ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,546 έως 10,560 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429734

    γεμηζα απο μικρος με τον πατερα μου που ηταν καλος ιδιογομοτης και κυνηγος στην 10καετια του 80  μεχρη που εφυγε νωρης απο την ζωη  χωρης να προλαβω να μαθω τιποτα απο  την ιδιογομοση και αρχησα μονος μου το 1984 που εβγαλα και την πρωτη αδεια θυρας   ρωτοντας διαφορους ασχετους  κυνηγους που μου ελεγαν διαφορα χωρης επυτηχια χωρης γνωσης και επυτηχια που στο τελος τα παρατησα και επερνα ετοιμα φυσιγγια  το 2004 που αποκτησα το 28αρι και μετα απο διαβαζμα στο φορουμ και με την βοηθεια που μου εκαναν καπιοι κυριοι απο εσας αρχησα  την ιδιογομοση με το 28αρι και μετα απο μερικα αποτυχημενα ετημα φυσιγγια 12αριου  αποφασησα μολης την περσυνη χρονια που περασε και για 12αρι με πολυ καλα αποτελεσματα αλλα με κουραστηκο τροπο ρελιασματος με την χειροκηνητη ρελιαστρα του πατερα μου που μετα απο αυτο αποφασησα να παρω την μηχανη κορτινι που οντος σημερα που την δοκημασα ηταν πολυ καλη και ελπιζω και τα φυσιγγια να ειναι καλα που πρεπει να περημενω τον αυγουστο να τα δοκημασα δεν εχω αλλη επιλογη


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #429752

    που πρεπει να περημενω τον αυγουστο να τα δοκημασα δεν εχω αλλη επιλογη

    Καλογομωτα να ειναι Νικο  ευχομαι να βγαλεις αυτο ακρηβος που θελεις .

     

    αλλα γιατι να περιμενεις τον Αυγουστο τα πουλια ;;;

    μπορεις να δοκιμασεις αρχηκα σε στοχους και να δεις τι κανουν απο κατανομες διατρηση  και ταχυτητα αν εχεις ChronyBig Boss

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #429765

    Δοκιμες παιδια, μονο αν υπαρχει σκοπευτηριο. Αλλιως ειναι παρανομο.

    Νικο, καλη αρχη και απο μενα. Ελπιζω να ειναι αυτο που ηθελες, και να την ευχαριστηθεις την διαδικασια για πολλα χρονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #429766

    γιατι 10 ανθρωπους εαν ρωτηση καπιος σε οποιοδηποτε πραγμα και οι 10 σχεδον θα εχουν διαφορετηκη γνωμη αντε να συμφωνουν μεταξυ τους ελαχιστοι

    Νικο καλοριζικη φιλε,αν το φυσσιγκι πρεπει να ρελιαζεται γιατι η ολη συμπεριφορα του ειναι καλυτερη,η γνωμες των αλλων περισσευουν,η γνωμες των αλλων συναδελφων μας ενδιαφερουν,οταν στη πραξη ειναι καλυτερη απο το τι κανουμε εμεις,αν το αποτελεσμα απο το τι κανει αυτος το γνωριζεις,εσυ ρελιαζε και μη χαλιεσαι με πραγματα που γνωριζεις,καλοριζικη και καλα γεμιζματα σου ευχομαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #429799

    εγω παλι δεν καταλαβαινω το εξης

    οταν εχουμε μια γνωμη στο μυαλο μας,,την οποια δεν την αλλαζουμε με τιποτα,,,τι νοημα εχει να ρωταμε τα πως και τα γιατι ενα σωρο κοσμο σαν να μη εχουμε δικη μας γνωμη,,,σαν να μη γνωριζουμε τα πραγματα????

    συνηθως ρωταμε διαφορες γνωμες για να διαμορφωσουμε μια δικη μας.

    ενι γουεη

    Οπως δεν καταλαβαινω πως εχουμε γνωμη  ατρανταχτη για κατι που δεν εχουμε πιασει ακομα στα χερια μας,, δεν το εχουμε δουλεψει

    τελος παντων καλα κανει ο καθε ενας και εχει γνωμη και γνωση αλλα δεν καταλαβαινω γιατι εμπλεκετε σε συζητησεις επι συζητησεων οταν ειναι 10000% προαποφασισμενος και για την αγορα καποιου προιοντος και για τις δυνατοτητες του

    σε καθε περιπτωση το πλεον γλυκο πραγμα ειναι στην οποια αγορα μας τα αποτελεσματα να ειναι αυτα που ζηταγαμε

    και αυτο ευχομαι στον φιλο εδω να ισχυσει

    αλλα οι απορειες που διατιπωσα μενουν στο μυαλο μου αναπαντητες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429904

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    που πρεπει να περημενω τον αυγουστο να τα δοκημασα δεν εχω αλλη επιλογη

    Καλογομωτα να ειναι Νικο ευχομαι να βγαλεις αυτο ακρηβος που θελεις . αλλα γιατι να περιμενεις τον Αυγουστο τα πουλια ;;; μπορεις να δοκιμασεις αρχηκα σε στοχους και να δεις τι κανουν απο κατανομες διατρηση και ταχυτητα αν εχεις ChronyBig Boss

    γιατι εδω στο σκοπευτηριο που εχει δεν δεχοντε αλλα οπλα εκτος απο πιστολια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429906

    Δοκιμες παιδια, μονο αν υπαρχει σκοπευτηριο. Αλλιως ειναι παρανομο. Νικο, καλη αρχη και απο μενα. Ελπιζω να ειναι αυτο που ηθελες, και να την ευχαριστηθεις την διαδικασια για πολλα χρονια.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

      ευχαρηστο πολλυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429907

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Νίκος Σάμος wrote:</div>
    γιατι 10 ανθρωπους εαν ρωτηση καπιος σε οποιοδηποτε πραγμα και οι 10 σχεδον θα εχουν διαφορετηκη γνωμη αντε να συμφωνουν μεταξυ τους ελαχιστοι

    Νικο καλοριζικη φιλε,αν το φυσσιγκι πρεπει να ρελιαζεται γιατι η ολη συμπεριφορα του ειναι καλυτερη,η γνωμες των αλλων περισσευουν,η γνωμες των αλλων συναδελφων μας ενδιαφερουν,οταν στη πραξη ειναι καλυτερη απο το τι κανουμε εμεις,αν το αποτελεσμα απο το τι κανει αυτος το γνωριζεις,εσυ ρελιαζε και μη χαλιεσαι με πραγματα που γνωριζεις,καλοριζικη και καλα γεμιζματα σου ευχομαι.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος</div>

    ευχαρηστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429910

    σαν να μη γνωριζουμε τα πραγματα????

      ναι τοτε που ρωταγε δεν γνωρηζα και ειμουν στο ψαξημω  δεν ειχα παραγηλη την μηχανη

    συνηθως ρωταμε διαφορες γνωμες για να διαμορφωσουμε μια δικη μας.

      αυτο εκανα και εγω ρωτοντας και  διαβαζωντας  σε αλλο φορουμ  και τελικα κατεληξα

    Οπως δεν καταλαβαινω πως εχουμε γνωμη ατρανταχτη για κατι που δεν εχουμε πιασει ακομα στα χερια μας,,

      παλλυ επηθεση ….  Απο την δοκημη που εκανα μολης χθες φτιχνοντας φυσικα μονο φυσιγγια και οχι δοκημαζωντας αλλα αυτο ενοουσα την εμφανηση του φυσιγγιου …. Παρακατω εχεις αλλο να ρωτησης  Κυριε μαρκο γραψε καμια ειρονια και μετα ρηξτο  ταχα  στο αστειο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #429911

    χιλια συγνωμη φιλε νικο που σου απαντουσαμε ενα χρονο τωρα τα ερωτηματα τις απορειες σου συγνωμη και για τις ειρωνιες ,,τωρα αν καποτε σε ειρωνευτικα πραγματικα δεν το θυμαμαι..θαταν θεου δωρο να μου δειξεις ενα ποστ που σε ειρωνευτικα

    μπορει και να φταιει το οτι  αδυνατω να πιασω πληρως την συχνοτητα εκπομπης σου.

    καλη καρδια πανω απ ολα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429912

    ακουσα προσφατα σε εκπομπη σαν λιακοπουλου στην γαλλια που εκανε αναφορα για καποιο μυστικο υγρο που εχει την δυνατοτητα να σφραγιζει τους μικροπορους του πλαστικου μερους του καλυκα ,,,γνωστου υπουλου εχθρου,,που ανοιγει τον δρομο στην υγρασια που με την σειρα της κανει την τουφεκια να μη τραβαει στην υγρασια ….. Αυτη λοιπον την μυστικη φορμουλα ( φιαλιδο 80 ml αρκετο για 200 φυσιγγια 12αριου ) την κερδιζει οποιος καταφερει και δεν αντιλογισει στο φορουμ καποιου ιδιοκτηητη στην ελλαδα για 14 μηνες!!!!!!!!! οποιος δε καταφερει να σπασει το φραγμα των 20 μηνων,,, κερδιζει δυο μπουκαλακια πλαστικοποροστοπ ( που….να λεξη δεν γραφετε ευκολα στα ελληνικα )γνωστου και ως PORUS STOPER , Δυο συνταγες που κανουν σκοτωματα Και δυο γνησιες μαγνητοκουρτηνες εντομων… οριτζιναλ παρακαλω με CE ( συντομογραφια του china export Grimace ) σαν αυτες που δειχνει η τηλεoραση   αυτο

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=mhee
    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429913

    γεια σου ρε νικο σαμος με τα ωραια σου!!!! αυτο το μαραφετι το βαζει καποιος στο κοντακι οταν δοκιμαζει φυσιγγια σε ζωντανο κοκορα ??? η αλοιφει τον κοκορα μ αυτο πριν του την πατικωσει ???? εχεις την συμπαθεια του τακη κως… του κωστα σετερ…του μπαμπη μπερετα και του παυλου φιατ,,, ολοι με τα ονοματα τους

       και αυτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429914

    μου φενετε μαρκο οτι δεν εχεις μεγαλη μνημη  ααα και κατι αλλο το σαντουιτσακι ηταν μαπα που δοκημασα το χειμονα με ς4 1,55 ταπα 18μμ μετα χαρτακι  μετα φελο και παλυ χαρτακι  32 γραμμαρια σκαγια και κλεισημω ρελιαστο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429915

    δεν θυμαμε αλλη συμβουλη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429916

    αδυνατω να πιασω πληρως την συχνοτητα εκπομπης σου.

      και αυτο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,546 έως 10,560 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων