After market τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 736 έως 750 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #417403

    Πως γίνεται να φρενάρουν τον συγκεντρωτήρα ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #417405

    Πως γίνεται να φρενάρουν τον συγκεντρωτήρα ?

    σκοπευτης εισαι , δεν ξερεις  ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #417410

    Στα λόγια  μου έρχεσαι !    Ετσι όπως φρενάρει κατά την άποψη σου ο συγκεντρωτήρας κ γίνεται σαν μασημένη τσίχλα φαντάσου τα έξω από αυτόν σκάγια τι γίνονται στις οπές . Κυνηγός είσαι ,δεν ξέρεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    anle στις #417687

    Καλησπερα……

    τελικα τι να επιλεξω για vitoria με αυλο 18,4 για γενικη χρηση;;; εχω καταληξει σε carlson η gemini ……..ποιο λοιπον και με ποσα αστρα συσφιξη;;;

    Ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    anle στις #417775

    Καλησπερα…… τελικα τι να επιλεξω για vitoria με αυλο 18,4 για γενικη χρηση;;; εχω καταληξει σε carlson η gemini ……..ποιο λοιπον και με ποσα αστρα συσφιξη;;; Ευχαριστω

    κανεις με αυλο 18,4 για βοηθεια;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #417776

    κανεις με αυλο 18,4 για βοηθεια;;;

    Ο αυλός σου είναι ακριβώς 18.4;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    anle στις #417778

    ετσι γραφει η κανη……….γιατι;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #417779

    anle wrote:
    Καλησπερα…… τελικα τι να επιλεξω για vitoria με αυλο 18,4 για γενικη χρηση;;; εχω καταληξει σε carlson η gemini ……..ποιο λοιπον και με ποσα αστρα συσφιξη;;; Ευχαριστω

    κανεις με αυλο 18,4 για βοηθεια;;;

    Το να λες γενικά έχω ένα όπλο με άυλο 18,4… Τι Τσοκ να πάρω δεν λέει τίποτα… εγώ θα σε ρωταγα το τι κυνηγάς και πως συνήθως το κυνηγάς  ΠΧ.. τσίχλα και αυστηρά καρτέρι … μονο περπατητο .. επί το πλείστον απογευματινό καρτέρι … ΤΙ εννοείς  για γενική χρήση.. σε τι σύνηθες μετρά είναι η ντουφεκιές που κάνεις  το Τσοκ δεν πάει μόνο βάση του πραγματικά ονομαστικού άυλου αλλά και με τι ακριβώς θες να επιτύχεις το να σου προτείνω κάτι θα είναι εντελώς ακούσιο αν δεν ξέρω η ξέρουμε το τι ακριβώς το θες… ΠΧ..το να σου ότι τα carlson έχουν πιο σφιχτή ντουφέκια σε σχέση με τα gemini σε όλες τις συσφίξεις… μεν λει παρά πολλά σε πόλους αλλά και σε άλλους όχι … ορισμένοι θα ήθελαν μεν ένα τσοκ 3 άστρα αλλά να συμπεριφέρεται σαν 4αρι …αυτό το τσοκ σε ανοιχτα καρτέρια και σε πουλιά όπου πόρνου οριακά δεν κάνει εγώ πχ… έχω πάντα 2 άστρα .. σε άλλους αυτό φαίνεται υπερβολικό έως τρελό και πάει λέγοντας   … τα Τσοκ πρώτιστος έχουν την φιλοσοφία σε πια μετρά θέλουμε να κάνουμε τις εν λόγο ντουφεκιές μας και μετά το τι αποτελέσματα βλητικά θα μας αποδώσουν..

     

    Το να είναι ονομαστικά ένας άυλος 18,4 είναι ότι ποιο σύνηθες σε παρά πολλούς μην μπλέκεται με το ποσά χιλιοστά προς τα επάνω η κάτω είναι …. Μετριέται μεν αλλά μόνο σε οπλουργούς… και εδώ που τα λέμε το να αγοράσεις ξερώντας πραγματικά το ποσό είναι ο άυλος του όπλου σου τα Τσοκ δεν τρέχει και τίποτα το διαφορετικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #417799

    Εμενα προσωπικα με βολευει το 3* και 3,5*. Αν το οπλο σου ειναι 71 ποντους παρε 3.5* η 3* που να εξεχει λιγο ωστε να το σφυγγεις με το χερι. Αν ειναι 66ποντους παρε 3* παλι να εξεχει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #417809

    Ποιο τσοκ θα προτείνατε για Benelli Vinci με 71 πόντους κάννη για κυνήγι μπεκάτσας;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #417811

    Ποιο τσοκ θα προτείνατε για Benelli Vinci με 71 πόντους κάννη για κυνήγι μπεκάτσας;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χμ, οι 71 ποντοι δεν ειναι οτι καλυτερο για μπεκατσα οποτε θελεις ανοιχτο τσοκ. cyl η 4* η αν το θελεις και για αλλο ειδος κυνηγιου τοτε ενα 3,5* οχι στενοτερο ομως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #417814

    Chris-Kaz wrote:
    Ποιο τσοκ θα προτείνατε για Benelli Vinci με 71 πόντους κάννη για κυνήγι μπεκάτσας; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χμ, οι 71 ποντοι δεν ειναι οτι καλυτερο για μπεκατσα οποτε θελεις ανοιχτο τσοκ. cyl η 4* η αν το θελεις και για αλλο ειδος κυνηγιου τοτε ενα 3,5* οχι στενοτερο ομως.

    Έχεις να προτείνεις κάποιας εταιρίας;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #417829

    Ποιο τσοκ θα προτείνατε για Benelli Vinci με 71 πόντους κάννη για κυνήγι μπεκάτσας;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Εγώ θα έβαζα διασπορέα της seminole το spreader, όσοι το έχουν δοκιμάσει δεν έχουν παράπονο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #417831

    kapnas 125+25 wrote:
    εγώ πχ… έχω πάντα 2 άστρα

    Καρτεράκιας, καρτεράκιας κάπνα μου??

    Βρεεε βρεεε καλώς στον και ας άργησε …δες μου λες ρε παλικάρι δεν παίζει να βάλεις 2 άστρα πχ..στην πέρδικα λέω εγώ τώρα…. σε λαγό έστω και να τον κυνηγάς καβαλα με τα σκυλιά δεν παίζει 2 άστρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #417833

    Chris-Kaz wrote:
    Ποιο τσοκ θα προτείνατε για Benelli Vinci με 71 πόντους κάννη για κυνήγι μπεκάτσας; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Εγώ θα έβαζα διασπορέα της seminole το spreader, όσοι το έχουν δοκιμάσει δεν έχουν παράπονο.

    Για το συγκεκριμένο κυνήγι έχουν πολλοί …ανάλογα το μέρος , το 4* με ένα από τα max ή direct (υπέρδιασπορας) για πρώτο είναι μια πολύ καλή επιλογή …

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 736 έως 750 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων