ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,446 έως 5,460 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    benn στις #434666

    για σας και καλή κυνηγητική χρόνια σε όλος . από νομό Λάρισας η χειρότερη έναρξη τον τελευγια σας και καλή κυνηγητική χρόνια σε όλος . από νομό Λάρισας η χειρότερη έναρξη τον τελευταίων πόλων χρονών 3 έξοδος 2 ορτικια.να δόμε στη συνεχεία.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434668

    για σας και καλή κυνηγητική χρόνια σε όλος . από νομό Λάρισας η χειρότερη έναρξη τον τελευγια σας και καλή κυνηγητική χρόνια σε όλος . από νομό Λάρισας η χειρότερη έναρξη τον τελευταίων πόλων χρονών 3 έξοδος 2 ορτικια.να δόμε στη συνεχεία.

    benn στην κοιλαδα ο ξαδερφος μου καθε χρονια στην εναρξη χτηπουσε 10 12 καθε χρονια…… φετος ουτε που που ειδε….. γαματα φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    benn στις #434689

    Μια από τα ίδια φίλε πήγα και στην κοιλάδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #434710

    Μια από τα ίδια φίλε πήγα και στην κοιλάδα.

    σημερα μιλησα επεσαν καποια ορτυκια μου ειπαν σηκωσαν κατι φιλοι μου 14 το πρωι!!κοντα στην κοιλαδα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #434716

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apostolis100 wrote:</div>
    στην serres

    ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΚΑΜΗΛΑ-ΜΗΤΡΟΥΣΗ ..

    ο κολητος μου ηταν σημερα εκει, λιγα σηκωματα τα περισσοτερα ηταν ζευγαρια αποτελεσμα ημερας 6 ορτυκια για 2 ατομα……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #434723

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>stefanos64 wrote:</div>
    Σήμερα σε πρωινή έξοδο στον κάμπο με το πρόβλημα στο χέρι να με ταλαιπωρεί, 6 σηκώματα τα 3 ήρθαν σπίτι,σε όλο τον κάμπο δεν ακούστηκε τουφεκιά, ούτε ένας κυνηγός.Πρέπει να μην το κουράζω το χέρι γιατί πρήστηκε πάλι, θα το ξεκουράσω καμιά βδομάδα και μετά βλέπουμε. Πάντως ορτυκάκια έχει μερικά!!!!!

    Στέφο καταρχήν περαστικά και να το προσέχεις. Τα πουλιά έβγαιναν και πριν ή τώρα άρχισαν να εμφανίζονται; Ρωτάω γιατί εδώ μας έχει πιάσει όλους η απελπισία…<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    xρηστο στην περιοχη σου δυο παιδια εκαναν την πρωτη μερα 18 πουλακια , και μου ειπε πως ειχε πουλια και εχει ακομη για πανε μια βολτα φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #434779

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Chris-Kaz wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>stefanos64 wrote:</div><br>
    Σήμερα σε πρωινή έξοδο στον κάμπο με το πρόβλημα στο χέρι να με ταλαιπωρεί, 6 σηκώματα τα 3 ήρθαν σπίτι,σε όλο τον κάμπο δεν ακούστηκε τουφεκιά, ούτε ένας κυνηγός.Πρέπει να μην το κουράζω το χέρι γιατί πρήστηκε πάλι, θα το ξεκουράσω καμιά βδομάδα και μετά βλέπουμε. Πάντως ορτυκάκια έχει μερικά!!!!!

    Στέφο καταρχήν περαστικά και να το προσέχεις. Τα πουλιά έβγαιναν και πριν ή τώρα άρχισαν να εμφανίζονται; Ρωτάω γιατί εδώ μας έχει πιάσει όλους η απελπισία…<br>

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Χρήστος<br><br>
    Κομοτηνή

    </div>

    xρηστο στην περιοχη σου δυο παιδια εκαναν την πρωτη μερα 18 πουλακια , και μου ειπε πως ειχε πουλια και εχει ακομη για πανε μια βολτα φιλε<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Βίκτωρα μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα αλλά ίσως είναι οι μοναδικοί στο νομό μας που βρήκαν πουλιά… Οι πληροφορίες που έχω είναι άκρως αντίθετες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    233
    Andreasdik στις #434794

    Καρδίτσα το απόλυτο μηδέν σε ορτύκια και τρυγόνια!
    Μερικά ορτύκια ακούγονται μέσα στις βαμβακιές αλλά άντε να τα βρεις…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434802

    Καρδίτσα το απόλυτο μηδέν σε ορτύκια και τρυγόνια!

    περιμενουνε εμενα φιλε μου…… αχαχαχαχαχ αντρεα για πιες περιοχες μιλας?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    233
    Andreasdik στις #434819

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Andreasdik wrote:</div>
    Καρδίτσα το απόλυτο μηδέν σε ορτύκια και τρυγόνια!

    περιμενουνε εμενα φιλε μου…… αχαχαχαχαχ αντρεα για πιες περιοχες μιλας?

    Απο Γραμματικό μέχρι Καρδίτσα κυνηγάω συνήθως…
    Οπου επιτρέπεται βέβαια…
    Αντε με το καλό να τα βρείς 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #434846

    απο μακρυχωρι μερια πηγες φιλε μου?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    kinigos-volos στις #434851

    Καλησπέρα κύριοι καλή χρονια να έχουμε με υγεια πάνω απ’ολα και όμορφες φέρμες.Απο νομό μαγνησίας η απόλυτη ξερα’ί’λα.Δύο έξοδοι 3 σηκώματα καμία φέρμα και κανένα μαζι.Οι ξερες αυτές εσπροξε τα λίγα πουλια που είχε μέσα στα βαμβάκια.αναμένουμε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #434890

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΠΑΤΡΙΔΑ (ΓΙΑΝΝΕΝΑ) ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΙΑ (ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΑ)
    ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΣΥΚΩΝΟΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ.
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΔΑΜΕ ΦΕΡΜΕΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ .ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΠΑΤΩΣΑ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΑ ΦΤΗΣΕ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ.ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΑΣΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΥΣΙ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ ΤΡΙΦΥΛΙ ΚΑΙ ΜΙΣΑΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΣΥΚΩΘΟΥΝ.

    ΦΙΛΙΚΑ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #434896

    εχθες σε απογευματηνη βολτα 12 πουλακια τουφεκισμενα 9 στο χερι και ενα που ηταν αρσενικο!!! καλα ηταν βγηκε και λιγο ο σκυλακος… σημερα μας προδωσε το ξυπνητηρι και δεν καταφερα να παω!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #434898

    εχθες σε απογευματηνη βολτα 12 πουλακια τουφεκισμενα 9 στο χερι και ενα που ηταν αρσενικο!!! καλα ηταν βγηκε και λιγο ο σκυλακος… σημερα μας προδωσε το ξυπνητηρι και δεν καταφερα να παω!!!!

    Βίκτωρα εκεί καλά πάτε από ορτυκάκια. Σήμερα σήκωσε ο σκύλος μου 2 (τα πρώτα για φέτος). Νευρικά, δεν κράτησαν φέρμα και σηκώθηκαν ακριβώς μόλις πήγε να φερμάρει ο σκύλος. Δεν πρόλαβα να τα τουφεκίσω αφού λόγω του ποδιού μου ήταν μακριά… Στο πρώτο έριξα 2 τουφεκιές στον αέρα για το κουτάβι που με το θέμα της τουφεκιάς τα πάει καλά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,446 έως 5,460 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων