ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,986 έως 12,000 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #447951

    χρηστο τυχερος ησουν που επεσε σε γνωστους αλλιως τωρα θα εψαχνες για σκυλο σιγουρα , παντος σαβ/κο στα μεροι σου χτυπηθηκαν αρκετα πουλια, ο προεδρος 6-7 σαβατο και 3 εχθες , εγω το σαβαττο θα ανεβω παλι πανω στον εβρο φιλε<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    Βίκτωρα είχα μεγάλη τύχη. Το Σάββατο με αυτό που έγινε με το σκύλο δεν μπόρεσα να κυνηγήσω και την Κυριακή δεν ήταν σε κατάσταση για να κυνηγήσει ο καημένος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #447952

    Χρήστο γράψε με ανεξίτηλο μαρκαδόρο στο περιλαίμιο το τηλέφωνό σου!

    Υ.Γ. χαιρετώ την παρέα, ιδιαίτερα τον φίλο Βίκτορα! :)

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Μάριε ήδη το έχω κάνει. Να είσαι καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #447953


    χρηστο εχω χαση και εγω σκυλια σε κυνηγι μπεκατσας,τα οποια γυρισανε καποια στιγμη<br>
    οποτε ξερω περιπου τι περασες,ευχομαι να μην το ξαναπαθεις ποτε…
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Ηλία να είσαι καλά. Εύχομαι να μην το περάσει κανένας κυνηγός! Δεν περιγράφεται με λόγια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #447954

    Μπράβο Στέφο! Πάντα τέτοια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    cyrosd στις #448004

    Πέντε πουλιά σήκωσα σήμερα και πήρα μόνο 1. Σε πολύ πυκνό πουρνάρι και δέχονταν αρκετή ώρα φέρμα. Περιοχή Ιωαννίνων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #448029

    καλησπερα παιδες 6 στις 7 σημερα αγαλιασα φερμα και 1 λαγος τον οποιο δεν κρατησαν τα 9αρια. κατα της 11 ωρα πηγε 1 φιλος σηκωσε 11 πουλια σε αλλο μερος και κρατησε μονο 2 δεν δεχοταν φερμα με τπτ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #448053

    kαλησπερα πρωινη βολτα σημερα με πολυ αερα και ολα παγωμενα και παλι στα ψιλα πηγα, στα πρωτα 200 μετρα φερμα ο σκυλος αλλα ο σκυλος ηταν χαμηλα και εγω νομιζα οτι ακουγα το μπιπερ ψιλα χαχαχ μετα πολλα μετα απο κανα 15λεπτο βρηκα τον σκυλο φερμα , τα χερια παγωμενα(ειχα τα γαντια και τα αφησα ο βλακας στο τζιπ)σηκωνετε ενα πουλι η τουφεκια στον γαμο χαχαχ, καπακι σηκωνετε και δευτερο την βαζω στην μπουκα αλλα κλικ δεν εκανε επαναφορα το φυσιγγι και εκατσα και την εβλεπα δεν τις ξαναβρηκα, καμια απο αυτες, πιο πανω μετα βρηκα ακομη μια και αυτη ωρα στην φερμα η οποια ηρθε μαζι μου , κατεβηκα και αλλαξα μερος στα πιο χαμηλα σηκωσα αλλα δυο πουλια τα οποια ομως μαλλον πιο παλια στα μεροι αυτα ,δεν καθοντουσαν παραπανω απο 2-3 λεφτα στην φερμα και μονο τα εβπλεπα απο τα 50 μετρα να φευγουν, αυριο θα παω παλι στα ιδια αλλα χωρις μπιπερ αυτη την φορα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    gravara στις #448055

    Καλησπερα στην παρεα. Σημερα περιοχη Βοιωτιας με ιδανικο χιονοκαιρο. Σηκωσα ενα πουλι ηταν στο ιδιο περιπου σημειο που την ειχα ξανα βρει την Παρασκευή αλλα αυτη την φορα καταφερα να τουφεκισω στην συνεχεια παρολο που εψαξα 5 ωρες αλλαξα τρια μερη δεν σηκωσα αλλη .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448070

    Μπράβο Στέφο! Πάντα τέτοια.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Χρήστος<br>
    Κομοτηνή

    </div>

    Ευχαριστώ θερμά Χρήστο και όχι άλλες λαχτάρες !!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448077

    Σήμερα ο καιρός ίδιος με χθες κρύος βοριάς συννεφιά, πρώτα πήγα σε ένα άλλο κοντινό κοτετσάκι αλλά δεν βρήκα τίποτα, με έτρωγε να πάω στο χθεσινό πάλι, κοντά στο σημερινό κανα χλμ, γιατί κάτι είχα αφήσει εκεί, στο ίδιο ακριβώς σημείο που μας έφυγε χθες ατουφέκιστη ακούω μπίπερ τρέχω βλέπω το DABY δίπλα απο ένα μεσέ ξάπλα, γύρω καθαρό το μέρος με αραιά δεντράκια, γύρω απο τη ρίζα έχει κάτι σπάρτσα αγκάθια και μια πρασινάδα, φθάνει και η σκυλίτσα η LENA κάνει συναίνεση για λίγο σπάει και κάνει ένα γύρω το δέντρο, σταματάει φέρμα στη ρίζα και μετά σάλτο, στο τσάκ να την πιάσει στο στόμα, μου βγαίνει στα μούτρα την καπνίζω μία στα 5 μέτρα με ένα 10αρι διασποράς και ο DABY σπάει τη φέρμα και εκτελεί άψογα το απορτ του !!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #448078

    kαλησπερα πρωινη βολτα σημερα με πολυ αερα και ολα παγωμενα και παλι στα ψιλα πηγα, στα πρωτα 200 μετρα φερμα ο σκυλος αλλα ο σκυλος ηταν χαμηλα και εγω νομιζα οτι ακουγα το μπιπερ ψιλα χαχαχ μετα πολλα μετα απο κανα 15λεπτο βρηκα τον σκυλο φερμα , τα χερια παγωμενα(ειχα τα γαντια και τα αφησα ο βλακας στο τζιπ)σηκωνετε ενα πουλι η τουφεκια στον γαμο χαχαχ, καπακι σηκωνετε και δευτερο την βαζω στην μπουκα αλλα κλικ δεν εκανε επαναφορα το φυσιγγι και εκατσα και την εβλεπα δεν τις ξαναβρηκα, καμια απο αυτες, πιο πανω μετα βρηκα ακομη μια και αυτη ωρα στην φερμα η οποια ηρθε μαζι μου , κατεβηκα και αλλαξα μερος στα πιο χαμηλα σηκωσα αλλα δυο πουλια τα οποια ομως μαλλον πιο παλια στα μεροι αυτα ,δεν καθοντουσαν παραπανω απο 2-3 λεφτα στην φερμα και μονο τα εβπλεπα απο τα 50 μετρα να φευγουν, αυριο θα παω παλι στα ιδια αλλα χωρις μπιπερ αυτη την φορα<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ
    πάνω τους ΒΙΚ
    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #448146

    καλησπερα παιδες 6 στις 7 σημερα αγαλιασα φερμα και 1 λαγος τον οποιο δεν κρατησαν τα 9αρια. κατα της 11 ωρα πηγε 1 φιλος σηκωσε 11 πουλια σε αλλο μερος και κρατησε μονο 2 δεν δεχοταν φερμα με τπτ.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    μεχρι και ο σκυλος σου χαμογελαει απο οικανοποιηση για το αποτελεσμα… μπραβο μπραβο μπραβο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #448181

    πρωινο στο μερος που αφησα εχθες 2 πουλια δεν εβαλα το μπιπερ πατα μονο το κουδουνι , σε 10 λεπτα ερχεται η πρωτη φερμα ευτηχως εβλεπα πριν την φερμα τον σκυλο αλλιως ακομη θα τον εψαχνα κανω κυκλο παιρνω θεση και τελικα το πουλι μου φυγε αθορυβα πισω απο την πλατη μου δεν την ξανα βρηκα και φυσικα ηταν το ιδιο πουλι με χθες , πηγαινοντας προς το αμαξι χανω τον σκυλο για κανα δεκαλεπτο με το κωλοκουδουνι δεν μπορεσα να τον βρω και στο τελος ηρθε μετα λαχανιασμενος και θυμωμενος μιας και δεν τον βρηκα στην φερμα που ηταν , αυτα τα νεα μου μαγκες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #448182

    ………………….. χανω τον σκυλο για κανα δεκαλεπτο με το κωλοκουδουνι δεν μπορεσα να τον βρω και στο τελος ηρθε μετα λαχανιασμενος και θυμωμενος μιας και δεν τον βρηκα στην φερμα που ηταν , αυτα τα νεα μου μαγκες<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    θυμωμένος; τι σΕ είπε; τι σΕ έκανε; σΕ έριξε καμιά μπούφλα Βίκτωρα;;;;; 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #448191

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>BIK wrote:</div>
    ………………….. χανω τον σκυλο για κανα δεκαλεπτο με το κωλοκουδουνι δεν μπορεσα να τον βρω και στο τελος ηρθε μετα λαχανιασμενος και θυμωμενος μιας και δεν τον βρηκα στην φερμα που ηταν , αυτα τα νεα μου μαγκες<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    θυμωμένος; τι σΕ είπε; τι σΕ έκανε; σΕ έριξε καμιά μπούφλα Βίκτωρα;;;;; :P<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    γυαλιζε το ματι του…. χαχαχαχα παρε κανα τηλ ρε χαμενε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,986 έως 12,000 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων