H Nέα Browning Auto 5

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 216 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #275158

    AYTO 5 χωρίς ριγα = γυναίκα χωρίς κώλο

    Όσο για το αν θα πιάσει η όχι , δεν πιστεύω ότι θα πουλήσει τρελά αλλά όχι και να αποτύχει. Αρκετός κόσμος περίμενε όπλο αδράνειας με καλύτερη κάννη από μπενελι διευρυμένο αυλό, μεγάλο κώνο και ζύγισμα Browning , πόσο θα κλωτσάει είμαι περίεργος να δω.

    Δεν είχα προσέξει ότι δεν είχε ρίγα. :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #184287

    στο 2:11 δεν την ακουει πολυ απο ανακρουση αυτος η εμενα μοπυ φαινεται?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #275155

    στο 2:11 δεν την ακουει πολυ απο ανακρουση αυτος η εμενα μοπυ φαινεται?

    Βίντεο είναι με μοντάζ… ότι θέλουν κάνουν, στην A400 σκότωνε δεινόσαυρο. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #275150

    ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ MAROCHI ΣΕ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ NEW AUTO 5 ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ BENELLI ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΠΟΡΙΚΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #275147

    στο 2:11 δεν την ακουει πολυ απο ανακρουση αυτος η εμενα μοπυ φαινεται?

    Είπαμε, οι τύποι είναι γιούχου. Άσχετοι από όπλα. Να σου αναλύσω λίγο παραπάνω;

    1) Λάθος στάση. Το σώμα γέρνει προς τα πίσω.
    2) Λάθος κεφάλι. Γέρνει και στο πλάι (ώστε η κλωτσιά να είναι όλη δικιά του) και προς τα εμπρός (ώστε να μη βλέπει την τύφλα του. Συγγνώμη, βλέπει το εσωτερικό του καπέλου του :lol: )
    3) Λάθος πιάσιμο του δεξιού χεριού. Ο καρπός είναι τελείως σπασμένος με αποτέλεσμα να επωμίζει σηκώνοντας τον αγκώνα και τον ώμο του. Ο αντίχειρας αναπαύεται πάνω στη λαβή αντί να την αγκαλιάζει.
    4) Λάθος πιάσιμο του αριστερού χεριού. Κρατάει την πάπια υπερβολικά πίσω και τα δάκτυλά του δεν προσφέρουν κανένα έλεγχο πάνω στο όπλο.

    Με όλα αυτά τα λάθη, αν το όπλο κλώτσαγε έστω και μέτρια, θα έπρεπε να του φύγει τελείως από τα χέρια. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #275146

    Είπαμε, οι τύποι είναι γιούχου. Άσχετοι από όπλα. Να σου αναλύσω λίγο παραπάνω;

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/40/vieweraf.png/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img40.imageshack.us/img40/8955/vieweraf.png%5B/img%5D%5B/url%5D

    1) Λάθος στάση. Το σώμα γέρνει προς τα πίσω.
    2) Λάθος κεφάλι. Γέρνει και στο πλάι (ώστε η κλωτσιά να είναι όλη δικιά του) και προς τα εμπρός (ώστε να μη βλέπει την τύφλα του. Συγγνώμη, βλέπει το εσωτερικό του καπέλου του :D )
    3) Λάθος πιάσιμο του δεξιού χεριού. Ο καρπός είναι τελείως σπασμένος με αποτέλεσμα να επωμίζει σηκώνοντας τον αγκώνα και τον ώμο του. Ο αντίχειρας αναπαύεται πάνω στη λαβή αντί να την αγκαλιάζει.
    4) Λάθος πιάσιμο του αριστερού χεριού. Κρατάει την πάπια υπερβολικά πίσω και τα δάκτυλά του δεν προσφέρουν κανένα έλεγχο πάνω στο όπλο.

    Με όλα αυτά τα λάθη, αν το όπλο κλώτσαγε έστω και μέτρια, θα έπρεπε [u]να του φύγει τελείως από τα χέρια[/u]. :D

    :lol: :lol: :P ησουν κατατοπιστικοτατος…………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #184292

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ Η ΠΑΛΙΑ,ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ!

    Κ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΝΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ…76 ΠΟΝΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΙ!!!

    Υ.Γ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ,ΜΕΧΡΙ Κ ΓΩ ΠΟΥ ΕΠΟΜΙΖΩ ΚΑΠΩΣ ΛΑΘΟΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΟΠΛΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #275145

    AYTO 5 χωρίς ριγα = γυναίκα χωρίς κώλο

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ;;;
    Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ 5 ΧΩΡΙΣ ΡΗΓΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΣΕ ΟΛΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #275141

    Να κάνω και γω μια πρόβλεψη; Αυτό το τουφέκι θα αποτύχει παταγωδώς. Απλό feeling, ίσως γιατί η ιστορία δεν επαναλαμβάνεται και όταν αυτό γίνεται πρόκειται για φάρσα. :D

    Γιωργο, εκτιμω οτι πολλα πραγματα θα εξαρτηθουν απο την τιμη κοστολογησης…οσο για τα υπολοιπα, απλα εκτιμω οτι πονταρουν στο θρυλικο ονομα!


    Αρκετός κόσμος περίμενε όπλο αδράνειας με καλύτερη κάννη από μπενελι διευρυμένο αυλό, μεγάλο κώνο και ζύγισμα Browning , πόσο θα κλωτσάει είμαι περίεργος να δω.

    Με σχετικο βαρος περι τα ~3,3 κιλα ποσο να κλωτσαει; Για ολα τα υπολοιπα πλην του αυλου 18,90…εχει φροντισει ηδη απο το 2009 η Marocchi, με το μοντελο SI12 Complus… :lol:

    ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ MAROCHI ΣΕ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ NEW AUTO 5 ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ BENELLI ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΠΟΡΙΚΑ :D

    Ετσι και δοκιμαστουν τα οπλα στον κυνηγοτοπο και μαλιστα συγκριθουν στα καρτερια διπλα-διπλα με τα αλλα γνωστα οπλα, εκτιμω οτι ειναι απλα θεμα χρονου να κανουν τρελες πωλησεις!!!

    Οσο για την αδρανεια, πλην της Breda Xanthos του 2005 [ανωτερο project], η Benelli ειχε την αποκλειστικοτητα περιστροφικης κεφαλης απο το 1983 εως και το 2008, εξου και ο λογος που η Marocchi εβγαλε το SI12 Wood/Complus το 2009 και Grado/Polychase το 2010… :lol:

    Εκτος αυτου ομως, το θεμα ειναι οτι η Marocchi συνεργαζεται εδω και 2 χρονια με την Breda…οποτε τα ευκολος ενοουμενα παραλειπωνται… :P

    Φιλικα Νικος :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #275140

    Είπαμε, οι τύποι είναι γιούχου. Άσχετοι από όπλα. Να σου αναλύσω λίγο παραπάνω;

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/40/vieweraf.png/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img40.imageshack.us/img40/8955/vieweraf.png%5B/img%5D%5B/url%5D

    1) Λάθος στάση. Το σώμα γέρνει προς τα πίσω.
    2) Λάθος κεφάλι. Γέρνει και στο πλάι (ώστε η κλωτσιά να είναι όλη δικιά του) και προς τα εμπρός (ώστε να μη βλέπει την τύφλα του. Συγγνώμη, βλέπει το εσωτερικό του καπέλου του :lol: )
    3) Λάθος πιάσιμο του δεξιού χεριού. Ο καρπός είναι τελείως σπασμένος με αποτέλεσμα να επωμίζει σηκώνοντας τον αγκώνα και τον ώμο του. Ο αντίχειρας αναπαύεται πάνω στη λαβή αντί να την αγκαλιάζει.
    4) Λάθος πιάσιμο του αριστερού χεριού. Κρατάει την πάπια υπερβολικά πίσω και τα δάκτυλά του δεν προσφέρουν κανένα έλεγχο πάνω στο όπλο.

    Με όλα αυτά τα λάθη, αν το όπλο κλώτσαγε έστω και μέτρια, θα έπρεπε [u]να του φύγει τελείως από τα χέρια[/u]. :D

    και να μαζεύει και τις ωτασπίδες από το νερό.Άσε το bottox που θα του χαλάσει.Σαν να βλέπω τον Τρύφωνα (Σαμαρά)να διαφημίζει καλάζνικοφ. :lol:
    υγ.δεν βλέπει το καπέλο του…τα μάτια του τα έχει σίγουρα κλειστά :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #275137

    ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ;;;
    Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ 5 ΧΩΡΙΣ ΡΗΓΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΣΕ ΟΛΑ…

    το έχω συνδυάσει στο μυαλό μου σαν δεδομένο υπερυψωμένη ρηγα και αυτο5 και όσες έτυχε να δω από κοντά (άλλες 3 δλδ όχι και πολλές) όλες είχαν ρηγα ! το ίδιο ρίχνουν όλες βέβαια

    πραγματικά θα θερίζει η 76cm κάννη !!!

    και ήθελα του χρόνου να πάρω πλαγιοκαννο ισπανικό…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #275130

    ω ρε κατι ζευγαροκαυγαδες που θα γινουν…… :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #275128

    Φετος ελυσα κ καθαρισα μονος μου την Browning Auto 5 του πατερα μου μιας κ δεν την ειχε παει ποτε σε οπλπουργο απο το 1977.Διαπιστωσα την απλη μηχανικη της κατασταση που χρονια τωρα δεν ειχε εμπλοκες.Θαυμασα το απλο τροπο λειτουργιας της.Ενα οπλο που εχει γραψει ιστορια στο χωρο του! :lol:
    Για να δουμε κ την καινουρια αν κ καρτεροντουφεκο θα ειναι μονο, λογο του βαρος της!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #184316

    Eμφανισιακα μ'αρεσει παντως, αν και δεν ειμαι οπαδος των αυτογεμων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #184332

    Θεωρω οτι κακως ονομαζεται Α5 μιας και δεν εχει καμια σχεση με την παλια (με εξαιρεση την εμφανιση). Καλυτερο θα ηταν να την ονομαζαν κατι παραπλησιο με το Α5 και να μην βεβηλωσουν ετσι ενα οπλο θρυλο.

    Φανης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 216 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων