Κανόνες του forum

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    B&P στις #141539

    μάλλον εσένα κάνουν χάρι κύριε Secτοr που σ΄ανέχονται ακόμη

    δεν απάντησες στα ερωτηματα μου
    μόνο για σοκολατάκια μιλάς αλλα επι της ουσίας ……………..τίποτα.

    Παναγιώτης Βασιλειάδης
    Κ.Σ.Κιλκίς


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #141540

    …αρμόδιος για τον αγώνα είναι ο Λεωνίδας.Όταν βρει ξανά την όρεξη να ασχοληθεί το θέμα θα ανοίξει.

    Γράφω μόνο για να ξεκαθαρίσω το συγκεκριμένο θέμα. Αγώνας ΔΕΝ θα γίνει, τουλάχιστον ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ από εμένα. Όποιος με παρεξηγήσει, ας βρεθεί στη θέση μου, στη θέση κάποιου που δεν θα είχε κανένα προσωπικό όφελος από τη διοργάνωση ενός αγώνα, που θα ψηνόταν επί ώρες στον ήλιο για να τους ευχαριστήσει όλους, που θα παρακαλούσε και θα έταζε επαρκείς συμμετοχές για να του παραχωρήσουν το γήπεδο, που θα έβαζε τελικά και χρήματα από την τσέπη του όπως γίνεται πάντα, που θα θυσίαζε το όποιο μεροκάματό του ευχαρίστως για να ζήσουμε όλοι λίγες στιγμές διασκέδασης και ανεμελιάς, και όλα αυτά θα τα έκανε μόνο από μεράκι και κέφι για τη σκοποβολή και για το e-artemis. Το μεράκι μου και για τα δύο δεν έχει όρια, το κέφι μου όμως για τον αγώνα, λυπάμαι, μου τελείωσε.

    Η απόφαση είναι ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΗ. Οποιαδήποτε προσπάθεια να με μεταπείσετε είναι μάταια, μην μπείτε καν στον κόπο. Όποιος θέλει να ρίξει, τον περιμένω στο σκοπευτήριο, να ρίξουμε, να τα πούμε, να γελάσουμε, να περάσουμε καλά.

    Δεν κρατάω μούτρα και κακία σε κανέναν. Οι φίλοι μου εξακολουθούν να είναι φίλοι μου και αγαπάω τον καθένα τους για λόγους που είναι ουσιώδεις και διαχρονικοί . Και φυσικά δεν παίρνω επ' ουδενί θέση στην αντιπαράθεση. Θα προσποιηθώ ότι δεν συνέβη ποτέ.

    Καληνύχτα σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    B&P στις #141541

    και να σας ειπω κάτι κύριοι συνάδελφοι_

    ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΔΡΟ ΝΑ ΜΙΛΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ.
    και δεν μπορει ν΄απαντησει.

    Παναγιώτης Βασιλειάσης
    Κ.Σ.Κιλκίς

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #141542

    Λοιπόν,
    καλό είναι να βγείτε καμμια βόλτα να περπατήσετε σε κανα βούνο….
    Να βγάλετε κανα εκπαιδευτικό τα κουτάβια σας…

    να πάτε σε καμμια ταβέρνα τη γυναίκα σας…..
    να ασχολήθείτε με τα παιδιά σας….

    Ο Κώστας δν θα φυγει απο το forum , όπως δν έφυγα και εγώ , όπως δν τα παράτησαν και πολλοί αλλοί , ΑΞΙΟΙ , που ανήκουν εδώ μέσα….

    Τώρα για τις "παραπλευρες" απώλεις , προσωπική μου γνώμη , είναι πως μπορούμε να ζήσουμε κ χωρις , καλομπαχαρίσμενές κυνηγετικές ημέρες με μπεκάτσες του "τσουβαλιου" , [color=”#FF0000″>φάσσες με το κιλό , κυνήγι γουρουνιού με αδρεναλίνη στα κοκκίνα και , ατελείωτη κ αλάνθαστη εμπειρία σε όπλα κ σφαίρες(ίσως κ το μόνο που μπορώ να καταπιώ) , [color=”#FF0000″>πατιάκια με μονόβολα στα σκοπευτήρια ( θα πέσουν τα stand και οι πύργοι έλεος) κ δυστήχως θα χάσουμε κ πόλλές πολλές φωτό απο θηράματα ατελειώτα, -ορτυκιών-φασιανών) , ωραίες φωτογραφίες απο φασσοκόπαδα στα 300 μέτρα [color=”#FF0000″>αλλα φάσσα στην πουλιάστρα ποτέ (αυριο που θα πάω στα σκυλιά θα σας βγάλω φωτό 2 κοπάδια "φάσσες" που παίζουν τριγύρω σε αναλογες απόστασεις -στα 30-35 μέτρα είχαν ειπωθεί-)

    Υ.Γ. Στην Αθήνα ακομα κάποιοι περιμένουν ενα καλάθι με αγριογούρουνο κ φάσσες ταγμένο απο μεγάλο κυνηγό της Θεσσαλόνικης….(Μάλλον χάθηκε στην κατολίσθησητων Τεμπών)[/size]
    [/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #141543

    πως φαίνεται ρε παιδιά μου ότι είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #141544

    ΣΠΥΡΟ ΕΚΑΝΑΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΜΗΝ ΘΑΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΤ……….ΘΑ ΣΤΗΝ ΘΥΜΗΖΩ !!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #141545

    ΦΊΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΈ, ΔΕΝ ΣΤΟΧΕΎΩ ΚΑΝΈΝΑ. ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ (συγνώμη για τα κεφαλαία)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #141547

    Η παρέμβαση του Διαχειριστή ήταν και επίκαιρη και εμβόλιμη προς όλες τις κατευθύνσεις και πρέπει το θέμα να θεωρηθεί λήξαν.
    Και, είναι πραγματικό γεγονός ότι όταν το 2002 στήθηκε το site και όταν το 2003 αποκτήσαμε την ιδιότητα του μέλους, πιστέψαμε και πιστεύουμε, στη δυνατότητα που έδινε και δίνει, για μια άλλη κυνηγετική έκφραση και ένα άλλο κυνηγετικό προφίλ…
    Θέλαμε τον προβληματισμό, θέλαμε την γόνιμη ανταλλαγή απόψεων, θέλαμε την καλυτέρευση των συνθηκών και των πλαισίων που αφορούν το κυνήγι, θέλαμε να αποτελέσει το διαδίκτυο δυναμικό καθημερινό πόλο πρόταξης των κυνηγετικών επιχειρημάτων και των θέσεων μας …
    Βάλαμε μικρά και μεγάλα στοιχήματα…
    Αντιμετωπίσαμε προκατάληψη, προκαλέσαμε θυμό, οργή, θυμηδία…
    Παρ΄όλα αυτά αντέξαμε και το site συνεχίζει αν και χρειάστηκε πολύς κόπος και χρήμα για την τελευταία αναβάθμιση…
    Στο πλευρό των συντονιστών και των διαχειριστών ομολογουμένως , υπήρξαν όλα αυτά τα χρόνια, πολύ καλοί φίλοι και μέλη, που βοήθησαν ενεργά σε κάθε εκδήλωση και με κάθε τρόπο και δυνατότητα…
    Μια προσφορά που κατά την προσωπική μου εκτίμηση ούτε διαγράφεται ούτε παραγράφεται ούτε και να αγνοηθεί μπορεί, με την προσφυγή σε ιντερνετικά "στερεότυπα και κλισέ"…
    Και, σε κάθε περίπτωση "μηδέ δίκην δικάσης πριν αμφί μύθον ακούσεις", όλοι έχουμε καλές και κακές στιγμές, αυτό όμως που προέχει είναι να τιθασσεύονται οι όποιες αντιθέσεις και να αποφεύγονται οι συγκρούσεις, γιατί απλά, δεν πρέπει να υπάρχουν αντίπαλοι, αλλά μόνο φίλοι, που έχουν διαφορετικές προσεγγίσεις για το κυνήγι και μπορούν να τις συνθέτουν…
    Μπαίνω όμως στον πειρασμό, να κάνω μια αναδρομή στο παρελθόν, όπου και διαπιστώνω ό,τι "σκηνικά" τέτοιας μορφής και έκτασης δεν υπήρξαν…
    Τέτοια επίθεση κατά συντονιστών, σαν αυτή που έγινε τον Νοέμβρη κατά του Λεωνίδα και του Γιάννη Ανδρούτσου, δεν είχε προηγούμενο…
    Τέτοιας έκτασης "χακεριές" και "πειράγματα" σαν αυτά που έγιναν στο τέλος Ιανουαρίου 2010, δεν είχαν ξανασυμβεί…
    Τέτοια "αγωνιστική προδιάθεση" μελών, που εμφανίστηκαν από Νοέμβρη-Δεκέμβρη 2009 "λαύροι" και μετά εξαφανίστηκαν, αφού "έφαγαν" τους δυο συντονιστές δεν μπορεί να είναι απλή σύμπτωση…
    Όπως και αργότερα μια άλλη επί "προσωπικού επίθεση", που είχε τον παραπάνω αντικειμενικό στόχο, την παραίτηση, και, την επικράτηση στο forum, μιας "φοβίας" ανάληψης συντονιστικών καθηκόντων…
    Όλα αυτά (στο παραπάνω διάστημα) με κορύφωση εκεί γύρω στις 12/12, με την εγγραφή σαν μέλους του κάθε "woody", του οποίου η "επιτηδευμένη άγνοια", η "επιτηδευμένη αγραμματοσύνη" και η ξύλινη χρήση της ελληνικής γλώσσας, ή η "ανεπιτήδευτη" και πλήρης "νεφελωμάτων" κυνηγετική συμπεριφορά και γραφή, εγείρει πολλές επιφυλάξεις και αμφιβολίες περί των πραγματικών προθέσεων (του), αφού αυτό που αφήνεται σαν "κεντρική ιδέα", είναι μια "αφηρημένη προκατάληψη", κατά των Κ.Ο σε διοικητικό επίπεδο…τι "κρύβεται" λοιπόν εκεί πίσω ;
    Χωρίς να προσκομίζονται και να παρατίθενται τα "ντοκουμέντα και οι κρείσσονες αποδείξεις"…
    Σε ένα λοιπόν συγκεριμένο και κρίσιμο χρονικό διάστημα, εκεί από τον Σεπτέμβρη μέχρι τον Δεκέμβρη, φαίνεται ότι κάποιοι πήραν επί προσωπικού την υπόθεση κυνήγι και υπεργολαβικά την επιχείρηση της προάσπισης του…
    Που μέρος της ήταν φαίνεται και η πλήρης αναστάτωση (!) της πιο δημοφιλούς κυνηγετικής σελίδας, απ΄ όπου φυσικά όλοι μπορούσαν να εκφρασθούν ελεύθερα, με αποτέλεσμα όμως στο τέλος, να εκτεθεί, χωρίς να έχει ευθύνη…
    Γι΄ αυτό λοιπόν ήταν απαραίτητη και αναγκαία, περισσότερο από κάθε άλλη φορά, η θεσμική παρέμβαση -και μόνο- της Διαχείρισης και η λήψη συγκεκριμένων μέτρων, για να κλείσει επιτέλους αυτός ο (μη τυχαίος) φαύλος κύκλος, που έχει ανοίξει από το προαναφερόμενο χρονικό διάστημα…
    Όποια κι αν είναι αυτά…
    Αφού όσα "ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"…
    Ότι συνειδητά φτιάχτηκε τόσα χρόνια, είναι κρίμα να καταστεί προβληματικό για τόσο ασήμαντους λόγους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    B&P στις #141549

    κύρε Χημικέ

    ειμαι περιέργος να μάθω τι ακριβώς συμπεριφορά ειχε ο κυριος Μάνος προς εσέ?και ποιά η δική σου?γιατι όπως διάβασα κάποιο διάστημα κυνηγούσατε μαζί.
    μιάς και τα λέμε όλα τώρα περιμένω την απαντησή σου
    ετσι θέλω να μάθω περισσοτερο απο περιέργεια,Να σχηματίσω μιά γνώμη

    ευχαριστω εκ των προτέρων.

    Παναγιώτης Βασιλειάδης
    Κ.Σ.Κιλκίς

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #141551

    Άλλη μια μέρα πέρασε με μεγάλες στενοχώριες μέσα σε αυτό το όμορφο φόρουμ δεν ξέρω άλλα εχω την αίσθηση κ διαχειριστή κάποιοι πάνε να χαλάσουν το σαιτ του Άρτεμις, για πρόσεχε σε παρακαλώ υπάρχουν και η διαγραφές για να καθαρίσει το Άρτεμις!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #141553

    Ο Δανος είναι ο ενας απο του κορυφαίους φασσάδες στην βορεια Ελλάδα ρε…..
    Δλδ ενας απο τους κορυφαίους κ με ντοκουμέντα……

    Γιατί απο λόγια……

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #141557

    καλο βραδυ παιδια και συγνωμη !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #141560

    Ότι είχα να πω το είπα.Δεν πρόκειται να προσπαθήσω ξανά να δικαιολογηθώ.
    Το θέμα παραμένει ανοιχτό για να έχετε παιδική χαρά.
    Αντρέα θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρότερη γραμματοσειρά.
    Θα παρακαλέσω (άσχετα αν δεν θα εισακουστώ) να σταματήσει η προσωπική αντιπαράθεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #141564

    α καληνυχτα σας

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #141570

    Θέλεις κύριε Θόδωρε να μας πεις κ με ποια κρίτηρια θα γίνουν οι διαγραφές???
    \Γιατί δν βλέπω κάποιο ποστ με προσβλητικό περιεχόμενο , υβριστικό , πορνό κτλπ κτλπ….

    Ασχετο αλλα αν θέλει καποιος του στέλνω το ink με το 2ο DVD της τζούλιας!
    [/quo

    καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους σας

    έχει χαθεί το μέτρο της ευπρέπειας και του σεβασμού αγαπητέ μου φίλε στους συναδέλφους όσο για το υβριστικό περιεχόμενο της συζήτησης το αφήνω στην κρίση σου αφού διαβάσεις όσα γράφτηκαν ίσως δεν τα έχεις διαβάσει !!!

    Υσ/ Δεν χρειάζεται να ξαναγράψω κάτι σε αυτό το θέμα ίσως είμαι εκτός τοπικ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων