BENELLI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,356 έως 2,370 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #443021

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>
    να με αμφισβητησεις οσο θελεις φιλε , μονο ο Παπας εχει το αλαθητο , αλλα μονο οι κανες της 302 εχουν ειδικη επεξεργασια και ειδικη χρωμιωση στους αυλους τους , διαδικασια που γινοταν σε σουηδικη βιομηχανια

    Αφού η κουβέντα «τραβάει» πρός την Α 302 και τις παλιές σειρές όπλων της Βeretta μήπως γνωρίζεις λεπτομέρειες για το είδος αυτής της ειδικής επεξεργασίας που αναφέρεις; Τι σόϊ «ειδικό» τους έκαναν ακριβώς; Υπάρχει κάποια αναφορά σε κείμενο, διαφήμιση ή συζήτηση σε forum κυνηγών ξενόγλωσσο ή γενικά σε κάποιο site;

    Αυτό που θυμάμαι πώς διαφημίζονταν αρκούντως τότε ήταν η σύνθεση του ατσαλιού των καννών από Νικελιο-χρώμιο-μολυβδαινιούχο χάλυβα (Ni-Cr-Mo).

    το μοναδικο σε αυτες τις κανες ειναι το παχος του χρωμιου αλλα και η λειανση που εχει προηγηθει , το μυστικο μου το ειχε πει σε συζητηση ενας απο τους μεγαλυτερους και πιο σοβαρους οπλουργους της Ελλαδας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #443090

    Να χαιρόμαστε τον Πρόεδρό μας, Δημήτρη-Benelli χρόνια σου πολλά και καλά!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    feel069 στις #443116

    χρονια πολλα στους Δημητρηδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    180
    VasilisX στις #443301

    Γιάννη, Κωστή, Δημήτρη ευχαριστώ για τα καλορίζικα! Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το όπλο. Κεράσματα σύντομα.
    Γιάννη πράγματι η 48ΑL είναι όπλο θρύλος και στο λέω γιατί 2 χρόνια που δούλευα στην αντιπροσωπεία της FRANCHI μόνο καλά λόγια άκουγα.
    Απλό, λειτουργικό και κυρίως γερό όπλο. Καλοτούφεκο δεν μπορώ να σου ευχηθώ γιατί γεννήθηκε καλό χαχχααα…
    Δημήτρης Benelli σε 1-2 μήνες θα έχω καλύτερη άποψη για την Black Eagle και θα συζητήσουμε για το “πρόβλημά” της.:lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #443353

    Γιάννη, Κωστή, Δημήτρη ευχαριστώ για τα καλορίζικα! Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το όπλο. Κεράσματα σύντομα.<br>
    Γιάννη πράγματι η 48ΑL είναι όπλο θρύλος και στο λέω γιατί 2 χρόνια που δούλευα στην αντιπροσωπεία της FRANCHI μόνο καλά λόγια άκουγα.<br>
    Απλό, λειτουργικό και κυρίως γερό όπλο. Καλοτούφεκο δεν μπορώ να σου ευχηθώ γιατί γεννήθηκε καλό χαχχααα…<br>
    Δημήτρης Benelli σε 1-2 μήνες θα έχω καλύτερη άποψη για την Black Eagle και θα συζητήσουμε για το «πρόβλημά» της.:lol:

    Βασιλη φιλε , το οπλο το ειχε φιλος σου και ειχε μεινει ευχαριστημενος και αγορασες το ιδιο η τυχαια το διαλεξες ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    180
    VasilisX στις #443544

    Δημήτρη το έχει ένας φίλος και το δανείστικα για τα τρυγόνια το καλοκαίρι. Δεν είχα ιδέα από Benelli και γενικά είμαι δικανάκιας. Αυτά που έκανε το όπλο στον έβρο ήταν απίστευτα. Δεν τα σκότωνε απλά, ΤΑ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΣΕ στον ύστατο βαθμό και σε αποστάσεις που ντρέπομαι να αναφέρω. Το καψουρεύτηκα λοιπόν το όπλο και αφού ο φίλος δν το πουλούσε παρ’όλες τις προσφορές μου, έψαξα και το βρήκα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση. Λίγο cast-off νομίζω οτι θέλει και μάλλον θα είμαι ok! Κάτι για ανακρούσεις διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοούν… Το καλοκαίρι με 33γρ. το όπλο κλωτσούσε λιγότερο από μια breda και μια franchi.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #443545

    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω μία Benelli Duca Montefeltro με κάνη 66κ και θα ήθελα ένα μακρύ τσοκ έσω/έξω για μου επιμηκύνει την κάνη.

    Πιο τσοκ θα μου προτείνατε σαν πολύ καλό για το συγκεκριμένο όπλο;

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #443566

    Δημήτρη το έχει ένας φίλος και το δανείστικα για τα τρυγόνια το καλοκαίρι. Δεν είχα ιδέα από Benelli και γενικά είμαι δικανάκιας. Αυτά που έκανε το όπλο στον έβρο ήταν απίστευτα. Δεν τα σκότωνε απλά, ΤΑ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΣΕ στον ύστατο βαθμό και σε αποστάσεις που ντρέπομαι να αναφέρω. Το καψουρεύτηκα λοιπόν το όπλο και αφού ο φίλος δν το πουλούσε παρ’όλες τις προσφορές μου, έψαξα και το βρήκα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση. Λίγο cast-off νομίζω οτι θέλει και μάλλον θα είμαι ok! Κάτι για ανακρούσεις διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοούν… Το καλοκαίρι με 33γρ. το όπλο κλωτσούσε λιγότερο από μια breda και μια franchi.

    μα οταν τα εγραφα ημουν ο φανατικος και ο συνεργατης εταιριας οπλων με διαφορα συμφεροντα , οταν ειχα γραψει οτι τα πουλια τα τηγανιζει στον αερα ειχε γινει μαχη , η μεγαλη φαση φιλε ειναι οτι συνεχιζουν και τα γραφουν σε αλλα ομως φορουμ , τελικα ποιος εξυπηρετει συμφεροντα , εγω η καποιοι αλλοι ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #443577

    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω μία Benelli Duca Montefeltro με κάνη 66κ και θα ήθελα ένα μακρύ τσοκ έσω/έξω για μου επιμηκύνει την κάνη.

    Πιο τσοκ θα μου προτείνατε σαν πολύ καλό για το συγκεκριμένο όπλο;

    Ευχαριστώ.

    φοβερα τσοκ τα Carlson

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #443584

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Krateros wrote:</div>
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω μία Benelli Duca Montefeltro με κάνη 66κ και θα ήθελα ένα μακρύ τσοκ έσω/έξω για μου επιμηκύνει την κάνη.

    Πιο τσοκ θα μου προτείνατε σαν πολύ καλό για το συγκεκριμένο όπλο;

    Ευχαριστώ.

    φοβερα τσοκ τα Carlson

    Ευχαριστώ Δημήτρη.
    Και χρόνια σου πολλά!

    θα ήθελα όμως να επιμηκύνεται η κάννη τουλάχιστον 5εκ και αυτά βλέπω εξέχουν μόνο 1,9εκ της κάνης.
    Εκτός και αν κάνω λάθος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #443631

    θα ήθελα όμως να επιμηκύνεται η κάννη τουλάχιστον 5εκ

    Καλησπέρα,δες κι αυτά: http://www.comp-n-choke.com/category/WChokes12.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Διονυσης στις #443683

    kalhspera . thelw na mou pei kapoios an kserei gia tin benelli super 90 !! to oplo einai sxedon kainourgio me 500 toufekies k pwleitai sta 800 euro ! peite mou an aksizei k ti poiotita einai to oplo !! euxaristw.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #443784

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Krateros wrote:</div><br>
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω μία Benelli Duca Montefeltro με κάνη 66κ και θα ήθελα ένα μακρύ τσοκ έσω/έξω για μου επιμηκύνει την κάνη.

    Πιο τσοκ θα μου προτείνατε σαν πολύ καλό για το συγκεκριμένο όπλο;

    Ευχαριστώ.

    φοβερα τσοκ τα Carlson

    Ευχαριστώ Δημήτρη.<br>
    Και χρόνια σου πολλά!

    θα ήθελα όμως να επιμηκύνεται η κάννη τουλάχιστον 5εκ και αυτά βλέπω εξέχουν μόνο 1,9εκ της κάνης.<br>
    Εκτός και αν κάνω λάθος.

    υπαρχουν και τα εργοστασιακα Benelli τσοκ σε 5 εκ εσω εξω , αλλα αγορασε ενα Carlson και θα με θυμηθεις , τα 3 εκ διαφορα δεν παιζουν κανενα ρολο , η εσωτερικη διαμορφωση και η λειανση του τσοκ ειναι ολο το εργο , αν θελεις να επιμυκυνεις την σκοπευτικη γραμμη απλως δεν κανεις τιποτα με τσοκ εσω εξω , αν θελεις να βελτιωσεις κατα ενα ποσοστο την τουφεκια σου αγορασε το και βαλτο , και σε ευχαριστω για τις ευχες σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #443815

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Krateros wrote:</div>
    θα ήθελα όμως να επιμηκύνεται η κάννη τουλάχιστον 5εκ

    Καλησπέρα,δες κι αυτά: http://www.comp-n-choke.com/category/WChokes12.html

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αν όντως η δουλειά κάνει τους άντρες,μας βλέπω σε λίγο όλους πανέμορρφες και μοιραίες!

    Κ.Σ Αχαρνών

    </div>

    Ευχαριστώ για το link!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #443816

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Krateros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Krateros wrote:</div><br><br>
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω μία Benelli Duca Montefeltro με κάνη 66κ και θα ήθελα ένα μακρύ τσοκ έσω/έξω για μου επιμηκύνει την κάνη.

    Πιο τσοκ θα μου προτείνατε σαν πολύ καλό για το συγκεκριμένο όπλο;

    Ευχαριστώ.

    φοβερα τσοκ τα Carlson

    Ευχαριστώ Δημήτρη.<br><br>
    Και χρόνια σου πολλά!

    θα ήθελα όμως να επιμηκύνεται η κάννη τουλάχιστον 5εκ και αυτά βλέπω εξέχουν μόνο 1,9εκ της κάνης.<br><br>
    Εκτός και αν κάνω λάθος.

    υπαρχουν και τα εργοστασιακα Benelli τσοκ σε 5 εκ εσω εξω , αλλα αγορασε ενα Carlson και θα με θυμηθεις , τα 3 εκ διαφορα δεν παιζουν κανενα ρολο , η εσωτερικη διαμορφωση και η λειανση του τσοκ ειναι ολο το εργο , αν θελεις να επιμυκυνεις την σκοπευτικη γραμμη απλως δεν κανεις τιποτα με τσοκ εσω εξω , αν θελεις να βελτιωσεις κατα ενα ποσοστο την τουφεκια σου αγορασε το και βαλτο , και σε ευχαριστω για τις ευχες σου

    Αρχικά σκεφτόμουν να αγοράσω και μία δεύτερη κάνη στα 71εκ αλλά ύστερα σκέφτηκα τη λύση του έσω/έξω τσοκ.

    Θα το σκεφτώ.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,356 έως 2,370 (από 2,589 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων