remington douplex 4×6

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 31 έως 39 (από 39 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #315920

    καλημερα παιδια ….εχει κανεις εμπειρια με τι τσοκ να το ριχνω αυτο το φυσιγγι Για να κοβει και μακρυα και κοντα?το οπλο μου ειναι urica optima,,,επιδη ειναι καπως ακριβο και δεν μας παιρνει για πολλες δοκιμες

    για κοντα και μακρια βαλε το ντεμι πιστευω ειναι το καλητερο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #315904

    για κοντα και μακρια βαλε το ντεμι πιστευω ειναι το καλητερο

    Το ίδιο θα σου έλεγα κι εγώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #167861

    Κι εγώ το ίδιο.Έχε υπόψιν ότι τα dublex δίνουν μεγαλύτερο φονικό κύκλο λόγω των δύο νούμερων κι έχεις ένα πλεονέκτημα στίς κοντινές,σαν να κυνηγάς με τεσσάρι τσόκ,χωρίς να υστερούν μακρύτερα αν στην πρώτη ντουφεκιά βγεί μακρύτερα ο λαγός.Τα wingmaster πάλι συμπεριφέρονται σαν να τουφεκάς με ένα τσόκ σφιχτότερο,ιδανικό για τελευταίο με το ίδιο τσόκ.Ουσιαστικά συνδυάζοντας με μισό τσοκ αυτά τα δύο φυσίγγια δεν ξανασχολείσε με το θέμα τσόκ και φυσίγγι αν μιλάμε για λαγό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #315787

    Κι εγώ το ίδιο.Έχε υπόψιν ότι τα dublex δίνουν μεγαλύτερο φονικό κύκλο λόγω των δύο νούμερων κι έχεις ένα πλεονέκτημα στίς κοντινές,σαν να κυνηγάς με τεσσάρι τσόκ,χωρίς να υστερούν μακρύτερα αν στην πρώτη ντουφεκιά βγεί μακρύτερα ο λαγός.Τα wingmaster πάλι συμπεριφέρονται σαν να τουφεκάς με ένα τσόκ σφιχτότερο,ιδανικό για τελευταίο με το ίδιο τσόκ.Ουσιαστικά συνδυάζοντας με μισό τσοκ αυτά τα δύο φυσίγγια δεν ξανασχολείσε με το θέμα τσόκ και φυσίγγι αν μιλάμε για λαγό.

    μονο για λαγο μιλαμε…τα αλλα τα κυνηγαω με ενα ιζ 43 και βαζω οτι φυσιγγι βρω :lol: ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #169198

    θα ηθελα να ρωτησω αυτους που ξερουν αν το φυσιγγι αυτο ειναι αργο η γρηγορο…γενηκα για την ταχυτητα του θελω να μαθω..και sorry αν σας εχω πριξει αλλα ειναι αρκετα ακριβο για βολες στον πινακα,,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #311165

    θα ηθελα να ρωτησω αυτους που ξερουν αν το φυσιγγι αυτο ειναι αργο η γρηγορο…γενηκα για την ταχυτητα του θελω να μαθω..και sorry αν σας εχω πριξει αλλα ειναι αρκετα ακριβο για βολες στον πινακα,,,

    Έχει 1260ft/sec όσο και το ΝΙΤROMAG.Tα περισσότερα φυσίγγια της Remington για sporting που μόνο αργά δεν μπορεί να είναι έχουν1300ft/sec.To express έχει 1325ft/sec.Θα έλεγα πως έχει καλή ταχύτητα για magnum και πάντως σίγουρα δεν αλλάζεις τίποτα στην προσκόπευση.Συμβουλή:Συνδυάζοντας αυτό το φυσίγγι με τελευταίο ένα NITROMAG. η ένα WINGMASTER και DEMIτσοκ στην BERETTA ασχολείσου μόνο με τα σκυλιά σου,άντε και με τήν σκόπευση σου και μην σκοτίζεσαι ότι θα φταίει το φυσίγγι και αρχίσεις άντε λίγο πιο μπροστά άντε λίγο πιο πίσω,άντε άλλο τσόκ.Τέρμα έχεις την καλύτερη επιλογή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #310852

    Έχει 1260ft/sec όσο και το ΝΙΤROMAG.Tα περισσότερα φυσίγγια της Remington για sporting που μόνο αργά δεν μπορεί να είναι έχουν1300ft/sec.To express έχει 1325ft/sec.Θα έλεγα πως έχει καλή ταχύτητα για magnum και πάντως σίγουρα δεν αλλάζεις τίποτα στην προσκόπευση.Συμβουλή:Συνδυάζοντας αυτό το φυσίγγι με τελευταίο ένα NITROMAG. η ένα WINGMASTER και DEMIτσοκ στην BERETTA ασχολείσου μόνο με τα σκυλιά σου,άντε και με τήν σκόπευση σου και μην σκοτίζεσαι ότι θα φταίει το φυσίγγι και αρχίσεις άντε λίγο πιο μπροστά άντε λίγο πιο πίσω,άντε άλλο τσόκ.Τέρμα έχεις την καλύτερη επιλογή.

    αυτο σκεφτομαι να κανω,τελευταιο το νιτρο μαγκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    giorgos32 στις #274211

    αυτο σκεφτομαι να κανω,τελευταιο το νιτρο μαγκ.

    :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    antonis στις #442743

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΦΥΣΣΙΓΙ,ΜΙΑ Κ ΕΞΩ,ΔΕΝ ΡΙΧΝΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΩΣ 40 ΜΕΤΡΑ,ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ WIGMASTER HD N 4….

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 31 έως 39 (από 39 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων