ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,971 έως 2,985 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #394076

    falcon wrote:

    GeorgePap wrote:
    Πήγαμε και εμεις την Κυριακή που μας επέτρεψε ο καιρός στο μέρος που πήγαμε το προηγούμενο Σ-Κ και πάλι σηκώσαμε και βαρέσαμε έναν ωραιότατο αυτιά. Πάντως για αυτό που λέτε, ξέρω κι εγώ πολλους παλιούς λαγοκυνηγούς που ενώ είναι έμπειροι στο λαγό και με καλά σκυλιά, χάνουνε πολλούς λαγούς από αστοχία. Αντίθετα εμείς οι πιτσιρικάδες που καίμε και πολύ φυσσίγγι σε «τσόνια» δύσκολα χάνουμε λαγό.

    ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ. ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 1980 Κ ΒΓΑΛΕ…..

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    ο γερος μου παντως δεν ριχνει δευτερο σχεδον ποτε …..και για τσονια δεν παει …..

    ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΟ ΡΙΧΝΕΙ?

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΠΙΣΤΟΛΙ….

    😆 😆 😆


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #394077

    anrizoss wrote:

    falcon wrote:

    GeorgePap wrote:
    Πήγαμε και εμεις την Κυριακή που μας επέτρεψε ο καιρός στο μέρος που πήγαμε το προηγούμενο Σ-Κ και πάλι σηκώσαμε και βαρέσαμε έναν ωραιότατο αυτιά. Πάντως για αυτό που λέτε, ξέρω κι εγώ πολλους παλιούς λαγοκυνηγούς που ενώ είναι έμπειροι στο λαγό και με καλά σκυλιά, χάνουνε πολλούς λαγούς από αστοχία. Αντίθετα εμείς οι πιτσιρικάδες που καίμε και πολύ φυσσίγγι σε «τσόνια» δύσκολα χάνουμε λαγό.

    ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ. ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 1980 Κ ΒΓΑΛΕ….. https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    ο γερος μου παντως δεν ριχνει δευτερο σχεδον ποτε …..και για τσονια δεν παει …..

    ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΟ ΡΙΧΝΕΙ? ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΠΙΣΤΟΛΙ….

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    οταν ριχνει λεμε …. :mrgreen:

    λοιπον ακου λιγο τωρα διοτι πεφτει πολυ κλαμα απο πουλοκυνηγους …εχθες στο καρτερι κατα τις 7 το πρωι ,ηρθε μια μπεκατσα πανω απο το κεφαλι μου…στον δε ελικωνα ενας φιλος μου σηκωσε 7 μπεκατσες στον χωματοδρομο  το πρωι που ανεβαινε για να κυνηγησει λαγο…κατι εχουν καταλαβει τα πουλακια και κατεβηκανε …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #394375

    Λοιπόν ακούστε παράδοξο από το κυνήγι της Κυριακής…αφού έχουμε αρκετή ώρα ντορό σε ένα πουρναρωτό, τα σκυλιά μέσα κι εγώ με το φιλαράκι μου πιασμένοι από πάνω και από κάτω από το σημείο.. ο λαγός σέρνει από την άκρη του πουρναρωτού, ο τρίτος της παρέας τον βλέπει και του ρίχνει ένα γρήγορο ντουμπλέ, μας φωνάζει ότι πείρε σκάγια και δίπλωσε σε ένα άλλο πουρναρωτό 100 μέτρα μακριά, όπου και έκατσε… λέμε ντάξει έχει “αρπάξει” σκάγια και μάλλον θα τον βρούμε ψόφιο στα πουρνάρια, μιας και λαγός τουφεκισμένος που πιάνει 100 μέτρα από το σημείο που σηκώθηκε δεν είναι φυσιολογικό. Μπαίνουμε στα πουρνάρια να τον ψάξουμε με τα σκυλιά.. τα οποία αρχίζουν να σκούζουν και ο λαγός πετάγετε με χίλια μπροστά στο φίλο μου.. του ρίχνει μια μπιχτή τουφεκιά στα 4 μέτρα.. ήμασταν στο ίδιο μονοπάτι και έβλεπα όλη τη σκηνή… ο λαγός μπαίνει πάλι στα πουρνάρια και τα σκυλιά τον παίρνουν δίωξη..
    μου λέει τον πείρα, πήγε πάνω του η τουφεκιά….του λέω τι πείρες ρε .. θα τον έκοβες στη μέση αν τον έπερνες τόσο κοντά…
    μετα πολλά τα σκυλιά τον έπιασαν 200 μέτρα παραπέρα ζωντανό γιατί τον ακούαμε που έσκουζε όσο πλησιάζαμε και όταν φτάσαμε εκεί βλέπουμε ένα λαγό πολύ μεγάλο, ο οποίος είχε σπασμένο το μπροστά πόδι (μάλλον από τις πρώτες τουφεκιές) και το πίσω πόδι ρε παιδιά ήταν κυμάς…μόνο από μια πετσούλα κρατιόταν…τον είχε βρεί ακόμα και η συγκεντρωτήρα στον κώλο και του είχε χαλάσει και τα σπλάχνα… Πώς στο καλό έτρεχε αυτό το ζούδι?? Δέν τον χάλασαν τα σκυλιά γιατί τα βλέπαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #394435

    Λοιπόν ακούστε παράδοξο από το κυνήγι της Κυριακής…αφού έχουμε αρκετή ώρα ντορό σε ένα πουρναρωτό, τα σκυλιά μέσα κι εγώ με το φιλαράκι μου πιασμένοι από πάνω και από κάτω από το σημείο.. ο λαγός σέρνει από την άκρη του πουρναρωτού, ο τρίτος της παρέας τον βλέπει και του ρίχνει ένα γρήγορο ντουμπλέ, μας φωνάζει ότι πείρε σκάγια και δίπλωσε σε ένα άλλο πουρναρωτό 100 μέτρα μακριά, όπου και έκατσε… λέμε ντάξει έχει «αρπάξει» σκάγια και μάλλον θα τον βρούμε ψόφιο στα πουρνάρια, μιας και λαγός τουφεκισμένος που πιάνει 100 μέτρα από το σημείο που σηκώθηκε δεν είναι φυσιολογικό. Μπαίνουμε στα πουρνάρια να τον ψάξουμε με τα σκυλιά.. τα οποία αρχίζουν να σκούζουν και ο λαγός πετάγετε με χίλια μπροστά στο φίλο μου.. του ρίχνει μια μπιχτή τουφεκιά στα 4 μέτρα.. ήμασταν στο ίδιο μονοπάτι και έβλεπα όλη τη σκηνή… ο λαγός μπαίνει πάλι στα πουρνάρια και τα σκυλιά τον παίρνουν δίωξη..
    μου λέει τον πείρα, πήγε πάνω του η τουφεκιά….του λέω τι πείρες ρε .. θα τον έκοβες στη μέση αν τον έπερνες τόσο κοντά…
    μετα πολλά τα σκυλιά τον έπιασαν 200 μέτρα παραπέρα ζωντανό γιατί τον ακούαμε που έσκουζε όσο πλησιάζαμε και όταν φτάσαμε εκεί βλέπουμε ένα λαγό πολύ μεγάλο, ο οποίος είχε σπασμένο το μπροστά πόδι (μάλλον από τις πρώτες τουφεκιές) και το πίσω πόδι ρε παιδιά ήταν κυμάς…μόνο από μια πετσούλα κρατιόταν…τον είχε βρεί ακόμα και η συγκεντρωτήρα στον κώλο και του είχε χαλάσει και τα σπλάχνα… Πώς στο καλό έτρεχε αυτό το ζούδι?? Δέν τον χάλασαν τα σκυλιά γιατί τα βλέπαμε.

     

    περσυ το παιδι που κυνηγαμε μαζι, βαρεσε ενα μεγαλο λαγο (μαζι με εναν αλλον πιτσιρικα). τον τουφεκισανε σχεδον ταυτοχρονα, 3 σφαιρες ο ενας και 2 ο αλλος, γιατι φοβοντουσαν οτι θα τον χασουν μεσα στα πυκνα που πηγαινε να μπει (ξερουν οτι ειναι και ατζαμηδες στο σημαδι). λοιπον, μη στα πολυλογω, τον λαγο τον επιασαν τα σκυλια 1 λεπτο μετα, 20 μετρα πιο περα μεσα σε κατι βατα, και ο γιωργος ηταν απο πανω τους και τον αρπαξε κατευθειαν. ο λαγος ειχε 3 ποδια σπασμενα και σκαγια και στο 4ο…ακομα δεν μπορει να το πιστεψει.

    η απαντηση ειναι απλη. η θεληση για ζωη ειναι η μεγαλυτερη δυναμη φιλε μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #395659

    το μαυρο πιστολι ξεκουραζεται και σημερα….δανο πηγες για λαγο;;;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Antreas στις #395661

    Παίδες καλημέρα απο Κύπρο. Ο λαγός πως πάει στην Ελλάδα? Υπάρχουν καλοί αριθμοί?

    Στην Κύπρο πάντως φέτος τα πράγματα είναι χάλια. Απο λαθροθηρία, αρρώστιες, και κακοδιαχειρήσεις.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395671

    το μαυρο πιστολι ξεκουραζεται και σημερα….δανο πηγες για λαγο;;;

     

     

    ΜΠΑ,

    Κ ΝΑ ΠΑΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

    ΤΑ ΑΡΚΕΒΟΥΖΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ,

    ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΡΑΒΔΩΤΑ.

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #395785

    Παίδες καλημέρα απο Κύπρο. Ο λαγός πως πάει στην Ελλάδα? Υπάρχουν καλοί αριθμοί? Στην Κύπρο πάντως φέτος τα πράγματα είναι χάλια. Απο λαθροθηρία, αρρώστιες, και κακοδιαχειρήσεις.

    και δω φετος για τους περισσοτερους ηταν μετρια χρονια. λιγοι εκαναν καλα νουμερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #395807

    Και σε εμάς εδώ κεντρική Ελλάδα μέτρια τα πράγματα….
    Αύριο έχει κωλόκαιρο οπότε δε θα δουλέψει ούτε το μαύρο το πιστόλι , ούτε το μαύρο το ζαγάρι…
    Θα δουλέψει το μαύρο το πιρούνι
    [/URL]

    και μας βλέπω αύριο το απόγεμα να ρίχνουμε μια φυσσιγοθήκη κλανιές από τα κρεμιδάκια 😆  😆 😆 😆
     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #395891

    Και απο τα νησια παιδια μια απο τα ιδια ουτε το ενα τριτο της περσυνης χρονιας.Πολλα λιγα πραγματα , και το κακο ειναι οτι οι περισοτεροι λαγοι που εχουν σκοτωθη ειναι παλια ζωα μαλλον γεννες λιγες την φετινη χρονια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #395972

    σημερα το μαυρο πιστολι μετα απο ξεκουραση τεταρτης και σαββατου μιλησε αλλες 2 φορες….μαλιστα τα nsi colombo 5αρια κανουν θαυματα με τα 4 αστρα gemini ……..παρολη τη βροχη και τον αερα ,η εμπειρια του σκυλου καθορισε το τελικο αποτελεσμα για μια ακομη πολυ ωραια κυριακη ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395977

    σημερα το μαυρο πιστολι μετα απο ξεκουραση τεταρτης και σαββατου μιλησε αλλες 2 φορες….μαλιστα τα nsi colombo 5αρια κανουν θαυματα με τα 4 αστρα gemini ……..παρολη τη βροχη και τον αερα ,η εμπειρια του σκυλου καθορισε το τελικο αποτελεσμα για μια ακομη πολυ ωραια κυριακη ……..

    ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΡΕΑ.

    ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ

    ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΠΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΒΕΣ

    Κ ΠΟΣΕΣ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΟΜΙΛΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ

    ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ 10 ΦΟΡΕΣ

    ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Κ 10 ΛΑΓΟΥΣ!!!!!

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #395988

    σημερα το μαυρο πιστολι μετα απο ξεκουραση τεταρτης και σαββατου μιλησε αλλες 2 φορες….μαλιστα τα nsi colombo 5αρια κανουν θαυματα με τα 4 αστρα gemini ……..παρολη τη βροχη και τον αερα ,η εμπειρια του σκυλου καθορισε το τελικο αποτελεσμα για μια ακομη πολυ ωραια κυριακη ……..

    μπραβο ρε πιου!!! :mrgreen: :mrgreen:εχω ενα φυσοκαλαμο θες να ανταλαξουμε με το μαυρο το πιστολι??? :mrgreen: :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #396003

    τι ειναι ρε θεολογη οι γουβες ;;;;;;;;;;; :mrgreen:

    ξερεις εσυ;;;αυτος ο δανος εχει αρχισει να μιλαει……… αγγλικα……. :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #396008

    τι ειναι ρε θεολογη οι γουβες ;;;;;;;;;;; ξερεις εσυ;;;αυτος ο δανος εχει αρχισει να μιλαει……… αγγλικα…….

    ΟΦΚΟΡΣΣΣΣΣ!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,971 έως 2,985 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων