BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,086 έως 2,100 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #402205

    http://youtu.be/eXwkCqj9LDE , ακουστε προσεκτικα τι λεει ο καλλιτεχνης , ετσι για να μαθαινουν μερικοι , μεγαλη η συνεισφορα του porting στην τουφεκια


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402207

    Μια τουφεκιά στο νερό δεν μπορούσε να βάλει ο καλλιτέχνης ώστε να αποδείξει τα λεγόμενα του;  Το προιόν του προσπαθεί να πουλήσει και τίποτα άλλο  😉 . Το porting επάνω στην κάννη να το καταλάβω, μισό πόντο πριν την έξοδο όμως, δεν προσφέρει τίποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #402210

    Μια τουφεκιά στο νερό δεν μπορούσε να βάλει ο καλλιτέχνης ώστε να αποδείξει τα λεγόμενα του; Το προιόν του προσπαθεί να πουλήσει και τίποτα άλλο . Το porting επάνω στην κάννη να το καταλάβω, μισό πόντο πριν την έξοδο όμως, δεν προσφέρει τίποτα.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Είχα φτιάξει ένα έσω έξω 10cm ** με ωραία ντουφεκιά στην Benelli, ε λοιπόν όταν το τρύπησα χωρίς κάποια ιδιαίτερη μελέτη μεταμορφώθηκε το  όπλο στην κίνησή του κατά τον πυροβολισμο.Από την στιγμή που υπάρχουν τσοκ με τρύπες δεν χρειάζεται τρύπημα η κανη.

    Μ’ άρεσε ο ήχος και αναπήδησή του ήταν σαν το Remington με τα 3800kgr. Δεν πρόλαβα να το δω σε κυνήγι και δεν ξέρω για βλητική απόδοση. Αλλά μου φτάνει που βελτιώνεται η συμπεριφορά και σημαδεύω καλύτερα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402283

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Μια τουφεκιά στο νερό δεν μπορούσε να βάλει ο καλλιτέχνης ώστε να αποδείξει τα λεγόμενα του; Το προιόν του προσπαθεί να πουλήσει και τίποτα άλλο . Το porting επάνω στην κάννη να το καταλάβω, μισό πόντο πριν την έξοδο όμως, δεν προσφέρει τίποτα. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Είχα φτιάξει ένα έσω έξω 10cm ** με ωραία ντουφεκιά στην Benelli, ε λοιπόν όταν το τρύπησα χωρίς κάποια ιδιαίτερη μελέτη μεταμορφώθηκε το όπλο στην κίνησή του κατά τον πυροβολισμο.Από την στιγμή που υπάρχουν τσοκ με τρύπες δεν χρειάζεται τρύπημα η κανη. Μ” άρεσε ο ήχος και αναπήδησή του ήταν σαν το Remington με τα 3800kgr. Δεν πρόλαβα να το δω σε κυνήγι και δεν ξέρω για βλητική απόδοση. Αλλά μου φτάνει που βελτιώνεται η συμπεριφορά και σημαδεύω καλύτερα.

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

    Εσύ με τα χειροποίητα παίζεις σε άλλη κατηγορία … 😉 . Γιαννη δεν ξέρω αν έχεις δει κυνηγούς με porting σε Beretta ή άλλες μάρκες, όσα παιδιά ξέρω που παίρνουν after market porting ή έχουν τρυπίσει τις κάννες, όλοι σε Benelli το κάνουν. Γιατί;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #402290

    Naval wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Μια τουφεκιά στο νερό δεν μπορούσε να βάλει ο καλλιτέχνης ώστε να αποδείξει τα λεγόμενα του; Το προιόν του προσπαθεί να πουλήσει και τίποτα άλλο . Το porting επάνω στην κάννη να το καταλάβω, μισό πόντο πριν την έξοδο όμως, δεν προσφέρει τίποτα. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Είχα φτιάξει ένα έσω έξω 10cm ** με ωραία ντουφεκιά στην Benelli, ε λοιπόν όταν το τρύπησα χωρίς κάποια ιδιαίτερη μελέτη μεταμορφώθηκε το όπλο στην κίνησή του κατά τον πυροβολισμο.Από την στιγμή που υπάρχουν τσοκ με τρύπες δεν χρειάζεται τρύπημα η κανη. Μ” άρεσε ο ήχος και αναπήδησή του ήταν σαν το Remington με τα 3800kgr. Δεν πρόλαβα να το δω σε κυνήγι και δεν ξέρω για βλητική απόδοση. Αλλά μου φτάνει που βελτιώνεται η συμπεριφορά και σημαδεύω καλύτερα. «Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου»

    Εσύ με τα χειροποίητα παίζεις σε άλλη κατηγορία … . Γιαννη δεν ξέρω αν έχεις δει κυνηγούς με porting σε Beretta ή άλλες μάρκες, όσα παιδιά ξέρω που παίρνουν after market porting ή έχουν τρυπίσει τις κάννες, όλοι σε Benelli το κάνουν. Γιατί;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Θα σε δυσαρεστήσω γιατί δεν ισχύει αυτό. Έχω δει porting σ’ όλες τις μάρκες, τα Fabarm έχουν εργοστασιακά, τα Super Sport επίσης, η Beretta έχει νομίζω στις Sporting καραμπίνες, πάρα πολυ το κάνουν στα σκοπευτικά και εγώ δεν πήγα να πετύχω κάτι ιδιαίτερο πέραν μιας καλύτερης κατανομής ……………….. μάλλον έπαιζα και μου βγήκε :mrgreen: .

    Έφτιαξα 2 τσοκάκια για τον Αιγινήτη με υπερβολικό Porting γιατί πίστευε ότι βελτιώνεται η κατανομή τουλάχιστον 5%. O στόχος όπως βλεπεις πρωτίστος είναι η βέλτιστη κατανομή σ’ ένα όπλο που αγαπάμε. Είναι σκυλί η Benellάρα, αντέχει τα πάντα.

    Όχι τα αεριών που φοβάσαι μην κλάσεις και χαλάσει η ρύθμιση ………… :mrgreen: . Αστειεύομαι φυσικά 🙄 .

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402348

    Θα σε δυσαρεστήσω γιατί δεν ισχύει αυτό. Έχω δει porting σ” όλες τις μάρκες, τα Fabarm έχουν εργοστασιακά, τα Super Sport επίσης, η Beretta έχει νομίζω στις Sporting καραμπίνες, πάρα πολυ το κάνουν στα σκοπευτικά και εγώ δεν πήγα να πετύχω κάτι ιδιαίτερο πέραν μιας καλύτερης κατανομής ……………….. μάλλον έπαιζα και μου βγήκε . Έφτιαξα 2 τσοκάκια για τον Αιγινήτη με υπερβολικό Porting γιατί πίστευε ότι βελτιώνεται η κατανομή τουλάχιστον 5%. O στόχος όπως βλεπεις πρωτίστος είναι η βέλτιστη κατανομή σ” ένα όπλο που αγαπάμε. Είναι σκυλί η Benellάρα, αντέχει τα πάντα. Όχι τα αεριών που φοβάσαι μην κλάσεις και χαλάσει η ρύθμιση ………… . Αστειεύομαι φυσικά .

    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”

    Δεν με δυσαρεστείς, κουβέντα κάνουμε. Αν δεις παραπάνω και ξαναδιαβάσεις τι γράφω θα δεις ότι σε ρωτάω αν έχεις δει ποτέ κάποιον κυνηγό π.χ. από τους γνωστούς σου να τρυπάνε την κάννη κάποιας Beretta ή Breda ή Brow ή Win για να κάνουν porting. Δεν σε ρώτησα αν οι εταιρίες βγάζουν εργοστασιακά μοντέλα Sporting με porting. Εγώ πάντως δεν έχω δει κανέναν, αντίθετα έχω 4 πρόχειρες περιπτώσεις στο μυαλό μου που έχουν πάει τις κάννες για τρύπημα και είναι όλες από Benelli.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402354

    Πολυ σωστος ο φιλος naval. Eιδικοτερα στο σημειο οτι υπαρχουν και αλλες μαρκες εκτος απο τις 2 συμφωνω απολυτα.Επισης εχω να πω πως ειναι τοσο μικρες οι διαφορες μεταξυ των οπλων πλεον που ολα ειναι μυθος (πχ η benelli δεν κοβει η beretta δεν ειναι ποιοτικη καποια αλλα οπλα αναξιοπιστα κτλ). Φυσιγγι ματι και ενας αξιοπιστος μηχανισμος και καθαρισες…Τα υπολοιπα ειναι συζητησεις για να κανουμε πλακα και να πειραξουμε ο ενας τον αλλον…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402507

    Η αλήθεια είναι ότι κάποιοι για δικό τους ώφελος προσπάθησαν να βγάλουν άχρηστα τα Benelli και να πουλήσουν βελτιώσεις γι” αυτά βλέπωντας την αγορά γεμάτη από αυτά. Αρκετοί τσίμπησαν και τα πλήρωσαν για να ζήσουν την ψευδαίσθηση της βελτίωσης. Ας βγουν να πουν πόσοι τα πουλάν πλέον και πόσοι δεν τ” αγοράζουν γιατί κατάλαβαν ότι όλα είναι στο μυαλό και είναι θέμα σκόπευσης, οπότε τα σκαλισμένα τους τα έβαλαν σε οπίσθια σημεία. Στην αρχή οι κάτοχοι Benelli δεν βγήκαν ποτέ να πουν ότι έχουν ανώτερα βλητικά όπλα, απαντώντας όμως στις «άδικες επιθέσεις» μπλέχτηκαν σε μία διαμάχη με τα Beretta που ποτέ δεν κατάλαβα, λέγωντας ο ένας για σκορποσκαγιάστρες και ο άλλος για τουργκούτ φερέτζε και άλλα ωραία.

    Καταρχήν, πριν σου πω την άποψη μου, θα εκφράσω ένα γενικό παράπονο (όχι προς εσένα). Τις προάλλες ξεκίνησε μια κουβέντα στο Beretta Club την οποία χάρηκα πολύ, γιατί πήραν μέρος πολλά άτομα που είχαν να πουν κάτι και ανέπτηξαν τις θέσεις τους,  με το κατά πόσο τα Beretta φτιάχνονται στην Ιταλία ή στη Τουρκία. Σε τούτο εδώ το “debate” δεν έχουν πάρει μέρος ποτέ και με την σιωπή τους μου μοιάζει σαν να παραδέχονται κάποια πράγματα και απλά να μην παίρνουν θέση είτε με την μια, είτε με την άλλη μεριά.

    Στο θέμα μας τώρα, καταλαβαίνεις πως μου είναι δύσκολο να δεχτώ το επιχείρημα ότι κάποιες σκοτεινές δυνάμεις εξαπέλυσαν επίθεση εναντίον των Benelli γιατί απλά μυρίστηκαν ψωμί από αυτά μόνο και μόνο επειδή είναι πολλά. Όπως είπε και ένας εκλεκτός συμφορουμίστας και γνωστός οπλόφιλος, σχετικά με την χώρα κατασκευής των Beretta, όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Η κάννη από την δικιά μου Beretta αναγράφει made in Italy/ Cardone / Beretta USA Corporation, ποτέ όμως δεν είπα ότι δεν μπορεί να φτιάχτηκε στην Τουρκία και να με κοροίδεψαν βάζοντας την παραπάνω υπογραφή. Απλά είπα ότι το θεωρώ δύσκολο από την στιγμή που στην Αμερική έχει καταδικαστεί κατασκευαστής τροχόσπιτων επειδή δεν ανέφερε στο manual ότι υπάρχει περίπτωση ατυχήματος αν την ώρα που το αυτοκίνητο κινείται προσπαθήσεις να εισέλθεις στο εσωτερικό του τροχόσπιτου. Ακούγεται γελοίο αλλά έχει γίνει.

    Άρα να υποθέσω ότι έμμεσα μου απαντάς στο ερώτημα, γιατί δεν ξέρω κανέναν να έχει κάνει porting σε καραμπίνα Beretta, ότι απλά όσους ξέρω που το κάναν σε Benelli, έπεσαν θύματα της υπόσχεσης για μια ανύπαρκτη βελτίωση η οποία δεν χρειαζόταν καν. Sorry ρε φίλε Γιάννη αλλά δεν μου ακούγεται καλά.

    Γιατί δεν μιλάμε για τα Winchester, τα Remington, τα Browning, τα Fabarm?

    Τι κάνουν τα Beretta απέναντι σ” αυτά?

    Ειναι όλα ισάξια ή είναι χειρότερα τα Beretta από αυτά?

    Μήπως γιατί την αγορά την έχουν κατακλύσει Benelli, Beretta και βολεύει αυτή η κόντρα κάποιους άλλους?

    Τώρα είναι σαν να με ρωτάς, γιατί στα καφενεία ακούγονται περισσότεροι τσακωμοί για τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναικό και όχι για την Λάρισσα και τον Αστέρα Τρίπολης. Όσο για το αν τα Beretta υπερισχύουν, η απάντηση η δική μου είναι ναι. Η Ιταλική τεχνογνωσία στα όπλα και στο design είναι πολύ μπροστά από των Αμερικάνων οι οποίοι μπορεί να ξέρουν να φτιάχνουν φυσίγγια αλλά στα κυνηγετικά λειόκαννα το παιχνίδι το έχουν χάσει από τους Ιταλούς. Καλές οι τουφεκιές και των Αμερικάνικων αλλά ας μη αρχίσουμε την κουβέντα για τις φλάντζες και τα λαστιχάκια, όποτε διαβάζω καμιά τέτοια συζήτηση με πιάνει ναυτία. Να μιλήσουμε για την CTI ή για την Versa?  Τώρα για τα Fabarm νομίζω ότι με υποτιμάς που τα βάζεις στο τραπέζι. Τι γνώμη υπάρχει και υπήρχε και παλιότερα για τα Fabarm πιστεύω ότι ξέρεις καλά και δεν νομίζω να έστεισε κάποιος σκευωρία για τα τουφέκια που ανέφερα.

    Πως λοιπόν όταν εγώ βλέπω ότι με το Remington παίρνω τις ίδιες φάσσες και τσίχλες με το φιλαράκι μου που έχει την Μ2 δίπλα μου δεν θα υπερασπιστώ τα Benelli όταν τα κατηγορούν για υποδεέστερα.? Και πως αισθάνομαι εγώ ο ίδιος όταν είχα 18 χρόνια το Benelli και δεν ασχολήθηκα ποτέ να το αλλάξω και δεν έπερνα ποτέ δεύτερο όπλο μαζί, που ακούει αερολογίες για το όπλο? Το πούλησα για να πάρω το σκοπευτικό και επειδή γνωρίζομαι με τον άνθρωπο το λυγουριάζομαι αν βρω λεφτά να το ξαναπάρω.

    Καταρχήν το φιλαράκι σου, κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να το υπερασπιστείς αν κάποιος του πρόσβαλε την τιμή και την υπόληψη του, όχι το τουφέκι του. Μια που αναφέρθηκες όμως στην Μ2 , προσωπικά δεν έχω αναφέρει ποτέ τίποτα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Αντίθετα έχω γράψει στο παρελθόν ότι πρωταθλητής του skeet χρησιμοποιεί τον μηχανισμό της Μ2, έχοντας προσαρμόσει επάνω Αμερικάνικη κάννη. Ποτέ δεν αναφέρθηκα γενικά αλλά μου άρεσε να μιλάω για συγκεκριμένα μοντέλα.

    Καλή η πλάκα αλλά προτείνω να μην την σοβαρεύουμε αυτή την αντιπαράθεση, ας μείνη στο επίπεδο του αστείου για να πειραζόμαστε μεταξύ μας και να γελάμε (όσο μπορούμε ακόμα) γιατί κάποιοι φίλοι θα τα ακουμπήσουν χωρίς λόγω και είναι κρίμα.

    Και κάτι τελευταίο, κοίτα τον Kapna που είναι τούφεκος ………………… με το Benelli θα πάει για τα φασσιά, αυτό δεν σου λέει κάτι? Εμένα μου λέει Είναι κοινός μας γνωστός/φίλος και ξέρουμε την ειλικρίνιά του.

    Υ.Γ. Και “γω όταν αλλάζω μπαταρία στο αυτοκίνητο νομίζω ότι έγινε καινούργιο αλλά ξέρω το ελάτωμα μου και προσέχω 

     

    Φιλικά πάντα

    Δεν νομίζω ότι σοβαρεύτηκε τίποτα ιδιαίτερα ούτε ξέφυγε από τα όρια. Ο φίλος σου ο Γιώργος αναφέρθηκε στο video που έβαλα στις τσίχλες για ζωντανά πουλιά, τα οποία περιμένω να μου υποδείξει.   😉

    Να είσαι σίγουρος ότι αν έβλεπα ένα παρόμοιο ποσοστό ζωντανών από τα Benelli (γύρω στο 5%, ή αλλιώς 1 πουλί στα 20) δεν θα μίλαγα καθόλου. Φυσικά και δεν μου λέει τίποτα ότι ο Kapnas πάει με την Benelli για κυνήγι, γιατί ο Γιώργος δεν μπορεί να αποτελέσει παράδειγμα λόγο της ιδιαιτερότητας του στην σκόπευση. Αν μποούσαμε να στείλουμε το κέντρο της τουφεκιάς, αυτά τα 20 σκάγια δηλαδή, πάνω στο θήραμα όσες φορές μπορεί ο Γιώργος, δεν θα κάναμε τετοια συζήτησει. Το κέντρο της τουφεκιάς το οποίο δεν ακουμπάει σε κανένα τοίχωμα κάποιας κάννης, είτε από νεροσωλήνα βγεί, είτε από Benelli βγει, είτε από Bereta, είτε από Holland & Holland, θα έχει ακριβώς το ίδιο αποτελέσμα.

    Το φιλικά δεν χρειάζεται να το γράφουμε συνέχεια 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402529

    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402531

    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο…

    Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #402532

    Γιάννη ξαναδιάβασε λίγο πιο προσεχτικά, έχω λόγο που κάνω έτσι τις παραθέσεις. Δεν μίλησα εγώ για κανέναν Γιώργο όταν αναφέρθηκες στο φιλαράκι σου που κυνηγάτε φάσσες. Φιλαράκι το αποκάλεσες , φιλαράκι στον είπα και γω. Για να μην έχουμε καμιά παρεξήγηση 😉 .

    Όσο για τα υπόλοιπα, άστα να πάνε στο διάολο. Δεν βγαίνει άκρη. Αλλά επειδή τον ανέφερες τον άνθρωπο (καιρό έχω να τον ακούσω τον Δημήτρη, μακάρι να είναι καλά) έχεις κυνηγήσει μαζί του;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402533

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402534

    Zed μη ζητας συγγνωμη και προσωπικα να το ελεγες τι εγινε; Αποψεις ανταλλασουμε…Αλλωστε παρακολουθω το site και εσυ γραφεις σωστα πραγματα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #402535

    BIRDY wrote:

    ZeD wrote:
    Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θεωρούν την Α400 ότι σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα, κάτι παρόμοιο μου έλεγαν στην αρχή με την κάννη της η οποία πλέον κοντεύει να τρελάνει πολλούς. Ας περάσουν κάποια χρόνια να δούμε πως θα πάει το όπλο… Κωνσταντίνος

    Προσωπικά δεν είπα πως θα βγάλει πρόβλημα…Αλλωστε είναι βαρύ το όνομα για να βγάζει προβλήματα.Δεν μου αρέσει να απαξιώνουμε όμως άλλα όπλα επειδή εχουμε κολλήσει στα beretta benelli….

    Μπορεί να φάνηκε προσωπικό αλλά δεν ήταν και συγνώμη αν φάνηκε έτσι. Το όνομα beretta είναι βαρύ αλλά τις παπαρίτσες τους τις κάνουν και αυτοί… χαχαχα

    Κωνσταντίνος

     

    βρε παιδιά, γράφετε που γράφετε για τα μπερέττα, γράψτε τα στο τόπικ της μάρκας να πάρει λίγο μπρός ,γιατί το σκορ μεχρι στιγμής γράφει  143 – 54  😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #402536

    Ok Apsel το επομενο ποσταρισμα θα το κανω εκει 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,086 έως 2,100 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων