ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,971 έως 11,985 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #447499

    Καλησπερα! Αυτα ειναι Λευτερη!! Να μεγαλωνεις το σκυλακι απο μικρο,να το βλεπεις να εξελισετε,να μεγαλωνει..μετα βολτα στο δασος,στον καθαρο αερα,κυνηγι,φερμες στην Βασιλλισα!! Να το χαρεις το σκυλακι,καλα κυνηγια!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #447500

    μιας και δεν εχω καμια εμπειρια απο μπεκατσα, να σας πω τι επαθα σημερα. ενεβενα ενα ρεματακι σχεδον 20 μετρα κατω απο μια κορυφογραμμη.
    στην πρωτη σταση που εκανα ειναι γιατι επρεπε να μιλησω στο vhf με την υπολοιπη παρεα. μιλουσα 5 λεπτα? μπορει να ηταν και λιγο. μολης ξεκινησα να κανω ενα βημα, πεταγετε μια μπεκατσα. παει αυτη. εφυγε. μας επιασε στον υπνο.
    το ιδιο και στην δευτερη σταση 300 μετρα μετα.
    στην επομενη σταση, και ενω προχωραω, ειμαι μεσα σε οξιες. καποια στιγμη στα 20 μετρα σηκωνετε ακομη μια, και ενω την παρακολουθω, πεταγετε και μια στα 2 μετρα απο μενα προς αντιθετη κατευθηνση απο την αλλη. εχασα την μπαλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #447506

    Γερός ο κούταβος και καλά κυνήγια φίλε Λεφτέρη!!!!
    Σήμερα πήγα απέναντι απο το χωριό σε μια πλατιά ράχη με ρεματάκια με μεσεδάκια και τσαλί η πρώτη συνάντηση με φέρμα απο το DABY άκαρπη λόγω πυκνού και η συνέχεια καψώνι απο την ίδια ανέβα κατέβα το ύψωμα να τρέχω να προλάβω τα σκυλιά στη φέρμα και η κυρία να την κάνει μόλις με άκουγε να μπαίνω στο πυκνό αυτό επαναλήφθηκε 6 φορές, μου έκοψε τα γόνατα, πέσαμε και σε γουρουνάδες, και επιστρέψαμε μόνοι μας.Ολα μεσα στο πρόγραμμα είναι σ΄άλλα με υγεία !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #447509

    Χαιρετώ την παρέα. Αυτό που μου συνέβη σήμερα ήταν κάτι πρωτόγνωρο. Από τις 8:00 είχα χαμένο τον σεττεράκο μου. Τον έψαχνα μέχρι τις 13:30 όπου χτύπησε το τηλέφωνο. Τον βρήκαν 3 βουνά πιο πέρα, γνωστοί μου γορουνάδες που τον είχαν αναγνωρίσει. Kat;a tiw 14:30 μου τον έφεραν σπίτι. 🙂 dCool! Την στεναχώρια και την αγωνία που έζησα εύχομαι να μην την περάσει κανένας κυνηγός. Υποθέτω πως κυνήγησε ζαρκάδι. Mέσα στην ατυχία μου ήμουν τυχερός που μετά από τόση απόσταση περνώντας 3 βουνά, βρέθηκε μπροστά σε γνωστούς μου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #447532

    καλησπερα παιδεεες 1η εξοδος με τον κουταβο σημερα 7 μηνων και η δουλεια εγεινε. 3 σηκωματα 2 φερμαριστες 1 στο χερι. και απορτ υποδειγματικο ο μικρος. φοβερο συναισθημα αυτο ποτε περασαν 7 μηνες απο οταν γεννηθηκαν μεχρι σημερα που μου χαρισε της πρωτες φερμες του ουτε που το καταλαβα. φαινετε οτι πηρε ολα τα καλα στοιχεια της σκυλας μου παθος μυτη μυαλο και ψυχη. και μια φωτο απο τον μικρο.<br>
    <hr>

    παντα τετοια πατριδα και καλες φερμες στον κουταβο.
    και τα χριστουγεννα που θα ανεβω πρωτα ο θεος θελω να πιστευω οτι εχω κλεισμενα ραντεβου με την βασιλισσα.

    φιλικα.

    υγ.φωτο το φιλι της αγαπης

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    237
    thanasis.p στις #447536

    2 σηκωματα σημερα την μια την τουφεκισα 2 φορες 5 φυσιγγια συνολο δεν μπορεσα να την παρω πολυ κλειστο μερος αντε να δουμε μπας και κρατησει αυριο γιατι ριχνει και χιονη ποιο ψηλα και πιστευω να πεσει πραμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #447539

    Πολύ καλή χρονιά φέτος πιάσαμε νωρίς αρκετά πουλάκια για τα δεδομένα του νησιού .

    ειδικά σήμερα μέσα σε 2 ώρες , φερμες απορτ συναινέσεις όλα τα καλά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #447567

    Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε όλοι.

    Πολλή βροχή σήμερα μας έκλεισε μέσα δεν πήγαμε πουθενά.Πάντως ρε παιδιά δεν το
    καταλαβαίνω λες και πάμε πρώτη φορά πάντα.Από της 3 η ώρα το βράδυ ξύπνα δες έαν
    βρέχει ξανακοιμήσου ξαναξύπνα βαρέθηκα, τα τηλέφωνα κτυπάν το άκυρο πέφτει και η
    κύρια γκρινιάζει γιατι την ξυπνήσαμε.Φέυγω παω για τσίπουρο μπας και την παλέψω την
    εβδομάδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    blackman στις #447623

    Σαββατιάτικη βόλτα στην δυτική βοιωτία μόνο ένα τρίωρο μας άφησε η βροχή ούτε μυρωδιά δεν πήραμε.Πολλοί συνάδελφοι,
    όλοι απογοητευμενοι.Ούτε τσιχλίτσες σηκώσαμε απο τα πουρνάρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #447677

    Χαιρετώ την παρέα. Αυτό που μου συνέβη σήμερα ήταν κάτι πρωτόγνωρο. Από τις 8:00 είχα χαμένο τον σεττεράκο μου. Τον έψαχνα μέχρι τις 13:30 όπου χτύπησε το τηλέφωνο. Τον βρήκαν 3 βουνά πιο πέρα, γνωστοί μου γορουνάδες που τον είχαν αναγνωρίσει. Kat;a tiw 14:30 μου τον έφεραν σπίτι. :) dCool! Την στεναχώρια και την αγωνία που έζησα εύχομαι να μην την περάσει κανένας κυνηγός. Υποθέτω πως κυνήγησε ζαρκάδι. Mέσα στην ατυχία μου ήμουν τυχερός που μετά από τόση απόσταση περνώντας 3 βουνά, βρέθηκε μπροστά σε γνωστούς μου!!!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    χρηστο τυχερος ησουν που επεσε σε γνωστους αλλιως τωρα θα εψαχνες για σκυλο σιγουρα , παντος σαβ/κο στα μεροι σου χτυπηθηκαν αρκετα πουλια, ο προεδρος 6-7 σαβατο και 3 εχθες , εγω το σαβαττο θα ανεβω παλι πανω στον εβρο φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #447843

    Παγωμένος ο βοριάς σήμερα και πήγα δίπλα εδώ στο χωριό (μέρη τα οποία επιλέγω για μια γρήγορη βόλτα)ένα 2ωράκι 4 στα 4 όλα φερμαριστά πρέπει να τα έφερε ο βοριάς !!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #447866

    ………. Από τις 8:00 είχα χαμένο τον σεττεράκο μου. Τον έψαχνα μέχρι τις 13:30 όπου χτύπησε το τηλέφωνο. Τον βρήκαν 3 βουνά πιο πέρα, γνωστοί μου γορουνάδες που τον είχαν αναγνωρίσει. Kat;a tiw 14:30 μου τον έφεραν σπίτι. …….. Την στεναχώρια και την αγωνία που έζησα εύχομαι να μην την περάσει κανένας κυνηγός. Υποθέτω πως κυνήγησε ζαρκάδι. Mέσα στην ατυχία μου ήμουν τυχερός που μετά από τόση απόσταση περνώντας 3 βουνά, βρέθηκε μπροστά σε γνωστούς μου!!!

    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    Χρήστο γράψε με ανεξίτηλο μαρκαδόρο στο περιλαίμιο το τηλέφωνό σου!

    Υ.Γ. χαιρετώ την παρέα, ιδιαίτερα τον φίλο Βίκτορα! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #447869

    Παγωμένος ο βοριάς σήμερα και πήγα δίπλα εδώ στο χωριό (μέρη τα οποία επιλέγω για μια γρήγορη βόλτα)ένα 2ωράκι 4 στα 4 όλα φερμαριστά πρέπει να τα έφερε ο βοριάς !!!!!!!!!!<br>

    μπραβο ρε στεφο και σε σενα και στους συντροφους σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #447872

    Μπραβο στεφο,πολυ καλα πηγες,κρατα και καμια για τον βικτωρα τον φιλο μας χα χα

    χρηστο εχω χαση και εγω σκυλια σε κυνηγι μπεκατσας,τα οποια γυρισανε καποια στιγμη
    οποτε ξερω περιπου τι περασες,ευχομαι να μην το ξαναπαθεις ποτε

    Εδω ξεσκιστηκε στο νερο,την κυριακη που κρατησε λιγο το πρωι,αλλα πηγα για ξυλα
    γιατι θα βαλει κρυο,σημερα εχει 9 μποφορ αερα,και ειναι και ετοιμος για βροχη
    πολυ νερο εριξε παλι,τα σκουλικια εχουν βγει στον αφρο και σεριανανε
    και τα πουλια τρωνε μερα νυχτα του σκασμου,προχθες μαδησα τα πουλια
    και μια μπεκατσα ειχε το σκουλικι στο στομα της,και στον λαρυγγα
    δεν προλαβε να το καταπιει καλα η καημενη,μασα εχει πολυ,και πουλια εχει,αλλα οχι παντου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #447927

    Παγωμένος ο βοριάς σήμερα και πήγα δίπλα εδώ στο χωριό (μέρη τα οποία επιλέγω για μια γρήγορη βόλτα)ένα 2ωράκι 4 στα 4 όλα φερμαριστά πρέπει να τα έφερε ο βοριάς !!!!!!!!!!<br>

    μπραβο φιλε στεφανε χαιρομαι για σενα , εδω πολυ αερας σημερα 8-9 μποφορ αυριο ομως θα παω οσο και να φυσαει

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,971 έως 11,985 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων