ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,041 έως 11,055 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #399616

    Εγω να σου αφησω οσες θες,,αυτες θα σε περημενουν; παρε την κουταβα και ελλα τωρα που εχει μην φοβασε δεν θα σε παω στα πυκνουρια,,εχω μερος για το κοτσιδακι οτι πρεπει ρομαντικε ευχομαι να βγεις γρηγορα φιλε,,υπομονη αφου εχεις δουλεια μην μιλας καθολου

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΑΡΚΑΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΦΕΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    mtbdim στις #399622

    Καλησπέρα και από εμένα,πάντως παίδες στην Λακωνία λίγα πράγματα,έχω ένα Μπρετόν, πιτσιρικά , κάνει τις πρώτες εξόδους του και ψάχνει κάνοντας φιλότιμες προσπάθειες αλλά δεν έχει πέσει ακόμα επάνω σε καμία κυρία,είδωμεν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    greco123 στις #399627

    Καλησπέρα και από εμένα,πάντως παίδες στην Λακωνία λίγα πράγματα,έχω ένα Μπρετόν, πιτσιρικά , κάνει τις πρώτες εξόδους του και ψάχνει κάνοντας φιλότιμες προσπάθειες αλλά δεν έχει πέσει ακόμα επάνω σε καμία κυρία,είδωμεν…

    ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #399746

    Σημερα το απογευμα μονο για μπεκατσα 1 σηκωμα 1 στο χερι μετα απο πολυωρο περπατημα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #399753

    Bγηκαμε την βολτα μας σημερα το πρωι και περασαμε πολυ ομορφα,,βρηκαμε 3 πουλια απο τα οποια

    τουφεκισαμε τα δυο τα οποια πηραμε,,την μια μπεκατσα μαλιστα θα την χαναμε, αφου εφυγε και επεσε νεκρη

    γυρω στα 80 μετρα πιο κατω,,την βρηκα κατα τυχη αφου σταματησα απο πανω της για να ακουσω το σκυλι

    το απογευμα βγαλαμε την σκυλα μου 1,3ο ωριτσα για να κανει αρχη μετα την κουρα για το ποδι

    σηκωσαμε 2 πουλια,,το ενα μας την εκανε πολυ ομορφα και δεν το πηραμε,,η αλλη μετα απο σηκωμα

    εκατσε σε μια ακρη στο καθαρο και επεσε και αυτη,,ετσι εκλεισε ωραια η μερα μας

    ειχαμε πολυ καλες φασης σημερα,,κριμα που δεν εχω παρη ακομα την καμερουλα μου μαζι

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #399756

    Σήμερα πήγα δϊπλα στο χωριό σε μιά ρεματιά με νεράκι να τρέχει μέσα είχα μία συνάντηση η οποία όταν την πυροβόλησα πήρε μια ανοδική πορεία και μετά άνοιξε τα φτερά της και έπεφτε σαν ομπρέλα, σε άλλη φάση σε πρανές της ρεματιάς έχω τον σκύλο απο πάνω μου σε μια βατσινιά δύο μέτρα απο  μένα να σταματά , να θέλει να ορμήσει αλλά κουνούσε και την ουρά λέω μπεκάτσα με τίποτε πλάκα να ναι κανένας αυτιάς τελικά ορμά και μου πετάγεται μπροστά μου ένας γάταρος θεριό, άντε και με τρόμαξες γατούλι !!!!!!!!!!έτρεχε ο καημένος !!!!!!

    ΥΓ . Η συνεχόμενη παγωνιά μετά το χιόνι  ελάττωσε τα πουλιά

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #399759

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

    (και τώρα καθάρισμα και στην κατάψυξη)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #399760

    Bγηκαμε την βολτα μας σημερα το πρωι και περασαμε πολυ ομορφα,,βρηκαμε 3 πουλια απο τα οποια τουφεκισαμε τα δυο τα οποια πηραμε,,την μια μπεκατσα μαλιστα θα την χαναμε, αφου εφυγε και επεσε νεκρη γυρω στα 80 μετρα πιο κατω,,την βρηκα κατα τυχη αφου σταματησα απο πανω της για να ακουσω το σκυλι το απογευμα βγαλαμε την σκυλα μου 1,3ο ωριτσα για να κανει αρχη μετα την κουρα για το ποδι σηκωσαμε 2 πουλια,,το ενα μας την εκανε πολυ ομορφα και δεν το πηραμε,,η αλλη μετα απο σηκωμα εκατσε σε μια ακρη στο καθαρο και επεσε και αυτη,,ετσι εκλεισε ωραια η μερα μας ειχαμε πολυ καλες φασης σημερα,,κριμα που δεν εχω παρη ακομα την καμερουλα μου μαζι

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 12 λεπτά πριν από τον louis.

    Μ’ έφτιαξες τώρα……Πολύ, πάρα πολύ και…γαμώ το γραφείο μου γαμώ τέτοιες μέρες!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    TSAMIS XR στις #399775

    😡 😡 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #399802

    Ορεινη Αρκαδια σημερα σκετη απογοητευση,εφυγαν και τα πουλια που υπηρχαν μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα.4 ατομα 4 σκυλια 0 συναντησεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    mtbdim στις #399811

    mtbdim wrote:
    Καλησπέρα και από εμένα,πάντως παίδες στην Λακωνία λίγα πράγματα,έχω ένα Μπρετόν, πιτσιρικά , κάνει τις πρώτες εξόδους του και ψάχνει κάνοντας φιλότιμες προσπάθειες αλλά δεν έχει πέσει ακόμα επάνω σε καμία κυρία,είδωμεν…

    ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ?

    έλα μου ντε !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #399813

    Σήμερα πήγα δϊπλα στο χωριό σε μιά ρεματιά με νεράκι να τρέχει μέσα είχα μία συνάντηση η οποία όταν την πυροβόλησα πήρε μια ανοδική πορεία και μετά άνοιξε τα φτερά της και έπεφτε σαν ομπρέλα, σε άλλη φάση σε πρανές της ρεματιάς έχω τον σκύλο απο πάνω μου σε μια βατσινιά δύο μέτρα απο μένα να σταματά , να θέλει να ορμήσει αλλά κουνούσε και την ουρά λέω μπεκάτσα με τίποτε πλάκα να ναι κανένας αυτιάς τελικά ορμά και μου πετάγεται μπροστά μου ένας γάταρος θεριό, άντε και με τρόμαξες γατούλι !!!!!!!!!!έτρεχε ο καημένος !!!!!! ΥΓ . Η συνεχόμενη παγωνιά μετά το χιόνι ελάττωσε τα πουλιά

    Στέφανε μοντέλο το σεττεράκι σου, να το χαίρεσαι. Αυτό με τη μπεκάτσα που μετά τη ντουφεκιά πέρνει ανοδική πορεία σαν ελικόπτερο και πέφτει παρακάτω μου έχει συμβεί και μένα και έτυχε να διαβάσω ότι συμβαίνει όταν το πουλί έχει χτυπηθεί στο κεφάλι αλλά δεν πεθαίνει ακαριαία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #399814

    σημερα κυριοι 4 σηκωματα 3 στο γυλεκο… οι 2 απο τις τρεις μας εβγαλαν την ψυχη …. αλλα αυτα ειναι τα ωραια με την μπεκατσα!!!

    φωτογραφια δεν εχει σημερα γιατι καποιους τους κουρασα και καποιους δεν θελω να τους πικρανω…. 😎

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #399829

    σημερα κυριοι 4 σηκωματα 3 στο γυλεκο… οι 2 απο τις τρεις μας εβγαλαν την ψυχη …. αλλα αυτα ειναι τα ωραια με την μπεκατσα!!! φωτογραφια δεν εχει σημερα γιατι καποιους τους κουρασα και καποιους δεν θελω να τους πικρανω….

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 29 λεπτά πριν από τον victfalcon.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 28 λεπτά πριν από τον victfalcon.

     

    Ο λαος απαιτει φωτο,δωσε πραμα στο λαο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    511
    greekhunter στις #399833

    Κάτι διαφορετικό………

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,041 έως 11,055 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων