Χάπια για τον εχινόκοκκο

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 31 έως 43 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #161444

    ευχαριστώ παιδιά….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #329923

    Άμα το βάλεις βαθιά στο λαιμό(όσο πάει το δάχτυλο),κλείσεις το στόμα και του τον χαϊδέψεις καταπίνει θέλει δεν θέλει.
    Δεν χρειάζεται να κρατάς το στόμα κλειστό και να περιμένεις.Απλά το χάπι να μπει βαθιά.
    Δοκίμασε το και έτσι.Χάιδεψε τον λαιμό και το σκυλί θα καταπιεί. :)
    [/q

    Την ιδια μεθοδο εχω και εγω ανοιγμα το στομα και συγκεκριμενα την πανω σιαγονα και του χωνω το χαπακι οσο πιο βαθια στον λαιμο κλεινω το στομα και το καταπινη , αλλιως εχουνε τοσο δυνατη οσφρηση που οπου και να του το βαλεις θα το μυριζη θα τρωει την λιχουδια αλλα θα φτυνει το χαπακι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #329921

    Άμα το βάλεις βαθιά στο λαιμό(όσο πάει το δάχτυλο),κλείσεις το στόμα και του τον χαϊδέψεις καταπίνει θέλει δεν θέλει.
    Δεν χρειάζεται να κρατάς το στόμα κλειστό και να περιμένεις.Απλά το χάπι να μπει βαθιά.
    Δοκίμασε το και έτσι.Χάιδεψε τον λαιμό και το σκυλί θα καταπιεί. :)

    Μέθοδος με 100% επιτυχία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #161459

    και σκουλικι της καρδιας..

    [/quote]

    Την φιλαρίωση εννοείς;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #329902

    Άμα το βάλεις βαθιά στο λαιμό(όσο πάει το δάχτυλο),κλείσεις το στόμα και του τον χαϊδέψεις καταπίνει θέλει δεν θέλει.
    Δεν χρειάζεται να κρατάς το στόμα κλειστό και να περιμένεις.Απλά το χάπι να μπει βαθιά.
    Δοκίμασε το και έτσι.Χάιδεψε τον λαιμό και το σκυλί θα καταπιεί. :)

    [font=”Comic Sans MS”]Και για πολύ μεγάλα χάπια ή πολύ δύσκολους σκύλους αλείφουμε το χάπι με βιτάμ. [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #329901

    και σκουλικι της καρδιας..

    Την φιλαρίωση εννοείς;

    [font=”Comic Sans MS”]Διροφιλαρίωση από το Dirofilaria immitis[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #161483

    Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Τελευταία φορά έδωσα το Milbemax στις 10/09/2010 (το έδινα μια φορά το μήνα από Απρίλιο).Πότε πρέπει να δώσω το Drontal – Plus;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    konvag75 στις #329853

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]Διροφιλαρίωση από το Dirofilaria immitis[/font][/size]

    Καλησπερα Κ Γιαννη κ σε ολη την παρεα.Για πες μας εσυ δασκαλε τη γνωμη σου.Καθε ποτε κ ποιο ειναι το καλυτερο κατα τη γνωμη σου παντα?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #329826

    [color=”#808000″][size=3]Καλησπερα Κ Γιαννη κ σε ολη την παρεα.Για πες μας εσυ δασκαλε τη γνωμη σου.Καθε ποτε κ ποιο ειναι το καλυτερο κατα τη γνωμη σου παντα?????[/size][/color]

    [font=”Comic Sans MS”]Καλησπέρα και ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση, όμως ας μην υποβαθμίζουμε τους πραγματικούς δασκάλους. Για να πω ποιο είναι καλύτερο θα έπρεπε να τα έχω δοκιμάσει όλα, αλλά δεν τα έχω. Θα πω τι δίνω χωρίς να σημαίνει πως δεν θα το αλλάξω αν βρω κάτι καλύτερο. Δίνω σε νεαρούς σκύλους γύρο στα 10 κιλά το DRONTAL PLUS και για ένα σκύλο 16-18 ή 25 κιλών δίνω 1/2 ή 3/4 του χαπιού, αντίστοιχα, των 35Kgr αντί 2 ή 2 1/2 χάπια PLUS έτσι μου στοιχίζει μισή τιμή. Πέρσι αγόρασα τα CANIGUANTEL (παίρνω πάντα μεγάλες συσκευασίες, των 100) γιατί αυτός που μου τα πρότεινε μου είπε πως στοιχίζουν τα μισά από τα Drontal, αλλά δεν μου είπε πως οι δόσεις επαναλαμβάνονται μετά μία εβδομάδα – έχουν δεν έχουν παράσιτα – οπότε μου στοίχισαν ακριβότερα. Φέτος πάλι στο DRONTAL.
    Φιλικά [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    konvag75 στις #329801

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]Καλησπέρα και ευχαριστώ για την φιλοφρόνηση, όμως ας μην υποβαθμίζουμε τους πραγματικούς δασκάλους. Για να πω ποιο είναι καλύτερο θα έπρεπε να τα έχω δοκιμάσει όλα, αλλά δεν τα έχω. Θα πω τι δίνω χωρίς να σημαίνει πως δεν θα το αλλάξω αν βρω κάτι καλύτερο. Δίνω σε νεαρούς σκύλους γύρο στα 10 κιλά το DRONTAL PLUS και για ένα σκύλο 16-18 ή 25 κιλών δίνω 1/2 ή 3/4 του χαπιού, αντίστοιχα, των 35Kgr αντί 2 ή 2 1/2 χάπια PLUS έτσι μου στοιχίζει μισή τιμή. Πέρσι αγόρασα τα CANIGUANTEL (παίρνω πάντα μεγάλες συσκευασίες, των 100) γιατί αυτός που μου τα πρότεινε μου είπε πως στοιχίζουν τα μισά από τα Drontal, αλλά δεν μου είπε πως οι δόσεις επαναλαμβάνονται μετά μία εβδομάδα – έχουν δεν έχουν παράσιτα – οπότε μου στοίχισαν ακριβότερα. Φέτος πάλι στο DRONTAL.
    Φιλικά [/font][/size]

    Kαθε ποτε γιατι οι γνωμες διαφερουν.Καθε μηνα η καθε 3μηνο που ειπωθηκε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #329787

    [color=”#808000″][size=3]Kαθε ποτε γιατι οι γνωμες διαφερουν.Καθε μηνα η καθε 3μηνο που ειπωθηκε.[/size][/color]

    [font=”Comic Sans MS”]Οι οδηγίες αναφέρουν για συνήθη πρόληψη κάθε 3μήνες, σε περίπτωση εξακριβωμένης παρασιτώσεως επανάληψη μετά από 2 εβδομάδες. Σε ένα αμερικάνικο σάιτ (δεν θυμάμαι ποιο) είχα διαβάσει πως για δύο τύπους εχινοκοκκιάσεων δίνουν κάθε 21-26 ημέρες.
    Φιλικά [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #161642

    Για την ιστορία υπάρχει το Drontal για 10kg και 35kg. Αλλά βρήκα και κάποια άλλα χάπια που είναι άλλης εταιρείας που είναι για 18kg σκύλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #329523

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]Διροφιλαρίωση από το Dirofilaria immitis[/font][/size]

    Έχετε δίκιο, εγώ τα μπέρδεψα.

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 31 έως 43 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων