After market τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 766 έως 780 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #463267

    18,3 με 18.4 υπαρχει τοσο διαφορα ωστε να αλλαξει και ο βαθμος του τσοκ;

    χαιρετω την παρεα.ψαχνω 2 τσοκ για τσιχλα,τρυγονι κυριως και λιγοτερο μπεκατσα,φασσα.το οπλο ειναι benelli raffaello και παιρνει τα mobile τσοκ.ειμαι αναμεσα σε Carlson’s και SEMINOLE.για περπατητο να παω σε Skeet η Improved Cylinder?για καρτερι Light Modified η Modified?

    Τα sporting clays της calson βγαζουν κλειστες κατανομες .Αποψη μου για περπατητο παρε ενα715 εαν ντουφεκας καλα μεχρι και τα 25 μετρα εισαι σκουπα.Για καρτερι ενα 690-695 θα σε βολεψει μια χαρα πιστευω


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    raffaello στις #463269

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>raffaello wrote:</div>
    18,3 με 18.4 υπαρχει τοσο διαφορα ωστε να αλλαξει και ο βαθμος του τσοκ;

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>raffaello wrote:</div>
    χαιρετω την παρεα.ψαχνω 2 τσοκ για τσιχλα,τρυγονι κυριως και λιγοτερο μπεκατσα,φασσα.το οπλο ειναι benelli raffaello και παιρνει τα mobile τσοκ.ειμαι αναμεσα σε Carlson’s και SEMINOLE.για περπατητο να παω σε Skeet η Improved Cylinder?για καρτερι Light Modified η Modified?

    Τα sporting clays της calson βγαζουν κλειστες κατανομες .Αποψη μου για περπατητο παρε ενα715 εαν ντουφεκας καλα μεχρι και τα 25 μετρα εισαι σκουπα.Για καρτερι ενα 690-695 θα σε βολεψει μια χαρα πιστευω<br>

    σαν μαρκα τι προτεινεις?ποιο παει καλυτερα η benelli?

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ Σ.Σ,Κ.Π

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    raffaello στις #463270

    gemini και briley τι λενε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #463271

    gemini και briley τι λενε?

    φιλε μου καλησπερα.χωρις να θελω να σου χαλασω τη μαγια το οπλο σου δεν εχει τα εργοστασιακα του τσοκακια.γιατι ψαχνεσαι τοτε ολα τα τσοκακια που αναφερες και τα colonial που σου λεω εγω ειναι εφαμιλα και καλα αλλα γιατι να δωσεις χρηματα.εγω θα προτημουσα να εκανα με τα λεφτα που θα δωσεις μερικες προπονησεις στο σκοπευτηριο.εντελως φιλικα σου παραθετω την αποψη μου αν παλι θελεις οποσδηποτε να παρεις παλι φιλοι ειμαστε.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    hunter222 στις #465887

    παιδια ψαχνω τσοκακι XF η FULL για baikal mp153….ενας φιλος μου ειπε “μην ψαχνεις της baikal αυτα που ξερω οτι πουλανε στην ελλαδα για τα οπλα αυτα δεν ειναι καλα…..ψαξε της REMINGTON τσοκακια…κανουν και στην mp153” μου ειπε χαρακτηριστικα….αληθεια παιδια να ψαξω φουλ η εξτρα φουλ της ρεμινγκτον για το οπλο μου???εχει κανεις καμια ιδεα/εμπειρια???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #465889

    παιδια ψαχνω τσοκακι XF η FULL για baikal mp153….ενας φιλος μου ειπε «μην ψαχνεις της baikal αυτα που ξερω οτι πουλανε στην ελλαδα για τα οπλα αυτα δεν ειναι καλα…..ψαξε της REMINGTON τσοκακια…κανουν και στην mp153″ μου ειπε χαρακτηριστικα….αληθεια παιδια να ψαξω φουλ η εξτρα φουλ της ρεμινγκτον για το οπλο μου???εχει κανεις καμια ιδεα/εμπειρια???

    για κοιτα και εδω μιπος βρις αυτο που σου κανει http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=369

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    hunter222 στις #465896

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giwrgosxrysoupolh wrote:</div>
    παιδια ψαχνω τσοκακι XF η FULL για baikal mp153….ενας φιλος μου ειπε «μην ψαχνεις της baikal αυτα που ξερω οτι πουλανε στην ελλαδα για τα οπλα αυτα δεν ειναι καλα…..ψαξε της REMINGTON τσοκακια…κανουν και στην mp153″ μου ειπε χαρακτηριστικα….αληθεια παιδια να ψαξω φουλ η εξτρα φουλ της ρεμινγκτον για το οπλο μου???εχει κανεις καμια ιδεα/εμπειρια???

    για κοιτα και εδω μιπος βρις αυτο που σου κανει http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=369

    φιλε σε ευχαριστω πολυ ειναι και κομοτηνη διπλα μου θα παρω ενα να δοκιμασω….να σαι καλα παντως το εψαχνα καιρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #465952

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>panos citori wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>giwrgosxrysoupolh wrote:</div>
    παιδια ψαχνω τσοκακι XF η FULL για baikal mp153….ενας φιλος μου ειπε «μην ψαχνεις της baikal αυτα που ξερω οτι πουλανε στην ελλαδα για τα οπλα αυτα δεν ειναι καλα…..ψαξε της REMINGTON τσοκακια…κανουν και στην mp153″ μου ειπε χαρακτηριστικα….αληθεια παιδια να ψαξω φουλ η εξτρα φουλ της ρεμινγκτον για το οπλο μου???εχει κανεις καμια ιδεα/εμπειρια???

    για κοιτα και εδω μιπος βρις αυτο που σου κανει http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=369

    Εχω ενα ΙΖ27 με εναλλαξιμα τσοκάκια και από το μαγαζί αυτό πήρα τα Carlson. Τωρα έχω ενα σετ των 5 τσοκ και ενα οπλο που κάνει για όλα τα κυνηγια. Πολυ καλά τα τσοκ της Carlson και σε οτι στενωση θέλεις και για να κάνουν στο ΙΖ27 μάλλον κάνουν και στην mp153. Ψάξτο αξιζει τον κόπο.

    φιλε σε ευχαριστω πολυ ειναι και κομοτηνη διπλα μου θα παρω ενα να δοκιμασω….να σαι καλα παντως το εψαχνα καιρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #465953

    Τι εγινε ρε παιδια δεν φαίνεται αυτό που έγραψα παραπάνω τελος πάντων. Εγραψα φιλε giwrgosxrysoupolh οτι έχω ενα ΙΖ27 με εναλλαξιμα τσοκ και με 5 τσοκακια Carlson που πηρα απο το παρπάνω μαγαζι εχω ενα οπλο για ολα τα κυνηγια. Για να κάνουν στο ΙΖ27 μάλλον κάνουν και στην mp153. Ψάξτο αξιζει τον κόπο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    kostas (Grieko13) στις #466053

    Τι εγινε ρε παιδια δεν φαίνεται αυτό που έγραψα παραπάνω τελος πάντων. Εγραψα φιλε giwrgosxrysoupolh οτι έχω ενα ΙΖ27 με εναλλαξιμα τσοκ και με 5 τσοκακια Carlson που πηρα απο το παρπάνω μαγαζι εχω ενα οπλο για ολα τα κυνηγια. Για να κάνουν στο ΙΖ27 μάλλον κάνουν και στην mp153. Ψάξτο αξιζει τον κόπο.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι. Ζωή “ναι νάσαι ξυπνητός οταν κοιμούνται οι άλλοι.

    </div>

    carlsons και ξερο ψωμί…από αυτό το μαγαζί πήρα και εγώ 2 τσοκάκια για υδρόβια και τριχωτά…απλά γαζώνουν και πολύ καλές κατανομές…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #466062

    προσωπικα λεω οτι αμα παει η μπουκα πανω οτι και να’χει μπροστα και μεσα το τουφεκι πεφτει το πτηνον…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #466065

    προσωπικα λεω οτι αμα παει η μπουκα πανω οτι και να’χει μπροστα και μεσα το τουφεκι πεφτει το πτηνον…

    Μιχάλη καλησπέρα περιέγραψες το ορθό της σκοπεύσεως από την άλλη όμως μην ξεχνάς ότι ειδικότερα για τα κέντρα της ντουφεκιάς παίζει παρα πολύ μεγάλο ρολο το τι κενά έχει. Σίγουρα παίζουν σημαντικό ρολο και άλλοι παράγοντες αλλά όπως και να το κάνουμε υπάρχουν κάποια τσοκ που τα μαμα φαίνονται μπροστά του σαν προστατευτικά του σπειρώματος και τίποτε άλλο .. είτε από την φουστα είτε από το παράλληλο η το κωνικό του τσοκαρισματος, θα έλεγα ότι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα ότι καταλαβαίνει ο κάθε ένας και με το τι θέλει να δει .το θέμα με τα Εξωεργοστασιακά τσοκ είναι ότι αφού μπαίνεις που μπαίνεις στο τρυπακι να ψάξεις να βρεις .. ΤΟ πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι να πας σε έναν οπλουργό και να βρεις το ποσο είναι πραγματικά ο άυλος του όπλου σου και όχι το απλό ονομαστικό που έχουν η κάννες επάνω τους. Αμέσως μετά να ψαχτείς εκ βαθέων και να βρεις πια τσοκ είναι αυτά που όντως αυτό που αναγραφούν σε σύσφιξη είναι και το αυτό .. ναι υπάρχουν Εξωεργοστασιακά τσοκ που είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε στο θέμα αναγραφομένου με πραγματικό … μετά έχει σειρά το τι θες και γιατί κυνήγι το θες… θες τσοκ με έντονο παράλληλο θες τσοκ που να μην έχουν καθόλου παράλληλο θες με ported chokes vs non-ported chokes τι θες… θες ένα τσοκ που να έχει εντονότερα κέντρα και θυσιάζοντας την περιφέρεια τον σκαγιών θες ένα τσοκ που να λες να αυτό είναι βλέποντας το ότι σε θέμα κατανομής σε καλύπτει.. εδώ ρίχνεις το ίδιο τσοκ με δυο διαφορετικά νούμερα σκαγιών και βλέπεις δυο διαφορετικά αποτελέσματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #466082

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΜΠΕΦ wrote:</div>
    προσωπικα λεω οτι αμα παει η μπουκα πανω οτι και να’χει μπροστα και μεσα το τουφεκι πεφτει το πτηνον…

    Μιχάλη καλησπέρα περιέγραψες το ορθό της σκοπεύσεως από την άλλη όμως μην ξεχνάς ότι ειδικότερα για τα κέντρα της ντουφεκιάς παίζει παρα πολύ μεγάλο ρολο το τι κενά έχει. Σίγουρα παίζουν σημαντικό ρολο και άλλοι παράγοντες αλλά όπως και να το κάνουμε υπάρχουν κάποια τσοκ που τα μαμα φαίνονται μπροστά του σαν προστατευτικά του σπειρώματος και τίποτε άλλο .. είτε από την φουστα είτε από το παράλληλο η το κωνικό του τσοκαρισματος, θα έλεγα ότι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα ότι καταλαβαίνει ο κάθε ένας και με το τι θέλει να δει .το θέμα με τα Εξωεργοστασιακά τσοκ είναι ότι αφού μπαίνεις που μπαίνεις στο τρυπακι να ψάξεις να βρεις .. ΤΟ πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι να πας σε έναν οπλουργό και να βρεις το ποσο είναι πραγματικά ο άυλος του όπλου σου και όχι το απλό ονομαστικό που έχουν η κάννες επάνω τους. Αμέσως μετά να ψαχτείς εκ βαθέων και να βρεις πια τσοκ είναι αυτά που όντως αυτό που αναγραφούν σε σύσφιξη είναι και το αυτό .. ναι υπάρχουν Εξωεργοστασιακά τσοκ που είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε στο θέμα αναγραφομένου με πραγματικό … μετά έχει σειρά το τι θες και γιατί κυνήγι το θες… θες τσοκ με έντονο παράλληλο θες τσοκ που να μην έχουν καθόλου παράλληλο θες με ported chokes vs non-ported chokes τι θες… θες ένα τσοκ που να έχει εντονότερα κέντρα και θυσιάζοντας την περιφέρεια τον σκαγιών θες ένα τσοκ που να λες να αυτό είναι βλέποντας το ότι σε θέμα κατανομής σε καλύπτει.. εδώ ρίχνεις το ίδιο τσοκ με δυο διαφορετικά νούμερα σκαγιών και βλέπεις δυο διαφορετικά αποτελέσματα.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    </div>

    Εχει απολυτο δικιο ο Γιωργος πολλα εργοστασιακα τσοκ δεν ανταποκρινονται στην συσφιξη που αναγραφουν και θελει ψαξιμο το ολο θεμα .Οι αμερικανοι εχουν μια ιδιαιτεροτητα στον τροπο αριθμησης των τσοκ πχ carlson crio plus [725-18,4] to φουλ κανονικα επρεπε να ηταν [685-17,4] στην πραγματικοτητα ομως παει [695-17,65] και [690-17,52] ολος αυτος ο αχταρμας μπερδευει πολυ κοσμο .θελει πολυ προσοχη λοιπον οταν αγοραζουμε aftermarket τσοκ για να μην την πατησουμε Επισης σημαντικο ρολο στην συμπεριφορα του τσοκ παιζουν το ατσαλι που χρησιμοποιηθηκε ο τροπος κατεργασιας κλπ Τα τσοκ ειδικα τα aftermarket που τα πληρωνουμε εξτρα θελουν καλο φυσιγγι για να αποδωσουν αυτα που υποσχονται δεν ειναι χωνευτηρι να βαζουμε οτι σαβουρα βρουμε .Διαφορετικα θα εκπλαγουμε δυσαρεστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    theodoros στις #469967

    Προσφατα αγορασα ένα δικανο πλαγιοκανο δισκανδαλο καλ. νο 20 ΒΟΙΤΟ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ΄με εναλλασομενα τσοκ. σε δοκιμες τοσο στο κυνηγι οσο και ακινητο στοχο η συγκεντρωση ηταν πολύ κακη. αρχικα δικιμασα τα τσοκ 3*και4*. σε αποσταση 22 μετρων σε ακινητο στοχο και σε μέγεθος τσίχλας τον στοχο βρηκαν 3-4 σκαγια νο9. όταν χρησιμοποιησα τα 1* και2* ουδεμια διαφορα παρατηρηθηκε. μαλιστα το1* ειχε την χειροτερη συγκεντρωση. αυτό οφείλεται στην κατασκευη του οπλου? διορθωνεται με αλλαγη τσοκ αλλης εταιρειας αν τουτο βεβαια είναι εφικτο¨? ευχαριστω για την βοηθεια. ΘΟΔΩΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    pkatsifara στις #473015

    Πωλείται τσοκ αχρησιμοποιητο Briley για Beretta Optima Plus 40€. Οποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm η email στο pkatsifara@gmail.com.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 766 έως 780 (από 852 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων