Σκοπευτηριο Σχιστου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,951 έως 1,965 (από 2,197 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    Johny pigeon στις #414379

    Εμ το έκοψες το Σχιστό, όλο στην Μαλακάσα τριγυρίζεις. Έλα να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος σε κανένα δύσκολο σχήμα … !!!

    Αν και δεν πάω σχεδόν ποτέ μου σκοπευτήριο παρά κάτι κυριακές που πάω στο παζάρι να δω κανένα πουλί ανεβαίνω και χαζεύω πήγα και χτες . έριξα και μια γύρα να δοκιμάσω την τύχη μου και δεν είδα κάτι το τραγικό


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #414393

    7ος Αγωνας compact sporting — 10/03/2013

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος”.

    Ωραίος ο Κώστας που μας ενημερώνει.

    Αν και ήμουν εκεί από νωρίς δεν μπόρεσα να κάτσω μέχρι το τέλος λόγω υποχρεώσεων. Δεν ήξερα ότι ο Ψυλλάκης ξαναγύρισε στις πρωτιές. Συγχαρητήρια Γιώργο και αν μας διαβάζεις, έλα πάλι να τα λέμε από δω μέσα. Είσαι από τα καλά παιδιά και κορυφαίος στο να φέρεις ένα όπλο στα μέτρα κάποιου.

    ρε παιδια το δυσκολο σχημα που το ειδατε???

    Γιώργο καλημέρα, αν είχες έρθει λίγο νωρίτερα θα διαπίστωνες ότι υπήρχε γκρίνια, σχεδόν από όλους, για την μεγάλη δυσκολία και αν δεν κάνω λάθος, έγιναν και κάποιες αλλαγές. Εγώ σκοπευτής δεν είμαι, ότι είδα είπα.

    Αν και δεν πάω σχεδόν ποτέ μου σκοπευτήριο παρά κάτι κυριακές που πάω στο παζάρι να δω κανένα πουλί ανεβαίνω και χαζεύω πήγα και χτες . έριξα και μια γύρα να δοκιμάσω την τύχη μου και δεν είδα κάτι το τραγικό

    Καλή φάση. Στείλε μου μν να βρεθούμε την Κυριακή, αν ανέβεις. Θέλω να πάρω ένα παπαγαλάκι για την κορούλα μου και επειδή είμαι άσχετος ίσως μπορέσεις να με βοηθήσεις. Κερνάω καφεδάκι μετά στο σκοπευτήριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #414396

    Ωραίος ο Κώστας που μας ενημερώνει…….

    Σε ευχαριστω Γιωργη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #414488

    Δεν ήξερα ότι ο Ψυλλάκης ξαναγύρισε στις πρωτιές. Συγχαρητήρια Γιώργο και αν μας διαβάζεις, έλα πάλι να τα λέμε από δω μέσα. Είσαι από τα καλά παιδιά και κορυφαίος στο να φέρεις ένα όπλο στα μέτρα κάποιου.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

     

    ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ALTAIR  ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ 391 MOY.  ΤΑ ΣΥΚΑ ….ΣΥΚΑ

    ΓΙΩΡΓΟ ΑΝ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Grigoris στις #414754

    Στο πεδίο με το στέγαστρο έχουν κάνει όντως αλλαγές στις γωνίες και την ταχύτητα κάποιων πιάτων.

    Για όσους πήγαν το περασμένο Σαββατοκύριακο (αποφεύγω την Κυριακή, με τον χαμό που γίνεται στο χαμαιτυπείο που λέγεται υπαίθρια αγορά/παζάρι Σχιστού), θα αναφέρω χαρακτηριστικά:

    Από την θέση 2, ο δίσκος εκσφενδονίζεται με μεγάλη ταχύτητα και η πορεία του είναι σχεδόν παράλληλη με το έδαφος, καθ’ όλη την πορεία του δίσκου. Η θέση 10 προστέθηκε προσφάτως, δεν θα έλεγα οτι είναι δύσκολη. Αυτή που θέλει σίγουρα μεγάλη εμπειρία είναι η θέση 11. Ο δίσκος “φεύγει” από την πίσω αριστερή πλευρά μας, με μεγάλη ταχύτητα και με μικρό περιθώριο να τον “πιάσεις” με τα μάτια σου και να τον χτυπήσεις. Η θέση 5 βελτιώθηκε, με το να δίνει στον δίσκο υψηλότερη τροχιά, ωστόσο ο δίσκος εξακολουθεί να μας δείχνει την μαύρη πλευρά του (με κόκκινα γυαλιά, ξεχωρίζεις το πάνω περίγραμμα του δίσκου), χωρίς αυτό όμως να σημαίνει οτι είναι αδύνατον να τον πετύχεις.

    Επειδή στο ανοικτό πεδίο, μονοπώλειο είναι το Skeet, όταν ελευθερώθηκε το γήπεδο για Sporting, είδα κάποια πιάτα, χωρίς όμως να παίξω μια πούλα. Ομολογώ οτι έχουν αλλάξει πάρα πολύ οι τροχιές και οι ταχύτητες των δίσκων (τελευταία φορά που έπαιξα στο ανοικτό γήπεδο ήταν στα τέλη Ιανουαρίου, μετά λόγω βροχής συνήθως στριμογνώμασταν στο στέγαστρο). Θα δοκιμάσω αυτό το Σαββατοκύριακο να παίξω και στα 2 γήπεδα και να καταγράψω τις πούλες με κάμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #414794

    Μολις γυρισα απο το Σχιστο.

    Αν και απεχω περι τους 8 μηνες απο το σκοπευτηριο,πηγα για τρεις λογους.

    Ο πρωτος ηταν οτι ο φιλος μου ο stathis,ηθελε να δοκιμασει να ριξει στο σκοπευτηριο.

    Ο δευτερος λογος,ηταν ο φιλος μου ο Αγγελος να δει το καινουργιο του κοντακι.

    Ο τριτος λογος ηταν οτι ηθελα να δω εγω ο ιδιος τον βαθμο δυσκολιας των πιατων.

    Ξεκινα απο τον πρωτο λογο,ο Stathis,αν και πρωτη του φορα και σαν καθαρος τσιχλας,τα πηγε παρα πολυ καλα!!!!!!!!!!!

    Δε λεω τιποτα παραπανω για να μην παρουν τα μυαλα του αερα.Μπραβο Σταθακο.

    Ο Αγγελος,τα πηγε καλα,αλλα τον ειχε κυριευση μια δυστακτικοτητα στην πρωτη πουλα.

    Αγγελε,οταν ο Δασκαλος λεει οτι οταν μπαινουμε μεσα,μπαινουμε για να γ…..ε,μπαινουμε για να γ……ε.

    Ε,στη δευτερη τα πηγε πολυυυυ καλυτερα.Ασε που εκανε και κατι καπνισμτα Φοβεραααα!!!!!!!!!!!

    Οσο για μενα,τωρα,εριξα τρεις πουλες.Σχεδον μονοντουφεκες.

    Δεν ειδα σπουδαιο βαθμο δυσκολιας,παρα μονο κατι καινουργια πιατα και καινουργιες τροχειες.

    Αν δωσεις βαση στις τροχειες των πιατων και σημαδεψεις καλα και πατησεις την σκανδαλη την στιγμη που πρεπει,ολα ειναι easy,to easy.

    Πληροφοριακα να πω οτι στο αριστερο stand εκανα 19 και 21 και στο δεξι stand 17.

    Πληροφοριακα παλι να πω οτι τον φιλο μου τον Αδαμοπουλο τον εκανα να σταυροκοπιεται και οχι μονο.

    Αυτα,καλη συνεχεια.

     

    υσ.Ολα τα πιατακια εσπασαν με 28 γρ. σκαγια Ν09 και skeetαδορικα τσοκακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #414803

    O Sniper για μια ακομη φορα εριξε φωτια τα σπασιματα του ηταν ολα κεντρα διανυει δαιμονιωδη φορμα και εγω στην θεση του θα αρχισα να ψαχνω για αεροπορικα εισητηρια ΑΘΗΝΑ -ΡΟΔΟ     ΥΓ. Εμαθα και κατι καινουριο  οι σκοπευτες οταν καθοταν στον βατηρα πρωτου ζητησουν το πιατο κανανε μια υποκλιση οταν τους ρωτησα γιατι το κανουν μου ειπαν οτι βοηθαει στην αυτοσυγκεντρωση βεβαια αν κρινω απο το αποτελεσμα μαλλον δεν δουλευε την επομενη φορα θα προσπαθησω να το εφαρμοσω και εγω και ας λεει ο Δασκαλος οτι αυτο δεν το διδασκει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #414808

    Η ομαδα μας ειναι ολοκληρωμενη!!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #414810

    O Sniper για μια ακομη φορα εριξε φωτια τα σπασιματα του ηταν ολα κεντρα διανυει δαιμονιωδη φορμα και εγω στην θεση του θα αρχισα να ψαχνω για αεροπορικα εισητηρια ΑΘΗΝΑ -ΡΟΔΟ ΥΓ. Εμαθα και κατι καινουριο οι σκοπευτες οταν καθοταν στον βατηρα πρωτου ζητησουν το πιατο κανανε μια υποκλιση οταν τους ρωτησα γιατι το κανουν μου ειπαν οτι βοηθαει στην αυτοσυγκεντρωση βεβαια αν κρινω απο το αποτελεσμα μαλλον δεν δουλευε την επομενη φορα θα προσπαθησω να το εφαρμοσω και εγω και ας λεει ο Δασκαλος οτι αυτο δεν το διδασκει

        Αγγελε κανεις λαθος εκει κατω εχουν ραμαζανι γιαυτο οι κολοτουμπες ,το χαλακι στον βατηρα δεν το ειδες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #414818

    angelo40 wrote:
    O Sniper για μια ακομη φορα εριξε φωτια τα σπασιματα του ηταν ολα κεντρα διανυει δαιμονιωδη φορμα και εγω στην θεση του θα αρχισα να ψαχνω για αεροπορικα εισητηρια ΑΘΗΝΑ -ΡΟΔΟ ΥΓ. Εμαθα και κατι καινουριο οι σκοπευτες οταν καθοταν στον βατηρα πρωτου ζητησουν το πιατο κανανε μια υποκλιση οταν τους ρωτησα γιατι το κανουν μου ειπαν οτι βοηθαει στην αυτοσυγκεντρωση βεβαια αν κρινω απο το αποτελεσμα μαλλον δεν δουλευε την επομενη φορα θα προσπαθησω να το εφαρμοσω και εγω και ας λεει ο Δασκαλος οτι αυτο δεν το διδασκει

    Αγγελε κανεις λαθος εκει κατω εχουν ραμαζανι γιαυτο οι κολοτουμπες ,το χαλακι στον βατηρα δεν το ειδες?

    Βαγγελη να σου πω την αληθεια δεν το προσεξα αλλα για να το γραφεις κατι παραπανω θα ξερεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #414819

    λοιπον παιδια φοβερη εμπειρια και μακαρι να το ξανακανω  . . . . για το κωστα τωρα τι ναπω respect μονο που τα κοιταζε επεφταν κατω τους εκανε ολους στο σκοπευτηριο να παραμιλανε . . . . .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #414829

    Aγγελε δασκαλος ειναι ενας και εμεις τα φιλαρακια τον αποκαλουμε ΓΚΟΥΡΟΥ!!!!Ο Γιωργος ξερει πραγματα και τα ξερει καλα, οταν αυτος ετρωγε περιουσιες στο σκοπευτηριο καποιοι αμολαγαν αετο στου Βεικου γιαυτο μακρια απο το ραμαζανι    lol

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #414836

    λοιπον παιδια φοβερη εμπειρια και μακαρι να το ξανακανω . . . . για το κωστα τωρα τι ναπω respect μονο που τα κοιταζε επεφταν κατω τους εκανε ολους στο σκοπευτηριο να παραμιλανε . . . . .

    391-525

    Σταθη να τον δεις τον κωστα οταν εστιαζεται στο πιατο[ με 1 κιλο προβατινα μεσα ] εκει να δεις πως θα παραμιλας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #414838

    χα χα ειναι φοβερος μιλαμε εχει και γαμω τα στυλακια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #414841

    χα χα ειναι φοβερος μιλαμε εχει και γαμω τα στυλακια!!!

    391-525

    Σταθη περα απο την πλακα ,ο κωστας ειναι τυχερος στην ατυχια του[γυρισμα κοντακιου και σπασιμο 4 σημειων απο τον ειδικο στο να φερνει μετρα, για να λεμε τα συκα συκα ]με το νεο κοντακι που εφτιαξε στον σκριβανετι κυριολεκτικα απογειωθηκε  και επεται και συνεχεια βεβαια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,951 έως 1,965 (από 2,197 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων