FABARM CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #427908

    Τα φαμπαρμ ανηκουν στα οπλα πρωτης κατηγοριας απο ολες τις πλευρες με ωραιο ντιζαιν και ποιοτητα.Για τα δικκανα δεν μπορω να εκφερω αποψη αλλα ο Ελληνας ως παντα αδιαβαστος και πολυξερος ταυτοχρονως πιστευει οτι μονο μπερετα και μπρουνινγκ κυκλοφορουνε στον πλανητη.Το καθε πραγμα εχει τα υπερ και τα κατα.Θελω να πιστευω οτι απο πλευρα εργονομιας και φινετσας τα αυτογεμη της φαμπαρμ παιρνουν αριστα.Τωρα απο αξιοπιστια οποιος απο εμας ξεπερασει το οριο ζωης της καραμπινας του και ζει ακομη να με βρει να μου πει ποσα εριξε για να το γραψουμε στο αρχειο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    proteas78 στις #427956

    Καλησπέρα παιδια κι απο εμένα…εγω θα παραθέσω την γνώμη μου και θα πω το εξης…προσωπικά το elos δεν το πηρα και σκεφτηκα ότι πηρα ένα 682…ούτε κανα perazzi…αλλά πιστευω ακράδαντα ότι μεχρι τα 1500 € (το αρχικό μου post) δεν υπάρχει κάτι καλύτερο!!!ιδίως στα 1350 € που έπαιζε η τιμή του!!!Δεν θέλω να πώ ότι και μεχρι 1700 δεν παιζει κάτι καλύτερο ή 1800 μενω στα 1500!

    Πείτε μου όμως ειλικρινά με τα 1350 € τι θα πας να πάρεις?Θα πας να παρεις τουρκικο?Τσέχικο?τι?Τα κρίνουμε βάση ποιας λογικής?Είναι πιστεύω όπλα μιας πολυ καλής ποιοτητας που η τιμή τους ειναι παρα πολυ καλή και προσωπικα΄τα θεωρώ κατηγορία καθαρά value for money!!!!

    Άρα όλα έχουν να κάνουν με το τι ζητάμε …τι μας προσφερουν …πόσο το πληρωνουμε και τι τελικά παιρνουμε!Σαφέστατα ο αντιπρόσωπος παίζει σημαντικό ρολο και ο  TOURIS προς το παρόν είναι αριστος επαγγελματίας.

    Προσωπικά παντως πάντα σε καποιον που δεν ειχε ξανα όπλο και θελει να κανει ένα πρωτο βήμα θα τα συνιστούσα ανεπιφυλακτα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #427965

    Καλησπέρα παιδια κι απο εμένα…εγω θα παραθέσω την γνώμη μου και θα πω το εξης…προσωπικά το elos δεν το πηρα και σκεφτηκα ότι πηρα ένα 682…ούτε κανα perazzi…αλλά πιστευω ακράδαντα ότι μεχρι τα 1500 € (το αρχικό μου post) δεν υπάρχει κάτι καλύτερο!!!ιδίως στα 1350 € που έπαιζε η τιμή του!!!Δεν θέλω να πώ ότι και μεχρι 1700 δεν παιζει κάτι καλύτερο ή 1800 μενω στα 1500!

    Πείτε μου όμως ειλικρινά με τα 1350 € τι θα πας να πάρεις?Θα πας να παρεις τουρκικο?Τσέχικο?τι?Τα κρίνουμε βάση ποιας λογικής?Είναι πιστεύω όπλα μιας πολυ καλής ποιοτητας που η τιμή τους ειναι παρα πολυ καλή και προσωπικα΄τα θεωρώ κατηγορία καθαρά value for money!!!!

    Άρα όλα έχουν να κάνουν με το τι ζητάμε …τι μας προσφερουν …πόσο το πληρωνουμε και τι τελικά παιρνουμε!Σαφέστατα ο αντιπρόσωπος παίζει σημαντικό ρολο και ο TOURIS προς το παρόν είναι αριστος επαγγελματίας.

    Προσωπικά παντως πάντα σε καποιον που δεν ειχε ξανα όπλο και θελει να κανει ένα πρωτο βήμα θα τα συνιστούσα ανεπιφυλακτα!

    Στα 1350 δεν παίρνεις κάτι καλύτερο άντε κανένα rizzini σε παρόμοια λεφτά . Επίσης να πω για την τουρις , φίλος μου έχει την Η35 τιταν και επειδή ξέφτισε σε κάποια σημεία η βάση την θεώρησαν ελαττωματική και την αντικαταστήσανε δωρεάν (!) με καινούργια χωρίς να έχει το όπλο πρόβλημα λειτουργικότητας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #428001

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>proteas78 wrote:</div>
    Καλησπέρα παιδια κι απο εμένα…εγω θα παραθέσω την γνώμη μου και θα πω το εξης…προσωπικά το elos δεν το πηρα και σκεφτηκα ότι πηρα ένα 682…ούτε κανα perazzi…αλλά πιστευω ακράδαντα ότι μεχρι τα 1500 € (το αρχικό μου post) δεν υπάρχει κάτι καλύτερο!!!ιδίως στα 1350 € που έπαιζε η τιμή του!!!Δεν θέλω να πώ ότι και μεχρι 1700 δεν παιζει κάτι καλύτερο ή 1800 μενω στα 1500! Πείτε μου όμως ειλικρινά με τα 1350 € τι θα πας να πάρεις?Θα πας να παρεις τουρκικο?Τσέχικο?τι?Τα κρίνουμε βάση ποιας λογικής?Είναι πιστεύω όπλα μιας πολυ καλής ποιοτητας που η τιμή τους ειναι παρα πολυ καλή και προσωπικα΄τα θεωρώ κατηγορία καθαρά value for money!!!! Άρα όλα έχουν να κάνουν με το τι ζητάμε …τι μας προσφερουν …πόσο το πληρωνουμε και τι τελικά παιρνουμε!Σαφέστατα ο αντιπρόσωπος παίζει σημαντικό ρολο και ο TOURIS προς το παρόν είναι αριστος επαγγελματίας. Προσωπικά παντως πάντα σε καποιον που δεν ειχε ξανα όπλο και θελει να κανει ένα πρωτο βήμα θα τα συνιστούσα ανεπιφυλακτα!

    Στα 1350 δεν παίρνεις κάτι καλύτερο άντε κανένα rizzini σε παρόμοια λεφτά . Επίσης να πω για την τουρις , φίλος μου έχει την Η35 τιταν και επειδή ξέφτισε σε κάποια σημεία η βάση την θεώρησαν ελαττωματική και την αντικαταστήσανε δωρεάν (!) με καινούργια χωρίς να έχει το όπλο πρόβλημα λειτουργικότητας.

    φίλε nikws7, αυτό που γράφεις πιο πάνω για την αντικατάσταση μιας ελαφρώς ξεφτισμένης βάσης της Η35 είναι για μένα ένα από τα βασικά  στοιχεία που μετράει προκειμένου να επιλέξω ένα όπλο κι όχι μόνο. Είχα ακούσει πολλά άσχημα για τη συγκεκριμένη εταιρία, αλλά κανένας ποτέ δεν μου είπε  ότι δίνει 7 χρόνια εγγύηση. Τα 7 χρόνια εγγύηση με ταυτόχρονα προβληματικά όπλα, αν όντως ισχύει απλά οδηγεί την αντιπροσωπεία σε λουκέτο. Αντίθετα δεν μπορώ να καταλάβω πως σε πασίγνωστα ρώσικα όπλα που είναι <<σκυλιά>> και δεν βγάζουν προβλήματα, ο αντιπρόσωπος τους δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση. Από προσωπική άποψη ένα τέτοιο καινούριο δίκαννο του κολλητού μου έβγαλε το πρώτο πρόβλημα στους 11,5 μήνες μετά την αγορά του και το δεύτερο στους 12,5 (εκτός εγγύησης).

    Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ για αγορά ενός καινούριου 725 που ήταν “κουνημένο” κι οι αντιπροσωπεία έκανε τον “κινέζο” και μόνο όταν ο άτυχος πελάτης αποτάνθηκε με email στα κεντρικά της εταιρίας στις ΗΠΑ, άρχισαν να του δίνουν σημασία. Βέβαια όπως λέει πολύ σωστά πιο πάνω κι ο ΜΠΕΦ φταίμε κι εμείς με τις 2 επώνυμες εταιρίες που τις έχουμε θεοποιήσει και συγκεκριμένα ο ένας από τους 2 αντιπροσώπους αισθάνεται ότι έχει πιάσει τον ιερωμένο από τους αναπαραγωγικούς του αδένες.

    Και ερχόμενος στα γραφόμενα του proteas78, το θέμα επιλογής όπλου πρέπει να απαντάει, μεταξύ άλλων, σε 2 βασικά ερωτήματα: 1)ποιός ο σκοπός απόκτησης του; και 2) πόσα χρήματα διαθέτεις;

    Αν είσαι παγκοσμίου επιπέδου σκοπευτής θες π.χ. ένα Perrazzi, που το κάτι παραπάνω που θα σου δώσει θα σου κοστίσει δυσανάλογα παραπάνω χρήματα, αλλά λόγω της δουλειάς σου θα το χρειαστείς και είσαι διατιθεμένος να το πληρώσεις. Αν τώρα είσαι ερασιτέχνης σκοπευτής που πας σκπευτήριο να διασκεδάσεις, με το budged που διαθέτεις, προσπαθείς να κάνεις την καλύτερη επιλογή. Οπότε και είναι άδικο να συγκρίνουμε δυό όπλα που το ένα κοστίζει 1.300 ευρώ και το άλλο 3.900.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #428018

    παιδια , συγνωμη που διακοπτω και χωρις να θελω να προσβαλω κανενα , η browning δεν δινει 10 χρονια εγγυηση?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #428037

    παιδια , συγνωμη που διακοπτω και χωρις να θελω να προσβαλω κανενα , η browning δεν δινει 10 χρονια εγγυηση?

     

    Ναι Τάκη 10 χρόνια εχει εγγύηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #428039

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>takispapad wrote:</div>
    παιδια , συγνωμη που διακοπτω και χωρις να θελω να προσβαλω κανενα , η browning δεν δινει 10 χρονια εγγυηση?

    Ναι Τάκη 10 χρόνια εχει εγγύηση.

    Εγώ έχω στην κατοχή μου την ellegi & την italia(με αυτή κυνηγάω από το 1998).Στα τόσα χρόνια δεν μου έχει κάνει κιχ.Μια φορά έχει αλλαχτεί μόνο η γλώσσα της αποθήκης πο έσπασε & έκτοτε το παραμικρό.Προσωπικά έχω να πω τα καλύτερα ως κάτοχος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #428669

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>takispapad wrote:</div>
    παιδια , συγνωμη που διακοπτω και χωρις να θελω να προσβαλω κανενα , η browning δεν δινει 10 χρονια εγγυηση?

    Ναι Τάκη 10 χρόνια εχει εγγύηση.

     

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/7473/      ναι, όπως φαίνεται και στο link….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #428677

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PANOS wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>takispapad wrote:</div><br>
    παιδια , συγνωμη που διακοπτω και χωρις να θελω να προσβαλω κανενα , η browning δεν δινει 10 χρονια εγγυηση?

    Ναι Τάκη 10 χρόνια εχει εγγύηση.

    http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/7473/ ναι, όπως φαίνεται και στο link….<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    FABARM ELOS C SPORTING (76cm)<br>
    BENELLI 123 (1η Benelli 70cm *, 2η Manufrance 65cm ***)<br>
    VERNEY – CARRON Sagittaire NT (68cm)

    </div>

    γρηγορη,εγω παντος κραταω επιφυλαξεις για τετοιες ιστοριες…..μηπως μεσα στην ιστορια παιζει καμια ‘ρουκετα’ που εριξε το οπλο και κανεις δεν μπορει να γνωριζει πλην του κατοχου??????

    η browning δεν θα εχανε το κυρος της για ενα τουφεκι…..γνωμη μου, χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #428870

    Μάνο για τις εταιρίες δεν το συζητάω, όλες τους είναι παγκόσμιας εμβέλειας και δεν διακινδυνεύουν το παραμικρό. Για τους έλληνες αντιπροσώπους μιλάω. Διάβασε αν θες την συζήτηση 3-4 συναδέλφους πιο πίσω και θα καταλάβεις τι εννοώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #434895

    Πολλές κηδείες σήμερα το απόγευμα με το elos c sporting. Αρκετές καρακάξες με Full choke (νο 9 για το Exis HP) στα 35 μέτρα (για να μην πω πιο μακριά) είδαν τις μαργαρίτες ανάποδα (υπόψιν τα φυσίγγια ήταν RC No 5, 35 gr). Τελικά δεν είναι μύθος τα περί tribore… Στις τελετές ήταν παρόντες και άλλοι 3 αξιότοιμοι συνάδελφοι και πρέπει να θρηνήσαμε συνολικά καμμιά 30ριά τεμάχια μέσα σε 60-70 λεπτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #434897

    πρέπει να θρηνήσαμε συνολικά καμμιά 30ριά τεμάχια
    Τα θερμά μου συληπητήρια,χαχαχα!Εννοείται πως οi Tribore δειχνουν την ποιότητα τους στα χοντρά νουμερα που είναι και το στοιχείο τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #435014

    καλισπερα παιδια.. εγω απλα καταθετο 3 οπλα που ειχα κ δεν θελο ουτε ζωγραφια απο φαμπαρμ!!!!!!!!!!! 2001 eyrocasia ,2003 mk3 ,2007 h 38 lux… κανενα δεν λειτουργισε ποτε σωστα …3 φορες μ@λ@κ@ς!!!!!!!!!!!!! αναγκαστικα πιρα……….benelli και την προσκινο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #435017

    κ ποιο λεπτομερος .eyrocacia =εμπλοκες σπασιμο παπιας σκανδαλις, mk 3 tribore = τρομαρα της τα ιδια + οτι εφτινε , h 38 lux………… lux για 3 μινες , μετα …σαπικε!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #435022

    και παιδια το καλο!!!!!!!!!!!!! 1050Ε+1350Ε+1700= ……….για οποιον βιαστη να πι κατι…4100ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ . λοιπον????? μπενελι μεταχ κριο με 1100Ε και ξερο ψομι!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων