ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,651 έως 10,665 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    ΣΤΑΥΡΟΣ στις #390071

    Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

    Στο νομό Λαρισας σήμερα, σε οξυά, δύο πουλάκια, τα οποία μας χάρισαν ατέλειωτες φέρμες και τελικά ήρθαν μαζί μας.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #390095

    σημερα παλι μια πολυ ομορφη μερα…… απιστευτη μπορω να πω …λοιπον……. 10 σηκωματα (ναι καλα διβασατε…..10 και ολα με φερμες…) 5 πουλια μαζι μας…..μια απο τις καλητερες κυνηγετικες εξωρμησεις της ζωης μου αφου ημουν με καλους φιλους… [/URL]

    Παληκαρια σε τι περιβαλον κυνηγησατε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #390102

    victfalcon wrote:
    σημερα παλι μια πολυ ομορφη μερα…… απιστευτη μπορω να πω …λοιπον……. 10 σηκωματα (ναι καλα διβασατε…..10 και ολα με φερμες…) 5 πουλια μαζι μας…..μια απο τις καλητερες κυνηγετικες εξωρμησεις της ζωης μου αφου ημουν με καλους φιλους… [/URL]

    Παληκαρια σε τι περιβαλον κυνηγησατε?

    Μεσε με οξια

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    dimitris στις #390144

    ο καιρός πως είναι εκεί?? γιατί εδώ κάτω,μιλάω για πελοπόννησο,είναι καλοκαίρι ακόμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #390184

    Καλημέρα σήμερα μετά από 1 χρόνο περίπου κυνήγησα με δικανάκ(SP)

    και όχι με την μπεκάτσιας όπως πάντα.

    Είναι άλλη αίσθηση το δίκανο στο κυνήγι της μπεκάτσας τελικά

    Από σηκώματα και κάρπωση καλά πήγαμε αλλά χάλασα το πόδι μου

    οπότε ξεκούραση για μια βδομαδούλα.

    Πρώτη μου φορά ενα πουλί ήρθε πάνω μου σε σημείο που αν δεν κουνιόμουν για να

    σκοπεύσω θα περνούσε από πάνω μου.

    Μεγάλο ρόλο παίζει η αθόρηβη προσέγγιση τελικά…

    Όσο ζώ μαθαίνω που έλεγαν και οι ΣΟΦΟΙ πρόγονοι…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #390198

    πρωτες συναντησεις  για μενα φετος, ομως η κυρια σηκωθηκε δυο φορες χωρις να δεχτει φερμα, και ετσι δεν μου εκανε τη χαρη να ερθει βολτα μαζι μου.

    δεν πειραζει την επομενη φορα.

    το δασος ηταν απολαυση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #390221

    σημερα εγω πηγα για περδικες αλλα εστειλα τον πατερα μου για μπεκατσουλες. πηρε την χρονιαρα κουταβα μου σηκωσε 4 και βαρεσε της 2.

    φοτο δεν προλαβα να βγαλω γιατι οταν γυρισα της ειχε μουτεψει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #390236

    2 ωρες παγανα με ενα φιλο και τα σκυλια του πηρα την πρωτη της χρονιας και μαλλον τελευταια,πολυ ξερα στα βουνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    spirosirish στις #390240

    καλησπέρα και απο μένα. Στο σημερινό κυνήγι κατάλαβα γιατί μέχρι τώρα ούτε που την είχα δει, και γιατί είχα λευκές φέρμες. Τα πουλιά όχι μόνο δεν δέχονται φέρμα αλλα ούτε να τα πλησιάσει το σκυλί δεν κάθονται. Σε μία επίστροφή του σκύλου και αφού περίμενα αρκετή ώρα να γυρίσει  βλέπωτη σκύλα στα 50 μέτρα να κόβει σε ένα παταράκι αριστερά μου και ενώ έτρεχε με την άκρη του ματιού μου βλέπω την κυρία να σηκώνεται 20 με 30 μέτρα μπροστά απο τον σκύλο χωρίς εκείνος να την έχει πάρει καν χαμπάρι και εννοείται χωρίς καν να την έχει πλησιάσει!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #390242

    σημερινο απογευματινο σε βελανιδιες ειδα και γω την πρωτη για φετος δεν δεχτηκε φερμα την ειχαν ντορο τα σκυλια και τιναξε μακρια, εφαγα ολο τον τοπο να την ξαναβρω ματαια ομως!παλι καλα που την ειδαμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #390273

     

    Συνάδελφοι θα ήταν αρκετά ωφέλιμο εάν γράφατε και τις περιοχές που κυνηγήσατε  ( π.χ. Αρκαδια,Λαμια, Τρίκαλα κ.λπ. )οπότε και εμείς που δεν μπορούμε να πάμε ,βγάζουμε κάποιο συμπέρασμα γενικά για τις μετακινήσεις της “βασίλισσας”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    lapeas στις #390284

    πρωτη εξοδος για την βελουδοματα απο το ποιντερ και ενα επανιελακη φετος.    μεχρι τωρα καναν σχολειο στην κοπαιδα μια και τα νεαρα σκυλια δεν γνωριζαν και πολα .                     η επιμονη μας ομως στην εκμαθηση, μας καρποσε στην πρωτη εξοδο με μια μακρομυτα να ακολουθει την παρεα χαρη στην σιγουρη τουβεκια μετα την φερμα του ποιντερακου απο τον κουμπαρο και συνκυνηγο μου Βαγγελη.  να σε καλα φιλε για την ωραια αυτη στιγμη που περασαμε. με υγεια σε ολους και καλες συγκηνησεις .

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #390295

    καλησπερα σε ολλα τα κοπελια…

    μολής γηρησα απο καλαμπακα μετα απο ενα τρηημερο κηνηγη μπεκατσας και ολλα πειγαν πολυ καλλα απο τα τοποια οπου ειδα και απο τα θηραματα.

    βρησκομασται τωρα στο αργος και θα ξεκινισουμαι για τριπολη αν και τα χοματα αποτη ακουσα ειναι ακομα σκληρα,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #390302

    Μια ωραία μπεκατσούλαααα, μια ω-ρ-αι-α μπεκατσούλαααα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #390303

    μπραβο γιωργο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,651 έως 10,665 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων