ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,491 έως 5,505 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #435104

    L<br>

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>victfalcon wrote:</div>
    εσυ ανηκεις σε μια οικογενεια κυνηγων τους οποιους ονομαζω κυνηγους του πληκτρολογιου οι οποιοι απλα κριτηκαρουν τους αλλους… τους ιδονιζει αυτο το πραγμα…. λοιπον πληκτρολογιακια… ασε τον υπολογιστη και τραβα σε καμια σταρια να περπατισεις κανα χιλιομετρο να σηκωσεις κανα πουλακια γιατι απ οτι φενεται το δικο σου ΔΕΝ…. και ασε τους αλλους …οσο για την εγκηροτητα της φωτο μπορεις να το στεκαρεις οποια στιγμη θες…. γι αυτο λοιπον σου λεω ετσι πολυ ευγενικα οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και κλεινω την συζητηση για να μην γινεις πιο πολυ ρομπα…. καλο σου βραδυ!

    ΛΑΘΟΣ με έκρινες πιτσιρίκο,εγώ έχω κάνει κυνήγια σε ορτύκι και μπεκάτσα που εσύ δεν τα έχεις δεί ούτε σε DVD,απλώς δεν παραμυθιάζω το κόσμο και σου τα χώνω γιατί είμαι σαλονικιός και δεν κωλώνω να πώ κάτι που δεν μου αρέσει.ΚΑΛΗΝΎΧΤΑ

    Οσο σαλονικιος εισαι εσυ αλλο τοσο ειμαι και γω … αλλα δεν πηστευα οτι η πολη μας βγαζει τετοιους κομπλεξικους οπως εσυ… συνηθιζει να βγαζει ντομπρους και αρχιδατους αντρες… αλλα μαλλον εσυ θα εισαι απο κανα χωριο κοντα και ντρεπεσαι να μας πεις… τελος παντων οτι και να πεις εισαι φαουλ και λιγος…αρα παρε το κουτσχαρακι σου και αδιασε μας τη γωνια μπας και κανουμε με τα ατομα του φορουμ καμια συζητηση της προκοπης χωρεις ατομα σαν εσενα που γα/νε τη συζητηση επειδη εχουν κομπλεξ κατωτεροτητας…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #435110

    ορτυκακια ντοπιαρικα ”κελαιδουν” στον καμπο ΒΕυβοια

    που κανουμε εξοδους καθε μερα με το χαραμα

    αλλα τι να το κανεις ?

    δεν εχει γουστο .

    ο καμπος γεματος με μπαμπακια που τα ραντιζουν και για σκουλικι .

    (απορω αφου λενε δεν εχουν επιδοτηση πια )

    τα τρυφυλια ”απαγορευωνται” διοτι απο τους τρυφιλαδες δυστηχως παιζουν φολες

    ο αλλος μισος καμπος με καλαμποκια .

    ετσι βολταρουμε στις καλαμιες και στα χερσα .

    οι τολμηροι ξενοι μπουκαρουν στα τρυφυλια . ”παιζουν μεγαλη ρουλετα ”

    Μπλεκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #435111

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>Salonikios wrote:</DIV>
    <P>L<br></P>

    <P><div class=»d4p-bbt-quote-title»>victfalcon wrote:</div><BR>εσυ ανηκεις σε μια οικογενεια κυνηγων τους οποιους ονομαζω κυνηγους του πληκτρολογιου οι οποιοι απλα κριτηκαρουν τους αλλους… τους ιδονιζει αυτο το πραγμα…. λοιπον πληκτρολογιακια… ασε τον υπολογιστη και τραβα σε καμια σταρια να περπατισεις κανα χιλιομετρο να σηκωσεις κανα πουλακια γιατι απ οτι φενεται το δικο σου ΔΕΝ…. και ασε τους αλλους …οσο για την εγκηροτητα της φωτο μπορεις να το στεκαρεις οποια στιγμη θες…. γι αυτο λοιπον σου λεω ετσι πολυ ευγενικα οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και κλεινω την συζητηση για να μην γινεις πιο πολυ ρομπα…. καλο σου βραδυ! </P>

    <P>ΛΑΘΟΣ με έκρινες πιτσιρίκο,εγώ έχω κάνει κυνήγια σε ορτύκι και μπεκάτσα που εσύ δεν τα έχεις δεί ούτε σε DVD,απλώς δεν παραμυθιάζω το κόσμο και σου τα χώνω γιατί είμαι σαλονικιός και δεν κωλώνω να πώ κάτι που δεν μου αρέσει.ΚΑΛΗΝΎΧΤΑ </P>

    <P>Οσο σαλονικιος εισαι εσυ αλλο τοσο ειμαι και γω … αλλα δεν πηστευα οτι η πολη μας βγαζει τετοιους κομπλεξικους οπως εσυ… συνηθιζει να βγαζει ντομπρους και αρχιδατους αντρες… αλλα μαλλον εσυ θα εισαι απο κανα χωριο κοντα και ντρεπεσαι να μας πεις… τελος παντων οτι και να πεις εισαι φαουλ και λιγος…αρα παρε το κουτσχαρακι σου και αδιασε μας τη γωνια μπας και κανουμε με τα ατομα του φορουμ καμια συζητηση της προκοπης χωρεις ατομα σαν εσενα που γα/νε τη συζητηση επειδη εχουν κομπλεξ κατωτεροτητας…</P>

    Εντάξει εγώ το κλείνω το θέμα εδώ,δεν αξίζει να ασχολείται κανείς μαζί σου,ξέμεινες απο επιχειρήματα κι άρχισες να βρίζεις,αυτοί που αναγκαστικά μας διαβάσανε κατάλαβαν ποιός απο τους δυό μας είναι κομπλεξικός,είσαι το μοναδικό άτομο στο φόρουμ με το οποίο ήλθα σε αντιπαράθεση και όχι μόνο εγώ αλλά και άλλοι.Εχεις κακό χαρακτήρα μικρέ,βλέπεις τούς άλλους κυνηγούς αντιπάλους και το κυνήγι μόνο νούμερα,σε τυφλώνει ο εγωισμός σου και η υπεροψία.Ελπίζω κάποια στιγμή στη ζωή σου να είσαι τυχερός και να κυνηγήσεις με ένα σκυλί σαν το δικό μου κουρτσχαράκι και φυσικά να βρείς το φώς σου, τη πραγματική δηλαδή ένοια του κυνηγιού.Οσο για το φόρουμ δεν νομίζω να είναι ιδιοκτησία σουΣΗΜ.Τα υπονοούμενα σου για πουλάκι που ΔΕΝ,πληκτρολόγια και χωριά είναι γελοία και δείχνουν το επίπεδό σου και τη κατάσταση πανικού που βρίσκεσαι.ΕΔΩ ΤΕΛΟΣ ΟΡΙΣΤΙΚΟ,ΔΕΝ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #435112

    απο κυνηγι της κυριακης σε περιοχη της δυτικης μακεδονιας. λιγα ορτυκακια πολυ ποδαρωμα ελαχιστα δευτερολεπτα φερμας αλλα καλα περασαμε.

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #435113

    να συμπληρωσω οτι το κυνηγι εγεινε απο 2 ατομα. γιατι απ οτι βλεπω εχουμε και περιεργους εδω μεσα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #435115

    Γιατί διακρίνω μια νευρικότητα στο forum; Ας ασχοληθεί καθένας με τον εαυτό του και να γίνεται μια συζήτηση χωρίς κακοπροαίρετες προσωπικές αναφορές… Πάντα φιλικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #435162

    Σήμερα πήγα μια βόλτα το απόγευμα για καμιά ωρίτσα 7 με 8 λόγω ζέστης σε ένα ακαλλιέργητο στον κάμπο, πουλάκια 2 στα 2, αύριο πάλι το πρωί να φυλάγω και το χέρι βέβαια το οποίο καλυτερεύει !!!!!!!!
    ΥΓ Δεν μπορώ να κρατηθώ κιόλας άλλο, αλλά με ρέγουλα έχουμε δρόμο μπροστά μας !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #435163

    Φυλα το χερι να ειναι καλα στις μπεκατσες στεφο και μην το πολυκουραζεις στα ορτυκια
    καλη αναρρωση φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #435173

    σε λιγο για να ανεβασουμε φωτο σε αυτο το φορουμ θα πρεπει να εχουμε και την εγκριση του οικουμενικου πατριαρχη 😀

    δεν κοιταει ο καθε ενας την ‘αυλη’ του λεω εγω…………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #435217

    Καλημερα σε ολους

    Προς Καβαλα μερια αναμεσα με Ξανθη εμαθα σημερα οτι εχει αρκετα ορτυκια

    οποις ειναι απο την περιοχη μπορει να μου στηλει pm να του πω χωριο .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #435231

    Φυλα το χερι να ειναι καλα στις μπεκατσες στεφο και μην το πολυκουραζεις στα ορτυκια<br>
    καλη αναρρωση φιλε<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Γειά σου φίλε μου και να σαι καλά ευχαριστώ, πάντα με προσοχή γιατί είναι και το δεξί το ξεκουράζω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Salonikios στις #435232

    Μία βδομάδα μετά την έναρξη κυνηγήσαμε Κιλκίς-Σέρρες-Χαλκιδική σε μέρη που κάτι μας είπαν και είχαμε ξαναπάει.Τα πιό πολλά ντοπάρικα ήταν στο νομό Σερρών,στα ποτιστικά,εγώ επειδή δεν μου αρέσει να πατάω τριφύλλια και ντοματιές,δεν ευχαριστήθηκα,άσε που τα πουλιά τρέχανε μέσα στα καλαμπόκια.Στη Χαλκιδική οργώσανε νωρίς πολλές καλές καλαμιές,άσχημο αυτό.Για δεύτερη χρονιά δεν πήραμε κυνηγετικό ανανεωμένο χάρτη,πρόβλημα κιαυτό.Σήμερα πήρα μία ένδειξη για νέα πουλιά που μπήκαν,θα φανεί μέχρι την Εκθεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #435235

    Σήμερα πήγα σε ένα χέρσο που έβρισκα και πέρυσι ορτύκια, το πύρα γύρα και στο τέλος στο σύνορο με ένα μποστάνι μου πετάγονται 7 πουλιά μαζί, κλωσαριά, δεν έκανα μπάμ γιατί ήταν σύριζα στο κανάλι και τα ευλογημένα την κάναν απο πάνω του αμέσως, ποιο πέρα μέσα σε ηλιόσπορο οσκύλος χωρίς να τον βλέπω καταλαβαίνω ότι είναι φερμαριστός ωσπου να τον φτάσω ακούω το ξεπέταγμα και νά σου 3 μαζί εκεί πήρα ένα και σε ένα άλλο θερισμένο ηλιόσπορο άλλο ένα ζευγαράκι επίσης κράτησα το ένα. Γενικά ο κάμπος είναι αυτη΄την εποχή πολύ πυκνοκαλλιεργημένος και δύσκολος όταν αρχίσουν τα θερίσματα θα είναι καλύτερα. Τώρα κάποιες μέρες ξεκούραση,και συνεχίζουμε πάντως όπου βρίσκονται πουλιά είναι συγκεντρωμένα μάλλον είναι γέννες !!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    gkiatas στις #435273

    σημερα στησ κωπαιδα με το ζορι ενα πουλι σκορπια πουλια κια πιεσμενε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #435276

    ..

    http://www.youtube.com/watch?v=uB-XXNv9k2M&feature=c4-overview&list=UU5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,491 έως 5,505 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων