Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 751 έως 765 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #419163

    καλησπερα παιδια.ο φιλος μου ο νικος πηρε το καινουργιο του σουπερ ποζε μπαικαλ το οποιο και ρετουσαρισε ολιγο με λουσταρισμα ξυλων και οπτικη ινα στοχαστρο με ομολογουμενος πολυ καλο αποτελεσμα παραθετω φωτο οπως ηταν το οπλο οταν το πηρε αργοτερα οπως εγινε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ΜΙΧΑΛΗΣ στις #419572

    geia sas paidia simera pira ena baikal mp 153 thelo na rotiso afou to exoume gemisei me ta tria fisigia otan theloume na to adeiasoume pos akrivos adeiazei???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #419573

    geia sas paidia simera pira ena baikal mp 153 thelo na rotiso afou to exoume gemisei me ta tria fisigia otan theloume na to adeiasoume pos akrivos adeiazei???

    Να υποθέσω πως την έχεις γεμάτη και δεν μπορείς να την αδειάσεις? Λοιπόν τραβάς πίσω το κλείστρο και βγάζεις το πρώτο φυσίγγι που είναι στην θαλάμη. Επαναφέρεις το κλείστρο μπροστά. Μετά απελευθερώνεις ακόμα 1 από την αποθήκη (δεν θυμάμαι αν το συγκεκριμένο όπλο έχει κουμπί απελευθέρωσης της αποθήκης) Συνεχίζεις την ίδια διαδικασία μέχρι να βγουν όλα.

    http://www.youtube.com/watch?v=ni9ahfBmzSM

    Δες το 1.40…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ΜΙΧΑΛΗΣ στις #419575

    kostantine travao to klistro piso alla mou vgazei momo auth pou einai stin thalami autes pou einai stin apothiki den tis vgazei otan epanalanvano tin diadikasia!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ΜΙΧΑΛΗΣ στις #419576

    ok to vrika exei ena leviedaki pou otan vgazeis ta fisiggia travas prota auto

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #419878

    το baikal του νικου οπως εγινε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #419948

    Πέρυσι είχα ασχοληθεί με τα ξύλα του  baikal που είχα πάρει (ελαφρώς μετ/σμενο) και τα είχα περάσει με Tru-oil της beretta.

    Γυάλιζαν πολύ και μπορώ να πώ ότι δε μου άρεσε και πολύ το αποτέλεσμα.

    ¨Ετσι προν λίγες μέρες το έτριψα με ψιλό σύρμα κατσαρόλας για να κατεβάσω τη γυαλάδα και στη συνέχεια το πέρασα με Κερί ξύλου(περιεχει μελισσοκέρι και αλλους διαλύτες) και το αποτέλεσμα νομίζω είναι πέρα των αρχικών προσδοκιών μου!

    Στις φωτογραφίες που ακολουθούν φαίνεται η μεγάλη διαφόρα, αν και όχι τόσο καλά όπως στην πραγματικότητα…

     

    Υ.Γ: τελικά το true oil δεν ειναι και τόσο άσχημο όσο αρχικά νόμιζα,αρκεί να αραιωθεί με White spitit και να εφαρμοστεί με πανάκι πιέζοντας δυνατά για να απορροφήσει το ξύλο και να γεμίζουν όσο το δυνατόν καλύτερα οι πόροι.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #419953

    Στις φωτογραφίες που ακολουθούν φαίνεται η μεγάλη διαφόρα, αν και όχι τόσο καλά όπως στην πραγματικότητα…

    Είναι με διαφορά τα πιο όμορφα ξύλα που έχω δει σε baikal μετασκευασμένο. Μπράβο για το αποτέλεσμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #419954

    Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε! Οντως ο κόπος μου άξιζε τελικά, έγινε πολύ καλό.

     

    Γιώργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    mai78 στις #420148

    Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε! Οντως ο κόπος μου άξιζε τελικά, έγινε πολύ καλό.   Γιώργος

    Μπραβο κι απο εμενα Γιωργο για την ωραια δουλεια.Παιρνω ιδεες για να ασχολειθω κι εγω καποια στιγμη με ενα δικανακι που εχω, το οποιο  το εχω  ταλαιπωρισει πολυ στα κυνηγια μου παλαιοτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #420195

    gcreator wrote:
    Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε! Οντως ο κόπος μου άξιζε τελικά, έγινε πολύ καλό. Γιώργος

    Μπραβο κι απο εμενα Γιωργο για την ωραια δουλεια.Παιρνω ιδεες για να ασχολειθω κι εγω καποια στιγμη με ενα δικανακι που εχω, το οποιο το εχω ταλαιπωρισει πολυ στα κυνηγια μου παλαιοτερα.

    Ευχαριστώ πολύ φίλε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #420381

    Μπράβο και στους δυο φίλους,για την εξαιρετική τους δουλειά και αποτέλεσμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    orlon στις #420607

    Καλημέρα! Απέκτησα πρόσφατα την mp-155 synthetic και είμαι ακόμα σε φάση … εξερεύνησης. Γενικά, παρατηρώ ότι τα ελατήριά της είναι αρκετά σκληρά, υποθέτω, ωστόσο, ότι δουλεύοντάς τα θα στρώσουν κάπως. Με την αποθήκη, όμως, τί γίνεται; Εννοώ ότι κατά την τροφοδοσία της αποθήκης υπάρχει -παραπάνω από το κανονικό- αντίσταση στον αντίχειρα. Καμία ιδέα;…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #420614

    Για αρχή   http://w.pstatic.gr/bp/4611686018432263829/3yJsB.jpg 🙂

    Θα στρώσει σιγά σιγά,βάλε έναν άδειο κάλυκα μέσα και άστην κανα δυο μέρες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    orlon στις #420915

    Για αρχή http://w.pstatic.gr/bp/4611686018432263829/3yJsB.jpg Θα στρώσει σιγά σιγά,βάλε έναν άδειο κάλυκα μέσα και άστην κανα δυο μέρες.

    WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr

    Ευχαριστώ. Παρατηρώ, όμως, ότι αντιστέκεται … σθεναρά! Μήπως πρέπει να ακολουθήσω την αρχική σου συμβουλή;…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 751 έως 765 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων