Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 811 έως 825 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #425915

    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

     


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #425922

    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

    Χρήστο ρίξε μια ματιά εδώ

    http://www.gunariparts.com/index.php/el/gun/item/wood-forends-baikal-mp-27m?category_id=2

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #425954

    Chris-Kaz wrote:
    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

    Χρήστο ρίξε μια ματιά εδώ http://www.gunariparts.com/index.php/el/gun/item/wood-forends-baikal-mp-27m?category_id=2

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη ευχαριστώ. Οπτικά φαίνεται να ταιριάζει γιατί γράφει ότι είναι για ΜΡ 27Μ. Μου φαίνεται λίγο τσιμπημένη η τιμή αναλόγως με την χρηματική αξία του όπλου… ή κάνω λάθος;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #425959

    blanco wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

    Χρήστο ρίξε μια ματιά εδώ http://www.gunariparts.com/index.php/el/gun/item/wood-forends-baikal-mp-27m?category_id=2 ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη ευχαριστώ. Οπτικά φαίνεται να ταιριάζει γιατί γράφει ότι είναι για ΜΡ 27Μ. Μου φαίνεται λίγο τσιμπημένη η τιμή αναλόγως με την χρηματική αξία του όπλου… ή κάνω λάθος;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Η τιμή φίλε είναι super!!! Αν ρωτήσεις σε οπλουργεία θα σου πουν την διπλάσια τιμή… Εγω είχα ρωτήσει για κοντάκι (γιατι σκεφτομουν να πάρω ένα να το κάνω αγγλέ) και μου είχαν πει σε 2 που ρώτησα ο ένας 250€ κ ο αλλος κοντα 300€…. φυσικα όχι τελειωμενα(πχ με λινέλαιο)….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #425961

    Μου φαίνεται λίγο τσιμπημένη η τιμή αναλόγως με την χρηματική αξία του όπλου… ή κάνω λάθος;

    Χρήστο για προιόν που δεν το βρίσκεις εύκολα και προιόν που δεν πουλιέται με μεγάλη συχνότητα θεωρώ ότι δεν είναι ακριβό

    και μετά αν δεν πιάνουν τα χέρια σου(τα δικά μου καθόλου)στοιχίζει και η εφαρμογή του σε ένα οπλουργό στον οποίο αν πάς από αρχή μπορεί να σου ζητήσει τσιμπημένα ποσά όπως αναφέρει ο συνάδελος gcreator παραπάνω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #425968

    Μάλλον μπερδεύτηκα… η πάπια που είδα είναι χειροποίητη ή έτοιμη του εμπορίου; Εκτός αν η τιμή είναι νορμάλ για  πάπια του εμπορίου, αφού είμαι άσχετος για τιμές τέτοιων προϊόντων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #425970

    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426033

    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Τελικά είπα να δω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι το ποζε μου. Λοιπόν είναι Ν<το γράμμα της φωτό> – 27Μ  έτος κατασκευής 2001 και made in RUSSIA. αυλοί 18,4 * και *** με απλούς εξωλκείς.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426060

    Chris-Kaz wrote:
    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Τελικά είπα να δω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι το ποζε μου. Λοιπόν είναι Ν<το γράμμα της φωτό> – 27Μ έτος κατασκευής 2001 και made in RUSSIA. αυλοί 18,4 * και *** με απλούς εξωλκείς.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Μετά από λίγο ψάξιμο στο google μετάφραση νομίζω πως βρήκα το μοντέλο του όπλου μου: στο όπλο γράφει ИЖ – 27 м και σαν μετάφραση στα αγγλικα πρέπει να είναι το IZH – 27M (izh – 27m). Αν είναι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    mai78 στις #426064

    Μετά από λίγο ψάξιμο στο google μετάφραση νομίζω πως βρήκα το μοντέλο του όπλου μου: στο όπλο γράφει ИЖ – 27 м και σαν μετάφραση στα αγγλικα πρέπει να είναι το IZH – 27M (izh – 27m). Αν είναι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε.

    Χρηστο εχω κι εγω ενα πλαγιοκανο  baikal με απλους εξωλκεις το οποιο εχει τα ιδια γραμματα με το δικο σου αλλα αντι για 27 εχει τον αριθμο 43.Ειναι σιγουρα αρκετα πιο πριν το 2001.Μηπως γνωριζεις εσυ η καποιος αλλος φιλος κατι περισσοτερο γι αυτο το οπλο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426090

    Chris-Kaz wrote:
    Μετά από λίγο ψάξιμο στο google μετάφραση νομίζω πως βρήκα το μοντέλο του όπλου μου: στο όπλο γράφει ИЖ – 27 м και σαν μετάφραση στα αγγλικα πρέπει να είναι το IZH – 27M (izh – 27m). Αν είναι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε.

    Χρηστο εχω κι εγω ενα πλαγιοκανο baikal με απλους εξωλκεις το οποιο εχει τα ιδια γραμματα με το δικο σου αλλα αντι για 27 εχει τον αριθμο 43.Ειναι σιγουρα αρκετα πιο πριν το 2001.Μηπως γνωριζεις εσυ η καποιος αλλος φιλος κατι περισσοτερο γι αυτο το οπλο;

    Δυστυχώς δεν γνωρίζω. Αν υποθέσουμε ότι βρήκα σωστά το μοντέλο του δικού μου, τότε το δικό σου είναι το IZH – 43M. Όσοι συνάδελφοι γνωρίζουν μπορούν να σε βοηθήσουν. Πάντως σου βάζω αποτλέσματα αναζήτησης στο google: http://www.google.gr/#q=baikal+izh-+43+m&lr=lang_el&sa=X&ei=U3S1UayHKenC0QXT5oCIAg&ved=0CCkQuAE&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.d2k&fp=311ddd2660560f37&biw=1366&bih=622

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #426092

    Chris-Kaz wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Τελικά είπα να δω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι το ποζε μου. Λοιπόν είναι Ν<το γράμμα της φωτό> – 27Μ έτος κατασκευής 2001 και made in RUSSIA. αυλοί 18,4 * και *** με απλούς εξωλκείς. Χρήστος
    Κομοτηνή

    Μετά από λίγο ψάξιμο στο google μετάφραση νομίζω πως βρήκα το μοντέλο του όπλου μου: στο όπλο γράφει ИЖ – 27 м και σαν μετάφραση στα αγγλικα πρέπει να είναι το IZH – 27M (izh – 27m). Αν είναι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Aυτο εχω και εγω,το Μ μετα το ΙΖΗ σημαινει μαγνουμ θαλαμες,η αυλοι του ειναι γεματα 18.4χιλ. δηλαδη 18.45 περιπου,κατασκευεις του 2008.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    mai78 στις #426129

    Δυστυχώς δεν γνωρίζω. Αν υποθέσουμε ότι βρήκα σωστά το μοντέλο του δικού μου, τότε το δικό σου είναι το IZH – 43M. Όσοι συνάδελφοι γνωρίζουν μπορούν να σε βοηθήσουν. Πάντως σου βάζω αποτλέσματα αναζήτησης στο google: http://www.google.gr/#q=baikal+izh-+43+m&lr=lang_el&sa=X&ei=U3S1UayHKenC0QXT5oCIAg&ved=0CCkQuAE&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.d2k&fp=311ddd2660560f37&biw=1366&bih=622

    Xρηστο σ ευχαριστω πολυ φιλε μου να εισαι καλα.Αυτο ειναι το δικαννο μου,μονο που δεν ειναι μαγκνουμ.Το εχουμε ταλαιπωρησει αρκετα ο αδελφος μου κι εγω και τωρα το εχω παροπλισει πλεον και θελω καποια στιγμη οταν θα μπορεσω να του κανω μια ανακαινιση διοτι του αξιζει,εχω κανει πολυ ομορφα κυνηγια μ αυτο το οπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #426130

    Chris-Kaz wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πόσο περίπου κοστίζει μία πάπια (μόνο το ξύλο) Baikal lj 27 δισκάνδαλο χωρίς αυτόματους εξωλκείς με *** και * τσοκ; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Τελικά είπα να δω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι το ποζε μου. Λοιπόν είναι Ν<το γράμμα της φωτό> – 27Μ έτος κατασκευής 2001 και made in RUSSIA. αυλοί 18,4 * και *** με απλούς εξωλκείς. Χρήστος
    Κομοτηνή

    Μετά από λίγο ψάξιμο στο google μετάφραση νομίζω πως βρήκα το μοντέλο του όπλου μου: στο όπλο γράφει ИЖ – 27 м και σαν μετάφραση στα αγγλικα πρέπει να είναι το IZH – 27M (izh – 27m). Αν είναι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε. Χρήστος
    Κομοτηνή

    Aυτο εχω και εγω,το Μ μετα το ΙΖΗ σημαινει μαγνουμ θαλαμες,η αυλοι του ειναι γεματα 18.4χιλ. δηλαδη 18.45 περιπου,κατασκευεις του 2008.

    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    O mai78 εχει δικιο,παλια ειχα ενα μονοκαννο IJ-18m οποτε μπορει να εχει να κανει με τους απλους εξορκεις το Μ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #426136

    Και το δικό μου (ИЖ – 27 м) με απλούς εξωλκείς ενώ έχει το Μ, οι κάννες του δεν είναι magnum (γράφει πάνω στις κάννες 12Χ70   65MPa).

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 811 έως 825 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων