Σπρίνγκερ Σπάνιελ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 610 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #425818

    καλησπέρα , μου έδωσε ο πέτρος (kyrajon) 3 βιντεάκια περίπου 1/2 GB ΤΟ καθένα και 14 φωτογραφίες και κάνω δοκιμές πως θα τα ανεβάσω όλα .δοκίμασα και με το drobox μετά από οδηγίες του παναγιώτη (πανουτσος ) αλλά τιποτα.αν συναντηθούμε τελικά το σαβ/κο 15/6 θα τα φέρω σε στικάκι και τα μοιραζόμαστε. μήπως έχει κάποιος ,κάποια άλλη λύση ?θα ήθελα παρακαλώ αναλυτικές οδηγίες!!!!! στο ένα βιντεάκι είναι ο κ.εντουρντς που κάνει μπλοζόν για να πιάσει την μόλυ !συλλεκτικά βιντεάκια !!

    Άκου το τι μπορείς να κάνεις … πας και κατεβάζεις το Win rar… που είναι εδώ

    http://greek.almeethaq.net/lv/group/view/kl79744/WinRAR.htm

    Το κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου ….ΤΟ WIN RAR..είναι ένα πρόγραμμα συμπίεσης αρχείων και εικόνων …. Όταν το εγκαταστήσεις θα πας σε ένα από τα βίντεο που θες να κάνεις σε Part… θα πατήσεις επάνω στο βίντεο με δεξί κλικ στο ποντίκι και θα σου βγει αυτό

    http://i40.tinypic.com/1zxpitx.png

    θα πατήσεις εκεί που λέει …Συμπίεση στο και θα σου βγάλει την καρτέλα του WIN RAR
    εδώ

    http://i41.tinypic.com/a3fby0.png

    θα πας κάτω εκεί που έχω με κόκκινο και θα βάλεις αυτό το νούμερο… έτσι θα διαιρέσεις όλο το βίντεο σε Part 100mb….πατάς οκ κα αυτό θα σου κάνει όλο το βίντεο πχ αν είναι 1gb σε 10 rar.. part τον 100mb TA part..rar θα είναι έτσι

    http://i43.tinypic.com/2zhps86.png

    Μετά θα πας στην σελίδα Uploaded.to και θα κάνεις ένα λογαριασμό σαν free user… όταν κάνεις τον λογαριασμό θα πας εκεί που έχω σημειώσει (FILE UPLOAD)  και θα πατήσεις επάνω αυτό θα σου ανοίξει μια καρτέλα του υπολογιστή σου και εσύ απλά θα βάζεις την κάθε φορά ένα ένα τα part ….όταν τελούσουν όλα αυτό που θα κάνεις είναι να πας εκεί που λεει(files&folders)… θα σου έχει όλα τα λινκ που έχεις ανεβάσει από τα part… θα κάνεις αντιγραφή επικόλληση … και θα τα βάλεις στο θέμα που θες … μετά οποιος θέλει να πάρει το βίντεο που έχεις ανεβάσει αυτό που θα κάνει είναι να πατά σε ένα λινκ και μετά στο άλλο μέχρι να του κατεβάσει ολα τα part… τα αποσυμπιέζει και έχει την ταινία και την βλέπει… μπορεί να φαίνεται μπούγιο όλο αυτό αλλά σε πληροφορώ ότι είναι ότι καλύτερο από το να κυκλοφορείς με αν καρό στικακια στο χέρι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #425843

    Μιχάλη γερά θα τα καταφέρεις!!!

    Δεν είναι τίποτα συνδέεις  τα ψιψιψίνια με τα κοκοψόψαρα…

    Αρκεί μη μας πεις στο τέλος το χάσαμε το video πατριώτ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #425856

    Ο Όμιλος τι γίνεται Κύριε Γιάννη, ορίστηκε ημ/νία και ώρα? Εγώ θα φροντίσω να είμαι διαθέσιμος και 15 και 16/6 αλλά όσο πιο νωρίς το κανονίσουμε τόσο το καλλίτερο (το κάλλιστον χαχα!).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #425906

    mixalis77 wrote:
    καλησπέρα , μου έδωσε ο πέτρος (kyrajon) 3 βιντεάκια περίπου 1/2 GB ΤΟ καθένα και 14 φωτογραφίες και κάνω δοκιμές πως θα τα ανεβάσω όλα .δοκίμασα και με το drobox μετά από οδηγίες του παναγιώτη (πανουτσος ) αλλά τιποτα.αν συναντηθούμε τελικά το σαβ/κο 15/6 θα τα φέρω σε στικάκι και τα μοιραζόμαστε. μήπως έχει κάποιος ,κάποια άλλη λύση ?θα ήθελα παρακαλώ αναλυτικές οδηγίες!!!!! στο ένα βιντεάκι είναι ο κ.εντουρντς που κάνει μπλοζόν για να πιάσει την μόλυ !συλλεκτικά βιντεάκια !!

    Άκου το τι μπορείς να κάνεις … πας και κατεβάζεις το Win rar… που είναι εδώ

    http://greek.almeethaq.net/lv/group/view/kl79744/WinRAR.htm

    Το κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου ….ΤΟ WIN RAR..είναι ένα πρόγραμμα συμπίεσης αρχείων και εικόνων …. Όταν το εγκαταστήσεις θα πας σε ένα από τα βίντεο που θες να κάνεις σε Part… θα πατήσεις επάνω στο βίντεο με δεξί κλικ στο ποντίκι και θα σου βγει αυτό

    http://i40.tinypic.com/1zxpitx.png

    θα πατήσεις εκεί που λέει …Συμπίεση στο και θα σου βγάλει την καρτέλα του WIN RAR
    εδώ

    http://i41.tinypic.com/a3fby0.png

    θα πας κάτω εκεί που έχω με κόκκινο και θα βάλεις αυτό το νούμερο… έτσι θα διαιρέσεις όλο το βίντεο σε Part 100mb….πατάς οκ κα αυτό θα σου κάνει όλο το βίντεο πχ αν είναι 1gb σε 10 rar.. part τον 100mb TA part..rar θα είναι έτσι

    http://i43.tinypic.com/2zhps86.png

    Μετά θα πας στην σελίδα Uploaded.to και θα κάνεις ένα λογαριασμό σαν free user… όταν κάνεις τον λογαριασμό θα πας εκεί που έχω σημειώσει (FILE UPLOAD) και θα πατήσεις επάνω αυτό θα σου ανοίξει μια καρτέλα του υπολογιστή σου και εσύ απλά θα βάζεις την κάθε φορά ένα ένα τα part ….όταν τελούσουν όλα αυτό που θα κάνεις είναι να πας εκεί που λεει(files&folders)… θα σου έχει όλα τα λινκ που έχεις ανεβάσει από τα part… θα κάνεις αντιγραφή επικόλληση … και θα τα βάλεις στο θέμα που θες … μετά οποιος θέλει να πάρει το βίντεο που έχεις ανεβάσει αυτό που θα κάνει είναι να πατά σε ένα λινκ και μετά στο άλλο μέχρι να του κατεβάσει ολα τα part… τα αποσυμπιέζει και έχει την ταινία και την βλέπει… μπορεί να φαίνεται μπούγιο όλο αυτό αλλά σε πληροφορώ ότι είναι ότι καλύτερο από το να κυκλοφορείς με αν καρό στικακια στο χέρι

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    φίλε κάπνα ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές σου οδηγίες .θα προσπαθήσω να το κάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #425907

    Μιχάλη γερά θα τα καταφέρεις!!!

    Δεν είναι τίποτα συνδέεις τα ψιψιψίνια με τα κοκοψόψαρα…

    Αρκεί μη μας πεις στο τέλος το χάσαμε το video πατριώτ…

    Προς το παρόν φέρμα και dry bread. Προς το μέλλον ενθουσιώδης υποστηρικτής του κυνηγίου με σπάνιελ…

    νίκολα πολύ καλό γελάω κάνα 5λεπτο !!!!χα!χα!χα1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425917

    Ο Όμιλος τι γίνεται Κύριε Γιάννη, ορίστηκε ημ/νία και ώρα? Εγώ θα φροντίσω να είμαι διαθέσιμος και 15 και 16/6 αλλά όσο πιο νωρίς το κανονίσουμε τόσο το καλλίτερο (το κάλλιστον χαχα!).

    Προς το παρόν φέρμα και dry bread. Προς το μέλλον ενθουσιώδης υποστηρικτής του κυνηγίου με σπάνιελ…

    ΣΑΒΒΑΤΟ 15/6/13 17:00…. Θα είναι η ιστορική “πρώτη” συνάντηση του κλαμπ. Νέστορος 13, Νέα Μάκρη. όποιος θέλει βοήθεια για την διεύθυνση στο 6972223883. Δεν χρειάζεται να δηλώσετε συμμετοχή, όσοι θέλουν και μπορούν έρχονται με τα Κόκερ, Σπρίνγκερ,Λάμπραντορ, Γκόλντεν ή Φλάτ τους … λέτε να φανεί και κανένα Άιρις Γουότερ ή Τσέσαπικ ;;;; Μακάρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425918

    Kapnas 175 -25  Το επόμενο βήμα αν δεν τα καταφέρει ο Μιχάλης είναι να έρθεις στην συνάντηση και να του τα εξηγήσεις αυτοπροσώπως, για αντάλλαγμα θα σε αφήσουμε να οδηγήσεις ένα Σπάνιελ στο βουνό, έχω υπόψη μου την Μόλυ (όχι σε Σπρίνγκερ αλλά σε Κόκερ).  Χωρίς πλάκα τώρα…ευχαριστούμε για την βοήθεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425920

    Sniper 645, Κωστή, που είσαι; Τι θα έλεγες για μια βόλτα προς τους Σπανιελάδες, έχουμε και πρόβατα στην περιοχή.

    Blanco, Μάκη, και εσύ που είσαι γείτονας…. ξέρεις που είναι τα μαντριά, και εσύ είσαι ευπρόσδεκτος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #425921

    Ποιους άλλους θυμάστε με Σπάνιελς και Ριτρίβερς;;;; Να τους ενημερώσουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #426337

    Καλησπέρα στην παρέα

    Εχω ένα πρόβλημα με την σπρινκερίνα μου και θα ήθελα την άποψή σας. Προέκυψε τώρα που άρχισα να την βγάζω στο βουνό αλλά θα αρχίσω από λίγο παλαιότερα. Παλαιότερα ( οταν ήταν 4-5 μηνών ) σας έλεγα οτι η σκυλίτσα δεν φαίνεται να συγκινείται όταν τις πετάω κάτι για να το κάνει απόρτ. Λοιπόν  τώρα που έγινε 11 περίπου μηνών και εδώ και 4 μήνες περίπου αυτό άλλαξε άρδην. Η σκυλίτσα ενθουσιάζεται τόσο πολύ όταν της πετάω κάτι για να το φέρει που είναι το αγαπημένο της παιγνίδι. Μπροστά στον ενθουσιασμό που δείχνει για τέτοιο απορτο-παίχνιδο δεν στέκεται τίποτα. Ουτε κούραση, ούτε ζέστη- ήλιος, ούτε δίψα, ούτε θάλασσα όταν το αντικείμενο πέφτει μέσα … τίποτα σας λέω. Μόνο οταν φοβάται δεν σκέφτεται το απόρτ ( αν μπορούμε να ονομάσουμε έτσι το πέταγμα αντικειμένων που τρελλένεται να τα επαναφέρει)… Βέβαια όλα γίνονται με μέτρο. Δεν φεύγει χωρίς να της το πώ, ξεκινάει από καθιστή θέση, θυμάται που έπεσε το αντικείμενο κλπ αλλά βγαίνει ένα πρόβλημα…

    Τωρα που την βγάζω στο βουνό αντί να ψάχνει για μυρουδιές, ψάχνει βρίσκει ένα αντικείμενο που νομίζει οτι μου αρέσει,  μου το αφήνει στα πόδια, και περιμένει (καθιστή) να το πετάξω για  να το επαναφέρει!!! εγω την παρακινώ να ψάξει αλλά αυτήν την ενδιαφέρει μόνο να πετάξω κάτι ( ενα κλαδί, μια κουκουνάρα, ένα μπαλάκι του τέννις κλπ) για να το επαναφέρει και δεν την βλέπω να έχει όρεξη για ψάξιμο. Μόνο οταν πετάω το αντικείμενο σε φυτεμένο μέρος ψάχνει μέχρι να το βρεί με τρομερό ζήλο. Μόλις το βρίσκει το φέρνει πίσω και περιμένει να το ξαναπετάξω … δεν λέει να ακολουθήσει μυρουδιές κλπ

    Υπάρχει κανένα κόλπο να τηνσυγκινήσει και τίποτα άλλο και να ψάξει περισσότερο;

    Κε Γιάννη ευχαριστώ για την πληροφορηση για τον αταβισμό . Ειλικρινά δεν μπορούσα να φανταστώ κάτι τέτοιο!

    Καλησπέρα

    Μήτσος

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    41
    nik72 στις #426388

    δέχεστε στην συνάντηση και έναν συμφορουμίτη που δεν έχει ακόμη σκύλο αλλά θα ήθελε να δει τα σπρίνγκερ σπάνιελ από κοντά;

    🙂 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #426395

    Kapnas 175 -25 Το επόμενο βήμα αν δεν τα καταφέρει ο Μιχάλης είναι να έρθεις στην συνάντηση και να του τα εξηγήσεις αυτοπροσώπως, για αντάλλαγμα θα σε αφήσουμε να οδηγήσεις ένα Σπάνιελ στο βουνό, έχω υπόψη μου την Μόλυ (όχι σε Σπρίνγκερ αλλά σε Κόκερ). Χωρίς πλάκα τώρα…ευχαριστούμε για την βοήθεια.

    KALLISTON HELLAS
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    καλημέρα φίλοι !τελικά δεν τα κατάφερα από τις οδηγίες που μου έδωσε ο φίλος ο κάπνας γιατί μπαίνοντας στο 1ο λινκ χτύπαγε το “αντιβιωτικό” του υπολογιστή μου και δεν πήγα παρακάτω.οπότε πρώτα ο θεός και έχοντας την υγειά μας ,το σάβατο θα φέρω το στικάκι ,άρα όποιος θέλει ασ φέρει στικάκι να το αντιγράψουμε.επίσης όποιος έχει φορητό υπολογιστή ασ τον φέρει για να γίνει η δουλειά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #426396

    κυρ-μήτσο γεια σου!μου το έκανε και εμένα γιατί και εγώ το έβρισκα έξυπνο να μου απορτάρει ότι κρατούσα στο χέρι.εμένα μου απόρταρε και τα μπουκαλάκια του νερού γιατί εγώ τα είχα πετάξει 2με 3 φορές.από εδώ και πέρα πάντα να κρατάς νταμυ τα οποια δεν πρόκειται να τα βρει στο βουνό.(απαγορεύονται ξύλα,κουκουνάρια,κλαδάκια ,μπουκαλάκια και πέτρες !)
    όσο αφορά ότι δεν ψάχνει αυτό δεν είναι ανησυχητικό απλά είναι θέμα εμπειριών ,αν μένεις αθήνα ,ανέβα σχιστό γιατί έχει αρκετά πουλιά και με λίγη τύχη θα πέσεις σε κοπαδάκια πέρδικες .αν θες μπορώ να σε βοηθήσω να πάμε μαζί και να σου δείξω τα ποιο συχνά μέροι χωρίς να σημαίνει ότι θα τα βρόυμε σίγουρα.
    αλλιώς αν ζεις επαρχία πάρε ορτύκια ιταλικά που πετάνε ικανοποιητικά και αμόλυσε τα σε κάνα εύκολο μέρος για αρχή και θα δεις !!!!
    επίσης είναι πολύ λεπτό το θέμα του απόρτ οπότε περίμενε να σου απαντήσει ο κ.γιάννης ή κάποιος άλλος φίλος που γνωρίζει σίγουρα γιατί μππρεί να του το χαλάσεις (το απόρτ) .
    αφού είναι 11 μηνών δεν πρόλαβε να βγεί για κυνήγι .με καταψυγμένη τσίχλα του έχεις κάνει μάθημα απόρτ?
    αν του πετάξεις μία κατεψυγμένη τσίχλα και ένα μπαλάκι στο ίδιο σημείο ποιο θα απορτάρει ?
    ή καλύτερα έλα το σάββατο στην συνάντηση για να σου λυθούν όλες οι απορίες !!!!!!!!!!!!!.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #426418

    δέχεστε στην συνάντηση και έναν συμφορουμίτη που δεν έχει ακόμη σκύλο αλλά θα ήθελε να δει τα σπρίνγκερ σπάνιελ από κοντά;

    Φυσικά, και περαστικός να ήσουν πάλι ευπρόσδεκτος θα ήσουν. Θεωρώ υποχρέωση όσων “καλλιεργούν” μία φυλή να ενημερώνουν κάθε ενδιαφερόμενο σε ότι ρωτά και κυρίως για τα “στραβά” της φυλής…  έτσι την προστατεύουν από το να βρεθεί σε χέρια ανθρώπων που δεν της ταιριάζουν. Όπως θεωρώ υποχρέωση όσων θέλουν να ασχοληθούν με μια φυλή να την γνωρίσουν πρώτα εις βάθος, ξεκινάς λοιπόν σωστά γιατί σ’ αυτή την συνάντηση θα ακούσεις την γνώμη περισσότερων του ενός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #426421

    Kyrmitsos έχεις ξεκινήσει λάθος, και για το απόρτ και για την έρευνα.  Αν μπορείς να έρθεις στην συνάντηση θα μπορούμε να πούμε αρκετά, αν όχι θα σου πω την δική μου άποψη, πάντως μη πας τη σκύλα σε θήραμα και μη την βάλεις σε επαναφορά κατεψυγμένου ή μη θηράματος, καλύτερα μην ασχοληθείς πριν τα ξαναπούμε γιατί τώρα πρέπει να κλείσω. Δες τα βιντεάκια μου θα καταλάβεις μερικά πράγματα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 610 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων