ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,496 έως 9,510 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #399182

    Κωστα ποσο τη βρισκεις;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #399183

    Κωστα ποσο τη βρισκεις;

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Με τα μεταφορικα,γυρω στα 120 ευροπουλα.

    http://www.ebay.com/itm/LEE-3-Hole-Turret-Press-90496-NEW-/230805832828?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35bd19847c

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #399192

    Παιρνεις δραπανο κανονικο ομως με τοσα. Συν το οτι δεν φοβασαι και για τελωνεια και τετοια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #399220

    Αποστελλετε στην Ελλαδα,κανονικα.

    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

    Με λιγη δουλιτσα σε τορνο για να φτιαξεις τις σχετικες προσαρμογές και αφθονη προσωπική εργασια … θα φτιαξεις και γμ τις μηχανες !!!!!!!!!!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #399245

    Σκεφτομαι να αγορασω το παρακατω αντικειμενο και να προσαρμοσω ενα μοτερ πλυντηριου στο επανω μερος και με ενα στροφειο να ρελιαζω τα φυσιγγια.Τι νομιζετε,θα πετυχει το εγχειρημα;; http://i.imgur.com/EaigH.jpg

    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 11 λεπτά πριν από τον Sniper645.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 10 λεπτά πριν από τον Sniper645.

    Κωστα σου αρεσει να μπλεξεις ? με 80 ε αγοραζεις ενα πολυ ωραιο και σωστο δραπανο παγκου 500 w , και καθαρισες , κανεις και καποιες πολυ μικρες βελτιωσεις και εισαι τουμπανο , ασχετο αλλα τα Randolf τα πουλας ακομη ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #399272

    Sniper645 wrote:
    Σκεφτομαι να αγορασω το παρακατω αντικειμενο και να προσαρμοσω ενα μοτερ πλυντηριου στο επανω μερος και με ενα στροφειο να ρελιαζω τα φυσιγγια.Τι νομιζετε,θα πετυχει το εγχειρημα;; http://i.imgur.com/EaigH.jpg «Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό». Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 11 λεπτά πριν από τον Sniper645.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 ώρες, 10 λεπτά πριν από τον Sniper645.

    Κωστα σου αρεσει να μπλεξεις ? με 80 ε αγοραζεις ενα πολυ ωραιο και σωστο δραπανο παγκου 500 w , και καθαρισες , κανεις και καποιες πολυ μικρες βελτιωσεις και εισαι τουμπανο , ασχετο αλλα τα Randolf τα πουλας ακομη ?

     

    Δεν εχεις αδικο,οπως και ο Βικτωρας επισης.

    Δεν πουλαγα τα  Randolf,αλλα καποια Beretta οπου και τα εδωσα εδω και καιρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #399346

    dimitris36 wrote:
    Καλησπέρα! Ρε παιδια μια άσχετη απορία. Σε φυσίγγια 100 μέτρων με ανάποδο ποτηράκι. Έχω τους gualandi tubo 46, και σκέφτομαι να πειραματιστώ με το ποτηράκι τους. Πρέπει να κόψω φτερά στον συγκεντρωτήρα ή να τον βάλω όπως είναι (με κομμένο το αμορτισερ); Όποιος έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο παρακαλώ ας βοηθήσει.

    Μια -δυο φορες που εκανα κατι δοκιμές με gualandi tubo … μου κουδουνισε η κανη .. και δεν εφταιγε η δοση του μπαρουτιου γιατι ηταν χαμηλη.. Δεν δοκιμαζεις κατι αλλο καλύτερα ? Αλλωστε ο συγγεντρωτηρας στα long range που ειναι αναποδα δεν εχει τα δαχτυλιδια που εχει ο gualandi tubo αλλα η εξωτερικη του επιφανεια ειναι ομαλη.. Γιατι δεν δοκιμαζεις τους LB6 ( κανονικα οχι αναποδα) μηπως βγαλεις κατι που ταιριαζει σε αυτο που θελεις ? http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det_1.php?id_cartuccia_sel=116&id_calibro=12 http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det.php?id_cartuccia_sel=117&id_animale=10

     

    Φίλε μου έχεις δίκιο για τους tubo. Τους είχα δοκιμάσει κανονικά με κομμένα φτερά με το όπλο μου, zabala berri magnum, και μου τραντάχτηκε το μάγουλο. Ο Lb6 κάνει καλή συγκέντρωση; Θέλω να φτάξω λίγα 2άκια και 4άκια με Tecna sta 36-38 γραμμάρια για μακρυνές βολές και δεν ξέρω τι συγκεντρωτήρα να χρησιμοποιήσω. Έφτιαξα τις προάλλες λίγα 4άρια και 6άρια με Tecna 1,85 X 40 cx200 Z2M18 κλεισμένο στην MEC 600 με 8 αστέρι, χωρίς περαιτέρω ρέλιασμα. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ελπίζω να μου δωθεί η ευκαιρία σύντομα σε καμιά πάπια τώρα που σφίγγει ο καιρός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #399347

    KIKLADES wrote:

    dimitris36 wrote:
    Καλησπέρα! Ρε παιδια μια άσχετη απορία. Σε φυσίγγια 100 μέτρων με ανάποδο ποτηράκι. Έχω τους gualandi tubo 46, και σκέφτομαι να πειραματιστώ με το ποτηράκι τους. Πρέπει να κόψω φτερά στον συγκεντρωτήρα ή να τον βάλω όπως είναι (με κομμένο το αμορτισερ); Όποιος έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο παρακαλώ ας βοηθήσει.

    Μια -δυο φορες που εκανα κατι δοκιμές με gualandi tubo … μου κουδουνισε η κανη .. και δεν εφταιγε η δοση του μπαρουτιου γιατι ηταν χαμηλη.. Δεν δοκιμαζεις κατι αλλο καλύτερα ? Αλλωστε ο συγγεντρωτηρας στα long range που ειναι αναποδα δεν εχει τα δαχτυλιδια που εχει ο gualandi tubo αλλα η εξωτερικη του επιφανεια ειναι ομαλη.. Γιατι δεν δοκιμαζεις τους LB6 ( κανονικα οχι αναποδα) μηπως βγαλεις κατι που ταιριαζει σε αυτο που θελεις ? http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det_1.php?id_cartuccia_sel=116&id_calibro=12 http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det.php?id_cartuccia_sel=117&id_animale=10

    Φίλε μου έχεις δίκιο για τους tubo. Τους είχα δοκιμάσει κανονικά με κομμένα φτερά με το όπλο μου, zabala berri magnum, και μου τραντάχτηκε το μάγουλο. Ο Lb6 κάνει καλή συγκέντρωση; Θέλω να φτάξω λίγα 2άκια και 4άκια με Tecna sta 36-38 γραμμάρια για μακρυνές βολές και δεν ξέρω τι συγκεντρωτήρα να χρησιμοποιήσω. Έφτιαξα τις προάλλες λίγα 4άρια και 6άρια με Tecna 1,85 X 40 cx200 Z2M18 κλεισμένο στην MEC 600 με 8 αστέρι, χωρίς περαιτέρω ρέλιασμα. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ελπίζω να μου δωθεί η ευκαιρία σύντομα σε καμιά πάπια τώρα που σφίγγει ο καιρός.

    Ζabala berri magnum και LB6 ?????? κατσε  να σε φτιαξω ….. Tzo φωτοβολιδααααααα , μια καλη συνταγη παρακαλω για τον φιλο τον Δημητρη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #399349

    Ναι ναι ναι! Θέλω πυροτεχνήματα! Ρε παιδιά δεν μπορώ να ξεπεράσω τα παπιά να περνάνε από πάνω μου συνέχεια και να μην έχω κάτι να τους ρίξω. Κοίταγα σαν τον χάνο. Έπεσα ψυχολογικά. Και με το που γυρνάω ράκος στο σπίτι τι να δω; Είχε έρθει η πεθερά μου. Αν δεν σε θέλει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    george στις #399390

    τεκνα 1.90-1.92χ42χ5νουμερο και κατω σκαγια χ σουπερ γκουαλαντι μαγκνουμ ακοπος χ686 νομπελ κλεισιμο στα 58.00 και τα παπακια πεφτουν ξερα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    GEORGE LOGOTHETIS στις #399483

    σας παραθετω το σχεδιο του αποκεντρωτηρα που ναιλειτουργει στα 10μ !!!!! στο σχεδιο βλεπουμε δυο μερη σκαγιων αυτα που ειναι μεταξυ μαλληνης και κωνικου διασπορεα και το μερος σκαγιων που ειναι απο πανω. η ποσοτητα των σκαγιων του κατω μερους εγκλοβισμενη μεταξυ μαλληνης και κωνου,,ανοιγουν ταχυτατα σε σχεση με καθε αλλο διασπορεα δινοντας την περιφερεια της κατανομης στα 10μ να ειναι διαμετρος ενος περιπου μετρου,,τα δε υπολοιπα πιανουν το κεντρο. το φαινομενο γινετε εντονοτατο οταν η διαμετρος του κωνου ειναι οση αυτη του διαμετρηματος ( πχ 18χιλ για το 12αρι) ενω ειναι ελαφροτερο αν επιλεγει μικροτερη διαμετρος. στην δε πανω σωνη σκαγιων αν θελουμε πριν το χαρτονακι προσθετουμε μια μπιλια πλαστικη του σοφτ ΒΒ. αεροβολων οπλων μια γεννικη ποσοτικη σχεση των πανω σκαγιων με τα κατω ειναι 60-70% στα κατω και το υπολοιπο στα πανω. το μεγαλο κερδος αυτου του φυσιγγιου ειναι πως λογω της ιδιαιτερης μορφης του κατω μερους του διασπορεα ειναι οτι απο κυλινδρο μεχρι και ντεμι η διασπορα των σκαγιων παντα ειναι περιπου 1μ στην ακραια αυτη αποσταση των 10μ το κεντρο τωρα,,αναλογα τι θελουμε να ειναι ριθμιζουμε το θεμα με 1-2 ΒΒ πλαστικα μεταξυ της τελικης σταθμης και του χαρτονιου που θα ρελιασουμε. κατασκευαστικα τωρα αν θελουμε την λυση μας να ειναι με την πυραμιδα ιση με την διαμετρο του φυσιγγιου δηλ 18 αν ειναι 12αρι το οπλο αφου βαλουμε και την μαλληνη ,,βαζουμε τα σκαγια της κατω δεσμης και μετα εδραζουμε την πυραμιδουλα αφου περασει το συρμα μεσα απο τις δυο τρυπες ,,στριβουμε το συρμα και το κοβουμε με ενα νυχοκοπτη. στην συνεχεια βαζουμε την ανω ομαδα σκαγιων και ρελιαζουμε με 1-2 ββ πλαστικα. στην δε περιπτωση μικροτερης διαμετρου πυραμιδουλα αυτη πρεπει να ειναι 6 χιλμικροτερη του 18..δηλ 12 χιλ σ αυτη την περιπτωση αφου εχουμε φτιαξει την ολη κατασκευη μαλληνης και πυραμιδουλας στο επιθυμητο υψος..που θελουμε ωστε να γεμιζει πανω 30% κατω 70% για παραδειγμα..εκι το τρεξιμο των σκαγιων μπορει να γινει πιο γρηγορα και πιο απλα με ενα ριξιμο των σκαγιων.. απλα διοτι το κενο των 3 χιλ περιφεριακα επιτρεπει την ανετη καθοδο σκαγιων μεχρι και 2,5χιλ ονομαστικης διαμετρου δεν εχει τοσο κοπο οσο φαινομενικα αυτο δειχνει. αλλα το αποτελεσμα των 10μ ειναι εντιποσιακο με αριστη κατανομη σ ενα ευρος 1μ διαμετρου διασπορας… που νομιζω πως μονο μια κανη ραυδωτη για διασπορα μορει να προσφερει,,αλλα που η κατοχη και η χρηση της απαγορευετε στην ελλαδα.

    http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=guide

    Συγχαρητηρια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #399495

    τεκνα 1.90-1.92χ42χ5νουμερο και κατω σκαγια χ σουπερ γκουαλαντι μαγκνουμ ακοπος χ686 νομπελ κλεισιμο στα 58.00 και τα παπακια πεφτουν ξερα

    Ευχαριστώ πολύ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #399577

    η ΜΒ ειναι κλασσικη 34 γρ πυριτιδα , την εχω δουλεψει απο 28 εως και 36 γρ , αλλα στα 34  παιρνει το αριστειο

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ 34 Κ ΕΛΑΦΡΩΣ ΠΙΟ ΠΑΤΗΜΕΝΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ… :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    george στις #399603

    μπορεις να μας πεις το σεταπ σου??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    158
    zabalaveri στις #399619

    dimitris36 wrote:

    KIKLADES wrote:

    dimitris36 wrote:
    Καλησπέρα! Ρε παιδια μια άσχετη απορία. Σε φυσίγγια 100 μέτρων με ανάποδο ποτηράκι. Έχω τους gualandi tubo 46, και σκέφτομαι να πειραματιστώ με το ποτηράκι τους. Πρέπει να κόψω φτερά στον συγκεντρωτήρα ή να τον βάλω όπως είναι (με κομμένο το αμορτισερ); Όποιος έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο παρακαλώ ας βοηθήσει.

    Μια -δυο φορες που εκανα κατι δοκιμές με gualandi tubo … μου κουδουνισε η κανη .. και δεν εφταιγε η δοση του μπαρουτιου γιατι ηταν χαμηλη.. Δεν δοκιμαζεις κατι αλλο καλύτερα ? Αλλωστε ο συγγεντρωτηρας στα long range που ειναι αναποδα δεν εχει τα δαχτυλιδια που εχει ο gualandi tubo αλλα η εξωτερικη του επιφανεια ειναι ομαλη.. Γιατι δεν δοκιμαζεις τους LB6 ( κανονικα οχι αναποδα) μηπως βγαλεις κατι που ταιριαζει σε αυτο που θελεις ? http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det_1.php?id_cartuccia_sel=116&id_calibro=12 http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det.php?id_cartuccia_sel=117&id_animale=10

    Φίλε μου έχεις δίκιο για τους tubo. Τους είχα δοκιμάσει κανονικά με κομμένα φτερά με το όπλο μου, zabala berri magnum, και μου τραντάχτηκε το μάγουλο. Ο Lb6 κάνει καλή συγκέντρωση; Θέλω να φτάξω λίγα 2άκια και 4άκια με Tecna sta 36-38 γραμμάρια για μακρυνές βολές και δεν ξέρω τι συγκεντρωτήρα να χρησιμοποιήσω. Έφτιαξα τις προάλλες λίγα 4άρια και 6άρια με Tecna 1,85 X 40 cx200 Z2M18 κλεισμένο στην MEC 600 με 8 αστέρι, χωρίς περαιτέρω ρέλιασμα. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ελπίζω να μου δωθεί η ευκαιρία σύντομα σε καμιά πάπια τώρα που σφίγγει ο καιρός.

    Ζabala berri magnum και LB6 ?????? κατσε να σε φτιαξω ….. Tzo φωτοβολιδααααααα , μια καλη συνταγη παρακαλω για τον φιλο τον Δημητρη

    dimitris36 wrote:

    KIKLADES wrote:

    dimitris36 wrote:
    Καλησπέρα! Ρε παιδια μια άσχετη απορία. Σε φυσίγγια 100 μέτρων με ανάποδο ποτηράκι. Έχω τους gualandi tubo 46, και σκέφτομαι να πειραματιστώ με το ποτηράκι τους. Πρέπει να κόψω φτερά στον συγκεντρωτήρα ή να τον βάλω όπως είναι (με κομμένο το αμορτισερ); Όποιος έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο παρακαλώ ας βοηθήσει.

    Μια -δυο φορες που εκανα κατι δοκιμές με gualandi tubo … μου κουδουνισε η κανη .. και δεν εφταιγε η δοση του μπαρουτιου γιατι ηταν χαμηλη.. Δεν δοκιμαζεις κατι αλλο καλύτερα ? Αλλωστε ο συγγεντρωτηρας στα long range που ειναι αναποδα δεν εχει τα δαχτυλιδια που εχει ο gualandi tubo αλλα η εξωτερικη του επιφανεια ειναι ομαλη.. Γιατι δεν δοκιμαζεις τους LB6 ( κανονικα οχι αναποδα) μηπως βγαλεις κατι που ταιριαζει σε αυτο που θελεις ? http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det_1.php?id_cartuccia_sel=116&id_calibro=12 http://www.chedditeitaly.com/en/prodotti_det.php?id_cartuccia_sel=117&id_animale=10

    Φίλε μου έχεις δίκιο για τους tubo. Τους είχα δοκιμάσει κανονικά με κομμένα φτερά με το όπλο μου, zabala berri magnum, και μου τραντάχτηκε το μάγουλο. Ο Lb6 κάνει καλή συγκέντρωση; Θέλω να φτάξω λίγα 2άκια και 4άκια με Tecna sta 36-38 γραμμάρια για μακρυνές βολές και δεν ξέρω τι συγκεντρωτήρα να χρησιμοποιήσω. Έφτιαξα τις προάλλες λίγα 4άρια και 6άρια με Tecna 1,85 X 40 cx200 Z2M18 κλεισμένο στην MEC 600 με 8 αστέρι, χωρίς περαιτέρω ρέλιασμα. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ελπίζω να μου δωθεί η ευκαιρία σύντομα σε καμιά πάπια τώρα που σφίγγει ο καιρός.

    Ζabala berri magnum και LB6 ?????? κατσε να σε φτιαξω ….. Tzo φωτοβολιδααααααα , μια καλη συνταγη παρακαλω για τον φιλο τον Δημητρη

    για πες τη μπαρουτες διαθετης να σου πο σεταπ με LB6 σε οτη γραμαρια θες και θα ρηχνη το zabala ρουκετες :mrgreen:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,496 έως 9,510 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων