FABARM CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427481

    Καλησπέρα φλε sumgunner,επειδη εμπειρια στο κυνηγι δεν εχω όπως εγραψα μετεφερα γνωμη,σαφεστατα και αν καποιος βολευεται δεν τιθεται θεμα!εγω από προσωπικη άποψη αυτο που μπορω να παραθεσω οσο εψαχνα για το οπλο μου και απο συμβουλες αλλά περισσοτερο από δική μου αποψη και γουστο ειδα και ergal βαση και ατσαλι σε pose…ξεκινησα απο baikal…ειδα cz…lanber…franchie …εφτασα μεχρι 682!Αυτό που ειδα και καταλαβα…προσωπικά παντα…ειναι οτι ενα οπλο 3.6 κιλών περίπου κρύβει τελεια το βαρος του οταν ειναι καλοζυγισμενο!Άπλά σκέψου ενα οπλο 2.7 κιλών επισης καλοζυγισμένο!!Πάντα μιλάω για s. pose…δεν επωμισα καμιά καραμπινα…και πάλι μπορει κάποιος να πει οτι εχει τετοιο σωματοτυπο ή αντοχή που το βαρος αυτό το παραπάνω δεν το καταλαβαίνει καν…αλλοι μπορεί να κουραζονται!οπως λέει κι ο λαός …περι ορέξεως κολοκυθόπιττα!!!!οτι καθεται στον καθενα καλυτερα!

    Καλημερα Πρωτεα,εχω διαπιστωση προσωπικα οτι παρ ολο που το σ.ποζε δεν με κουραζει στο περπατητο οσο ενα αυτογεμη,σιγουρα ενα εργκαλ σ.ποζε που ζυγιζει οσο ενα μονοκαννο περιπου θα ειναι ακομα πιο ανετο,αλλα προσωπικα θα προσπαθουσα να αποφυγω την εργκαλ βαση,μιας και βλεπω οτι την ατσαλινη βαση τι μπορω στα σ.ποζε.Αντιθετα στη καραμπινα την εργκαλ βαση δεν την αλλαζω,γιατι η ατσαλινες ειναι πολυ βαριες για μενα και το τροπο που κυνηγω.Ο λογος λοιπων ειναι ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να αποφυγεις την εργκαλ βαση,αν οχι τοτε δεν τιθεται θεμα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    proteas78 στις #427520

    proteas78 wrote:
    Καλησπέρα φλε sumgunner,επειδη εμπειρια στο κυνηγι δεν εχω όπως εγραψα μετεφερα γνωμη,σαφεστατα και αν καποιος βολευεται δεν τιθεται θεμα!εγω από προσωπικη άποψη αυτο που μπορω να παραθεσω οσο εψαχνα για το οπλο μου και απο συμβουλες αλλά περισσοτερο από δική μου αποψη και γουστο ειδα και ergal βαση και ατσαλι σε pose…ξεκινησα απο baikal…ειδα cz…lanber…franchie …εφτασα μεχρι 682!Αυτό που ειδα και καταλαβα…προσωπικά παντα…ειναι οτι ενα οπλο 3.6 κιλών περίπου κρύβει τελεια το βαρος του οταν ειναι καλοζυγισμενο!Άπλά σκέψου ενα οπλο 2.7 κιλών επισης καλοζυγισμένο!!Πάντα μιλάω για s. pose…δεν επωμισα καμιά καραμπινα…και πάλι μπορει κάποιος να πει οτι εχει τετοιο σωματοτυπο ή αντοχή που το βαρος αυτό το παραπάνω δεν το καταλαβαίνει καν…αλλοι μπορεί να κουραζονται!οπως λέει κι ο λαός …περι ορέξεως κολοκυθόπιττα!!!!οτι καθεται στον καθενα καλυτερα!

    Καλημερα Πρωτεα,εχω διαπιστωση προσωπικα οτι παρ ολο που το σ.ποζε δεν με κουραζει στο περπατητο οσο ενα αυτογεμη,σιγουρα ενα εργκαλ σ.ποζε που ζυγιζει οσο ενα μονοκαννο περιπου θα ειναι ακομα πιο ανετο,αλλα προσωπικα θα προσπαθουσα να αποφυγω την εργκαλ βαση,μιας και βλεπω οτι την ατσαλινη βαση τι μπορω στα σ.ποζε.Αντιθετα στη καραμπινα την εργκαλ βαση δεν την αλλαζω,γιατι η ατσαλινες ειναι πολυ βαριες για μενα και το τροπο που κυνηγω.Ο λογος λοιπων ειναι ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να αποφυγεις την εργκαλ βαση,αν οχι τοτε δεν τιθεται θεμα.

    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

     

    Σαφέστατα μόνο και μόνο από αντοχή επιλέγουμε ατσάλι , αν μπορεί καποιος να κυνηγήσει με ατσαλινη βάση είναι σιγουρα καλύτερα.Η εμπειρία μου δυστυχώς δεν μου επιτρέπει από την άλλη να ξέρω πόσο επιρρεπές είναι το ergal σαν ζημιές…φαντάζομαι εχει να κάνει αμεσα με τον αριθμό φυσιγγίων που ρίχνουμε σε κάθε περίπτωση και το είδος αντίστοιχα…!Επίσης δεν μπορώ να ξέρω για καραμπίνες…φαντάζομαι όμως ότι επειδή ο τρόπος λειτουργίας εκεί είναι εντελώς διαφορετικός και η τεχνολογία με αέρια και αδράνειες βοηθάει τα όπλα αυτά , ίσως η καταπόνηση να είναι μικρότερη! Φαντάζομαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #427521

    Αντιθετα στη καραμπινα την εργκαλ βαση δεν την αλλαζω,γιατι η ατσαλινες ειναι πολυ βαριες για μενα και το τροπο που κυνηγω.Ο λογος λοιπων ειναι ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να αποφυγεις την εργκαλ βαση,αν οχι τοτε δεν τιθεται θεμα.

    ακριβως την ιδια γνωμη εχω και εγω μαζι σου σαραντο

    καραμπινα με εργκαλ αλλα στο δικανακι θελω ΜΟΝΟ ατσαλι!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427525

    Πρωτεα απλα θα σου πω πως το εργκαλ δεν ειναι ατσαλι,στη κρουση αντεχει παππαδες,το θεμα ειναι η τριβη,που στις καραμπινες στα 20 + χρονια μιας Μοντεφελτρο που ειχα ρολοι δουλευε,και ρολοι δουλευε οταν την εδωσα,οτι ανοχες και να απεκτησε με τα χιλιαδες φυσσιγκια που ειχε ριξει στα 20 και χρονια δεν σταματησε να λειτουργει,το εργκαλ δε πεθαινει ευκολα,μαλλων εγω θα πεθαινα και οχι η Μοντεφελτρο.Στα δικαννα τα εργκαλ πειρα δεν εχω,αλλα αμα ηταν μονοδρομος εγω σιγουρα θα το επαιρνα.Οπως εγραψε και ο Hunter21,οπου μπορεις το εργκαλ το αποφευγης.Εχω διαβαση στο Αμερικανικο οτι ενας σκοπευτης που εριχνε 20.οοο βολες με ενα Μπερεττα Λαιτ το χρονο,και καθε χρονο αλλαζε τους πειρους στη καννη,δηλαδη αυτο που φθειρεται ειναι η τρυπες των πειρων στη καννη,και οχι η βαση.Οποτε απλα αλλαζει πειρους μετα απο 20.000 βολες,και η βαση ανεπαφη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    proteas78 στις #427555

    Πρωτεα απλα θα σου πω πως το εργκαλ δεν ειναι ατσαλι,στη κρουση αντεχει παππαδες,το θεμα ειναι η τριβη,που στις καραμπινες στα 20 + χρονια μιας Μοντεφελτρο που ειχα ρολοι δουλευε,και ρολοι δουλευε οταν την εδωσα,οτι ανοχες και να απεκτησε με τα χιλιαδες φυσσιγκια που ειχε ριξει στα 20 και χρονια δεν σταματησε να λειτουργει,το εργκαλ δε πεθαινει ευκολα,μαλλων εγω θα πεθαινα και οχι η Μοντεφελτρο.Στα δικαννα τα εργκαλ πειρα δεν εχω,αλλα αμα ηταν μονοδρομος εγω σιγουρα θα το επαιρνα.Οπως εγραψε και ο Hunter21,οπου μπορεις το εργκαλ το αποφευγης.Εχω διαβαση στο Αμερικανικο οτι ενας σκοπευτης που εριχνε 20.οοο βολες με ενα Μπερεττα Λαιτ το χρονο,και καθε χρονο αλλαζε τους πειρους στη καννη,δηλαδη αυτο που φθειρεται ειναι η τρυπες των πειρων στη καννη,και οχι η βαση.Οποτε απλα αλλαζει πειρους μετα απο 20.000 βολες,και η βαση ανεπαφη

    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    Παιδια εσεις ειστε  πιο εμπειροι!θεωρω οτι σωστα τα λετε!σε pose παντως και γω fun ατσαλιου είμαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #427600

    Κάποιοι πραγματικά ΜΕΓΑΛΟΙ οπλόφιλοι και γνώστες του λειόκανου ισχυρίζονται ότι: το όπλο πρέπει να αποτελείται από 2 υλικά: ατσάλι & καρυδιά!

     

    χμμμ….. να ένα θέμα για τους mythbusters

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427617

    Κάποιοι πραγματικά ΜΕΓΑΛΟΙ οπλόφιλοι και γνώστες του λειόκανου ισχυρίζονται ότι: το όπλο πρέπει να αποτελείται από 2 υλικά: ατσάλι & καρυδιά! χμμμ….. να ένα θέμα για τους mythbusters

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Μπορει να ειναι καλυτερα με ατσαλι-καρυδια και μενα ετσι μου αρεσει,αλλα τα εργκαλ δικαννα που εχουν μια σωστη φιλοσοφια κατασκευεις,δεν πεθαινουν ευκολα,το Μπερεττα με τη χρηση μεγαλωνει την ανοχη των οπων των πειρων,και απλα αλλαζει πειρους με over-size,και μετα απο δε ξερω ποσες φορες θα αλλαξεις πειρους,σου κοτσαρουν μπουσα,και ξεκινας παλι απο τους μικροτερους,τρεχα γυρευε δηλαδη,ποιος θα πεθαινε πρωτος ο σκοπευτης η το εργκαλ δικαννο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #427732

    Τελικά με τα Fabarm, όλοι έχουν ακούσει άσχημα λόγια, αλλά πολλοί λίγοι είναι εκείνοι που έχουν να  πουν από πρώτο χέρι (προσωπική εμπειρία) άσχημα λόγια.

    Απλά είναι μια κατάσταση που διαιωνίζεται όπου ο ένας ακούει για …αόριστα κακά λόγια και απλά αναπαράγει αυτά που άκουσε.

    Βέβαια επειδή τίποτε δεν είναι τυχαίο, αυτά τα αόριστα κακά λόγια έχουν βάση και οι ρίζες τους φτάνουν στο παρελθόν (περίπου 20 χρόνια πρίν) όπου ο παλιός αντιπρόσωπος της εταιρίας (Balistic) εισήγαγε μισοτιμής προβληματική παρτίδα καραμπίνων Fabarm που είχαν αρχικά εισαχθεί στην Ισπανία. Όταν οι πελάτες έφερναν τα όπλα αυτά για επισκευή η αντιπροσωπεία αντικαθιστούσε τα ελατωματικά μέρη με ημιτασιόν με αποτέλεσμα  τα προβλήματα να συνεχίζονται.

    Βέβαια επειδή όπως λέγεται, μπορείς να κοροϊδεύεις λίγους για μεγάλο χρονικό διάστημα και πολλούς για μικρό χρονικό διάστημα, αλλά με τίποτε να κοροϊδεύεις πολλούς και για μεγάλο χρονικό διάστημα, η παλιά αντιπροσωπεία της Fabarm, πέρασε στην ιστορία (έβαλε λουκέτο).

    Η Fabarm είναι η πρώτη εταιρία σε πωλήσεις λειόκαννων όπλων στη Γαλλία την περασμένη χρονιά, μια χώρα με παράδοση στη κατασκευή όπλων. Τελικά την μισή εικόνα την σχηματίζει ο αγοραστής από την εταιρία κατασκευής και την άλλη μισή από τον αντιπρόσωπο είτε μιλάμε για όπλο, είτε για αυτοκίνητο είτε για το οτιδήποτε.

    Εγώ αυτή την εξήγηση δίνω και αν κάποιος άλλος έχει κάτι διαφορετικό να πει, να διαφωνίσει ή και να συμφωνίσει, με χαρά να το ακούσουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427736

    Φιλε Greg,δε μπορω να πιστεψω οτι μια εταιρια εσκεμενα θα εβγαζε μια παρτιδα οπλων στο εμποριο ελλατωματικα,αυτο που συμβαινει μαλλων ειναι οτι παιζουν με την αντοχη του υλικου ωστε να γλιτωσουν υλικο και εργατοωρες,και αφου δουν τα σκουρα τοτε βελτιωνουν τα ελλατωματικα μερη,αφανιζοντας το προβλημα η ελαττωνοντας το εως καποιο σημειο στα επομενα κομματια.Θα ηταν εντελως τρελλο να γνωριζε η εταιρια για μια παρτιδα του μοντελου οτι δεν ειναι στα σωστα στανταρ που κρινει το εργοστασιο και να τα αφησε να βγουν στο εμποριο.Οσο για τα ημιτασιον ποιος τα κατασκευασε,ενν0εις οτι βρεθηκε πηγη και αντι για γνησια βαζανε τα ημιτασιον?Εξωεργοστασιακα ανταλλακτικα μπορει να ειναι καλυτερα και απο τα γνησια,και συνηθος πουλιουνται για βελτιωσει της αποδωσεις,και οχι για να χειροτερεψουν ενα οπλο να μην το ξεχναμε αυτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #427771

    Εγω θα συμφωνησω με τον greg στο κομματι του πως βγαινουν οι κριτικες για τα οπλα…Πολλοι και απο εδω αλλα και γενικά χωρις να εχουν αποψη σαν χρηστες μιας μαρκας οπλων εκφραζουν αποψη επειδη ‘εχουν ακουσει κατι’. Το πιο σωστό ειναι να λενε τη γνωμη τους ανθρωποι που έχουν στην κατοχη τους συγκεκριμενη μαρκα οπλου.Ενδεικτικά θα πώ οτι με αυτα που είχα ακουσει δεν θα επαιρνα την xlr5 αν δεν ειχα στον οπλοβαστο μου αλλα οπλα. Παρολα αυτα εγω την αγορασα και δεν την αλλαζω με τιποτα πια…5 χρονια τωρα καμμια εμπλοκη πολυ ευχαριστημενος με τις τουφεκιες τις, κανενα παραπονο πλην του καθαρισματος επειδη ειναι αεριων…

    Περιττο να πω οτι αν δεν ημουν ευχαριστημενος θα το ελεγα…Επίσης εκφραζω αποψη μονο για οπλα που εχω οπως πχ εχω πει τη γνωμη μου για maxus-benelli-525 και δεν θα ξεκινουσα τη φραση ποτε απο το…’εχω ακουσει’

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #427786

    Πολλες φορες τυχαινει λογο καποιου συχνου μικροπροβληματος που παρουσιαζεται σε ενα μοντελο να καταρεει το ονομα της εταιρειας η του μοντελου.

    Η αληθεια ειναι οτι λογο καποιου μικρου ελλατωματος που το διορθωσε ο Κουρκουλος και ειναι θεμα 10 ευρω κοστους πολλα οπλα παρουσιαζαν εμπλοκες,με αποτελεσμα να παρει τον κατηφορο το ονομα τηε εταιρειας.

    Εγω οταν πηρα την δικη μου lion rex 1 ηξερα οτι ενδεχομενως καποια στιγμη να παρουσιασει το προβλημα αυτο(αν το παρουσιαζε ποτε) αλλα ηξερα τι χρειαζοταν οπως επισεις ειδα την κατασκευη του οπλου που ειναι πραγματικα πολυ καλη εσωτερικα με αρκετο μεταλλο στην βαση και γερους σιδηροδρομους-πιστονι κτλ εσωτερικα,και ετσι την πηρα,ειναι ενα παρα πολυ ωραιο οπλο,το οποιο παρεπιπτοντως εχει βοβερο ζυγισμα ειναι ελαφρυ και εχει πολυ καλη σκοευτικη γραμμη.Αρα ας κρινουμε βαση της πραγματικοτητα και οχι βαση φημων.Ολα δουλευουν σε ολες τις εταιρειες και η φαμπαρμ δεν ειναι τουρκικη η κινεζικη εταιρεια αλλα καθαρα Ιταλικη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #427789

    Τελικά με τα Fabarm, όλοι έχουν ακούσει άσχημα λόγια, αλλά πολλοί λίγοι είναι εκείνοι που έχουν να πουν από πρώτο χέρι (προσωπική εμπειρία) άσχημα λόγια.

    Απλά είναι μια κατάσταση που διαιωνίζεται όπου ο ένας ακούει για …αόριστα κακά λόγια και απλά αναπαράγει αυτά που άκουσε.

    Βέβαια επειδή τίποτε δεν είναι τυχαίο, αυτά τα αόριστα κακά λόγια έχουν βάση και οι ρίζες τους φτάνουν στο παρελθόν (περίπου 20 χρόνια πρίν) όπου ο παλιός αντιπρόσωπος της εταιρίας (Balistic) εισήγαγε μισοτιμής προβληματική παρτίδα καραμπίνων Fabarm που είχαν αρχικά εισαχθεί στην Ισπανία. Όταν οι πελάτες έφερναν τα όπλα αυτά για επισκευή η αντιπροσωπεία αντικαθιστούσε τα ελατωματικά μέρη με ημιτασιόν με αποτέλεσμα τα προβλήματα να συνεχίζονται.

    Βέβαια επειδή όπως λέγεται, μπορείς να κοροϊδεύεις λίγους για μεγάλο χρονικό διάστημα και πολλούς για μικρό χρονικό διάστημα, αλλά με τίποτε να κοροϊδεύεις πολλούς και για μεγάλο χρονικό διάστημα, η παλιά αντιπροσωπεία της Fabarm, πέρασε στην ιστορία (έβαλε λουκέτο).

    Η Fabarm είναι η πρώτη εταιρία σε πωλήσεις λειόκαννων όπλων στη Γαλλία την περασμένη χρονιά, μια χώρα με παράδοση στη κατασκευή όπλων. Τελικά την μισή εικόνα την σχηματίζει ο αγοραστής από την εταιρία κατασκευής και την άλλη μισή από τον αντιπρόσωπο είτε μιλάμε για όπλο, είτε για αυτοκίνητο είτε για το οτιδήποτε.

    Εγώ αυτή την εξήγηση δίνω και αν κάποιος άλλος έχει κάτι διαφορετικό να πει, να διαφωνίσει ή και να συμφωνίσει, με χαρά να το ακούσουμε.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    FABARM ELOS C SPORTING (76cm)<br>
    BENELLI 123 (1η Benelli 70cm *, 2η Manufrance 65cm ***)<br>
    VERNEY – CARRON Sagittaire NT (68cm)

    </div>

    φιλε γρηγορη εγω συμφωνω 100% μαζι σου και θα συμπληρωσω οτι πριν απο 20 χρονια ενας πολυ καλος μου φιλος ετυχε να αγορασει ενα απο αυτα τα ‘προβληματικα’ οπλα μαλιστα το τουφεκι του σκουριασε μια εβδομαδα μετα την αγορα και οταν πηγε τοτε στον αντιπροσοπο(εναν χοντρο στο χαλανδρι) αν δεν κανω λαθος, αυτος του ειπε οτι ετσι ειναι φτιαγμενα αυτα τα ‘εργαλεια’ για να αντεχουν σε ολες τις καιρικες συνθηκες)))) γελοια απαντηση …….. το τουφεκι το εχει ακομα ο φιλος μου και στις μεταξυ μας συζητησεις το αναφερουμε ως ο ‘φραχτοπασαλος’ (λογο σκουριας) 😆

    στην ρωσια παντος τα πουλια τα κυνηγαω μονο με ενα fabarm titan του φιλου μου το οποιο μου ‘ερχετε’ πολυ ωραια και βγαζει πολυ ομορφες τουφεκιες…….γενικα το εγκρινω ως τουφεκι αλλα δεν ξερω αν θα το αγοραζα λογο δικου μου κομπλεξ και κακης προιστοριας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #427800

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους του club.

    Προσφατα ενδιαφερθηκα και τελικα αγορασα ενα pose, προιον εισαγωγης απο την ανωτερω εταιρεια, οχι
    FABARM ομως.
    Σε επικοινωνια και επαφες που ειχα μαζι τους για πληροφοριες για το συγκεκριμενο οπλο, η
    συμπεριφορα τους ηταν υποδειγματικη, εξαιρετικη θα ελεγα. Καταλαβα οτι προσπαθουν να ανατρεψουν
    το “κακο ιστορικο”, οι ανθρωποι που ανελαβαν εχουν αλλη νοοτροπια και νομιζω θα τα καταφερουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #427821

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους του club. Προσφατα ενδιαφερθηκα και τελικα αγορασα ενα pose, προιον εισαγωγης απο την ανωτερω εταιρεια, οχι
    FABARM ομως.
    Σε επικοινωνια και επαφες που ειχα μαζι τους για πληροφοριες για το συγκεκριμενο οπλο, η
    συμπεριφορα τους ηταν υποδειγματικη, εξαιρετικη θα ελεγα. Καταλαβα οτι προσπαθουν να ανατρεψουν
    το «κακο ιστορικο», οι ανθρωποι που ανελαβαν εχουν αλλη νοοτροπια και νομιζω θα τα καταφερουν.

    Κι εγώ από την αγορά του δικού μου Fabarm, έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τον γενικό αντιπρόσωπο τον οποίο και επισκέφτηκα. Φαίνεται ότι ο άνθρωπος κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να αλλάξει τα άσχημα του προκατόχου του. 7 χρόνια εγγύηση, 3 από την εταιρία συν 4 από τον αντιπρόσωπο είναι ένα τέτοιο στοιχείο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427841

    Εγω θα συμφωνησω με τον greg στο κομματι του πως βγαινουν οι κριτικες για τα οπλα…Πολλοι και απο εδω αλλα και γενικά χωρις να εχουν αποψη σαν χρηστες μιας μαρκας οπλων εκφραζουν αποψη επειδη “εχουν ακουσει κατι’. Το πιο σωστό ειναι να λενε τη γνωμη τους ανθρωποι που έχουν στην κατοχη τους συγκεκριμενη μαρκα οπλου.Ενδεικτικά θα πώ οτι με αυτα που είχα ακουσει δεν θα επαιρνα την xlr5 αν δεν ειχα στον οπλοβαστο μου αλλα οπλα. Παρολα αυτα εγω την αγορασα και δεν την αλλαζω με τιποτα πια…5 χρονια τωρα καμμια εμπλοκη πολυ ευχαριστημενος με τις τουφεκιες τις, κανενα παραπονο πλην του καθαρισματος επειδη ειναι αεριων…

    Σιγουρα οσα ξερει ο νοικοκοιρης δε τα ξερει ο κοσμος ολος,αλλα καλο ειναι να εισαι καχυποπτος και απλα να λαβαινεις υποψη σου αυτα που ακους,ακομα και απο τον ιδιο τον ιδιοκτητη.Η συντηρηση και το τη σημαινει εχει διαφορετικη εννοια για τον καθε ενα,αλλο να κανεις το οπλο φυλλο και φτερο οταν πρεπει,και αλλο να το συντηρεις λες και ολες η συνθηκες που εχει χρησιμοποιειθει ειναι ιδιες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων