ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ – ΒΑΓ.ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 182 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #286851

    Φίλοι μου γειά σας,

    Εγώ έφτισξα το κοντάκι μου στο Μανώλη το Γάκη. Εκπληκτική δουλεία με ξύλο από καρυδιά,αλλά ήξερα τα μέτρα μου.Τέλειο ζύγισμα, αλλά και νερά. Αρκετά φθηνότερος από το Σκριβάνο. Ισάξια εάν οχι καλύτερη δουλειά, διότι έχω δεί και δουλειά του Βαγγ. του Σκριβάνου. Κοντάκι και πάππια 450 ευρώ και καρυδιά. Πολύ εξυπηρετικός και επικοινωνιακός άνθρωπος. Καλό είναι να έχουμε πολλούς καλούς επαγγελματίες για μία τέχνη που είναι και για λίγους.

    http://www.kontaki.gr
    Δεν γνωρίζω ούτε τον ίδιο ούτε έχω δει δουλειά του, απλώς το βάζω για ενημέρωση.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    Perdi στις #179520

    Ένας φίλος μου έφτιαξε κοντάκι στο Σκριβάνο πρίν κανα μήνα για το 686 Sporting και του πήρε 650. Αλλά πολύ καλή δουλειά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #413871

    Οι ωρες δεν λενε να περασουν γυρνω συνεχεια στο κρεβατι επιτελους ξημερωσε σε λιγες  ωρες ανοιγει το γραφειο μεταφορων πινω γρηγορα τον καφε μου και παιρνω το αμαξι σε λιγα λεπτα θα το εχω στα χερια μου αραγε θα νιωσω το ιδιο τελεια οπως πριν απο μια εβδομαδα που μου επαορνε τα μετρα ο κυριος ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ η μηπως ηταν ο ενθουσιασμος του καινουριου μπαινω μεσα και βλεπω το δεμα το βλεμμα μου εχει καρφωθει επανω του δεν υπαρχει τιποτα αλλο στον χωρο η κοπελα προθυμη με εξυπηραει το βαζω γρηγορα στο αμαξι και γραμμη για το σπιτι το ανοιγω και το πιανω στα χερια μου το επωμιζω ξανα και ξανα η εργονομια η ανεση η τελειοτητα που σου αφηνει ειναι μοναδικη ειναι πανεμορφο χαμογελω σκεπτομαι ποσο δικιο ειχε τελικα ο KAPNAS οταν μου ελεγε ¨φιλε τα εγοστασιακα κοντακια κανουν μονο για το τζακι”ΥΓ1 ξερω οτι δεν γουσταρει τα πολλα δηθεν αλλα ετσι ειναι οι μεγαλοι καλλιτεχνες αφηνουν παντα την δουλεια τους να μιλαει για αυτους και ο ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ ειναι ενας απο αυτους ΒΑΓΓΕΛΗ ευχαριστω πολυ ΥΓ2για ακομη μια φορα ευχαριστω τον KAPNA KAI SNIPER γιατι ο ενας με της απιστευτες γνωσεις του και ο αλλος με τον ενθουσιασμο του με βοηθησαν να κανω το ονειρο μου πραγματικοτηταΥΓ3 το κοντακι ειναι ετοιμο να κουμπωσει σε ενα 682 με δυο ζευγαρια καννες που το περιμενω την επομενη εβδομαδα:\Users\Αγγελος\Documents\ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΚΡΙΒΑΝΟΥ\100CANON\IMG_0001.JPG

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #413873

    Οι ωρες δεν λενε να περασουν γυρνω συνεχεια στο κρεβατι επιτελους ξημερωσε σε λιγες ωρες ανοιγει το γραφειο μεταφορων πινω γρηγορα τον καφε μου και παιρνω το αμαξι σε λιγα λεπτα θα το εχω στα χερια μου αραγε θα νιωσω το ιδιο τελεια οπως πριν απο μια εβδομαδα που μου επαορνε τα μετρα ο κυριος ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ η μηπως ηταν ο ενθουσιασμος του καινουριου μπαινω μεσα και βλεπω το δεμα το βλεμμα μου εχει καρφωθει επανω του δεν υπαρχει τιποτα αλλο στον χωρο η κοπελα προθυμη με εξυπηραει το βαζω γρηγορα στο αμαξι και γραμμη για το σπιτι το ανοιγω και το πιανω στα χερια μου το επωμιζω ξανα και ξανα η εργονομια η ανεση η τελειοτητα που σου αφηνει ειναι μοναδικη ειναι πανεμορφο χαμογελω σκεπτομαι ποσο δικιο ειχε τελικα ο KAPNAS οταν μου ελεγε ¨φιλε τα εγοστασιακα κοντακια κανουν μονο για το τζακι»ΥΓ1 ξερω οτι δεν γουσταρει τα πολλα δηθεν αλλα ετσι ειναι οι μεγαλοι καλλιτεχνες αφηνουν παντα την δουλεια τους να μιλαει για αυτους και ο ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ ειναι ενας απο αυτους ΒΑΓΓΕΛΗ ευχαριστω πολυ ΥΓ2για ακομη μια φορα ευχαριστω τον KAPNA KAI SNIPER γιατι ο ενας με της απιστευτες γνωσεις του και ο αλλος με τον ενθουσιασμο του με βοηθησαν να κανω το ονειρο μου πραγματικοτηταΥΓ3 το κοντακι ειναι ετοιμο να κουμπωσει σε ενα 682 με δυο ζευγαρια καννες που το περιμενω την επομενη εβδομαδα:\Users\Αγγελος\Documents\ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΚΡΙΒΑΝΟΥ\100CANON\IMG_0001.JPG

     

    Καλορίζικο φίλε  να το χαρείς εύχομαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #413876

    angelo40 wrote:
    Οι ωρες δεν λενε να περασουν γυρνω συνεχεια στο κρεβατι επιτελους ξημερωσε σε λιγες ωρες ανοιγει το γραφειο μεταφορων πινω γρηγορα τον καφε μου και παιρνω το αμαξι σε λιγα λεπτα θα το εχω στα χερια μου αραγε θα νιωσω το ιδιο τελεια οπως πριν απο μια εβδομαδα που μου επαορνε τα μετρα ο κυριος ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ η μηπως ηταν ο ενθουσιασμος του καινουριου μπαινω μεσα και βλεπω το δεμα το βλεμμα μου εχει καρφωθει επανω του δεν υπαρχει τιποτα αλλο στον χωρο η κοπελα προθυμη με εξυπηραει το βαζω γρηγορα στο αμαξι και γραμμη για το σπιτι το ανοιγω και το πιανω στα χερια μου το επωμιζω ξανα και ξανα η εργονομια η ανεση η τελειοτητα που σου αφηνει ειναι μοναδικη ειναι πανεμορφο χαμογελω σκεπτομαι ποσο δικιο ειχε τελικα ο KAPNAS οταν μου ελεγε ¨φιλε τα εγοστασιακα κοντακια κανουν μονο για το τζακι»ΥΓ1 ξερω οτι δεν γουσταρει τα πολλα δηθεν αλλα ετσι ειναι οι μεγαλοι καλλιτεχνες αφηνουν παντα την δουλεια τους να μιλαει για αυτους και ο ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ ειναι ενας απο αυτους ΒΑΓΓΕΛΗ ευχαριστω πολυ ΥΓ2για ακομη μια φορα ευχαριστω τον KAPNA KAI SNIPER γιατι ο ενας με της απιστευτες γνωσεις του και ο αλλος με τον ενθουσιασμο του με βοηθησαν να κανω το ονειρο μου πραγματικοτηταΥΓ3 το κοντακι ειναι ετοιμο να κουμπωσει σε ενα 682 με δυο ζευγαρια καννες που το περιμενω την επομενη εβδομαδα:\Users\Αγγελος\Documents\ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΚΡΙΒΑΝΟΥ\100CANON\IMG_0001.JPG

    Καλορίζικο φίλε να το χαρείς εύχομαι

    Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

    Ευχαριστω να εισαι καλα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #413881

    Εγω δεν θα γραψω τιποτα.

    Αλλωστε οι εικονες μιλανε καλυτερα απο μενα.

     

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/Etataualphaiotanu3AF0alphamuomicronupsilonSigmaBeta_zps6b87e5d2.mp4.html

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #413971

    το κοντακι ειναι ετοιμο να κουμπωσει σε ενα 682 με δυο ζευγαρια καννες που το περιμενω την επομενη εβδομαδα:\Users\Αγγελος\Documents\ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΚΡΙΒΑΝΟΥ\100CANON\IMG_0001.JPG

    Μπιμπελό το κοντάκι, να είσαι καλά να το λιώσεις.

    Διαβάζοντας τα παραπάνω πόστ μου γεννιούνται κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε αφού σκέφτομαι και γω να φτιάξω κάποια στιγμή ένα κοντάκι. Από ότι έχω διαβάσει γενικότερα, για να φτιάξει κάποιος ένα κοντάκι στα μέτρα του πρέπει να σε έχει διαθέσιμο ο μάστορας, κατά την κατασκευή, τουλάχιστον τρεις φορές, το λιγότερο. Άντε δύο. Εσείς ρε παιδιά πως φτιάχνετε κοντάκια από τη Αθήνα στην Θεσαλονική;

    Διαβάζω ότι μπορείς να στείλεις ένα κοντάκι στα μέτρα σου. Αν είναι να στείλω σε κάποιον μάστορα ένα κοντάκι που θεωρώ ότι είναι ΑΠΟΛΥΤΑ στα μέτρα μου, τότε ποιος ο λόγος να φτιάξω καινούριο; Για το palm swell?

    Προσωπικά δεν θα έφτιαχνα ποτέ κοντάκι εξ αποστάσεως. Πως θα δει ο μάστορας τα χούγια μου; Πως θα καταλάβει πως μου αρέσει εμένα να βλέπω την ρίγα; Πως θα καταλάβει εξ αποστάσεως πόσο cast off χρειάζομαι; Πως θα καταλάβει τι pitch θέλω; Πως θα μπορέσει να με δει με χειμερινά ρούχα και με ένα φανελάκι ώστε να μου τροχίσει δύο πέλματα για να τα αλλάζω ανάλογα την εποχή;

    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν ζητήσω το φινίρισμα να το κάνω μόνος μου, πόσο θα μειώσει αυτό την τιμή; Η ψάθα παίζει τόσο σημαντικό ρόλο; Ρωτάω γιατί θα μου άρεσε πολύ ένα κοντάκι και μια πάπια χωρίς ψάθες.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    490
    panos citori στις #413972

    χριαζομαι και εγω κοντακι για ενα οπλο μου αλλα οι τυμες που μου ζιτησαν ειναι απαγορευτικες για την τσεπη μου τωρα!

    οποτε το οπλο καθετε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #413974

    Περαν των κλασσικων, οπως το να το χαρεις οπως ακριβως το εχεις φανταστει, να ρωτησω και γω κατι ακομα.

    Βλεπω οτι ολα τα κοντακια του συγκεκριμενου μαστορα εχουν διαφορετικη λαβη απ’ ότι τα εργοστασιακα. Φανταζομαι οτι αυτο θα βοηθαει το σωστο κρατημα, αλλα αν εγω θελω, επειδη οπτικα μου αρεσει το κλασικο κοντακι του δικανου, να φτιαξω ενα στα μετρα μου, αλλα οπτικα οπως ειναι αυτο που εχω ηδη. Αυτο μπορει να γινει, ή απο τη στιγμη που μπαινω στη διαδικασια να φτιαξω κοντακι απο την αρχη, να φτιαξω και τη λαβη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #413976

    angelo40 wrote:
    το κοντακι ειναι ετοιμο να κουμπωσει σε ενα 682 με δυο ζευγαρια καννες που το περιμενω την επομενη εβδομαδα:\Users\Αγγελος\Documents\ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΚΡΙΒΑΝΟΥ\100CANON\IMG_0001.JPG

    Μπιμπελό το κοντάκι, να είσαι καλά να το λιώσεις. Διαβάζοντας τα παραπάνω πόστ μου γεννιούνται κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε αφού σκέφτομαι και γω να φτιάξω κάποια στιγμή ένα κοντάκι. Από ότι έχω διαβάσει γενικότερα, για να φτιάξει κάποιος ένα κοντάκι στα μέτρα του πρέπει να σε έχει διαθέσιμο ο μάστορας, κατά την κατασκευή, τουλάχιστον τρεις φορές, το λιγότερο. Άντε δύο. Εσείς ρε παιδιά πως φτιάχνετε κοντάκια από τη Αθήνα στην Θεσαλονική;Ο συγκεκριμενος Μαστορας σε θελει το πρωϊ και το απογευμα. Διαβάζω ότι μπορείς να στείλεις ένα κοντάκι στα μέτρα σου. Αν είναι να στείλω σε κάποιον μάστορα ένα κοντάκι που θεωρώ ότι είναι ΑΠΟΛΥΤΑ στα μέτρα μου, τότε ποιος ο λόγος να φτιάξω καινούριο;Με αυτη τη λογικη,δε φτιαχνεις. Για το palm swell?Αυτο το palm swell ειναι που κανει τη διαφορα,μαζι με το crip,μαζι με το pich,μαζι με ολα. Προσωπικά δεν θα έφτιαχνα ποτέ κοντάκι εξ αποστάσεως. Πως θα δει ο μάστορας τα χούγια μου; Πως θα καταλάβει πως μου αρέσει εμένα να βλέπω την ρίγα; Πως θα καταλάβει εξ αποστάσεως πόσο cast off χρειάζομαι; Πως θα καταλάβει τι pitch θέλω; Πως θα μπορέσει να με δει με χειμερινά ρούχα και με ένα φανελάκι ώστε να μου τροχίσει δύο πέλματα για να τα αλλάζω ανάλογα την εποχή;Εγω παντως το γαμπριατικο κουστουμι μου το εφτιαξα σε ραφτη.Και φυσικα τετοιες δουλειες δεν γινονται εξ αποστασεως. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν ζητήσω το φινίρισμα να το κάνω μόνος μου, πόσο θα μειώσει αυτό την τιμή; Η ψάθα παίζει τόσο σημαντικό ρόλο; Ρωτάω γιατί θα μου άρεσε πολύ ένα κοντάκι και μια πάπια χωρίς ψάθες. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.Αυτες ειναι λεπτομεριες που τις συζητας αμεσα με τον Μαστορα.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #413991

    Διαβάζοντας τα παραπάνω πόστ μου γεννιούνται κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε αφού σκέφτομαι και γω να φτιάξω κάποια στιγμή ένα κοντάκι. Από ότι έχω διαβάσει γενικότερα, για να φτιάξει κάποιος ένα κοντάκι στα μέτρα του πρέπει να σε έχει διαθέσιμο ο μάστορας, κατά την κατασκευή, τουλάχιστον τρεις φορές, το λιγότερο. Άντε δύο. Εσείς ρε παιδιά πως φτιάχνετε κοντάκια από τη Αθήνα στην Θεσαλονική;

    Πρώτον εξαρτάται το Μάστορα Ο βαγγελης στα δίκαννα αλλά και στους τάκους για τις καραμπίνες έχει έτοιμες τις εφαρμογές ( τρυπα τσαβετας τρυπα σωλήνα )…. ΤΑ κοντακια του βαγγελη σε θέλουν εκεί όσων αφορά τα μετρά και ότι άλλο έχει να κάνει σε σχέση με το Grip και γενικά με το όλο φινίρισμα τον λεπτομερειών του κοντακίου σε κλίσης…. ΑΥΤΟ μεταφράζετε ότι σε τουλάχιστον 4 ώρες σου έχει φτιάξει το κοντάκι σου το έχει προσαρμόσει απόλυτα σε αυτό που θες ΤΟ ράσπα ξύσε ράσπα ξύσε και ξαναδοκίμασε το αυτό εννοείτε ότι είναι και το απολύτως τελειωτικό ώστε μετά κατόπιν συνεννοήσεως θα σου κάνει τις ψάθες όπως θες και ότι λαδιά αν τα θες…. Άρα από Ότι καταλαβαίνεις δεν σε θέλει δυο και τρεις φορές … τώρα αν θες να κάτσεις μια+μια ημέρα όπως κάνω εγώ για να το δοκιμάσω στο σκοπευτήριο και σε περιπτώσει που κατά το ρίξιμο δεν μου κάθετε καλά κάτι πάω και το διορθώνω αμέσως…  αν είσαι 8 η ώρα το πρωί με ραντεβού το πολύ 5 η ώρα το απόγευμα έχεις τελειώσει …. Ψάθες θέλουν κάνα δίωρο τα δε λαδιά δεν χρειάζεται να αναφερθώ παραπέρα το ποσό χρόνο χρειάζονται… άρα κανονίζεις και σου το στέλνει εκεί που είσαι με κουριερ μετά από καν δυο μέρες.

    Διαβάζω ότι μπορείς να στείλεις ένα κοντάκι στα μέτρα σου. Αν είναι να στείλω σε κάποιον μάστορα ένα κοντάκι που θεωρώ ότι είναι ΑΠΟΛΥΤΑ στα μέτρα μου, τότε ποιος ο λόγος να φτιάξω καινούριο; Για το palm swell?

    Αυτά που γράφονται είναι τουλάχιστον καραγκιοζλίκια …. ΝΕΟ κοντάκι σε θέλει εκεί … εδώ φαντάσου άνθρωποι που λένε ότι ξέρουν… Ανάθεμα τους  τα έχουν κάνει μάνταρα και μετά όπως καταλαβαίνεις  έχουν γίνει η χαρά τις ράσπας και του μεταποιημένου ρυθμιζόμενου.. palm swell?…. ΤΟ palm swell δεν είναι τίποτε άλλο από την ανατομικοτητα του λαιμού του grip και την διόγκωση παλάμης …δεν είναι το grip αυτό κάθε αυτό

    Υρ… έχουν πάει με τα χαρτάκια με τα μετρά στα χεριά… και στο τέλος τους έχουν πέσει τα μούτρα και τα αυτιά με αυτά που είδαν και στον πινάκα αλλά και σε όλα αυτά που υποτίθεται τους είχαν πει … να δεις κάτι Πιτς … 8 και 9 μοίρες κάτι καστ οφ για κλάματα…

    Προσωπικά δεν θα έφτιαχνα ποτέ κοντάκι εξ αποστάσεως. Πως θα δει ο μάστορας τα χούγια μου; Πως θα καταλάβει πως μου αρέσει εμένα να βλέπω την ρίγα; Πως θα καταλάβει εξ αποστάσεως πόσο cast off χρειάζομαι; Πως θα καταλάβει τι pitch θέλω; Πως θα μπορέσει να με δει με χειμερινά ρούχα και με ένα φανελάκι ώστε να μου τροχίσει δύο πέλματα για να τα αλλάζω ανάλογα την εποχή;

    Είπαμε …. Πρέπει να είσαι εκεί και αν ξέρεις το τι ζητάς και κανεις αυτά που πρέπει όλα θα πάνε καλά ….

    πίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν ζητήσω το φινίρισμα να το κάνω μόνος μου, πόσο θα μειώσει αυτό την τιμή; Η ψάθα παίζει τόσο σημαντικό ρόλο; Ρωτάω γιατί θα μου άρεσε πολύ ένα κοντάκι και μια πάπια χωρίς ψάθες.

    Όλα .. γίνονται

     

    Βλεπω οτι ολα τα κοντακια του συγκεκριμενου μαστορα εχουν διαφορετικη λαβη απ” ότι τα εργοστασιακα. Φανταζομαι οτι αυτο θα βοηθαει το σωστο κρατημα, αλλα αν εγω θελω, επειδη οπτικα μου αρεσει το κλασικο κοντακι του δικανου, να φτιαξω ενα στα μετρα μου, αλλα οπτικα οπως ειναι αυτο που εχω ηδη. Αυτο μπορει να γινει, ή απο τη στιγμη που μπαινω στη διαδικασια να φτιαξω κοντακι απο την αρχη, να φτιαξω και τη λαβη;

    Αυτό που λες έχει μια βάση… αρκεί βεβαία να του το πεις να σου το φτιάξει έτσι όπως το θες …. Το θέμα όπως είναι αν αυτό που σου αρέσει εσένα ( εργοστασιακό σχήμα) είναι στα μετρά σου ….ΓΙΑΤΙ άλλο είναι να σου αρέσει ένα σχήμα και άλλο αν αυτό το σχήμα είναι στα μετρά σου … Όπως και άλλο πράγμα είναι ΤΟ Grip για κάθε άνθρωπο ξεχωριστά για αυτό τον λόγο βλέπεις και τόσα διαφορετικά σχήματα Grip.

     

    Ο  Σωστότατος  κοντακας εκτός από το ότι θα πρέπει να αποδώσει τα μετρά στο ξύλο με τελειότητα και πάντα με γνώμονα τα οποια κουσούρια  αυτού που το φτιάχνει έχει να επιφορτιστεί και με το ψυχολογικό θέμα του να δώσει να καταλάβει …. Δεν τα γραφώ γιατί είναι κάνα δυο σελίδες

    Άλλο είναι κοντακάς και άλλο είναι μετροληπτης κοντακάς και άλλο ο μετροληπτης και εντελώς άλλο είναι αυτός που πάει να φτιάξει κοντάκι και για πιο πραγματικό λόγο πάει να το φτιάξει …. Λείπαμε αλλά από ότι βλέπω όλοι ασχολούνται με το πώς θα φτιαχτεί ένα κοντάκι … Λογικό μου φαίνεται ….ΑΛΛΑ λογικότερο είναι το πριν το φτιάξεις το τι κανείς  αλλά και το ΜΕΤΑ… εκεί είναι όλο το ζουμί.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #413993

     

    Εκτος απο το grip το μηκος της λαβης ( ειδικα αν εχεις χερια σαν τα δικα μου κουπια) το pich και το palm swell υπαρχουν και μερικα πραγματα τα οποια και ενας ημιμαθεις οπως θα χαραχτηριζα τον εαυτο μου τα καταλαβαινει αμεσως πρωτον το cast off η cast on δινεται απο την αρχη ετσι δεν πειραζονται οι εφαρμογες(αιτια ραγισματων ) ουτε βεβαια δινονται με την μεθοδο της ζεστης παραφινης η αερα η ακομα χειροτερα με καβιλιες σε ολα αυτα το  cast off η cast on δημιουργειται  μετα το πιασιμο της λαβης το οπλο φαινεται πιο στοιβαρο οταν δουλευεται μαλλον επειδη οι εφαρμογες του ειναι προσαρμοσμενες στην βαση εξ αρχης δευτερον το παχος της ραχης του κοντακιου ουδεμια σχεση εχει με το εργοστοσιακο τριτον η αποσταση της λαβης απο την σκανδαλλη ειδικα αν το οπλο δεν εχει ρυθμιζομενη τεταρτον εξαιρετικο ζυγισμα με αποτελεσμα το οπλο να φαινεται πολυ ελαφρυ τελος θα ειθελα να πω οτι πρωτου φτιαξω το κοντακι ειχα δωσει πολλα λεφτα σε ολους σχεδον τους μαστορους που μεταποιουν κοντακια στην αττικη δυστηχως τωρα καταλαβαινω οτι παταξα τα λεφτα μου επισης πολυ δυσκολα θα αγορασω οπλο ξανα με ξυλλα θα προτιμησω να το αγορασω μονο τα σιδερα και να φταξω κοντακι και παπια οπως εγω τα γουσταρω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #413995

    επισης πολυ δυσκολα θα αγορασω οπλο ξανα με ξυλλα θα προτιμησω να το αγορασω μονο τα σιδερα και να φταξω κοντακι και παπια οπως εγω τα γουσταρω

    Είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #413996

    angelo40 wrote:
    επισης πολυ δυσκολα θα αγορασω οπλο ξανα με ξυλλα θα προτιμησω να το αγορασω μονο τα σιδερα και να φταξω κοντακι και παπια οπως εγω τα γουσταρω

    Είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο ;

    Φυσικα αρκει να ξερεις που θα απευθυνθεις σε καινουρια μονο με παραγγελια  αλλα υπαρχει και η αγορα του μεταχειρισμενου οπως και η αγορα του εξωτερικου για να το καταλαβεις ισως καλυτερα αυριο αποφασιζω να πουλησω το 686 δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσω μαζι με το κοντακι θα το κρατησω να το κουμπωσω στο αλλο μου οπλο της ιδιας εταιρειας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #414000

     

    vagelis61 wrote:

    angelo40 wrote:
    επισης πολυ δυσκολα θα αγορασω οπλο ξανα με ξυλλα θα προτιμησω να το αγορασω μονο τα σιδερα και να φταξω κοντακι και παπια οπως εγω τα γουσταρω

    Είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο ;

    Φυσικα αρκει να ξερεις που θα απευθυνθεις σε καινουρια μονο με παραγγελια αλλα υπαρχει και η αγορα του μεταχειρισμενου οπως και η αγορα του εξωτερικου για να το καταλαβεις ισως καλυτερα αυριο αποφασιζω να πουλησω το 686 δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσω μαζι με το κοντακι θα το κρατησω να το κουμπωσω στο αλλο μου οπλο της ιδιας εταιρειας

    Ετσι ομως δεν περιοριζεσαι στο να αγορασεις ενα οπλο που μετα δε θα μπορεις να το δωσεις; Δηλαδη, αγοραζεις το Χ με εργοστασιακο κοντακι, και φυσικα φτιαχνεις το κοντακι εξ’αρχης. Αν το δωσεις εννοειται οτι βαζεις πισω το εργοστασιακο. Αν το αγορασεις σκετο, πως το δινεις μετα; Εκτος αν παρεις κατι πολυ super με σκοπο να μη το αποχωριστεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 182 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων