BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,056 έως 2,070 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    aprilia125 στις #396639

    aprilia125 wrote:

    anrizoss wrote:

    BeReT wrote:

    anrizoss wrote:

    centro 76 wrote:

    PANOUTSOS wrote:

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    Καλορίζικο το ντουφεκι φιλαρακο… Λιγες καραμπίνες έχουν αυτό το ζύγισμα… άποψη μου πέρα από το να το φέρεις, κατα το δυνατόν, στα μέτρα σου, μην ασχολείσαι με άλλες μετατροπές… κώνους κλπ… δεν υπάρχει λόγος…. Γνώμη μου, και πάλι καλορίζικη Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 2 ώρες, 2 λεπτά πριν από τον PANOUTSOS.

    Να σαι καλά ευχαριστώ ! Προς το παρών άλλαξα μια φλατζούλα για να έρθει λίγο πιο δεξιά και είμαι κομπλέ, για άλλη μετατροπή δεν με βλέπω, δεν θέλω δηλαδή, πώς να το πώ ?……δεν μου αρέσει να αμφισβητώ τον Κύριο Benelli

    centro 76 wrote:

    PANOUTSOS wrote:

    centro 76 wrote:
    Εχθές το απόγευμα ολοκληρώθηκε η αγορά…..Benelli Vinci , έχω την εντύπωση ότι θα την χαρώ πολύ αυτη την αγορά

    Καλορίζικο το ντουφεκι φιλαρακο… Λιγες καραμπίνες έχουν αυτό το ζύγισμα… άποψη μου πέρα από το να το φέρεις, κατα το δυνατόν, στα μέτρα σου, μην ασχολείσαι με άλλες μετατροπές… κώνους κλπ… δεν υπάρχει λόγος…. Γνώμη μου, και πάλι καλορίζικη Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 2 ώρες, 2 λεπτά πριν από τον PANOUTSOS.

    Να σαι καλά ευχαριστώ ! Προς το παρών άλλαξα μια φλατζούλα για να έρθει λίγο πιο δεξιά και είμαι κομπλέ, για άλλη μετατροπή δεν με βλέπω, δεν θέλω δηλαδή, πώς να το πώ ?……δεν μου αρέσει να αμφισβητώ τον Κύριο Benelli

    μονο μια φλατζουλα;;;;;δεν θα το μαθεις να κανει και μπανιο για να περασει το τεστ της μπερεττα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;παιδια της μπενελι μην ασχολειστε αλλο με τη μαμα μπερεττα ….πολυ τους πειραξε η βιντσι …τι να κανουμε ;;;η καινοτομια εχει και τα μειονεκτηματα της …το ιδιο συνεβει ολα αυτα τα χρονια με την microsoft ,το ιδιο συνεβει με την apple,και το ιδιο θα συμβαινει για ολες τις εταιρειες οταν καποιος ανταγωνιστης ειναι μπροστα …και μαλιστα πολυ μπροστα …οποτε 2 πραγματα σε παιρνει να κανεις …ή να κλαιγεσαι και να τον διαβαλλεις διαρκως ή να τον εξαγορασεις οταν δεν μπορεις να τον ξεπερασεις ….

    Καλά φίλε πήγαινε για κύνηγι εσυ με τον κουτσό τον στραβό τον αλήθορο και τον κουφό και μετά έλα και πες μας! αχαχαχα

    ΦΙΛΕ BERRET……..μιας και εισαι νεος κυνηγος καλο ειναι να μαθαινεις .. και εγω με ενα απο αυτα τα σουργελα (benelli σουπερ 90 ) χτυπησα 180 λαγους στα 20 χρονια που την κυνηγησα …φαντασου να μην ηταν σουργελο ή φαντασου να κυνηγουσα με την μπερετα (που μονο αυτη σκοτωνει ) τι θα ειχα κανει ….;;;;;;;;;; Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 3 μέρες, 17 ώρες πριν από τον anrizoss. [/quoteγεια στην παρεα και απο μενα μετα απο 20χρονια κινιγη με την ρεμινγτον αποφασισα να την ξεκουρασω και να την εχω σαν δευτερο οπλο στον εβρο ο αγιος Βασιλης ηρθε νωριτερα και μου κανε δωρο μια ραφαελλο κριο με 70ποντους κανη και 18,3αυλοκαι με υπεροχα ξυλαεπειδη ειναι η πρωτη μπενελλι που πιανω στην κινηγετικη καριερα θελω τα φωτα σας σε κατι εχει την πλακετα c και θελω να της δωσω μια μικρη κλιση προς τα δεξια παιδια τη πλακετα να βαλω? ευχαριστω και καλες ντουφεκιες

    η Remington που εχεις , εχει κοντακι ισιο , χωρις cast off , σιγουρα θελεις δεξια στην crio ? ριχνει αριστερα ? για Εβρο , θα βαλεις την Α πλακετα , αν θελεις τελικα να στριψεις δεξια , θα βαλεις διπλη φλαντζα , υπαρχουν ομως και αλλοι τροποι αν θελεις και πιο πολυ ….

    στην επομιση πρεπει να στριψω ελαχιστα το  οπλο λογο δεξια για διπλη φλατζα τι ενοεις


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #396675

    geo-benelli wrote:
    εγω παλι λεω να μη πω τιποτα για την κοντρα αναμεσα στα δυο οπλα!!! εξαλου εχω δει και τα δυο φιλαρακια με της ακατανομαστες και εχουμε ριξει και μαζι στο σκοπ/ριο ……..και δεν ειδα καμια διαφορα !!! BENELLI M2 LEFT (BLACK GYN) Κ.Σ-ΑΧΑΡΝΩΝ
    ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ…..!!!!

    Γιωργο τι εγινε με το δικαννο ? σε βλεπω ριχνεις με το αυτοματο στους αγωνες …

    μητσαρα με το δικαννο διορθωνο λιγο το κοντακι προχειρα οσο μπορω στα μετρα μου……μεχρι να φτιαξω ενα!!(βλεπης η κριση)!!!

    εξαλου το μαυρο το πιστολι ειναι η αδυναμια μου!!! τη να κανουμε!! 😛 :mrgreen: :mrgreen:

    τωρα στον επομενο αγωνα θα ριξω με το S/P  !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #396708

    centro 76 wrote:
    Υπάρχει κάποιο λινκ με τα πέλματα της vinci ?

    ComforTech® Plus http://www.benelliusa.com/innovations/comfortech-plus.php http://www.midwestgunworks.com/page/mgwi/ctgy/benelli-recoil-pads http://www.ableammo.com/catalog/recoil-pads-sale-online-c-9313_10349_10373.html http://store.benelliusa.com/vinci-and-super-vinci-comfortech-plus-gel-recoil-pad The Benelli Vinci «Inline» Autoloading Shotgun Action: An In-depth Look http://www.chuckhawks.com/benelli_vinci.htm

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    ασε τα πελματα και τις καραμπινες και παρε το εργαλειο και ελα κατω την Κυριακη να ριξουμε skeet , εχουμε αγωνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #396814

    http://www.youtube.com/watch?v=XCj0PCGGxtA

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397004

    BENELLI VINCI-H πιό πλήρης παρουσίαση που έγινε ποτέ στην Ελλάδα!
    http://www.shooters.gr/forum/index.php?showtopic=2855

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #397274

    καλησπέρα στο club πουλάω το m2 μου comfort ο μονος λόγος που το δινω είναι ότι με χαλάει η υπερυψωμένη riga του το όπλο είναι ολοκαίνουργιο οποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #397281

    καλησπέρα στο club πουλάω το m2 μου comfort ο μονος λόγος που το δινω είναι ότι με χαλάει η υπερυψωμένη riga του το όπλο είναι ολοκαίνουργιο οποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα.

    Mαριε τι εγινε ? το πουλας το εργαλειο ? σε κοβω για Vinci , δικιο εχω ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #397283

    hanter1979 wrote:
    καλησπέρα στο club πουλάω το m2 μου comfort ο μονος λόγος που το δινω είναι ότι με χαλάει η υπερυψωμένη riga του το όπλο είναι ολοκαίνουργιο οποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα.

    Mαριε τι εγινε ? το πουλας το εργαλειο ? σε κοβω για Vinci , δικιο εχω ?

    μητσάρα είναι και αυτή στο μυαλό μου αλλα πιο πολύ θέλω riga ίσια. κάνα παπί έχει κάτω τι γίνετε?

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #397284

    Δημητρης Benelli wrote:

    hanter1979 wrote:
    καλησπέρα στο club πουλάω το m2 μου comfort ο μονος λόγος που το δινω είναι ότι με χαλάει η υπερυψωμένη riga του το όπλο είναι ολοκαίνουργιο οποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα.

    Mαριε τι εγινε ? το πουλας το εργαλειο ? σε κοβω για Vinci , δικιο εχω ?

    μητσάρα είναι και αυτή στο μυαλό μου αλλα πιο πολύ θέλω riga ίσια. κάνα παπί έχει κάτω τι γίνετε?

    εχει κατι λιγα πουλακια   και κατι μπαλιζες , κατι κανουμε , αλλα τα ξερεις , το παπι θελει Β Ελλαδα , μακαρι να το βρεις το οπλο που ψαχνεις να βρεις , δεν πιστευω να ετοιμαζεσαι για Ιταλια  ??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #397285

    hanter1979 wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:

    hanter1979 wrote:
    καλησπέρα στο club πουλάω το m2 μου comfort ο μονος λόγος που το δινω είναι ότι με χαλάει η υπερυψωμένη riga του το όπλο είναι ολοκαίνουργιο οποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα.

    Mαριε τι εγινε ? το πουλας το εργαλειο ? σε κοβω για Vinci , δικιο εχω ?

    μητσάρα είναι και αυτή στο μυαλό μου αλλα πιο πολύ θέλω riga ίσια. κάνα παπί έχει κάτω τι γίνετε?

    εχει κατι λιγα πουλακια και κατι μπαλιζες , κατι κανουμε , αλλα τα ξερεις , το παπι θελει Β Ελλαδα , μακαρι να το βρεις το οπλο που ψαχνεις να βρεις , δεν πιστευω να ετοιμαζεσαι για Ιταλια ??

    όχι ακόμα ιταλία φιλε μπορεί να κατεβω κάτω τα χριστούγεννα θα τα πούμε από κοντά.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #397567

    γεια σας παιδιά! είδα σήμερα στον κυνηγότοπο μία VINCI και πραγματικά εντυπωσιαστηκα από το ζύγισμα παρόλου πουείχε κάννη 76 εκατοστά.  τι αυλό έχουν? γιατί δεν είδα να το γράφει.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #397571

    γεια σας παιδιά! είδα σήμερα στον κυνηγότοπο μία VINCI και πραγματικά εντυπωσιαστηκα από το ζύγισμα παρόλου πουείχε κάννη 76 εκατοστά. τι αυλό έχουν? γιατί δεν είδα να το γράφει.

    Η κάννη της Vinci έχει αυλό 18,4 και θαλάμη 76 χιλιοστών μάγκνουμ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    Αποστόλης M. στις #399284

    Γειά σας, πρώτο μου ποστ, σας παρακολουθώ πολύ καιρό, συγχαρητήρια γιά τις γνώσεις σας και τις πληροφορίες που δίνετε σ’εμάς τους όχι τόσο ψαγμένους.

    Έχω πάρει τη Μ2 66 εκ. κάννη από γνωστό κατάστημα (πολύ γνωστό) σε έκδοση Comfort TL  και θέλω να βγάλω την επέκταση με την οποία ήρθε απ’τη μάνα της και να βάλω το απλό καπάκι της αποθήκης της field (να την αλλάξω σε κυνηγετική από tactical). Το πρόβλημά μου είναι πως ό,τι κι αν προσπάθησα να κάνω, η επέκταση δεν κουνιέται, δεν μπορώ να την ξεβιδώσω. Αν είναι κολλημένη με εποξική (loctite) πώς θα μπορέσω να τη βγάλω;  Αν ρίξω διαλυτικό θα βλαφτεί το blueing του όπλου;

    Περιμένω τα φώτα σας,  καλές γιορτές, χρόνια πολλά

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #399296

    Γειά σας, πρώτο μου ποστ, σας παρακολουθώ πολύ καιρό, συγχαρητήρια γιά τις γνώσεις σας και τις πληροφορίες που δίνετε σ’εμάς τους όχι τόσο ψαγμένους. Έχω πάρει τη Μ2 66 εκ. κάννη από γνωστό κατάστημα (πολύ γνωστό) σε έκδοση Comfort TL και θέλω να βγάλω την επέκταση με την οποία ήρθε απ’τη μάνα της και να βάλω το απλό καπάκι της αποθήκης της field (να την αλλάξω σε κυνηγετική από tactical). Το πρόβλημά μου είναι πως ό,τι κι αν προσπάθησα να κάνω, η επέκταση δεν κουνιέται, δεν μπορώ να την ξεβιδώσω. Αν είναι κολλημένη με εποξική (loctite) πώς θα μπορέσω να τη βγάλω; Αν ρίξω διαλυτικό θα βλαφτεί το blueing του όπλου; Περιμένω τα φώτα σας, καλές γιορτές, χρόνια πολλά

    ευτυχως καταλαβες οτι ειναι κολλημενη η αποθηκη και δεν εκανες ζημια οπως ενα φιλαρακι , μην επιχειρησεις τιποτα μονος σου , πηγαινε  σε οπλουργο ,  αυτο που θελεις ειναι πολυ απλο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,056 έως 2,070 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων