BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,026 έως 2,040 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #395347

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    ποια πηρες φιλε μου? μοντελο ,ριγα,μηκος,αμα θες πες μου και τιμη

    Πήρα την γυαλιστερή επομένως και η ρίγα είναι η χαμηλή(κυνηγετική)66cm κάννη. Η τιμή μετρητής 1.500 ευρώ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #395349

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    Καλορίζικια είμαι σίγουρος οι θα την χαρείς (έχω από τις πρώτες που ήρθαν), κάνε μόνο μια μικρό επενδύσουμε 70-80 euros και κάνε μια επιμήκυνση του κώνου.

    Ευχαριστώ για τα καλορίζικα!  Το θεωρείς απαραίτητο δηλαδή μια τέτοιου είδους παρέμβαση στο συγκεκριμένο όπλο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #395545

    TOLISR1 wrote:

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    Καλορίζικια είμαι σίγουρος οι θα την χαρείς (έχω από τις πρώτες που ήρθαν), κάνε μόνο μια μικρό επενδύσουμε 70-80 euros και κάνε μια επιμήκυνση του κώνου.

    Ευχαριστώ για τα καλορίζικα! Το θεωρείς απαραίτητο δηλαδή μια τέτοιου είδους παρέμβαση στο συγκεκριμένο όπλο?

     

    Εγω προσωπικα θεωρω απαραιτητο να μην πειραχθει το οπλο και τοκαθε οπλο να μενει οπως το κατασκευαζει το εργοστασιο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #395548

    καλορίζικο και καλές τουφεκιές 🙂

    Εγω προσωπικα θεωρω απαραιτητο να μην πειραχθει το οπλο και τοκαθε οπλο να μενει οπως το κατασκευαζει το εργοστασιο.

    κι εγώ πάλι της ίδιας άποψης είμαι,με τον ΜΠΕΦ

    αν πετύχει το πείραγμα αυλού κερδίζεις πολύ λίγα,αν αποτύχει χάνεις πάρα πάρα πολλά 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #395724

    pennas wrote:

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    ποια πηρες φιλε μου? μοντελο ,ριγα,μηκος,αμα θες πες μου και τιμη

    Πήρα την γυαλιστερή επομένως και η ρίγα είναι η χαμηλή(κυνηγετική)66cm κάννη. Η τιμή μετρητής 1.500 ευρώ

    TOLISR1 wrote:

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    Καλορίζικια είμαι σίγουρος οι θα την χαρείς (έχω από τις πρώτες που ήρθαν), κάνε μόνο μια μικρό επενδύσουμε 70-80 euros και κάνε μια επιμήκυνση του κώνου.

    Ευχαριστώ για τα καλορίζικα! Το θεωρείς απαραίτητο δηλαδή μια τέτοιου είδους παρέμβαση στο συγκεκριμένο όπλο?

     

     

    Εγω το χω πει..Η Benelli πρέπει μαζί με το manual του όπλου να δίνει και ενα δεύτερο manual για τι αλλαγές πρέπει να γίνοντε μετά την αγορα για να είναι το όπλο κομπλέ! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #395732

    Άλλο να χρειαζεσαι manual κι άλλο κλείστρο,ποτηράκι κι άλλα ανταλλακτικα μπας και δουλέψει η ακατανόμαστη 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #395737

    Άλλο να χρειαζεσαι manual κι άλλο κλείστρο,ποτηράκι κι άλλα ανταλλακτικα μπας και δουλέψει η ακατανόμαστη

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    Καλά διάβασε μόνο απο το artemis πόσοι έχουν πρόβλημα με Benelli ή μαλλον πόσοι έχουν δώσει περαιτέρω λεφτά για να καλυτερεύσουν το όπλο τους και τα ποτηράκια και τα κλείστρα είναι παραμύθια τούμπανα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #395740

    ΛΕΩΝ wrote:
    Άλλο να χρειαζεσαι manual κι άλλο κλείστρο,ποτηράκι κι άλλα ανταλλακτικα μπας και δουλέψει η ακατανόμαστη Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    Καλά διάβασε μόνο απο το artemis πόσοι έχουν πρόβλημα με Benelli ή μαλλον πόσοι έχουν δώσει περαιτέρω λεφτά για να καλυτερεύσουν το όπλο τους και τα ποτηράκια και τα κλείστρα είναι παραμύθια τούμπανα

    ουυυυυυυυ

    Πανε παρε καμια οδοντοβουρτσα  να καθαρισεις  το ποτηρακι σου εσυ  και ασε τα λογια σου για τα Benellia….. 😈

    και να σκουπιζεις τα ποδια σου οταν μπαινεις στο club… palio gie gie 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #395743

    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

     

    Καλορίζικο το ντουφεκι φιλαρακο…

    Λιγες καραμπίνες έχουν αυτό το ζύγισμα… άποψη μου πέρα από το να το φέρεις, κατα  το δυνατόν, στα μέτρα σου, μην ασχολείσαι με άλλες μετατροπές… κώνους κλπ… δεν υπάρχει λόγος….

    Γνώμη μου, και πάλι καλορίζικη

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #395758

    BeReT wrote:

    ΛΕΩΝ wrote:
    Άλλο να χρειαζεσαι manual κι άλλο κλείστρο,ποτηράκι κι άλλα ανταλλακτικα μπας και δουλέψει η ακατανόμαστη Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    Καλά διάβασε μόνο απο το artemis πόσοι έχουν πρόβλημα με Benelli ή μαλλον πόσοι έχουν δώσει περαιτέρω λεφτά για να καλυτερεύσουν το όπλο τους και τα ποτηράκια και τα κλείστρα είναι παραμύθια τούμπανα

    ουυυυυυυυ Πανε παρε καμια οδοντοβουρτσα να καθαρισεις το ποτηρακι σου εσυ και ασε τα λογια σου για τα Benellia….. και να σκουπιζεις τα ποδια σου οταν μπαινεις στο club… palio gie gie

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

     

    :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #395759

    Εγώ έγραψα η ακατανόμαστη,ΟΧΙ συγκεκριμένη μάρκα,εσύ γιατί τσίμπησες;Μήπως γιατί η αλήθεια πάει μπροστά;Κι έχω δει σε φίλο οπλουργό να έρχονται για επισκευή,ξανά και ξανά,ιδίως οι νεώτερες.Την αξιοπιστία της Benelli,πολλοί τη ζήλεψαν. 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #395761

    Εγώ έγραψα η ακατανόμαστη,ΟΧΙ συγκεκριμένη μάρκα,εσύ γιατί τσίμπησες;Μήπως γιατί η αλήθεια πάει μπροστά;Κι έχω δει σε φίλο οπλουργό να έρχονται για επισκευή,ξανά και ξανά,ιδίως οι νεώτερες.Την αξιοπιστία της Benelli,πολλοί τη ζήλεψαν.

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

     

    Γιατί ανέφερα εγω μάρκα? Επειδή έγραψες κάτω απο το μήνυμα μου σου απάντησα..Αν πιάσουμε τι έχουμε δει σε οπλουργούς θα κάτσουμε να γράφουμε με τις ώρες..Benelli και αξιοπιστία απο 30-34 γραμ.(και τα 34 βαριά βαριά) 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #395773

    Ένα ωραίο τεστάκι που θα έδινε πολλές απαντήσεις είναι να πάρουμε μια μπερέτα και μια μπενέλι (πλαστικιές, χωρίς camo φιλμ, μαύρες δηλαδή) και να τις βουτήξουμε στην θάλασσα για 24 ώρες. Μετά να τις σηκώσουμε, να τις στραγγίξουμε, να τις αφήσουμε να στεγνώσουν μόνες τους ανάποδα και να πάμε να ρίξουμε 2 κουτιά φυσίγγια στο σκοπευτήριο.

    Εγώ βάζω την Beretta …  😉

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #395780

    Ένα ωραίο τεστάκι που θα έδινε πολλές απαντήσεις είναι να πάρουμε μια μπερέτα και μια μπενέλι (πλαστικιές, χωρίς camo φιλμ, μαύρες δηλαδή) και να τις βουτήξουμε στην θάλασσα για 24 ώρες

    Δεν μου λες παλικάρι??? Αμα πάτε να έρθω και εγω να ρίξω ένα παραγάδι που το έχω έτοιμο και νεταρισμένο?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #395781

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Ένα ωραίο τεστάκι που θα έδινε πολλές απαντήσεις είναι να πάρουμε μια μπερέτα και μια μπενέλι (πλαστικιές, χωρίς camo φιλμ, μαύρες δηλαδή) και να τις βουτήξουμε στην θάλασσα για 24 ώρες

    Δεν μου λες παλικάρι??? Αμα πάτε να έρθω και εγω να ρίξω ένα παραγάδι που το έχω έτοιμο και νεταρισμένο?

    Έλα. ο Beret έχει και σκάφος … 😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,026 έως 2,040 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων