Σκοπευτηριο Μαλακασας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #429357

    Συμφωνώ με τον leatherman τα σκοπευτήρια είναι μια απεικόνιση της κοινωνίας μας όπως και ο στρατός. ( συναντάς κάθε καρυδιάς καρύδι )

    Δυστυχώς  manosbmw αυτός ήταν ένας βλάκας και μισός που ήθελε να κάνει φιγούρα !!!

    Η συμπεριφορά του ήταν απαράδεκτη και δεν έχει να κάνει με συναδελφικότητα

    Και η παιδία του ήταν για να επιδεικνύει  το 5000 Ευρώ όπλο του και να ειρωνεύεται τους άλλους !!!  Τι να πει κανεις Μ@κ@κες υπάρχουν παντού  !!!

    Φιλικα Πετρος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #429362

    Καλημέρα … αυτά τα παρατράγουδα ξεκίνησαν για όσους δεν ξέρετε από τότε που έφυγε από αυτόν τον ματαία κόσμο ο Γιώργος ο Τσάκωνας … πέραν για πέραν ιδιότροπος αλλά και η μεγαλύτερη αλεπού τον σκοπευτηρίων… δεν ήθελε πολλά πολλά αλλά πάνω από όλα ήταν δίκαιος και μάλιστα σε σημείο να παρεξηγείτε συνεχώς …. Το οξύμωρο ήταν ότι τα έχωνε καθημερινά και αδιάλειπτος στου σκοπευτές και όχι στους τότε λιγότερους σε σχέση με σήμερα κυνηγούς που επισκέπτονται το Σπόρτινγκ… όλα αυτά υπό την σκέπη του ΟΦΚΟ και όχι τις ΠΣΕ που είναι πιστολάδες και δεν έχουν καμία σχέση με τον πήλινο δίσκο … και τότε είχε Phono Pull.. Αλλά είχε και σε Manual..όπου είναι και το ιδεώδες για επαναλαμβανόμενους δίσκους και για σωστότερη προπόνηση … και τότε είχε πινάκα ..ειδικότερα τοτε μπορούσαν να ρίξουν οποιοι επιθύμησαν και skeet με την καραμπίνα τους και όχι με το έτσι θέλω να διαχωρίζεις τους ανθρώπους βάση ταυτότητας σε σκοπευτές και μη σκοπευτές ..λες και η ταυτότητα κάνει τον αθλητή σκοπευτή.. Τρομάρα τους … Μαλακάσα μακραν σκοπευτικός χώρος οπου καμία σχέση εχει με γιαπιά και ότι άλλο θέλει να λέγετε σκοπευτήριο …απλα αυτή που το διοικούν τώρα έχουν άλλο στυλακι και άλλη νοοτροπία …. Με για τους με χαρά τους αλλα να ξέρουν ότι αν δεν πατήσουν όλα αυτά τα άτομα που τα θεωρούν δευτέρα να δω το τι θα κάνουν με τους καμια 10αρια σκηταδορους που έχουν μείνει και να δω αν σώσουν την παρτίδας με τους τραπαδορους … άντε ντε γιατί όσοι πήγαιναν και πηγαίνουν συστηματικά θα θυμούνται ότι με του που πλάκωσαν τα παιδιά του Σπόρτινγκ και όλα τα αλλα παιδιά που γουστάρουν να ρίχνουν και να περνανε καλά άρχισαν τα τσαλιμάκια … να θα πάρετε και το δεύτερο Σταντ και καινούρια σχήματα κα.. και άλλα τέτοια… είπαμε ας οψεται που είναι ακόμα κλειστή η Πάρνηθα και θα σου έλεγα εγώ μετά πως θα τις βαραγαν τις μύγες μια μετά την άλλη και στην Μαλακάσα και αλλου … και αυτό γιατι δεν είναι μονο στην Μαλακάσα που την έχουν δει κάπως αλλα έχει και αλλου που δεν αφήνουν να ρίχνεις …ΠΧ στον πινακα ..ΣΚ… ΥΡ… Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους εχθες τα παιδιά στο Σπόρτινγκ έριξαν την πρώτη πουλα στις 12 … αρκετά από αυτά είχαν εκεί από τις 9 και ορισμένοι έφευγαν και μάλλον δεν τους κόβω να ξανάρχονται.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!</div>

    Γιώργο δέν έκατσε ποτέ να πάω στο σκοπευτήριο της πάρνηθας αλλα απο ότι ακούω απο αυτούς που πήγεναν ήταν στολίδη και οργανομένο άριστα

    και έχουμε και λέμε στο μέν σκοπευτήριο της (Μ) δέν σου λένε καλά καλά ούτε καλημέρα και υπάρχουν και τα περιστατικά όπως του μήτσου

    στο δέ σκοπευτήριο του (Σ) φοβάσαι μην σου έρθει καμοιά αδέσποτη εκεί που δεν το περιμένης

    άρα κάθεσε στο σπιτάκι σου και δέν δίνεις και φράγκο για όλα αυτά (βενζίνες-διόδια-πούλες-φυσίγγια) και πέρνεις μία μηχανή και όταν ξεκινήση το κυνήγι ΞΕΚ@ΒΛΟΝΗΣ για τα καλά και δέν χαλάς την ζαχαρένια σου με κανέναν βλάκα και ξέρεις και οτι θα γυρίσεις σπίτι σου κιόλας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #429363

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manosbmw wrote:</div>
    Μπράβο πέτρο πολύ καλό το σκεπτικό σου.αλλά εγώ θα φέρω και μία άλλη εκδοχή που συνέβει σε εμένα προσωπικά και το έχω ξαναπεί και άλλη φορά είναι η αντιμετόπιση κάποιον άλλον πιθανόν συναδέλφον (λέω πιθανόν γιατί έριχναν με καραμπίνα και ποζέ και δέν είμαι και πολύ σίγουρος οτι είναι συνάδελφοι κυνηγοί) ήταν η πρώτη φορά που πήγα στο σκοπευτήριο (μαλακάσας) και την ώρα που τελείωσα ήταν στο κιόσκη που βάζουμε της κάρτες (δύο άτομα με ωραία καπελάκια και γιλεκάκια ξέρετε τώρα τα κλασικά φραγκάτα φλωράκια) και μου λένε γελόντας ρε φίλε βγάλε την καπότα απο το όπλο εγώ έχω 5000 ευρώ όπλο και δεν έχω καπότα με ειρονικό ηφάκι και πολλά γέλια,ευτηχώς και για τους δύο με κράτησε ο φίλος μου για να μήν γίνει φασαρία με τους βλάκες…

    και γιατι ρε Μανο δεν του εξηγησες του βλακα οτι φορας καποτα πρωτον για να μην “κολλησεις” τιποτα και δευτερον για να μην τον αφησεις “εγκυο’…….χαχαχαχχαχαχα :lol:

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>”οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!” Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!</div>

    Άμα του το εξηγούσα δέν θα το καταλάβενε και θα έπρεπε να το κάνω ΠΡΑΞΗ για το καταλάβει,και μπροστά σε όλους μάλιστα,και επειδή είμαι ντροπαλός μπροστά σε άλλους καταλαβένεις ότι μου ήταν λιγάκι δίσκολο χαχαχαχαχαχαχαBig Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #429367

    Γιώργο δέν έκατσε ποτέ να πάω στο σκοπευτήριο της πάρνηθας αλλα απο ότι ακούω απο αυτούς που πήγεναν ήταν στολίδη και οργανομένο άριστα και έχουμε και λέμε στο μέν σκοπευτήριο της (Μ) δέν σου λένε καλά καλά ούτε καλημέρα και υπάρχουν και τα περιστατικά όπως του μήτσου στο δέ σκοπευτήριο του (Σ) φοβάσαι μην σου έρθει καμοιά αδέσποτη εκεί που δεν το περιμένης άρα κάθεσε στο σπιτάκι σου και δέν δίνεις και φράγκο για όλα αυτά (βενζίνες-διόδια-πούλες-φυσίγγια) και πέρνεις μία μηχανή και όταν ξεκινήση το κυνήγι ΞΕΚ@ΒΛΟΝΗΣ για τα καλά και δέν χαλάς την ζαχαρένια σου με κανέναν βλάκα και ξέρεις και οτι θα γυρίσεις σπίτι σου κιόλας.

    Αν θυμάσαι…  για αυτό είχα ατύπως κατηγορηθεί … ότι θέλω το σκοπευτήριο για προπόνηση σαν την εκκλησία, Να τηρούντο η κανόνες αδιακρίτως και αλλά πολλά που δεν είναι τις παρούσης … είτε πας για πρωταθλητισμό είτε για προπόνηση είτε για οτιδήποτε … το σκοπευτήριο και η αισθήσεις που σου δίνει την κάθε φορα είναι και μοναδικές …Για μένα σε όλο αυτό που λέγεται σκοπευτήριο χρήστες αυτού παραβρισκόμενους σε αυτό και παρατρεχάμενους αβανταδόρους του κάθε επίδοξου τρόμπα και κομπλεξικού ξερόλα με το τεράστιο ΕΓΩ … Απαντώ … και θα απαντώ πάντα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που με αντιμετωπίζουν … χλευασμό αυτός … στο χαλαρό τον κάνω ρόμπα … σάλια αυτός ρόχαλα εγώ …. Επί παντός επιστητού αυτός στα καπάκια εγώ του ανταπαντώ … σου τα λεω αυτά γιατί σε έμενα και σε αρκετούς άλλους όλα αυτά τα σχεδόν πρωτόγνωρα πράγματα σε εμάς είναι παλιά ιστορία … εδώ άνθρωπος που έχει γράψει τεραστία ιστορία στο σκητ 4 φορές 120 στα 125 και  5 φορες 121 στα 125 + χρυσό εφήβων) και τον βλέπουν να ρίχνει ξανά και τους γυρίζουν τα έντερα .. ( Ούτε να το ξέραμε το ΣΚ αυτό το πράγμα συζητούσαμε ) φαντάσου ένα άλλο τσούρμο αποτυχημένων που βλέπουν νέους ανθρώπους να έρχονται το τι λένε.. εδώ λένε για πολλούς άλλους που τους έχουν βουρκώσει τα μάτια ουκο λίγες φορές φαντάσου το τι λέγετε παρασκηνιακά και το τι γίνετε… Να σε φυλάει ο θεός από παλιά πουτανα και από γύφτο που παπουτσώθηκε.

    Υρ.. πριν χρονια ο αείμνηστος ο Δεστεφανη μου είχε πει .. μικρέ πρόσεχε το σκοπευτήριο είναι άτιμη γκόμενα που την καψουρευεσαι αλλά συγχρόνως είναι  και η μεγαλύτερη Π@@@@να στο χειρότερο Μπο@@@λο με τους πιο άτιμους πελάτες… ποσο δίκιο είχε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #429374

    Καλημέρα … αυτά τα παρατράγουδα ξεκίνησαν για όσους δεν ξέρετε από τότε που έφυγε από αυτόν τον ματαία κόσμο ο Γιώργος ο Τσάκωνας … πέραν για πέραν ιδιότροπος αλλά και η μεγαλύτερη αλεπού τον σκοπευτηρίων… δεν ήθελε πολλά πολλά αλλά πάνω από όλα ήταν δίκαιος και μάλιστα σε σημείο να παρεξηγείτε συνεχώς …. Το οξύμωρο ήταν ότι τα έχωνε καθημερινά και αδιάλειπτος στου σκοπευτές και όχι στους τότε λιγότερους σε σχέση με σήμερα κυνηγούς που επισκέπτονται το Σπόρτινγκ… όλα αυτά υπό την σκέπη του ΟΦΚΟ και όχι τις ΠΣΕ που είναι πιστολάδες και δεν έχουν καμία σχέση με τον πήλινο δίσκο … και τότε είχε Phono Pull.. Αλλά είχε και σε Manual..όπου είναι και το ιδεώδες για επαναλαμβανόμενους δίσκους και για σωστότερη προπόνηση … και τότε είχε πινάκα ..ειδικότερα τοτε μπορούσαν να ρίξουν οποιοι επιθύμησαν και skeet με την καραμπίνα τους και όχι με το έτσι θέλω να διαχωρίζεις τους ανθρώπους βάση ταυτότητας σε σκοπευτές και μη σκοπευτές ..λες και η ταυτότητα κάνει τον αθλητή σκοπευτή.. Τρομάρα τους … Μαλακάσα μακραν σκοπευτικός χώρος οπου καμία σχέση εχει με γιαπιά και ότι άλλο θέλει να λέγετε σκοπευτήριο …απλα αυτή που το διοικούν τώρα έχουν άλλο στυλακι και άλλη νοοτροπία …. Με για τους με χαρά τους αλλα να ξέρουν ότι αν δεν πατήσουν όλα αυτά τα άτομα που τα θεωρούν δευτέρα να δω το τι θα κάνουν με τους καμια 10αρια σκηταδορους που έχουν μείνει και να δω αν σώσουν την παρτίδας με τους τραπαδορους … άντε ντε γιατί όσοι πήγαιναν και πηγαίνουν συστηματικά θα θυμούνται ότι με του που πλάκωσαν τα παιδιά του Σπόρτινγκ και όλα τα αλλα παιδιά που γουστάρουν να ρίχνουν και να περνανε καλά άρχισαν τα τσαλιμάκια … να θα πάρετε και το δεύτερο Σταντ και καινούρια σχήματα κα.. και άλλα τέτοια… είπαμε ας οψεται που είναι ακόμα κλειστή η Πάρνηθα και θα σου έλεγα εγώ μετά πως θα τις βαραγαν τις μύγες μια μετά την άλλη και στην Μαλακάσα και αλλου … και αυτό γιατι δεν είναι μονο στην Μαλακάσα που την έχουν δει κάπως αλλα έχει και αλλου που δεν αφήνουν να ρίχνεις …ΠΧ στον πινακα ..ΣΚ… ΥΡ… Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους εχθες τα παιδιά στο Σπόρτινγκ έριξαν την πρώτη πουλα στις 12 … αρκετά από αυτά είχαν εκεί από τις 9 και ορισμένοι έφευγαν και μάλλον δεν τους κόβω να ξανάρχονται.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!</div>

    Τι μου θυμησες τωρα,,παλιες καλες εποχες στην μαλακασα με τον κυρ γιωργο,τον οποιο εβλεπα σαν πατερα

    γιατι αυτος μας μεγαλωσε εμας εδω,,ανοιγω την ντουλαπα να παρω κατι και καμια φορα πεφτει το ματι μου

    στο μπλε γιλεκο του ΟΦΚΟ και θυμαμε ποσο καλα περναγαμε καποια εποχη

    ηταν μια ωραια εμπειρια για μενα το σκοπευτηριο,,αλλα οπως ειπες και εσυ ειναι μεγαλη πουτανα

    και εγω με τις πουτανες δεν τα παω καλα,ουτε με τους νταβατζηδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #430504

    ΧΘΕΣ, ΠΕΜΠΤΗ (18 ΙΟΥΛΙΟΥ) ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΣΤΗ ΜΑΛΑΚΑΣΑ.

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΜΑΛΑΚΑΣΑ ΓΙΑ SPORTING ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΙΟΥΛΙΟΥ, ΜΑΤΑΙΩΣΤΕ ΤΟ. ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΑ SPORTING ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΕΡΡΕΝ. ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΧΕΙ ΑΠΛΕΣ ΒΟΛΕΣ (ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΙ ΤΡΟΧΙΕΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ (SKEET) ΕΧΕΙ ΝΤΟΥΜΠΛΕΔΕΣ.

    ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΡΡΕΝ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΝΕΤΕ ΚΟΜΠΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #430505

    Γρηγορη,και Σαβατο και Κυριακη εχει αγωνα sporting 100 πιατων (50+50).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #430517

    Μολις πληροφορηθηκα οτι ο αγωνας θα ειναι μονοημερος και θα διεξαχθει την Κυριακη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #430542

    Μολις πληροφορηθηκα οτι ο αγωνας θα ειναι μονοημερος και θα διεξαχθει την Κυριακη.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>
    [/quoteMαλλον οι συμετοχες δεν ηταν οι αναμενομενες!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #430557

    Μολις πληροφορηθηκα οτι ο αγωνας θα ειναι μονοημερος και θα διεξαχθει την Κυριακη.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>

    καλα ενταξει………το πανυγηρι παει και ερχετε…..μεχρι εχθες ηταν 2 μερες..τωρα 1 μερα!!!!

    ασε θα παμε καποια αλλοι φορα που θα ειναι και συγουρο!!!What?!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #430566

    Μολις πληροφορηθηκα οτι ο αγωνας θα ειναι μονοημερος και θα διεξαχθει την Κυριακη.

    Eιχα διαβασει οτι αν ειχε λιγες συμετοχες θα γινει αντι για δυο μερες σε μια μερα!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #430784

    Ενας ωραιος αγωνας σημερα,ελαβε τελος.

    Ωραια σχηματα αλλα και δυσκολα,ειδικα η τελευταια πουλα.

    Μπραβο σε ολους οσους συμμετειχαν και ειδικα στους νικητες!!!!!

    Παραθετω αποτελεσματα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #430792

    Ενας ωραιος αγωνας σημερα,ελαβε τελος. Ωραια σχηματα αλλα και δυσκολα,ειδικα η τελευταια πουλα. Μπραβο σε ολους οσους συμμετηχαν και ειδικα στους νικητες!!!!! Παραθετω αποτελεσματα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>

    Είναι η τελευταία φορά που σ’ αφήνω να κοντράρεις τον πατριώτη μου τον Μήτσο .

    Και εις ανώτερα ……………….. και στον Λαγκαδά και στην Σκύδρα και ξανά στην Μαλακάσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #430793

    Ενας ωραιος αγωνας σημερα,ελαβε τελος. Ωραια σχηματα αλλα και δυσκολα,ειδικα η τελευταια πουλα. Μπραβο σε ολους οσους συμμετηχαν και ειδικα στους νικητες!!!!! Παραθετω αποτελεσματα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>

    βλεπω οτι πολλοι την εκαναν απο τον Παρνης ,θα φανε καλα ομως εαν ανοιξει με το καλο θα πεσει πολυ γελιο με τα γατακια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #430798

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Sniper645 wrote:</div>
    Ενας ωραιος αγωνας σημερα,ελαβε τελος. Ωραια σχηματα αλλα και δυσκολα,ειδικα η τελευταια πουλα. Μπραβο σε ολους οσους συμμετηχαν και ειδικα στους νικητες!!!!! Παραθετω αποτελεσματα. <hr /> <div class=»bbp-reply-signature»> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα».</div>

    Είναι η τελευταία φορά που σ” αφήνω να κοντράρεις τον πατριώτη μου τον Μήτσο . Και εις ανώτερα ……………….. και στον Λαγκαδά και στην Σκύδρα και ξανά στην Μαλακάσα.

    Να΄σαι καλα ρε Γιαννη,την επομενη φορα θα τον αφησω.Εχεις τον λογο μου.Big Smile

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων