ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,726 έως 13,740 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dim83al στις #478331

    Μιτσο παλι στα πουρναρια ησουν σημερα; χα χα
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Ξέρεις τις αδυναμίες μου.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478336

    Λαμπρο δωσε φιλε. Παντως φιλε μην βγεις παραεξω με την κοκουκουλα,βλεπω να σε μαζευει η «αντιτρομοκρατικη»

    γιαννακο φιλε ειμαι ταλιμπανακος εγω οπως λεει κ ο λιακος,ολο κ καπου θα τρυποσο… :yahoo:

    μονο για τις κυριες μασκαρευτικα…. χαχαχα 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #478337

    χα χα γιαννη δεν ειναι σκεπαρνι,για κοιτα καλητερα,με αυτο ανοιγουμε δρομο απο τις κλαρες γιατι πεσανε πολλα πευκα με τον αερα και κανανε το μερος αδιαπεραστο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478339

    χα χα γιαννη δεν ειναι σκεπαρνι,για κοιτα καλητερα,με αυτο ανοιγουμε δρομο απο τις κλαρες γιατι πεσανε πολλα πευκα με τον αερα και κανανε το μερος αδιαπεραστο
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    κλαδευτηρα ειναι…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #478344

    χα χα γιαννη δεν ειναι σκεπαρνι,για κοιτα καλητερα,με αυτο ανοιγουμε δρομο απο τις κλαρες γιατι πεσανε πολλα πευκα με τον αερα και κανανε το μερος αδιαπεραστο
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>louis wrote:</div>
    χα χα γιαννη δεν ειναι σκεπαρνι,για κοιτα καλητερα,με αυτο ανοιγουμε δρομο απο τις κλαρες γιατι πεσανε πολλα πευκα με τον αερα και κανανε το μερος αδιαπεραστο
    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    κλαδευτηρα ειναι…. ;-)

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    </div>

    Μια που το φερε η κουβέντα πως το λέτε το εργαλείο στα μέρη σας;

    Είχαμε σχετική συζήτηση εδώ:

    Αγορά Φυλάχτρας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #478355

    Κλαδευτηρα την λενε μαριε,η αλλιως τσαλοκοφτης,μερικοι το λενε [κοσα] αλλα ειναι λαθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #478373

    Κόσσα δεν είναι σίγουρα!!! :wacko:
    Εγώ το ξέρω σαν αγκαθοκόφτη ή αγκαθοκόπη και ταρναλέζο, επίσης είναι ευρέως γνωστό στην Ήπειρο και αλλού σαν κασσάρα 😉
    έτσι λίγη εμβόλιμη Λαογραφία δεν βλάπτει! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478394

    Κλαδευτηρα την λενε μαριε,η αλλιως τσαλοκοφτης,

    ε ρε αμα εχεις κανει σε χωριο…χαχα μαριε εγω το ξερω σαν κλαδευτηρα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #478397

    κάνει και για οικωλογοαποκεφαλιστήρα!!!! και που είσαι Λάμπρο :bye: ! πάει με την αμφίεση σου! τζιχαντιστής χωρίς αποκεφαλιστήρα γίνεται; 😉

    ε,ρε άμα έχεις κάνει σε ιράκ συρία…. :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478457

    Καλησπερα σημερα 2 μπεκατσες βρηκα κ αυτες κατευθειαν στο τρουβα…..χαχχαχα

    Ενας φιλος βρηκε 3 μαζι… εκαναν κους κους οι κυριες…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #478460

    Μπράβο Λάμπρο! :good: Ψηλά ήταν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478470

    Καλησπερα παρεα. Σημερα για πανω απο 4 ωρες οι βασιλισσες μου εβγαλαν το λαδι. Ανεβηκα ψηλα στο πουρναρι μιας και με τις παγωνιες ανεβηκαν ψηλα τα κοριτσια. Εκανα 10 σηκωματα σε 5 διαφορετικα πουλια, ολες ηταν βαθια στο πυκνό πουρνάρι και αρκετες εμειναν στη φερμα πολυ ώρα. Σε 5 περιπτώσεις έφτασα κοντά στη σκυλίτσα μετά από πολύ κόπο, αν και σηκώθηκαν 5-6 μέτρα μπροστά μου δεν μπόρεσα να τουφεκισω καμία. Προς το τέλος που και πάλι πήρα φερμες,δεν είχα τις αντοχές να ανέβω κοντά στη σκύλα,εμεινα χαμηλά με την ελπίδα μήπως φτερουγισουν προς τα κάτω αλλά μάταια. Μετά τις 09:00 έβαλε και πολύ ζεστή. Η σκυλίτσα σήμερα ήταν τρελαμενη,απο κάποιο σημείο και μετά είχε πάρει τα βουνά που λέμε χαχαχα. Αυτά παιδιά, μπορεί να μην τουφεκισα καμια αλλά είχε ωραίες και δυνατές στιγμές η σημερινή μέρα.
    Λάμπρο ωραίος φίλε :good: :good: :good: κρίμα που το φιλαράκι σου δεν τον κάλεσαν οι κοπέλες στην παρέα τους :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #478473

    Γιάννη το πάλεψες και τώρα που λιγόστεψαν τα πουλιά καλά πήγε,
    άμα βγαίνεις το χαίρεσαι και ,άμα τις συναντάς νιώθεις ¨γεμάτος΄
    :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478475

    Καλησπερα παρεα. Σημερα για πανω απο 4 ωρες οι βασιλισσες μου εβγαλαν το λαδι. Ανεβηκα ψηλα στο πουρναρι μιας και με τις παγωνιες ανεβηκαν ψηλα τα κοριτσια. Εκανα 10 σηκωματα σε 5 διαφορετικα πουλια, ολες ηταν βαθια στο πυκνό πουρνάρι και αρκετες εμειναν στη φερμα πολυ ώρα. Σε 5 περιπτώσεις έφτασα κοντά στη σκυλίτσα μετά από πολύ κόπο, αν και σηκώθηκαν 5-6 μέτρα μπροστά μου δεν μπόρεσα να τουφεκισω καμία. Προς το τέλος που και πάλι πήρα φερμες,δεν είχα τις αντοχές να ανέβω κοντά στη σκύλα,εμεινα χαμηλά με την ελπίδα μήπως φτερουγισουν προς τα κάτω αλλά μάταια. Μετά τις 09:00 έβαλε και πολύ ζεστή. Η σκυλίτσα σήμερα ήταν τρελαμενη,απο κάποιο σημείο και μετά είχε πάρει τα βουνά που λέμε χαχαχα. Αυτά παιδιά, μπορεί να μην τουφεκισα καμια αλλά είχε ωραίες και δυνατές στιγμές η σημερινή μέρα.
    Λάμπρο ωραίος φίλε :good: :good: :good: κρίμα που το φιλαράκι σου δεν τον κάλεσαν οι κοπέλες στην παρέα τους :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    φιλαρακι ευχαριστω… δεν πηραζει μονο κ μονο που βγενεις κ εχεις τις συναντησεις,γεμιζεις σαν ανθρωπος φιλε μου…
    οσο για τα δικα μου σκυλακια εχουνε παρει τα βουνα εδω κ πολες μερες…ειναι ο μηνας της μουρλαμαρας,χαχαχα
    τα πουλια δεν στεκοντε ειναι κ μεσα στα σφιχτα κ τοσο πιο πολυ μανιωνουνε για να τα βρουνε…

    Οσο για το φιλαρακι μου πηγε απρσοσκαλεστος για μουαμπετι… χαχαχα :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478476

    Λιακο εισαι εδω? Οβερ…. 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,726 έως 13,740 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων