’ ανοίξουν στα 5 μετρα(!!) και να φύγω με κουλούρι!!Πιο μπροστά δεν τα τουφεκάω γιατί έχει γκρεμό και αν πέσουν άντε να τα βρεις!..την επόμενη θα έχω στη μία κάνη 7άρια διασποράς!!!!
    Όσο για τη συζήτηση που είχατε..γελάω πραγματικά (χωρίς παρεξήγηση)..
    Ο ένας θεωρεί ότι κυνηγά αντρείκια (λες και οι υπόλοιποι κυνηγάνε σαν αδερφές),ο άλλος θεωρεί ότι αν χάσεις 4κιλά σε κάθε εξόρμηση μόνο τότε είναι κυνήγι ή αν κάθονται δεν είναι σωστό ενω άν περνάνε ανέμελα πάνω από το κεφάλι σου όλα εντάξει κτλ..
    Όπως πολύ σωστά είπανε κάποιοι,όπου τις βρείτε “ματώστε τες”!!
    Το κυνήγι ο καθένας το αντιλαμβάνεται αλλιώς!Αυτά είναι γούστα..
    Δεν σνομπάρω κανένα τρόπο κυνηγίου,κανένα θήραμα και κανέναν κυνηγό!!
    Όπως και με ό,τι τη βρίσκει ο καθένας..
    (και πάλι χωρίς παρεξήγηση!..κανονίστε να μου την πέσετε!!)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    42
    Leonidas στις #441611

    φιλε δανε δεν τα λεω αυτα για να προσβαλω οσους κυνηγουν στον καμπο,ο καθε ενας μας εχει τις προτιμισεις του και αυτο ειναι σεβαστο , ισως εγω να ειμαι επηρεασμενος απο τον παπουλη μου που μου εμαθε να μην τουφεκαω ποτε τα πουλια καθιστα για να παιζουμε με “ισους ορους’……εκει “κολαει” το “ισους ορους” που προανεφερα!!!<br>
    ο φιλος μου ειναι ο κυρ γιαννης απο τον προβατα σερρων(γνωστος στον καμπο) και τα νουμερα δεν τα λεει αυτος, τα λεω εγω που τα ειδα με τα ματια μου!!!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Leonidas wrote:</div>
    τα κυνηγαμε σε ευκαληπτους ειναι να τα χτυπησουμε 5-10 μετρα πιο ψηλα απο τα δεντρα αυτα οπου δεν ειναι καθολου μικρη αποσταση…τωρα σε φαση που λεει ο φιλος πιο πανω με ενα κοπαδι που κατεβει στα δεντρα…ναι μπορεις να χτυπησεις πουλια…3-4 στο συνολο…τωρα για 10-15 ανα κοπαδι πολυ δυσκολο…και 100 πουλια να εχει το κοπαδι για να παρεις 10-15 σημαινει πρεπει να ριξεις 3 και 4 φορες..πραγμα δυσκολο γιατι μετα τις πρωτες τουφεκιες αυτα θα χαθουνε..

    φιλε λεωνιδα πρεπει να σου κανει μερικα ιδιαιτερα μαθηματα ο δανος που το κατεχει το αθλημα(κυνηγι στον καμπο)….. :D<br>
    τα πουλια στον καμπο δεν τα τουφεκανε καθιστα στα δεντρα οπως προαναφερες,απλα καθονται σε στρατηγικα σημεια που βλεπουν ολο τον καμπο και οταν καποιο κοπαδι κατσει σε καποιο χωραφι τοτε οι “γνώστες” του καμπου ξερουν ποια πορεια θα κανουν και απο που θα πανε για να τα πλησιαζουν στα 30-50 μετρα(ισως και παραπανω) και τα τουφεκανε καθιστα στο χωραφι…….ετσι λοιπον μπορεις ευκολα να κρατησεις και 10 και 15 πουλια με τρεις τουφεκιες!!!!!! φιλε δανε τα λεω καλα?????????
    <br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    …φιλε Hunter…αυτο που λες δεν υφιστατε εδω στην Κυπρο…ειναι πολλες οι απαγορευμενες και μικρος ο τοπος…οποταν να κοψεις ενα κοπαδι σε περιοδο κυνηγιου να βοσκει σε χωραφι…ειναι απιθανο!!!:)

    τα καρτερια μας ειναι πολυ διαφορετικα εδω κατω…εγω προσωπικα κυνηγαω τη φασσα 15 χρονια…και ο μακαριτης ο γερος μου την κυνηγουσε 40 χρονια…οποτε αν θες να πεις σε καποιο Δανο να κατεβει εδω να κυνηγησουμε μαζι δεν εχω κανενα προβλημα!!!χεχεχε…φυσικα δεν θα γινει οπως το περιεγραψες γιατι απλα δεν υπαρχει αυτο εδω….το κυνηγι στον καμπο εδω στη Κυπρο γινεται περιμενοντας το κοπαδι οταν του δωξει να σηκωθει απο την απαγορευμενη να πεσει πανω στο ποστο…οπου και εκει για να πετυχεις το μαξιμουμ με 3 οπλα παρεα πρεπει να λειτουργησει σωστα το ποστο κεφαλι…

    χτυπαμε και καποια πουλια σε περασμα που καποτε περνουν χαμηλα απο τα δεντρα αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο….και επειδει κυνηγουσα παλια συνεχεια σε βουνο…αποψη μου ειναι οτι εκει ειναι καπως ποιο ευκολο στο οτι χαμηλοπετανε πιο συχνα…φυσικα ειμαι λιγο ακυρος σε αυτο το φορουμ μια και δεν κυνηγαω στους τοπους σας γιαυτο και δεν μπορω να ειμαι και αντικειμενικος…αν κυνηγησες ομως ποτε Κυπρο….τοτε ξερεις ποσο δυσκολο ειναι αυτο το κυνηγι μετα τις πρωτες εξορμησεις της αδειας!!!!

    σε 2 εβδομαδες αρχιζουμε εδω…!!!!!

    καλα κυνηγια σε ολους!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #441618

    μην μπειτε καν στον κοπο να με ρωτησετε τι εγινε σημερα..

    πρωτα πρωτα ειχε τουλαχιστον 6 μποφορ καθαρα δυτικο βδ. με τετοιο αερα ουτε αεροπλανα δεν πετουν.

    οποτε ο σημερινος απολογισμος ειναι η παρακατω φωτο…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    panospreveza στις #441642

    Ειναι η τυχερή χρόνια της δυτικής Ελλάδας απο οτι φαίνεται..
    Αρκετά καλο μπασιμο σημερα με λίγα μεγάλα κοπάδια αλλα πολλές σκόρπιες..
    Απο τα πουλια που χτύπησαμε ήταν νεαρά τα πιο πολλα Κ αυτές που ήταν μεγάλες ηλικιακά είχαν μικρό μεγεθος..
    ΕΛΠΙΖΩ να μην σημαίνει τιποτα αυτο
    Τυχεροί αυτοί που πηγαίνουν κάθε μερα..
    Ειναι απόλαυση φετος!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #441650

    κανενα αλλο νεο απο δυτικη ελλαδα???????
    γιατι απ την υπολοιπη δεν βλεπω φως….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441653

    πρεπει να βγουμε απο το τουνελ για να δουμε φως και μετρω τις μερες σα φανταρος που περιμενει το απολυτηριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #441654

    σημερα ειχα παει εδω αττικη για καμια τσιχλα!!!
    και εκει του χαζεβα τις τσιχλες ……..τσουπ 1 ζευγαρη με αιφνιδιαζει της πλακωνω με τα 8ακια αλλα λογο αποστασης και αναγνωρησης στοχου δεν μπορεσα να κρατησω καμια!!
    αν και την πηρε η τουφεκια αρχισε να χαμηλωνη…..πηγα με το σκυλακι αλλα ματαια τιποτα!!!
    περναει λιγη ωρα τσουπ μια 4αδα ξανα ριχνω και μπορεσα και κρατησα 1 με τα 8αρια παλι!!
    επεσε μακριουτσικα και αυτη ….αλλα αυτην ευτυχως την βρηκε το σκυλακι μεσα σε ενα πουρναρακι!!!!
    οποτε μαζι με της τσιχλουλες και 1 φασσουλα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #441655

    τετοια να ακουω να φτιαχνομαι και που το σκηνικο (αν θες απαντας).

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 8,776 έως 8,790 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων