ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,031 έως 6,045 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #463581

    Σήμερα είχε κάποια ορτύκια και η Λαυρεωτική. Μερικοί έκαναν αρκετά. Εγώ σήκωσα δύο, κράτησα ένα, αλλά έπεσε απίστευτα μακρυά και παρότι κατέβηκα για να το ψαξω τελικά δεν το ανέκτησα. Είχε και πολλά τρυγόνια σήμερα εκεί.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    kurzhaar στις #463588

    Στεφανε,στο “δικο μας” χωραφι διαδραματηστικαν αυτα?η στο αλλο που μου ειπες εκεινο το πρωι???
    Γιαυτο χθες σε ρωτησα πριν ποσο καιρο ακουσες κραχτη,γτι αν ηταν προσφατο,το μερος δεν ειναι ουτε για βολτα,στα καλα καθουμενα οπως λες,σου βγαινει κ το ονομα κ την πατας κιολας….κ δε ξερεις κ αυτος που βαζει τον κραχτη,τι μυαλα εχει κ κατα ποσο θεωρει το μερος δικο του απο τη στιγμη που με “κοπο” μαζεψε τα πουλια εκει για να κυνηγισει με το σκυλο κ την παρεα του….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #463589

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>BIK wrote:</div>
    εχθες το πρωτο περασματακι ηταν γεγονος …. και σημερα ειχε πιο λιγα ολοι απο 2-3 πουλακια εκαναν<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    καλα καλα μας έπεισες,αν δεν δουμε φωτο δεν σε πιστεύουμε,και ιδίως με αυτήν την παλιο μπενέλι χαχαχα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    το κυνηγετικό όπλο είναι μόνο για κυνήγι-σκοπευτήριο

    </div>

    εσυ ειδες εδω πολλες φωτο και…εκλαιγες θυμασαι; χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #463594

    Σήμερα είχε κάποια ορτύκια και η Λαυρεωτική. Μερικοί έκαναν αρκετά. Εγώ σήκωσα δύο, κράτησα ένα, αλλά έπεσε απίστευτα μακρυά και παρότι κατέβηκα για να το ψαξω τελικά δεν το ανέκτησα. Είχε και πολλά τρυγόνια σήμερα εκεί.

    καλησπερα η παρατηρηση δεν ειναι προσωπικη και δεν αφορα μονο εσενα αλλα κι εμενα και τους αλλουσ συναδελφους που γραφουν εδω.αν θελουμε να ενημερωσουμε για καποιο περασμα καλο ειναι να το κανουμε μεχρι τις 3 το μεσημερι ωστε καποιος που θελει να προλαβει να παει το απογευμα.στις 6 και μιση που μας το πες φιλε μου το μονο που κανεις ειναι να λες κριμα το εχασα.αυτα και χωρις παρεξηγηση.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #463596

    Στεφανε,στο «δικο μας» χωραφι διαδραματηστικαν αυτα?η στο αλλο που μου ειπες εκεινο το πρωι???<br>
    Γιαυτο χθες σε ρωτησα πριν ποσο καιρο ακουσες κραχτη,γτι αν ηταν προσφατο,το μερος δεν ειναι ουτε για βολτα,στα καλα καθουμενα οπως λες,σου βγαινει κ το ονομα κ την πατας κιολας….κ δε ξερεις κ αυτος που βαζει τον κραχτη,τι μυαλα εχει κ κατα ποσο θεωρει το μερος δικο του απο τη στιγμη που με «κοπο» μαζεψε τα πουλια εκει για να κυνηγισει με το σκυλο κ την παρεα του….

    Όχι στο άλλο μέρος που σου είπα είναι και δεν πρόκειται να ξαναπατήσω, οι κύριοι πρέπει να ήταν από κει κοντά και τους είχαν πάρει χαμπάρι τα παιδιά της Θυροφυλακής Μπράβο τους !!!!!
    Σήμερα πήγα το απόγευμα (αφού χαλάστηκε το πρωινό)δίπλα στην Εγνατία κοντά μας 9 σηκώματα και 7 στα θηλύκια!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #463598

    καλησπερα η παρατηρηση δεν ειναι προσωπικη και δεν αφορα μονο εσενα αλλα κι εμενα και τους αλλουσ συναδελφους που γραφουν εδω.αν θελουμε να ενημερωσουμε για καποιο περασμα καλο ειναι να το κανουμε μεχρι τις 3 το μεσημερι ωστε καποιος που θελει να προλαβει να παει το απογευμα.στις 6 και μιση που μας το πες φιλε μου το μονο που κανεις ειναι να λες κριμα το εχασα.αυτα και χωρις παρεξηγηση.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

    Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση, δεν νομίζω να είναι αυτή η απόλαυση του κυνηγιού,
    δηλαδή να μάθουμε πότε έχει πέρασμα για να τρέξουμε.
    Κάνε εσύ την εξόρμησή σου και αν κάτσει θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.
    Άλλωστε και η μαντεψιά της καλής ημέρας είναι και αυτό στην διαδικασία του κυνηγιού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #463600

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα η παρατηρηση δεν ειναι προσωπικη και δεν αφορα μονο εσενα αλλα κι εμενα και τους αλλουσ συναδελφους που γραφουν εδω.αν θελουμε να ενημερωσουμε για καποιο περασμα καλο ειναι να το κανουμε μεχρι τις 3 το μεσημερι ωστε καποιος που θελει να προλαβει να παει το απογευμα.στις 6 και μιση που μας το πες φιλε μου το μονο που κανεις ειναι να λες κριμα το εχασα.αυτα και χωρις παρεξηγηση.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

    Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση, δεν νομίζω να είναι αυτή η απόλαυση του κυνηγιού,<br>
    δηλαδή να μάθουμε πότε έχει πέρασμα για να τρέξουμε.<br>
    Κάνε εσύ την εξόρμησή σου και αν κάτσει θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.<br>
    Άλλωστε και η μαντεψιά της καλής ημέρας είναι και αυτό στην διαδικασία του κυνηγιού.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σύγχυση της αναίδειας με την ελευθερία ήταν πάντα χαρακτηριστικό των σκλάβων

    </div>

    καλησπερα.δεν εχεις αδικο αλλα στις σημερινες εποχες το να ξοδευεις τα εικοσαρικα με την ελπιδα της μαντεψιας ειναι πολυτελεια και απο τη στιγμη που μπορουμε εδω μεσα να βοηθηθουμε γιατι να μην το κανουμε σωστα.πολλα παιδια εδω ζητουν πληροφοριες για τα θηραματα αν εχει για να μην πανε τσαμπα δεν ειναι κακο να παρεις μια αληθινη πληροφορια.βεβαιως κι αν το σπιτι μου ηταν 5 λεπτα απο τους κυνηγοτοπους θα ακολουθουσα τη συμβουλη σου .να σαι καλα και δε σε παρεξηγω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #463612

    Φιλε outlander εχεις δικιο. Δυστυχως ομως δεν προλαβαινα να ενημερωσω νωριτερα λογω δουλειας. Αν προλαβαινα θα το ειχα κανει. Ακομα και εκεινη την ωρα οριακα καταφερα να ενημερωσω. Επιφυλασσομαι αν πετυχω αλλη φορα περασμα(θελει τυχη αυτο) να το κανω γρηγοροτερα. Φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #463628

    Σήμερα από φίλο έμαθα ότι είχε πολύ λιγότερα πουλιά από εχθές. Είχε όμως έστω και λίγα. Το πρωί έπαιξαν και τρυγόνια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    loumos στις #463629

    Λαυριο πολυ λιγα πουλακια!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #463693

    Μελισουργος .τρυγονια τιποτα.στο βουνο ψηλα προς την μερια που κοιταει το λαγονησι
    κατεβασαν ορτυκια για οποιον θελει να παει το απογευμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #463704

    πολυ καλο περασμα σημερα στο νησι και ορτυκια και τρυγονια το πρωι ολοι στο οριο μεχρι της 9 στα ορτυκια, το νου σας αυριο οι νοτιοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #463724

    Μελισουργος .τρυγονια τιποτα.στο βουνο ψηλα προς την μερια που κοιταει το λαγονησι<br>
    κατεβασαν ορτυκια για οποιον θελει να παει το απογευμα.

    Κι αν παει καποιος ας δωσει στους “κυνηγαραδες” που τον βαλανε (κραχτη) μερικα κιλα μπριζολες που της εχει προσφορα κι ο Μαρινοπουλος, ετσι μηπως δεν χορτασουν απο τα ορτυκια τα λιγουρια… ( Μετα περιμενω εγω να φτασουν στην Κρητη…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #463741

    πολυ καλο περασμα σημερα στο νησι και ορτυκια και τρυγονια το πρωι ολοι στο οριο μεχρι της 9 στα ορτυκια, το νου σας αυριο οι νοτιοι<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Μπράβο Βικτωρα. Συνεχισε ετσι, να εισαι σε φορμα οταν κατεβουν οι “βασσιλισες”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #463768

    Για εμένα πλέον η καρπωση 1 ορτυκιου είναι πολυτέλεια. Η κωπαιδα είναι πολυεξοδη και για εμένα δεν αξίζει. Ντοπιαρικα σ το χωριό δε εν έχει οπότε έχω να δω ορτυκι 2 χρόνια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,031 έως 6,045 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων