ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,046 έως 12,060 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #462238

    Αυτος εχει γεμισει ηδη, και εσενα θα σε αφησει να τουφεκας με φυσιγγια του Sporting.

    Eιναι καταχθονιος τυπος, δεν το εχεις καταλαβει;

    Μπα,δεν το πιστευω.Αλλωστε τα φυσιγκια του περνανε απο δοκιμη απο την Beretta μου.χαχαχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #462239

    Α, ετσι πες. Επειδη τα δοκιμαζει σε σενα, τοτε θα γεμισετε, αλλιως σιγα μη σου εδινε σημασια 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #462240

    Αλλωστε τα φυσιγκια του περνανε απο δοκιμη απο την Beretta μου.χαχαχα

    Τα φυσίγγια μου περνάνε δοκιμή σε βλητικό, μετά μπαίνουν σε σοβαρά όπλα και τέλος ρίχνουμε και κανένα με το δικό σου έτσι για ξεκάρφωμα 😀

    Φέτος για μένα δουλεύει zabala με αγκλέ κοντάκι ορτυκομπέκατσα και για σένα TOZ στις φάσες. Τα υπόλοιπα όπως τα ήξερες.

    Α, ετσι πες. Επειδη τα δοκιμαζει σε σενα, τοτε θα γεμισετε, αλλιως σιγα μη σου εδινε σημασια

    Βίκτωρα μια φορά τον πήρα μαζί μου για δοκιμές για να βγάλουμε ένα καλό φυσιγγάκι για το Beretta του και στην πρώτη ώρα άρχισε τη γκρίνια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #462241

    Μέχρι στιγμής δέν έχω ασχοληθεί με την ιδιογόμωση και πρώτη φορά γράφω εδώ επειδή βλέπω και διαβάζω ωραία πράγματα.
    Αυτό το topic προσφέρει πάρα πολλά πράγματα σε κάποιον που θα ήθελε να ασχοληθεί.

    Το πιό καλό είναι ότι η ”ιδιογόμωση”κρατάει ζωντανό το forum τους νεκρούς μήνες του κυνηγίου.
    Αντε…καλή συνέχεια.
    Υ.Γ
    Εμένα ξέρετε πιά φυσίγγια μου αρέσουν για το κυνήγι πού κάνω?
    Από 24 έως το πολύ 30 γρμ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #462242

    E τοτε τι περιμενεις να ασχοληθεις;

    Ενταξει λιγο too much (αλλα οχι ακατορθωτο) να ασχοληθεις με 24γρ απο την αρχη, αλλα ενα ωραιο και αξιοπρεπες 30γρ μπορεις ανετα και ευκολοτατα να βγαλεις.

    Σε τι κυνηγι τα ριχνεις τα 24 εως 30γρ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    boar στις #462243

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>λιουφκα wrote:</div>
    πολυ χαλβαδιαζω αυτα τα μονοβολα τα δοκιμασε κανενας;;

    Αν δεν τα δοκιμάσεις δεν θα μάθεις ;)<br>
    Εγώ πάντως που τα δοκίμασα δεν μου αρέσανε από άποψη ευθυβολίας.<br>
    Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι το Gualandi. Ίσως να είναι και θέμα όπλου αλλά τείνω προς αυτό γιατί με δύο όπλα που το δοκίμασα ήταν το πιό ευθύβολο σε σχέση με άλλα τρία.
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Τα εχω χρησιμοποιησει και εγω αυτα δεν ειμαι ευχαριστημενος. μονο για κοντα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #462244

    Εμένα ξέρετε πιά φυσίγγια μου αρέσουν για το κυνήγι πού κάνω?
    Από 24 έως το πολύ 30 γρμ.

    Αφού βρήκα ενά μιση κιλό SLC μπορεί να σου δώσω μερικά απ’αυτά που σου αρέσουν στα 26 γραμμάρια.
    Αρκεί να είσαι καλό παιδί και να αφήνεις τα πουλιά να ζυγώσουν λίγο.
    Όταν φέρνεις τη βαρβάρα στο κυνήγι δημιουργείς υπαρξιακά προβλήματα ρε φίλε δεν το καταλαβαίνεις??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #462245

    Που βρηκες εσυ παλι ρε μαστορα την SLC?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    grigoris στις #462249

    Θελω να φτιαξω ενα φυσιγγι σαν το λαμπρο το φελτρο ..εχω ανοίξει φυσιγγια,αν βαλω τα ιδια υλικα θα βγει ιδιο η θα αλλάζει;ευχαριστώ για την Βοήθεια.οπως καταλαβαίνεται ολο αποριες ειμαι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #462252

    Που βρηκες εσυ παλι ρε μαστορα την SLC?

    Αφού ξέρεις ότι αν θέλω κάτι όλος ο κόσμος συνωμοτεί να γίνει. 😉 (κλεμμένο αυτό αλλά ταιριάζει) ;D

    Θελω να φτιαξω ενα φυσιγγι σαν το λαμπρο το φελτρο ..εχω ανοίξει φυσιγγια,αν βαλω τα ιδια υλικα θα βγει ιδιο η θα αλλάζει;ευχαριστώ για την Βοήθεια.οπως καταλαβαίνεται ολο αποριες ειμαι..

    Να γίνει ίδιο είναι πολύ δύσκολο αλλά παρόμοιο ή ακόμα και καλύτερο ναι.
    Κοίτα η μαγκιά στην ιδιογόμωση δεν είναι να αντιγράφεις κάτι αλλά πως θα φτιάξεις κάτι καλύτερο από ένα ήδη υπάρχον.
    Αν έχεις όρεξη διάβασε όσο μπορείς περισσότερες σελίδες από την αρχή σχεδόν τις ιδιογομώσεις απλά για να “σταθεροποιηθούν” οι απορίες σου και να μπορούμε να σου απαντάμε για συγκεκριμένα πράματα. Δεν είναι μια απλή αντιγραφή αυτό που θες αλλά μια ολόκληρη θεωρεία που δυστυχώς πρέπει να διαβάσεις για να ανέβεις παραπάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #462255

    Δε συνομωτεις τοτε λιγο να βαλουμε στα χερια μας κανα κιλο GP?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #462256

    E τοτε τι περιμενεις να ασχοληθεις;[/quote
    Επειδή είμαι λιγάκι ‘όψιμος’ και γνωρίζω την ιδιογόμωση από τότε πού ήταν τρόπος κυνηγίου,πραγματικά θα ήθελα να ασχοληθώ πάλι λιγάκι…..

    Κάποια στιγμή μπορεί και εγώ να σας ζαλίζω με τά’ευρήματά μου’

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #462257

    Αρκεί να είσαι καλό παιδί και να αφήνεις τα πουλιά να ζυγώσουν λίγο.
    Όταν φέρνεις τη βαρβάρα στο κυνήγι δημιουργείς υπαρξιακά προβλήματα ρε φίλε δεν το καταλαβαίνεις??????

    Πολύ θέλω να τα δοκιμάσω αυτά τα 26 γρμ …γιατί αυτά που είδαν τα ματάκια μου τι κάνουν στίς τσίχλες….και να τα πώ δέ θα με πιστέψει κανένας!!!!
    Και θέλω να τα δοκιμάσω με το συγκεκριμένο τουφέκι!!!Καλά νά’μαστε και όλα θα τα φτιάξουμε.

    Αλλά μή μου λές ,εσύ ειδικά,ότι σου δημιουργούμε υπαρξιακά προβλήματα….προβλήματα δημιουργούμε σε κάποιους άλλους,’όνομα και μή χωριό’.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #462284

    Δε συνομωτεις τοτε λιγο να βαλουμε στα χερια μας κανα κιλο GP?

    Προσπάθησα ρε φίλε αλλά τίποτα. Κι αυτή τη “λίγη” που έχω την κρατάω με νύχια και με δόντια μπας και με βγάλει καμιά 10αριά χρονάκια ακόμα.

    Κάποια στιγμή μπορεί και εγώ να σας ζαλίζω με τά’ευρήματά μου’

    Δε θέλω τέτοιαααααα!!!!!
    Ότι υπάρχει στον “τάφο” είπες ότι είναι δικό μου.
    Άλλωστε εσύ δεν τρως. Μια ζωή με μεζέ τη βγάζεις οπότε ένα μεζεδάκι θα το έχεις 😉

    Αλλά μή μου λές ,εσύ ειδικά,ότι σου δημιουργούμε υπαρξιακά προβλήματα…

    Δε μιλάω για μένα αλλά για κάτι άλλα παιδάκια που διακοπεύουν στη Χίο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #463391

    granular 1.41χ 30 Νο8 Ζ2Μ24 cx2000 στα 37 μετρα, με κορδελα μετριμενα, 11 σκαγια σε τριγονι καθιστο με full
    τριβαμε τα ματια μας!!! αποιστευτο και ομως αληθινο!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,046 έως 12,060 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων