ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,211 έως 12,225 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #473197

    Έφτιαξα μερικά φυσίγγια για να δοκιμάσω το 2ο κωνικό στάδιο που απόκτησα πρόσφατα!!Πως σας φαίνονται!?
    [/url]
    free photo hosting[/url]
    [/url]
    image upload no limit[/url]
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    Βαλε μεσα 5αρια,φτιαξε καμια 10ρια… κουτια και στειλτα μου να τα τεσταρω!!!Χχαχαχα :yahoo: Και για να σοβαρευτουμε οπτικα μια χαρα ειναι.Αν εχουν και την προσδοκουμενη αποδοση μην πετας τσαμπα λεφτα.Διεθεσε τα καλυτερα για μπαρουτοσκαγια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #473202

    καλησπέρα,να είστε καλά παίδες για τις απαντήσεις!Πάντως το 688 πάει πολύ στις νορμάλ συνταγές της Α1 στα 30 ,31,και 32 γραμ.[όπως έγραψες Κώστα πολύ καλή και μαλακή τουφεκιά], ακόμα και στα 28 που γέμισα φέτος και πάνε καλά!Στη πιο πάνω συνταγή που αναφέρω νομίζω είναι και λίγο κόντρα δόση, ίσως να κόλλαγε σαν δυνατότερο το 616[λέω εγώ ]!
    Το βάθος ρελιού στα πιο πάνω φυσίγγια είναι όπως έγραψε ο λιουφκα ειναι 2 χιλ.
    DIMAR1039 φίλε μου,σου στέλνω ευχαρίστως πάνω από 20 κουτιά ηπαραγκελία :yahoo:Χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #473274

    το στροφειο φιλε με το χτυπημα με ζουμπα επανω του είναι ας το πουμε ετσι το Τ2 και αυτό χωρις χτυπημα Τ1 , με λιγα λογια το στροφειο χωρις χτυπημα κανει πιο βαθυ ρελι στο φυσιγγι

    Ρε συ Μητσο το Τ1 δεν ειναι αυτο που κανει ριχο ρελιασμα με στενο στεφανακι και το Τ2 με ποιο βαθυ και φαρδυ στεφανι ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #473335

    μπωρεί να βάλει κάποιος μια φώτο απο το στροφείο,να δουμε πιο ακριβώς είναι το βαθύ
    για να μην μπερδευτούμε και πάρουμε κανένα άλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #473350

    Εχει καποιος συναδελφος καποιο ελαφρυ σεταπ με Aquila για τσιχλοφύσιγκο στα 28 έως το πολυ 30 γραμμαρια ή με άλλη πυριτιδα που να δουλευει καλα με τα ρυθμιζομενα ογκομετρικα της Mec; Ειχα φτιαξει αρκετα φυσιγγια με Jk6/b με cx2000 1,62 με 30 γρ σκαγια και συγκεντρωτηρα Θωδη 25. Δουλεψαν τέλεια. Ουτε κλωτσαγαν ουτε με ξεκουφεναν. Μου τέλειωσε όμως η πυριτιδα και θέλω να φτιάξω με μια πιο φθηνη πυριτιδα. Δεν ξέρω όμως αν οι πυριτιδες οι σκοπευτικες για 28 γραμμαρια έχουν μεγαλυτερες πιεσεις απο κυνηγετικες με λιγοτερα γραμμαρια απο τα στανταρ τους. Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #473353

    αυτο ειναι με την ποντα το λεγομενο βαθυ

    το βαθος που κανει στο ρελι ειναι 2+mm και παχος στεφανης 1,70 με 1,80 με ελαφρα κυρτοτιτα προς τα μεσα στο χιλος

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #473362

    AS 28 VECTAN … 16.50€/500gr

    1,40 X 28gr – SPARK – CX2000 – No 8 ή 9 – κλεισημο στα 57,7.
    ————————————————————-
    ΑQUILA SVX24 Σκοπευτικη.

    1,25 Χ 28gr – CX 2000 – VZERO – No 8 ή 9 – κλεισημο 57,7.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #473381

    Ευχαριστώ πολύ. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #473502

    Τ1 δεν ειναι αυτο που κανει ριχο ρελιασμα με στενο στεφανακι και το Τ2 με ποιο βαθυ και φαρδυ στεφανι ;;;

    τα στροφεια Τ1 φιλε κανουν πολύ λεπτο στεφανι στο ρελι και βαθυ ρελιασμα , οσο αφορα τα στροφεια του Λαναρα εχω και τα δυο , αυτό με την ποντα κανει χοντρο στεφανι και ρηχο ρελι , θεωρητικα σαν το Τ2 δηλαδή

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #473779

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>λιουφκα wrote:</div>
    Τ1 δεν ειναι αυτο που κανει ριχο ρελιασμα με στενο στεφανακι και το Τ2 με ποιο βαθυ και φαρδυ στεφανι ;;;

    τα στροφεια Τ1 φιλε κανουν πολύ λεπτο στεφανι στο ρελι και βαθυ ρελιασμα , οσο αφορα τα στροφεια του Λαναρα εχω και τα δυο , αυτό με την ποντα κανει χοντρο στεφανι και ρηχο ρελι , θεωρητικα σαν το Τ2 δηλαδή

    Έχω μπερδευτεί Δημήτρη :wacko: !! Εχθές πήγα στον κένταυρο να πάρω το στροφείο χωρις την πόντα να το κάνω δώρο στον κολλητό μου και ο Γιώργος μου εξήγησε οτι το μεν είναι το ρυχό για κλείσιμο σε αστέρι, ενώ το δε με την πόντα είναι το βαθύ και κάνει για παραδοσιακό ρέλιασμα!! :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #473883

    ο Γιώργος μου εξήγησε οτι το μεν είναι το ρυχό για κλείσιμο σε αστέρι, ενώ το δε με την πόντα είναι το βαθύ και κάνει για παραδοσιακό ρέλιασμα!!

    αυτό λοιπον το στροφειο που ο Γιωργος το λεει ρηχο και ότι κανει για αστερι , κανει πιο λεπτη στεφανη και πιο βαθυ πατημα στο φυσιγγι, αυτό που λεει ότι κανει για ρελι και εχει την ποντα κανει πιο χοντρη σε παχος στεφανη και πιο ρηχο πατημα στο φυσιγγι , ελπιζω να βοηθησα , χρονια πολλα και μια ερωτηση , γιατι δεν τα αγοράζεις και τα δυο ? πολύ φθηνα αλλωστε ειναι και θα δεις στην πραξη ακριβως τι γινεται και θα μας γραψεις και εμας να δουμε αν τελικα στεκουν αυτά που γραφουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #474392

    Κατάφερα αφου πήρα το στροφείο χωρίς πόντα ,ρέλιασα στα 57,70 τελικό ύψος !Το στροφείο με την πόντα δίνει 2 χιλ βάθος και 1,75 πάχος ρελιού,ενώ το χωρις πόντα 1,65 βάθος και 2 χιλ.πάχος,σε ίδιο κάλυκα και σετ απ!!οπως μου το είπε ο Γιώργος τελικά!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #474397

    Κατάφερα αφου πήρα το στροφείο χωρίς πόντα ,ρέλιασα στα 57,70 τελικό ύψος !Το στροφείο με την πόντα δίνει 2 χιλ βάθος και 1,75 πάχος ρελιού,ενώ το χωρις πόντα 1,65 βάθος και 2 χιλ.πάχος,σε ίδιο κάλυκα και σετ απ!!οπως μου το είπε ο Γιώργος τελικά!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    σπύρο βάλε και καμιά φώτο κανένα φυσιγγάκι,να δούμε το αποτέλεσμα του κλεισίματος του
    φυσιγγίου 😉 😉 :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #474435

    Η πρώτη δοκιμή που έκανα σε δουλεμένους κάλυκες και μόνο με συγκεντρωτήρα και σκάγια! Φαίνεται και η διαφορά με το μάτι,επίσης το χωρίς πόντα αφήνει ένα φούσκωμα στο κέντρο του αστεριού, αποτέλεσμα του 3ου σταδίου και πιστεύω είναι ιδανικό για εύκολο άνοιγμα του κάλυκα κατά την πυροδότηση ,χωρις πιέσεις!
    [/url]
    how to screenshot on windows

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #474448

    Η πρώτη δοκιμή που έκανα σε δουλεμένους κάλυκες και μόνο με συγκεντρωτήρα και σκάγια! Φαίνεται και η διαφορά με το μάτι,επίσης το χωρίς πόντα αφήνει ένα φούσκωμα στο κέντρο του αστεριού, αποτέλεσμα του 3ου σταδίου και πιστεύω είναι ιδανικό για εύκολο άνοιγμα του κάλυκα κατά την πυροδότηση ,χωρις πιέσεις!
    [/url]
    how to screenshot on windows
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,211 έως 12,225 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων