ΛΕΪΣΜΑΝΙΩΣΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 376 έως 390 (από 410 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #416781

    Βάλτο ρε συ μια εβδομάδα πριν ξεκινήσω τους εμβολιασμούς… Πέρα από την πλάκα φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρων…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #416785

    Σημερα το ειδα,Κωστη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    john1954 στις #417023

     

     
     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    giannis στις #417182

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.ΚΟΛΗΣΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΗ ΜΙΑ ΣΚΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΩΣΤΙΑ.ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΝΙΠΑ ΔΗΣΤΙΧΟΣ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΩΣΤΙΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΠΡΟΤΗΝΕ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΚΟΛΑΡΟ SCALIBOR ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ.ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΥΣ.ΜΗΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ SCALIBOR??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #417184

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.ΚΟΛΗΣΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΗ ΜΙΑ ΣΚΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΩΣΤΙΑ.ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΝΙΠΑ ΔΗΣΤΙΧΟΣ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΩΣΤΙΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΠΡΟΤΗΝΕ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΚΟΛΑΡΟ SCALIBOR ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ.ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΠΡΙΝ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΥΣ.ΜΗΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΛΑΡΟ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ SCALIBOR??

    η προσωπικη μου αποψη εαν υπαρχον στο περιβαλλον που ζει ο σκυλος 5 σκιπες θα αποθησει ισως τις 3 και φυσικα οχι για το διαστημα δρασικοτητας που αναφερει που και εκει παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο(ειμαι παθον).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    giannis στις #417189

    Ι ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΑΖΩ ΑΛΗ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΛΑΖΟΥΝ ΑΝΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΞΩ ΦΥΤΕΨΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΒΑΣΙΛΗΚΟΥΣ ΕΥΚΑΛΙΠΤΟ Κ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΑΠΟΘΟΥΝ ΛΕΝΕ Κ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΡΙΞΩ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΨΕΚΑΣΜΑ Κ ΓΙΑ ΑΛΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΦΕΤΟ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    300
    EFKLIDIS στις #417195

    φιλοι , εφ’ οσον τα  σκυλια  κοιμουνται  σε κηπους  και  αυλες με  λουλουδια κλπ προληπτικα δυο  φορες την  εβδομαδα [ για μεγαλυτερη  ασφαλεια ] βρεχουμε ενα  πανι  με  μυλοξιδο και το  απλωνουμε σ’ ολο το  τρχωμα του  σκυλιου και ριχνουμε και  μια  κουταλια της  σουπας μυλοξιδο στο νερο  του καθημερινως.    Αυτο κανω εγω  στα  δικα  μου .    φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #417226

    Εγώ πάντως εδώ και 15 χρόνια χρησιμοποιώ το Frontline και είμαι υπερευχαριστημένος. Αρκεί να ψεκάσουμε με σωστό τρόπο …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    giannis στις #417311

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΜΙΛΟΞΙΔΟ ΑΠΟΘΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΔΗΛ ΣΚΝΙΠΕΣ ΨΙΛΟΥΣ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΜΕ ΤΟ ΑΛΟ ΞΙΔΗ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΨΙΛΟΥΣ ΜΟΝΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #417347

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΜΙΛΟΞΙΔΟ ΑΠΟΘΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΔΗΛ ΣΚΝΙΠΕΣ ΨΙΛΟΥΣ?ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΜΕ ΤΟ ΑΛΟ ΞΙΔΗ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΨΙΛΟΥΣ ΜΟΝΟ

    Τα ξίδια (από ό΄τι και αν προέρχονται) λειτουργούν ως εντομοαπωθητικά. Εμείς οι παλιότεροι τα έχουμε ακούσει από τους παππούδες μας. Το μηλόξιδο (λευκό ξίδι) είναι προτιμότερο σαν πιο ήπιο στην μυρωδιά. Όταν μας τσιμπήσουν κουνούπια και βάλουμε ξίδι μετριάζεται η φαγούρα λόγω των αντισηπτικών ιδιοτήτων του, όπως και με το οινόπνευμα που δεν μυρίζει και άσχημα.  Δεν είναι όμως πολύ αποτελεσματικά όσο τα βιομηχανικά εντομοαπωθητικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #417348

    Λουρί Scalibor, αμπούλα, σπρέι frontline και σπρέι σιτρονέλας. Και απαραίτητα ράντισμα στον κήπο. Υπάρχουν ειδικά σκευάσματα που δεν είναι επικίνδυνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    giannis στις #417447

    φιλε αντονιο αυτο το φαρμακο εχει ερθει στην ελλαδα  το βρησκουμε στα κτηνιατρια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    maso στις #417480

    Λουρί Scalibor, αμπούλα, σπρέι frontline και σπρέι σιτρονέλας. Και απαραίτητα ράντισμα στον κήπο. Υπάρχουν ειδικά σκευάσματα που δεν είναι επικίνδυνα.

    Να συμφωνήσω με μια μικρή αλλαγή προς το καλύτερο κατα τη γνώμη μου. Αντί σπρέι frontline ,αμπούλα advantix για να πιάνουμε και σκνίπα κουνούπι για καμιά 15μερες απο την εφαρμογή της.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    maso στις #417481

    Και κάτι ακόμα επίσης σημαντικό. Βλέπω σε σκυλιά να εφαρμόζουν το scalibor πολύ χαλαρό λες και φοράνε καδένα στο λαιμό. Για να κάνει δράση θα πρέπει να είναι εφαρμοστό προς το σφυχτό. Θα πρέπει δηλαδή να μπορούμε να βάλουμε δυο δάχτυλα εξασκώντας ελαφριά πίεση.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 376 έως 390 (από 410 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων