ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,571 έως 9,585 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #401448

    akis_a wrote:
    σημερα εκλεισα τα τσοκ κ περασαν ολα κ ολα 10 πουλια σε καρτερι μυστηριο λογω οτ ιδε παταει ψυχη γιατι πρεπει να περασεις γεφυρα τραινου 100μ υψος κ αμα τρεμουν τα ποδια σου ειναι λιγο δυσκολο ..στ οδια ταυτα απ οτα 10 πουλια που ειξα πηρα μονο μια στα 25 μ πατσαβουρα…οι αλλες 9 ηταν ολες αριστερες τραβερσες με ανεβασμα υψους κ δε πηρα καμμια ….δε μπορω να βαρεσω αριστερη τραβερσα φετος δε ξερω γιατι…τα φυσιγγια να τα ανεβασω στο 1,62 για αρχη κ με 1,65 με 686???η να παω κατευεθειαν στο 1,65 με cx2000…

    αν και ειδικος στην σκοπευση δεν ειμαι , το προβλημα σου ειναι καθαρα σκοπευτικο και καμμια σχεση δεν εχει με την συνταγη και τα καψουλια , εχεις τσεκαρει που ριχνει το οπλο σου ? μηπως ριχνει εντονα δεξια ?μηπως μενεις παντα πισω ? μηπως σταματας με τον πυροβολισμο ? μηπως χαμηλοντουφεκαει εντονα ? ψαχτο και βρες το

    κοιτα γενικα ειμαι λιγο ”ανωμαλος” περσι δεν εχανα αριστερη τραβερσα ενω αντιθετως εχανα ολες τις δεξιες…φετος χανω ολες τις αριστερες κ περνω ολες τις δεξιες…δε ξερω μαλλον πρεπειε να παω να κοιταχτω στο ψυχιατρο…. :lol:..θα το ξανα δοκιμασω το σετακι κ θα δω….παντως ειχατε δικιο για τα τσοκ… 😉

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #401453

    γενικα ειμαι λιγο »ανωμαλος»

    Τελικά είχα δίκιο κι επιτέλους το  παραδέχτηκες :mrgreen:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #401459

    akis_a wrote:
    σημερα εκλεισα τα τσοκ κ περασαν ολα κ ολα 10 πουλια σε καρτερι μυστηριο λογω οτ ιδε παταει ψυχη γιατι πρεπει να περασεις γεφυρα τραινου 100μ υψος κ αμα τρεμουν τα ποδια σου ειναι λιγο δυσκολο ..στ οδια ταυτα απ οτα 10 πουλια που ειξα πηρα μονο μια στα 25 μ πατσαβουρα…οι αλλες 9 ηταν ολες αριστερες τραβερσες με ανεβασμα υψους κ δε πηρα καμμια ….δε μπορω να βαρεσω αριστερη τραβερσα φετος δε ξερω γιατι…τα φυσιγγια να τα ανεβασω στο 1,62 για αρχη κ με 1,65 με 686???η να παω κατευεθειαν στο 1,65 με cx2000…

    αν και ειδικος στην σκοπευση δεν ειμαι , το προβλημα σου ειναι καθαρα σκοπευτικο και καμμια σχεση δεν εχει με την συνταγη και τα καψουλια , εχεις τσεκαρει που ριχνει το οπλο σου ? μηπως ριχνει εντονα δεξια ?μηπως μενεις παντα πισω ? μηπως σταματας με τον πυροβολισμο ? μηπως χαμηλοντουφεκαει εντονα ? ψαχτο και βρες το

    Άκη, άνοιξε ένα θέμα “δίπλα” να το συζητήσουμε. Ο Δημήτρης έχει δίκιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #401461

    Δημητρης Benelli wrote:

    akis_a wrote:
    σημερα εκλεισα τα τσοκ κ περασαν ολα κ ολα 10 πουλια σε καρτερι μυστηριο λογω οτ ιδε παταει ψυχη γιατι πρεπει να περασεις γεφυρα τραινου 100μ υψος κ αμα τρεμουν τα ποδια σου ειναι λιγο δυσκολο ..στ οδια ταυτα απ οτα 10 πουλια που ειξα πηρα μονο μια στα 25 μ πατσαβουρα…οι αλλες 9 ηταν ολες αριστερες τραβερσες με ανεβασμα υψους κ δε πηρα καμμια ….δε μπορω να βαρεσω αριστερη τραβερσα φετος δε ξερω γιατι…τα φυσιγγια να τα ανεβασω στο 1,62 για αρχη κ με 1,65 με 686???η να παω κατευεθειαν στο 1,65 με cx2000…

    αν και ειδικος στην σκοπευση δεν ειμαι , το προβλημα σου ειναι καθαρα σκοπευτικο και καμμια σχεση δεν εχει με την συνταγη και τα καψουλια , εχεις τσεκαρει που ριχνει το οπλο σου ? μηπως ριχνει εντονα δεξια ?μηπως μενεις παντα πισω ? μηπως σταματας με τον πυροβολισμο ? μηπως χαμηλοντουφεκαει εντονα ? ψαχτο και βρες το

    Άκη, άνοιξε ένα θέμα «δίπλα» να το συζητήσουμε. Ο Δημήτρης έχει δίκιο.

     

    δε νομιζω να χρειαστει λεωνιδα σε λιγες μερες παω για ραψιμο κοντακιου!!! δε γινεται  …αν κ με το νεο δω τα ιδια ανωμαλα πραματα θα ανοιξω… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #401463

    Όπως νομίζεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    158
    zabalaveri στις #401464

    duckaholic wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:

    akis_a wrote:
    σημερα εκλεισα τα τσοκ κ περασαν ολα κ ολα 10 πουλια σε καρτερι μυστηριο λογω οτ ιδε παταει ψυχη γιατι πρεπει να περασεις γεφυρα τραινου 100μ υψος κ αμα τρεμουν τα ποδια σου ειναι λιγο δυσκολο ..στ οδια ταυτα απ οτα 10 πουλια που ειξα πηρα μονο μια στα 25 μ πατσαβουρα…οι αλλες 9 ηταν ολες αριστερες τραβερσες με ανεβασμα υψους κ δε πηρα καμμια ….δε μπορω να βαρεσω αριστερη τραβερσα φετος δε ξερω γιατι…τα φυσιγγια να τα ανεβασω στο 1,62 για αρχη κ με 1,65 με 686???η να παω κατευεθειαν στο 1,65 με cx2000…

    αν και ειδικος στην σκοπευση δεν ειμαι , το προβλημα σου ειναι καθαρα σκοπευτικο και καμμια σχεση δεν εχει με την συνταγη και τα καψουλια , εχεις τσεκαρει που ριχνει το οπλο σου ? μηπως ριχνει εντονα δεξια ?μηπως μενεις παντα πισω ? μηπως σταματας με τον πυροβολισμο ? μηπως χαμηλοντουφεκαει εντονα ? ψαχτο και βρες το

    Άκη, άνοιξε ένα θέμα «δίπλα» να το συζητήσουμε. Ο Δημήτρης έχει δίκιο.

    δε νομιζω να χρειαστει λεωνιδα σε λιγες μερες παω για ραψιμο κοντακιου!!! δε γινεται …αν κ με το νεο δω τα ιδια ανωμαλα πραματα θα ανοιξω…

    Ακη σε οφθαλμιατρο πηγες???? :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #401498

     

    κοιτα γενικα ειμαι λιγο »ανωμαλος» περσι δεν εχανα αριστερη τραβερσα ενω αντιθετως εχανα ολες τις δεξιες…φετος χανω ολες τις αριστερες κ περνω ολες τις δεξιες…δε ξερω μαλλον πρεπειε να παω να κοιταχτω στο ψυχιατρο…. ..θα το ξανα δοκιμασω το σετακι κ θα δω….παντως ειχατε δικιο για τα τσοκ…

    με το 525 εριξες αωμαλιαρη???? :mrgreen: 😛  αν ναι δοκιμασε κ με το ”κανονι” γιατι υποψιαζομαι οτι ξερεις τι φταει…Στο ειπα προχθες…περα απο το κλεισιμο των τσοκ… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #401515

    akis_a wrote:
    κοιτα γενικα ειμαι λιγο »ανωμαλος» περσι δεν εχανα αριστερη τραβερσα ενω αντιθετως εχανα ολες τις δεξιες…φετος χανω ολες τις αριστερες κ περνω ολες τις δεξιες…δε ξερω μαλλον πρεπειε να παω να κοιταχτω στο ψυχιατρο…. ..θα το ξανα δοκιμασω το σετακι κ θα δω….παντως ειχατε δικιο για τα τσοκ…

    με το 525 εριξες αωμαλιαρη???? αν ναι δοκιμασε κ με το »κανονι» γιατι υποψιαζομαι οτι ξερεις τι φταει…Στο ειπα προχθες…περα απο το κλεισιμο των τσοκ…

     

    ναι με το δικαννο κ γω το υποψιαζομαι γιαυτο οταν γυρισω θα παω για κοντακι…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #401567

    σημερα εκλεισα τα τσοκ κ περασαν ολα κ ολα 10 πουλια σε καρτερι μυστηριο λογω οτ ιδε παταει ψυχη γιατι πρεπει να περασεις γεφυρα τραινου 100μ υψος κ αμα τρεμουν τα ποδια σου ειναι λιγο δυσκολο ..στ οδια ταυτα απ οτα 10 πουλια που ειξα πηρα μονο μια στα 25 μ πατσαβουρα…οι αλλες 9 ηταν ολες αριστερες τραβερσες με ανεβασμα υψους κ δε πηρα καμμια ….δε μπορω να βαρεσω αριστερη τραβερσα φετος δε ξερω γιατι…τα φυσιγγια να τα ανεβασω στο 1,62 για αρχη κ με 1,65 με 686???η να παω κατευεθειαν στο 1,65 με cx2000…

    Δεν βαζεις μια τουφεκια σε ενα χαρτονακι 1χ1 στην ιδια αποσταση   … μηπως βγει καποια ακρη ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #401631

    Δεν βαζεις μια τουφεκια σε ενα χαρτονακι 1χ1 στην ιδια αποσταση   … μηπως βγει καποια ακρη ???

    Εξήγησέ του όμως ότι 1χ1 εννοείς ένα μέτρο ύψος επί ένα μέτρο πλάτος γιατί είναι και λίγο βλαμμένο αυτό 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #401638

    KIKLADES wrote:
    Δεν βαζεις μια τουφεκια σε ενα χαρτονακι 1χ1 στην ιδια αποσταση … μηπως βγει καποια ακρη ???

    Εξήγησέ του όμως ότι 1χ1 εννοείς ένα μέτρο ύψος επί ένα μέτρο πλάτος γιατί είναι και λίγο βλαμμένο αυτό

     

    😆 😆 😆 φιλε κυκλαδες το χουμε δοκιμασει σε χαρτονι 1χ1 κ εβγαλε  μια νορμαλ τουφεκια….μου φευγει λιγο επανω ομως με το δικαννο κ γιαυτο θα παω για ροκανισμα κοντακιου…οταν τη δοκιμασω με τη καραμπινα θα σας πω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #401645

    Μπορειτε να μου προτεινετε καμια συνταγη για  εννιαβολα-δωδεκαβολα;

    Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #401650

    γλυκαθηκες γλυκαθηκες! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #401662

    Γλυκαθηκε η γρα στα συκα, κι’ολη νυχτα τ’αναζήτα.  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #401664

    Μπορειτε να μου προτεινετε καμια συνταγη για εννιαβολα-δωδεκαβολα; Ευχαριστω.

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”.

     

    Όσες θες και για  εννιαβολα και  για δωδεκαβολα αλλά έχω και μια συνταγή που είναι για γουρούνι στη γάστρα αλλά μου λείπουν κάνα 5νταρι κιλά έχεις υπόψη σου που θα κάνω μαζετα…. Δεν μου λες ρε Μεγάλε το σατανά με τι τον πήρες  Με SWING THROUGH η Με PULL AWAY  δεν θέλω να πιστεύω ότι τον πήρες Με MAINTAINED LEAD… θα σε μαλώσω

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,571 έως 9,585 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων