ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ BERETTA URIKA 391

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #316792

    Τείνω να συμφωνήσω περισσότερο με αυτήν την άποψη. Εννοείται ότι στις γομώσεις γύρω από τα 31γρ το τουφέκι είναι ένα ποίημα. Έχω ξαναγράψει πως σε σχέση με άλλα όπλα, έχω ξεχάσει πως είναι να τρέχεις πίσω από τις τραυματισμένες τσίχλες-τρυγώνια-ορτυκια. Δεν τα σκοτώνει απλά αλλά τα "παγώνει" κι'όλας … :angry:.

    Κρατάω ωστόσο μια επιφύλαξη για τις βαριές γομώσεις, είναι πολύ δύσκολο να μπορείς να τουφεκίσεις σωστά με ένα 40άρι φυσίγγι όταν ξεκινάς από τον Αυγουστο να ρίχνεις 28-31γρ σε τρυγώνι – ορτύκι, μετά να συνεχίζεις με τα ίδια φυσίγγια στην τσίχλα και να περιμένεις την 1 εβδομάδα που θα κάνει θερμοκρασίες υπό του μηδενός να ρίξεις στα παπιά 2-3 κουτιά 40άρια και να έχεις την ίδια απόδοση με τα άλλα. Αν βάλεις και το σκοπευτήριο μέσα, τότε τα πράγματα δυσκολευουν περισσότερο.

    Δεν έχεις άδικο σε αυτό όντως με τα ελαφριά και γρήγορα όταν πας στα βαρία κακοφαίνετε για αυτό και εγώ βάζω ελαφρια φυσίγγια σε μεγάλο νούμερο… :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #316776

    Δεν έχεις άδικο σε αυτό όντως με τα ελαφριά και γρήγορα όταν πας στα βαρία κακοφαίνετε για αυτό και εγώ βάζω ελαφρια φυσίγγια σε μεγάλο νούμερο… :angry:

    Το θέμα είναι πόσες εταιρίες υπάρχουν που βγάζουν ελαφρά φυσίγγια σε χοντρά νούμερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #167515

    Δηλαδή πιστεύετε ότι και τα 36 γραμμάρια του πέφτουν βαριά;

    Όταν λέτε έχετε προβλήματα με τις βαριές γομώσεις, τι ακριβώς εννοείτε; Περίεργο κλώτσημα, ανοιχτές κατανομές, αργές ταχύτητες, μειωμένη φονικότητα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #316771

    Δηλαδή πιστεύετε ότι και τα 36 γραμμάρια του πέφτουν βαριά;

    Όταν λέτε έχετε προβλήματα με τις βαριές γομώσεις, τι ακριβώς εννοείτε; Περίεργο κλώτσημα, ανοιχτές κατανομές, αργές ταχύτητες, μειωμένη φονικότητα;

    Leo χωρίς να είμαι ειδικός νομίζω πως ισχύει το τελευταίο. Έχω την εντύπωση πως με βαριές γομώσεις ενώ είσαι σίγουρος ότι βρίσκουν το στόχο (πολλές φορές ακούγονται τα σκάγια που βρίσκουν π.χ. την πάπια) δεν πέφτει. Ενώ μου έχει τύχει με ελαφρές γομώσεις να πέφτει σέκος! Καταλήγω στο συμπέρασμα (ίσως μπακαλίστικο) ότι με ελαφρά γόμωση "καίει" πιο καλά τα σκάγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    946
    faraos D στις #316757

    Καλησπερα παιδια,σε τσιχλες εχω ριξει απο 24 εως 40 γρ :angry: ,η φονικοτητα ειναι η ιδια.Απλα τα αποτελεσματα ειναι πιο ορατα στα λιγα γραμμαρια γιατι αυτα δουλευουμε ολοι περισσοτερο.
    Εγω δουλευω κατα 90% το μαμησιο 4*,και οποτε βρω 7Νο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #316751

    Leo χωρίς να είμαι ειδικός νομίζω πως ισχύει το τελευταίο. Έχω την εντύπωση πως με βαριές γομώσεις ενώ είσαι σίγουρος ότι βρίσκουν το στόχο (πολλές φορές ακούγονται τα σκάγια που βρίσκουν π.χ. την πάπια) δεν πέφτει. Ενώ μου έχει τύχει με ελαφρές γομώσεις να πέφτει σέκος! Καταλήγω στο συμπέρασμα (ίσως μπακαλίστικο) ότι με ελαφρά γόμωση "καίει" πιο καλά τα σκάγια.

    εκτημηση δικη μου ειναι οτι μεχρι τα 38γρ συμπεριφερετε αψογα,πιθανολογω οτι θα μπορουσε να δουλεψει και παραπανω γωμοσεις αν το ελατιριο της βιδας που βιδωνει στη παπια και πιεζει με τη σειρα του το ελατιριο εκτονωσης αεριων ηταν πιο μαλακο η ακομα ριθμιζοντας και το ιδιο το ελατιριο εκτονωσης

    το λεω αυτο μετα απο δοκημες που εχουν γινει στο δικο μου 391urika αλλα και φιλων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #316749

    ριθμιζοντας και το ιδιο το ελατιριο εκτονωσης

    Νομίζω πως ανοίγεις ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα! Μπορείς να μας το αναλύσεις ακόμη και με φωτό; (τι σου ζητάω τώρα ε;;:angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #316746

    Leo χωρίς να είμαι ειδικός νομίζω πως ισχύει το τελευταίο. Έχω την εντύπωση πως με βαριές γομώσεις ενώ είσαι σίγουρος ότι βρίσκουν το στόχο (πολλές φορές ακούγονται τα σκάγια που βρίσκουν π.χ. την πάπια) δεν πέφτει. Ενώ μου έχει τύχει με ελαφρές γομώσεις να πέφτει σέκος! Καταλήγω στο συμπέρασμα (ίσως μπακαλίστικο) ότι με ελαφρά γόμωση "καίει" πιο καλά τα σκάγια.

    Για το ίδιο μέγεθος σκαγιού, γενικά μιλώντας , η βαριά γόμωση έχει μειωμένη διάτρηση.
    Σε δική μου δοκιμή, με ίδιο όπλο, ίδιο τσόκ, ίδια απόσταση, την ίδια μέρα, φυσίγγι 36 γρ., 6άρι εμφάνισε σημαντικά μεγαλύτερη διάτρηση από φυσίγγι 46 γρ., επίσης 6άρι, με ίδια σκληρότητα σκαγιού, του ίδιου κατασκευαστή, ως αποτέλεσμα της μειωμένης αρχικής ταχύτητας.
    Το βαρύ, έβαλε πάντως περισσότερα σκάγια στον στόχο.
    Συνεπώς, σε βαρύτερη γόμωση επιλέγουμε μεγαλύτερο μέγεθος σκαγιού και στενότερο τσοκάρισμα, μιλώντας πάντα για το ίδιο θήραμα και την ίδια απόσταση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #316735

    Εγώ ακόμα σε αυτό δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπεράσματα. Αυτό θα μπορούσε να αποδειχτεί μόνο με δοκιμές, τις οποίες δεν έχω αξιωθεί να κάνω ακόμα. Βλέπετε θα ήθελα να κάνω τις δοκιμές σε συνθήκες που θα χρησιμοποιηθεί το κάθε φυσίγγι και αυτό είναι λίγο δύσκολο. Γενικά δεν είμαι από αυτούς που θα σηκώσουν το όπλο παντού. Όμως στα τελευταία παπιοκυνήγια που κάναμε για φέτος, πήρα κάποια πουλιά που πραγματικά ήταν highlights. Τα φυσίγγια που έριχνα ήταν 40γρ και 38γρ. Μου είναι δύσκολο να πιστεψω πως ένα μεγάλο παπί θα καταβληθεί σε παρόμοια ύψη από ένα φυσίγγι 28 και 30 γρ. Φυσικά και δεν αμφισβητώ την εμπειρία κανενός που κατεχει αυτό το όπλο περισσότερο καιρό από μένα αλλά με τις ανάλογες [b]προσκοπεύσεις [/b] νομίζω πως μέχρι τα 40γρ κάνει θαύματα. Μιλάω πάντα για την urica 2, δεν ξέρω αν έχει διαφορά με την 1.

    εχω κανει παρα πολλα κυνηγια σε βαλτο.. θαλεγα ετσι οταν λεω πολλα,, να πω πως αρχησα το δελτα του εβρου το 82. ….
    και ναι νομιζω εχοντας φυσικα κανει και ολα τα αλλα κυνηγια,, πως αυτο του βαλτου ειναι η πιο σοβαρη δοκiμασια για οπλο για κυνηγο και φυσικα για φυσιγγι.
    θα αναφερθω στο φυσιγγι και θα πω πως εχω δει και ελαφρα 32αρια να δουλευουν καλα ,,οπως και 36αρια μα και 40αρια.
    δεν το κρυβω πως το τεσταρισμα ενως φυσιγγιου στο καρτερι την ωρα που θα κυνηγισουμε δεν ειναι υπερβολη.
    εχω πολλες φορες φυγει απο την καλυβα για καρτερι πρωινο.. με ολα τα απαιτουμενα -ΣΥΝ 2 χαρτια 1χ1 συν 4 τηλ καταλογους.. και φυσικα εγιναν βολες σε αυτα την ωρα που θα τουφεκουσα και σε ενα παπι.
    καπου εκει εβγαλα πολα …ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ οσο αφορα τα φυσιγγια , καπου εκει διαπιστωσα πως φυσιγγια που τραβαν καλητερα στην υγρασια και σε θερμοκρασιες+2c ταυτοχρονα με υγρασια δεν ειναι μονο καποιες μορφες 9 πχ ( με δυβασικες πυριτιδες μονο) !!!!! ειδα παρα πολυ καθαρα πως φυσιγγια που δουλευα σε τσιχλες 32γρμ γεμισμενα με 6αρια καναν παπαδες με τα 6αρια σε αυτες τισ συνθικες….. καπως ετσι o myth φυσιγγια υγρασιας ξηρασιας δεν υπαρχουν!!!!
    καπου εκει κατελιξα στο συμπερασμα πως ενα καλα φτιαγμενο φυσιγγιο ισορροπημενο δουλευει παντου… φυσικα κακα τα ψεματα το υδροβιο θελει τα 36 γραμμαριακια του … αν θελουμε επερκη πυκνοτητα ριχνοντας με 6αρια… αλλα ας μη το προχωρισω και παει εκτως θεματος.
    αυτο που θελω να πω ειναι πως αξιζει τον κοπο μια τετοια διαδικασια !!!ακουγετε τραβηγμενο,,, εγω που το εκανα εφαγα την καζουρα φυσικα απο την παρεα ζεστη ζεστη και πρωινη στο βαλτο…. μα απο μενα συνεχεια ρωτουν και ρωταν ακομα τι και πως….
    παιδια αξιζει τον κοπο η δοκιμη στο περιβαλον κυνηγιου,,,την ωρα και με τις καιρικες συνθικες που θα θελαμε να τεσταρουμε.
    γιατι να ,,,αν ενα φυσιγγιο κανει κεντηματα στα 35μ με 2 αστρα ξεπερναει 150 σελ… αλλα εγω στα παπια τα χανω….. τοτε απλα εγω δεν τουφεκαω σωστα!!!!!! δεν φταιει η υγρασια τα λιγα για πολλα γραμμαρια και εγω δεν ξερω τι αλλο…
    ναστε ολοι καλα
    φιλικα mark cal20

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #316718

    εχω κανει παρα πολλα κυνηγια σε βαλτο.. θαλεγα ετσι οταν λεω πολλα,, να πω πως αρχησα το δελτα του εβρου το 82. ….
    και ναι νομιζω εχοντας φυσικα κανει και ολα τα αλλα κυνηγια,, πως αυτο του βαλτου ειναι η πιο σοβαρη δοκiμασια για οπλο για κυνηγο και φυσικα για φυσιγγι.
    θα αναφερθω στο φυσιγγι και θα πω πως εχω δει και ελαφρα 32αρια να δουλευουν καλα ,,οπως και 36αρια μα και 40αρια.
    δεν το κρυβω πως το τεσταρισμα ενως φυσιγγιου στο καρτερι την ωρα που θα κυνηγισουμε δεν ειναι υπερβολη.
    εχω πολλες φορες φυγει απο την καλυβα για καρτερι πρωινο.. με ολα τα απαιτουμενα -ΣΥΝ 2 χαρτια 1χ1 συν 4 τηλ καταλογους.. και φυσικα εγιναν βολες σε αυτα την ωρα που θα τουφεκουσα και σε ενα παπι.
    καπου εκει εβγαλα πολα …ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ οσο αφορα τα φυσιγγια , καπου εκει διαπιστωσα πως φυσιγγια που τραβαν καλητερα στην υγρασια και σε θερμοκρασιες+2c ταυτοχρονα με υγρασια δεν ειναι μονο καποιες μορφες 9 πχ ( με δυβασικες πυριτιδες μονο) !!!!! ειδα παρα πολυ καθαρα πως φυσιγγια που δουλευα σε τσιχλες 32γρμ γεμισμενα με 6αρια καναν παπαδες με τα 6αρια σε αυτες τισ συνθικες….. καπως ετσι o myth φυσιγγια υγρασιας ξηρασιας δεν υπαρχουν!!!!
    καπου εκει κατελιξα στο συμπερασμα πως ενα καλα φτιαγμενο φυσιγγιο ισορροπημενο δουλευει παντου… φυσικα κακα τα ψεματα το υδροβιο θελει τα 36 γραμμαριακια του … αν θελουμε επερκη πυκνοτητα ριχνοντας με 6αρια… αλλα ας μη το προχωρισω και παει εκτως θεματος.
    αυτο που θελω να πω ειναι πως αξιζει τον κοπο μια τετοια διαδικασια !!!ακουγετε τραβηγμενο,,, εγω που το εκανα εφαγα την καζουρα φυσικα απο την παρεα ζεστη ζεστη και πρωινη στο βαλτο…. μα απο μενα συνεχεια ρωτουν και ρωταν ακομα τι και πως….
    παιδια αξιζει τον κοπο η δοκιμη στο περιβαλον κυνηγιου,,,την ωρα και με τις καιρικες συνθικες που θα θελαμε να τεσταρουμε.
    γιατι να ,,,αν ενα φυσιγγιο κανει κεντηματα στα 35μ με 2 αστρα ξεπερναει 150 σελ… αλλα εγω στα παπια τα χανω….. τοτε απλα εγω δεν τουφεκαω σωστα!!!!!! δεν φταιει η υγρασια τα λιγα για πολλα γραμμαρια και εγω δεν ξερω τι αλλο…
    ναστε ολοι καλα
    φιλικα mark cal20

    Aν κ όλοι φοβόμαστε την καζούρα :angry: είναι ο μόνος τρόπος για ασφαλή συμπεράσματα….+1000

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #316577

    εχω πολλες φορες φυγει απο την καλυβα για καρτερι πρωινο.. με ολα τα απαιτουμενα -ΣΥΝ 2 χαρτια 1χ1 συν 4 τηλ καταλογους.. και φυσικα εγιναν βολες σε αυτα την ωρα που θα τουφεκουσα και σε ενα παπι.
    καπου εκει εβγαλα πολα …ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ οσο αφορα τα φυσιγγια , καπου εκει διαπιστωσα πως φυσιγγια που τραβαν καλητερα στην υγρασια και σε θερμοκρασιες+2c ταυτοχρονα με υγρασια δεν ειναι μονο καποιες μορφες 9 πχ ( με δυβασικες πυριτιδες μονο) !!!!! ειδα παρα πολυ καθαρα πως φυσιγγια που δουλευα σε τσιχλες 32γρμ γεμισμενα με 6αρια καναν παπαδες με τα 6αρια σε αυτες τισ συνθικες….. καπως ετσι o myth φυσιγγια υγρασιας ξηρασιας δεν υπαρχουν!!!!
    καπου εκει κατελιξα στο συμπερασμα πως ενα καλα φτιαγμενο φυσιγγιο ισορροπημενο δουλευει παντου… φυσικα κακα τα ψεματα το υδροβιο θελει τα 36 γραμμαριακια του … αν θελουμε επερκη πυκνοτητα ριχνοντας με 6αρια… αλλα ας μη το προχωρισω και παει εκτως θεματος.
    αυτο που θελω να πω ειναι πως αξιζει τον κοπο μια τετοια διαδικασια !!!ακουγετε τραβηγμενο,,, εγω που το εκανα εφαγα την καζουρα φυσικα απο την παρεα ζεστη ζεστη και πρωινη στο βαλτο…. μα απο μενα συνεχεια ρωτουν και ρωταν ακομα τι και πως….
    παιδια αξιζει τον κοπο η δοκιμη στο περιβαλον κυνηγιου,,,την ωρα και με τις καιρικες συνθικες που θα θελαμε να τεσταρουμε.
    γιατι να ,,,αν ενα φυσιγγιο κανει κεντηματα στα 35μ με 2 αστρα ξεπερναει 150 σελ… αλλα εγω στα παπια τα χανω….. τοτε απλα εγω δεν τουφεκαω σωστα!!!!!! δεν φταιει η υγρασια τα λιγα για πολλα γραμμαρια και εγω δεν ξερω τι αλλο…
    ναστε ολοι καλα
    φιλικα mark cal20

    Φίλε μου είσαι μες το μυαλό μου. Πόσες και πόσες φορές δεν έχω σκεφτεί να πάρω μαζί μου στον γκιουμε τα "σύνεργα" που αναφέρεις για δοκιμή αλλά όλο το αναβάλω. Επίσης έχω κάνει την ίδια σκέψη για ένα φυσίγγι που χρησιμοποιούσα στα μπασίματα της τσίχλας και έκοβε στο θεό, το οποίο πολύ θα ήθελα σε ν.6 να το ρίξω στο παπί. Ούτε αυτό έχω κάνει. Από την άλλη, βλέπω κάποια πουλιά που παίρνω πραγματικά εκτός ορίων ειδικά με τα 40άρια του Κουτουμάνου και μετά σκέφτομαι, γιατί να αλλάξω φυσίγγι τώρα; Ξέρεις τι είναι να τρώει το παπί τις 3άρες του από πιο μακρινά καρτέρια μπροστά σου (με ότι αυτό συνεπάγεται στο ύψος που παίρνει) και να σηκώνεσαι πάνω όταν σε πατάει, να του βάζεις 5-6 πουλιά μπροστά, να του σκας ένα 40άρι και να το βλέπεις να γυρίζει ανάποδα και να πέφτει και να πέφτει και να πέφτει…. :angry: …όπως είχε πει και ο Γιώργος (geowin) είναι σαν να παίρνεις 5 πουλιά εκείνη την ώρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #316556

    εχω κανει παρα πολλα κυνηγια σε βαλτο.. θαλεγα ετσι οταν λεω πολλα,, να πω πως αρχησα το δελτα του εβρου το 82. ….
    και ναι νομιζω εχοντας φυσικα κανει και ολα τα αλλα κυνηγια,, πως αυτο του βαλτου ειναι η πιο σοβαρη δοκiμασια για οπλο για κυνηγο και φυσικα για φυσιγγι.
    θα αναφερθω στο φυσιγγι και θα πω πως εχω δει και ελαφρα 32αρια να δουλευουν καλα ,,οπως και 36αρια μα και 40αρια.
    δεν το κρυβω πως το τεσταρισμα ενως φυσιγγιου στο καρτερι την ωρα που θα κυνηγισουμε δεν ειναι υπερβολη.
    εχω πολλες φορες φυγει απο την καλυβα για καρτερι πρωινο.. με ολα τα απαιτουμενα -ΣΥΝ 2 χαρτια 1χ1 συν 4 τηλ καταλογους.. και φυσικα εγιναν βολες σε αυτα την ωρα που θα τουφεκουσα και σε ενα παπι.
    καπου εκει εβγαλα πολα …ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ οσο αφορα τα φυσιγγια , καπου εκει διαπιστωσα πως φυσιγγια που τραβαν καλητερα στην υγρασια και σε θερμοκρασιες+2c ταυτοχρονα με υγρασια δεν ειναι μονο καποιες μορφες 9 πχ ( με δυβασικες πυριτιδες μονο) !!!!! ειδα παρα πολυ καθαρα πως φυσιγγια που δουλευα σε τσιχλες 32γρμ γεμισμενα με 6αρια καναν παπαδες με τα 6αρια σε αυτες τισ συνθικες….. καπως ετσι o myth φυσιγγια υγρασιας ξηρασιας δεν υπαρχουν!!!!
    καπου εκει κατελιξα στο συμπερασμα πως ενα καλα φτιαγμενο φυσιγγιο ισορροπημενο δουλευει παντου… φυσικα κακα τα ψεματα το υδροβιο θελει τα 36 γραμμαριακια του … αν θελουμε επερκη πυκνοτητα ριχνοντας με 6αρια… αλλα ας μη το προχωρισω και παει εκτως θεματος.
    αυτο που θελω να πω ειναι πως αξιζει τον κοπο μια τετοια διαδικασια !!!ακουγετε τραβηγμενο,,, εγω που το εκανα εφαγα την καζουρα φυσικα απο την παρεα ζεστη ζεστη και πρωινη στο βαλτο…. μα απο μενα συνεχεια ρωτουν και ρωταν ακομα τι και πως….
    παιδια αξιζει τον κοπο η δοκιμη στο περιβαλον κυνηγιου,,,την ωρα και με τις καιρικες συνθικες που θα θελαμε να τεσταρουμε.
    γιατι να ,,,αν ενα φυσιγγιο κανει κεντηματα στα 35μ με 2 αστρα ξεπερναει 150 σελ… αλλα εγω στα παπια τα χανω….. τοτε απλα εγω δεν τουφεκαω σωστα!!!!!! δεν φταιει η υγρασια τα λιγα για πολλα γραμμαρια και εγω δεν ξερω τι αλλο…
    ναστε ολοι καλα
    φιλικα mark cal20

    Ετσι,να βλεπω ανθρωπους που ψαχνονται σωστα,mark cal20 εχεις την εκτιμησει μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #167624

    αγριοχοιρος rmington 9βολα απλα- 15βολα magnum
    λαγος oscar πυραινης νουμερο 3εως 5 ,remington & federal
    φασσα νουμερο 5-6-7 οskar πυραινησ – βωσσος- καραμανιδης 32-36 γραμμαρια
    τσιχλες νουμερο 7-10 βωσσος -καραμανιδης 30-33 γραμμαρια
    σε κλασικαsuper lambro
    lambro feltro
    rottweil
    neo velox (dorkas)
    remington
    federal
    max 32
    3A

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #312426

    εγω εβαζα biturbo 5αρι στον λαγομε 3 τσοκ,,,παιδια τους σκορπουσε αν του εριχνα κατω απο τα 30 μετρα,,, :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #312349

    εγω εβαζα biturbo 5αρι στον λαγομε 3 τσοκ,,,παιδια τους σκορπουσε αν του εριχνα κατω απο τα 30 μετρα,,, :D

    Η κάννη σου είναι Optima;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 119 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων