winchester club!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    233
    Andreasdik στις #445901

    Οι κανες του SP Winchester Select Light ειναι αχρωμιοτες ή χρωμιομενες; Το εχω αγορασει το 2008.

    Έχω την εντύπωση ότι όλα τα Winchester έχουν αχρωμίωτες κάνεις άλλα δεν είμαι σίγουρος!
    Είσαι ευχαριστημένος από το όπλο?
    Τον συνάδελφο free δεν μπορώ να τον βοηθήσω γιατί δεν έχω Winchester αλλά φαντάζομαι θα τα έχει επωμίσει τα όπλα να δει ποιό του ταιριάζει, δεν χρειάζεται να του το πούμε…. 🙂
    Η τιμή πάντως για το sx3 είναι πολύ καλή, όταν έψαχνα εγώ το 2010 ήταν πολύ ακριβότερο!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #445944

    Ρε παιδιά κανείς δε βοηθάει;<br>
    Θα πάρω beretta τελικά μου φαίνεται!!!

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα……………ωρεος!!!!!!!!!!!!!!! παρε μπερετα φιλε μου αλλιως…..με τα αμερικανακια.δε σε βλεπο καλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #445945

    για βοηθιστε ρε παιδια!!!!! εχω ενα οπλο trap και χθες ειπα να παω για καρτερι τσιχλας!
    οταν γιρισα σπιτι πηρα depon!!! το οπλο κλοτσουσε αλοκοτα ακομα και με 28γρ.! υπαρχει περιπτοση
    να φταιει το pits στο κοντακι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #445947

    Οι κανες του SP Winchester Select Light ειναι αχρωμιοτες ή χρωμιομενες; Το εχω αγορασει το 2008.

    Απο το 2010 ολα τα winchester ειναι χρωμιομενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #445948

    Γεια σας φίλοι winchester-άκηδες.<br>
    Θέλω τη βοήθεια σας μια και σκέφτομαι να γίνω μέλος του club.<br>
    Θέλω να μου πείτε μερικά πράγματα για τις καραμπίνες σας:<br>
    1) Πώς συμπεριφέρεται ο διευρυμένος αυλός 18,8 μιας καραμπίνας winchester sx2 ή sx3 στις παρακάτω περιπτώσεις:<br>
    α) με ελαφριές γομώσεις των 28-32 γραμμαρίων (που ρίχνουμε π.χ. στα ορτύκια)<br>
    β) με έμφραξη μάλλινη τάπα<br>
    γ) με έμφραξη συγκεντρωτήρα<br>
    δ) με τα φυσίγγια διασποράς

    Στις βαριές γομώσεις, από 36-38-40 γραμμάρια και πάνω(που ρίχνουν κυρίως στην Αμερική), ο διευρυμένος αυλός συμπεριφέρεται σίγουρα καλύτερα από ένα στενό αυλό, αλλά με τις ελαφριές γομώσεις που ρίχνουμε εμείς εδώ πως τα πάει; Δίνει καλύτερες ή χειρότερες κατανομές; Και έχει πιο μεγάλο(ανοιχτότερο) κύκλο διασποράς στην ίδια απόσταση από ένα στενό αυλό(η BERETTA στην περιγραφή της AL391 URIKA GOLD2 http://www.berettahellas.com/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=269&lang=el λέει ότι έχει 10% ανοιχτότερο κύκλο διασποράς αναφερόμενη σε 18,6 αυλό);

    2)Επίσης πόσο βοηθάει η υπερυψωμένη ρίγα στη σκόπευση; Γιατί άλλο το σκοπευτήριο και άλλο το κυνήγι.

    Σκέφτομαι να αποκτήσω μια καραμπίνα και είμαι ανάμεσα σε winchester sx2 light(που τη βρήκα ξεχασμένη σε ένα μαγαζί και την έχουν προσφορά 850 ευρό), μιας winchester sx3 blak shadow(στα 1.000 ευρό) και μιας beretta urika 2 gold(προσφορά στα 1.200 ευρό). Αυτές οι 3 μου έκατσαν καλά στην επώμιση, και η υπερυψωμένη ρίγα στο μάτι.

    Παρακαλώ πολύ τα φώτα σας.<br>
    Το κομμάτι αξιοπιστία, μηχανισμός κτλ δεν το συζητώ γιατί θεωρώ ότι δεν τίθεται θέμα.

    παρε την χ2 light εναι ομορφο οπλο με πολυ καλες ντουφεκιες σε μεγαλο ευρος φυσιγγιων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #445949

    για βοηθιστε ρε παιδια!!!!! εχω ενα οπλο trap και χθες ειπα να παω για καρτερι τσιχλας!<br>
    οταν γιρισα σπιτι πηρα depon!!! το οπλο κλοτσουσε αλοκοτα ακομα και με 28γρ.! υπαρχει περιπτοση<br>
    =να φταιει το pits στο κοντακι?

    φιλε μου πολλα μπορη να ειναι …..το σιγουρο ομος ειναι ενα….δικανο + καρτερι τσιχλας=depon maximum!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #445950

    δεν ειναι το προτο δικανο που χρισιμοποιο στο καρτερι! σινιθως με το δικανο παω στο καρτερι αλλα ειναι η προτη φορα που παω με το σιγκεκριμενω και με παραξενεψε η σιμπεριφορα του!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #445952

    Ρε παιδιά κανείς δε βοηθάει;<br>
    Θα πάρω beretta τελικά μου φαίνεται!!!

    άσε τα winchester. και πάρε beretta η benelli

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #445969

    <DIV class=d4p-bbt-quote-title>ximikos wrote:</DIV>
    <P>Οι κανες του SP Winchester Select Light ειναι αχρωμιοτες ή χρωμιομενες; Το εχω αγορασει το 2008.</P>

    <P>Έχω την εντύπωση ότι όλα τα Winchester έχουν αχρωμίωτες κάνεις άλλα δεν είμαι σίγουρος!<BR>Είσαι ευχαριστημένος από το όπλο?<BR>Τον συνάδελφο free δεν μπορώ να τον βοηθήσω γιατί δεν έχω Winchester αλλά φαντάζομαι θα τα έχει επωμίσει τα όπλα να δει ποιό του ταιριάζει, δεν χρειάζεται να του το πούμε…. :)<BR>Η τιμή πάντως για το sx3 είναι πολύ καλή, όταν έψαχνα εγώ το 2010 ήταν πολύ ακριβότερο!<BR></P>
    <HR>

    <DIV class=bbp-reply-signature>
    <P>Ανδρέας!<BR>Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.<BR>Benelli Raffaello Crio.</P></DIV>[/quote

    Αντρεα σε ευχαριστω για την απαντηση. Ναι ευχαριστημενος ειμαι. Το πηγα για να μου φερουν το κοντακι στα μετρα και τωρα ειναι μια χαρα. Το εχω κυριως για μπεκατσες. Ελαφρη και γρηγορο για μπηχτες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #445970

    Βαγγελη σε ευχαριστω για την απαντηση. Αρα να υποθεσω οτι εχει αχρωμιοτες κανες, εφοσον κατασκεβαστηκε πριν το 2008;

    Πως μπορω να καταλαβω αν οι κανες ειναι αχρωμιοτες ή χρωμιομενες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vitriolis στις #454509

    Πρόκειται να πάρω την winchester sx3 big game. Τι λέει σαν όπλο; Καλή επιλογή για γουρούνι; Τι φυσίγγια να χρησιμοποιώ; Είναι το πρώτο μου όπλο. Θέλω όσο μπορείτε να με διαφωτίσετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #454513

    Σαν οπλο ειναι τρομερο εχω τη super magnum composite me 66cm καννη,την εχω κυνηγησει 2 χρονιες μονο γουρουνι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, με τη big game που θες εσυ η μονη διαφορα ειναι η καννη slug, επειδη εχω κυνηγησει με καννη slug να ξερεις οτι θα καταληξεις να ριχνεις μονο μονοβολα τα δραμια τα ξεχνας…ο λογος? Επειδη τα δραμια με τα 25 μετρα θα στα ανοιγει παρα πολυ, βεβαια αυτο εχει να κανει με το τσοκαρισμα που ειναι καθαρος κυλινδρος στη slug.Δεν ξερω για τη slug της Winchester εαν εχει τσοκ…εαν παιρνει τσοκ τα πραγματα τοτε αλλαζουν…εγω παντως τη δικη μου τη δουλευω με ενα τσοκ light full της briley και εξαβολα ΑΤ και μεχρι το 70 μετρα θεριζει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vitriolis στις #454585

    Σαν οπλο ειναι τρομερο εχω τη super magnum composite me 66cm καννη,την εχω κυνηγησει 2 χρονιες μονο γουρουνι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, με τη big game που θες εσυ η μονη διαφορα ειναι η καννη slug, επειδη εχω κυνηγησει με καννη slug να ξερεις οτι θα καταληξεις να ριχνεις μονο μονοβολα τα δραμια τα ξεχνας…ο λογος? Επειδη τα δραμια με τα 25 μετρα θα στα ανοιγει παρα πολυ, βεβαια αυτο εχει να κανει με το τσοκαρισμα που ειναι καθαρος κυλινδρος στη slug.Δεν ξερω για τη slug της Winchester εαν εχει τσοκ…εαν παιρνει τσοκ τα πραγματα τοτε αλλαζουν…εγω παντως τη δικη μου τη δουλευω με ενα τσοκ light full της briley και εξαβολα ΑΤ και μεχρι το 70 μετρα θεριζει…

    Δηλαδή μόνο μονόβολο θα ρίχνω.; Γενικά έχω ακούσει καλές κριτικές πάντως. Την Κυριακή την παίρνω θα έχω λεπτομέρειες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    niko7 στις #454607

    Σαν οπλο ειναι τρομερο εχω τη super magnum composite me 66cm καννη,την εχω κυνηγησει 2 χρονιες μονο γουρουνι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, με τη big game που θες εσυ η μονη διαφορα ειναι η καννη slug, επειδη εχω κυνηγησει με καννη slug να ξερεις οτι θα καταληξεις να ριχνεις μονο μονοβολα τα δραμια τα ξεχνας…ο λογος? Επειδη τα δραμια με τα 25 μετρα θα στα ανοιγει παρα πολυ, βεβαια αυτο εχει να κανει με το τσοκαρισμα που ειναι καθαρος κυλινδρος στη slug.Δεν ξερω για τη slug της Winchester εαν εχει τσοκ…εαν παιρνει τσοκ τα πραγματα τοτε αλλαζουν…εγω παντως τη δικη μου τη δουλευω με ενα τσοκ light full της briley και εξαβολα ΑΤ και μεχρι το 70 μετρα θεριζει…

    Δηλαδή μόνο μονόβολο θα ρίχνω.; Γενικά έχω ακούσει καλές κριτικές πάντως. Την Κυριακή την παίρνω θα έχω λεπτομέρειες.

    Η sx3 practical έχει 61 πόντους με τσοκ. Λογικά θα έχουν την ίδια κάνη. Εάν τη θές μόνο για γουρούνι πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #454624

    Για αγριογούρουνα ΜΟΝΟ ΜΟΝΟΒΟΛΟ!!! τίποτε άλλο!

    “το πέτυχες – το κράτησες”
    όχι “του ‘ριξα τρεις (ενίοτε και 13!!!) και δεν έπεσε!”

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων