ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,466 έως 9,480 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #397220

    ΠεριμενωΝΒΑ μου στείλουν μερικούς.

    Περδικας είναι γαλλικοι και  μπαίνουν

    πανω από μαλλινη.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    perdikas337 στις #397227

    😀

    ΠεριμενωΝΒΑ μου στείλουν μερικούς. Περδικας είναι γαλλικοι και μπαίνουν πανω από μαλλινη.

    TI  EΓΙΝΕ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ  ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΙΣ ΤΑΠΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΚΤΩΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΙΔΙΟΓΟΜΩΤΕΣ….Ε..ΔΕΝ  ΤΟ  ΠΕΡΙΜΕΝΑ…Η  ΚΡΙΣΗ  ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ..ΜΕΧΡΕΙ  ΕΚΕΙ…..ΦΙΛΙΚΑ  ΠΑΝΤΑ  ΠΕΡΔΙΚΑΣ337…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    GEORGE LOGOTHETIS στις #397335

    Μάρκο κι εγώ προσπαθώ να βάλω στο χέρι αυτά: Σύμφωνα με τις οδηγίες μέχρι τα 20 μέτρα τετραπλασιάζουν την επιφάνεια της ντουφεκιάς! κι αυτά: Αναμένουμε τα νέα σου

    Μάρκο κι εγώ προσπαθώ να βάλω στο χέρι αυτά: Σύμφωνα με τις οδηγίες μέχρι τα 20 μέτρα τετραπλασιάζουν την επιφάνεια της ντουφεκιάς! κι αυτά: Αναμένουμε τα νέα σου

     

    Τον πρωτο διασπορεα τον χρησιμοποιει τον φυσιγγι FOB VIRI διασπορεας,που ειναι ειδικα για την μπεκατσα.Τα χρησιμοποιω στην μπεκατσα και εχουν πολυ μεγαλη και ομοιομορφη διασπορα.Τον δευτερο διασπορεα πρωτη φορα τον βλεπω στο εμποριο.Εναν παρομοιο ειχα κατασκευασει μονος,δικης μου εμπνευσης και απο τα λιγα φυσιγγια που ειχα κατασκευασει ηταν παρα πολυ καλος.Θυμασαι mark cal 20 που στον ειχα δειξει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #397375

    tzanampeths wrote:
    Μάρκο κι εγώ προσπαθώ να βάλω στο χέρι αυτά: Σύμφωνα με τις οδηγίες μέχρι τα 20 μέτρα τετραπλασιάζουν την επιφάνεια της ντουφεκιάς! κι αυτά: Αναμένουμε τα νέα σου

    tzanampeths wrote:
    Μάρκο κι εγώ προσπαθώ να βάλω στο χέρι αυτά: Σύμφωνα με τις οδηγίες μέχρι τα 20 μέτρα τετραπλασιάζουν την επιφάνεια της ντουφεκιάς! κι αυτά: Αναμένουμε τα νέα σου

    Τον πρωτο διασπορεα τον χρησιμοποιει τον φυσιγγι FOB VIRI διασπορεας,που ειναι ειδικα για την μπεκατσα.Τα χρησιμοποιω στην μπεκατσα και εχουν πολυ μεγαλη και ομοιομορφη διασπορα.Τον δευτερο διασπορεα πρωτη φορα τον βλεπω στο εμποριο.Εναν παρομοιο ειχα κατασκευασει μονος,δικης μου εμπνευσης και απο τα λιγα φυσιγγια που ειχα κατασκευασει ηταν παρα πολυ καλος.Θυμασαι mark cal 20 που στον ειχα δειξει?

    ναι νομιζω θυμαμαι,,,,πριν κανα δυο χρονια για οχι???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    GEORGE LOGOTHETIS στις #397393

    GEORGE LOGOTHETIS wrote:

    tzanampeths wrote:
    Μάρκο κι εγώ προσπαθώ να βάλω στο χέρι αυτά: Σύμφωνα με τις οδηγίες μέχρι τα 20 μέτρα τετραπλασιάζουν την επιφάνεια της ντουφεκιάς! κι αυτά: Αναμένουμε τα νέα σου

    tzanampeths wrote:
    Μάρκο κι εγώ προσπαθώ να βάλω στο χέρι αυτά: Σύμφωνα με τις οδηγίες μέχρι τα 20 μέτρα τετραπλασιάζουν την επιφάνεια της ντουφεκιάς! κι αυτά: Αναμένουμε τα νέα σου

    Τον πρωτο διασπορεα τον χρησιμοποιει τον φυσιγγι FOB VIRI διασπορεας,που ειναι ειδικα για την μπεκατσα.Τα χρησιμοποιω στην μπεκατσα και εχουν πολυ μεγαλη και ομοιομορφη διασπορα.Τον δευτερο διασπορεα πρωτη φορα τον βλεπω στο εμποριο.Εναν παρομοιο ειχα κατασκευασει μονος,δικης μου εμπνευσης και απο τα λιγα φυσιγγια που ειχα κατασκευασει ηταν παρα πολυ καλος.Θυμασαι mark cal 20 που στον ειχα δειξει?

    ναι νομιζω θυμαμαι,,,,πριν κανα δυο χρονια για οχι???

    http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=guide

    Μαρκο ηταν περσυ.Με ενδιαφερει πολυ το φυσιγγι των 10 μετρων που πειραματιζεσαι!Καλη επιτυχια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Αργύρης K. στις #397923

    Όσο αφορά τη διασπορά, έχω δει καλά αποτελέσματα και με τον ελικοειδή του Θώδη παιδιά.Νομίζω πως είναι ο καλύτερος που μπορούμε να βρούμε στην εγχώρια αγορά…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #397930

    κανα φιλος εχει τιποτα φυσιγγεια φακες ; η μπορει με το αζημειωτο να μου φτιαξει; ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #397959

    κανα φιλος εχει τιποτα φυσιγγεια φακες ; η μπορει με το αζημειωτο να μου φτιαξει; ευχαριστω

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    γουδι εχεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #398006

    BIK wrote:
    κανα φιλος εχει τιποτα φυσιγγεια φακες ; η μπορει με το αζημειωτο να μου φτιαξει; ευχαριστω ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    γουδι εχεις ?

    μπα οχι φιλε 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #398453

    σας παραθετω το σχεδιο του αποκεντρωτηρα  που ναιλειτουργει στα 10μ !!!!!

    στο σχεδιο βλεπουμε δυο μερη σκαγιων αυτα που ειναι μεταξυ μαλληνης και κωνικου διασπορεα και το μερος σκαγιων που ειναι απο πανω.

     η ποσοτητα των σκαγιων του κατω μερους εγκλοβισμενη μεταξυ μαλληνης και κωνου,,ανοιγουν ταχυτατα σε σχεση με καθε αλλο διασπορεα δινοντας την περιφερεια της κατανομης στα 10μ να ειναι διαμετρος ενος περιπου μετρου,,τα δε υπολοιπα πιανουν το κεντρο.

    το φαινομενο γινετε εντονοτατο οταν η διαμετρος του κωνου ειναι οση αυτη του διαμετρηματος ( πχ 18χιλ για το 12αρι) ενω ειναι ελαφροτερο αν επιλεγει μικροτερη διαμετρος.

    στην δε πανω σωνη σκαγιων αν θελουμε πριν το χαρτονακι προσθετουμε μια μπιλια πλαστικη του σοφτ ΒΒ.

     αεροβολων οπλων

     μια γεννικη ποσοτικη σχεση των πανω σκαγιων με τα κατω ειναι 60-70% στα κατω και το υπολοιπο στα πανω.

     το μεγαλο κερδος αυτου του φυσιγγιου ειναι πως λογω της ιδιαιτερης μορφης του κατω μερους του διασπορεα ειναι οτι απο κυλινδρο μεχρι και ντεμι η διασπορα των σκαγιων παντα ειναι περιπου 1μ στην ακραια αυτη αποσταση των 10μ το κεντρο τωρα,,αναλογα τι θελουμε να ειναι ριθμιζουμε το θεμα με 1-2 ΒΒ πλαστικα μεταξυ της τελικης σταθμης και του χαρτονιου που θα ρελιασουμε.

    κατασκευαστικα τωρα αν θελουμε την λυση μας να ειναι με την πυραμιδα ιση με την διαμετρο του φυσιγγιου δηλ 18 αν ειναι 12αρι το οπλο

    αφου βαλουμε και την μαλληνη ,,βαζουμε τα σκαγια της κατω δεσμης και μετα εδραζουμε την πυραμιδουλα αφου περασει το συρμα μεσα απο τις δυο τρυπες ,,στριβουμε το συρμα και το κοβουμε με ενα νυχοκοπτη. στην συνεχεια βαζουμε την ανω ομαδα σκαγιων και ρελιαζουμε με 1-2 ββ πλαστικα.

     στην δε περιπτωση μικροτερης διαμετρου πυραμιδουλα αυτη πρεπει να ειναι 6 χιλμικροτερη του 18..δηλ 12 χιλ

    σ αυτη την περιπτωση αφου εχουμε φτιαξει την ολη κατασκευη μαλληνης και πυραμιδουλας στο επιθυμητο υψος..που θελουμε ωστε να γεμιζει πανω 30% κατω 70% για παραδειγμα..εκι το τρεξιμο των σκαγιων μπορει να γινει πιο γρηγορα και πιο απλα με ενα ριξιμο των σκαγιων.. απλα διοτι το κενο των 3 χιλ περιφεριακα επιτρεπει την ανετη καθοδο σκαγιων μεχρι και 2,5χιλ ονομαστικης διαμετρου

    δεν εχει τοσο κοπο οσο φαινομενικα αυτο δειχνει.

    αλλα το αποτελεσμα των 10μ ειναι εντιποσιακο με αριστη κατανομη σ ενα ευρος 1μ διαμετρου διασπορας… που νομιζω πως μονο μια κανη ραυδωτη για διασπορα μορει να προσφερει,,αλλα που η κατοχη και η χρηση της απαγορευετε στην ελλαδα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #399040

    ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ  ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ Antonis_Stam ΜΕ ΤΗΝ ΜΒ32 ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ…

    Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΑΛΥΚΑΣ CHEDITTE (68,4-5)-CX2000- 1,7 – 33 – AQUILLΑ 22 KAI ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΑ 57ΜΜ Κ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 15 ΒΑΘΜΟΥΣ…ΑΠΟΣΤΑΣΗ 30 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΣΟΚ ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ…

    [/url]

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΑΚΟΜΑ…ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ?

    ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΠΗΓΕ Κ ΑΣΧΗΜΑ ΜΙΑΣ Κ ΕΙΧΑΜΕ 5 ΣΤΑ 7 ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΦΕΚΙΣΑΜΕ ΑΛΛ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΘΕΤΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ… :mrgreen:

    [/url]

     

    ΤΟ ΛΙΝΚ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ… 😥

    http://postimage.org/image/pc41f6j7h/

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #399046

    Αρη,για δοκιμασε και αλλους συγκεντρωτηρες.Gualandi,Θωδη,κλπ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #399047

    ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ Antonis_Stam ΜΕ ΤΗΝ ΜΒ32 ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ… Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΑΛΥΚΑΣ CHEDITTE (68,4-5)-CX2000- 1,7 – 33 – AQUILLΑ 22 KAI ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΑ 57ΜΜ Κ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 15 ΒΑΘΜΟΥΣ…ΑΠΟΣΤΑΣΗ 30 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΣΟΚ ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ… [/url] ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΑΚΟΜΑ…ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ? ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΠΗΓΕ Κ ΑΣΧΗΜΑ ΜΙΑΣ Κ ΕΙΧΑΜΕ 5 ΣΤΑ 7 ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΦΕΚΙΣΑΜΕ ΑΛΛ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΘΕΤΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ… [/url] ΤΟ ΛΙΝΚ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ… http://postimage.org/image/pc41f6j7h/

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 12 λεπτά πριν από τον aris_kalamata.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 10 λεπτά πριν από τον aris_kalamata.

    8αστερο ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #399048

    ΚΩΣΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ SETUP ΣΤΑ 32 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΜΕ Ζ2Μ KAI PISTON SKEET…ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΔΑ…ΤΩΡΑ ΕΡΙΞΑ ΜΕ ΤΟΝ AQUILLA ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ SUPER G… 😉

    NAI ME 8ΑΣΤΕΡΟ ΕΚΛΕΙΣΑ… 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #399052

    Άρη, μου εξηγείς τι είναι αυτό που δεν σου αρέσει στην τουφεκιά που ανέβασες;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,466 έως 9,480 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων