ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,771 έως 13,785 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #478901

    Καλησπέρα στη παρέα, σήμερα παρέα με τον Daby μου μία και εγώ, δευτεροσηκωμένη αφού έκατσε κοντά πάλι μετά το πρώτο μπάμ φερμαριστή μου έφυγε μέσα στα κλαδιά και δεν την κράτησα αλλά στη δεύτερη τινάχθηκε πριν καν χτυπήσει το μπίπερ αλλά ήμουν δίπλα της και έπεσε ηρωικός κάνοντας σεφτέ και σε μπεκατσούλα με το νέο μου Lanber :yahoo: :good: :bye:


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478909

    Καλησπερα παρεα. Βγηκα και εγω σημερα. Πηγα σε 2 σημεια,στο 1ο ειχε 2 φαντασματα που εκαναν τα νευρα της σεττερινας και τα δικα μου κροσια,για περιπου μια ωρα μας ειχαν στο τρεξιμο αφου εκαναν φτερο 15-20 μετρα μεσα στη ρεματια και εκαναν κυκλους,ειπα αμαν να την ξεκολησω για να φυγουμε απο εκει. Στο 2ο μερος τα πραγματα ηταν καλυτερα,βρηκα 3 πουλια τα οποια ηταν βεβαια χωμενα στα βαθια αλλα περπαταγαν λιγο και τελικα δεχοταν φερμα. Μονο στη μια καταφερα να φτασω καπως κοντα στη φερμα,σηκωθηκε απο διπλα μου στα 6-7 μετρα αλλα η τουφεκια πηγε πανω στον κισσο. Το πρωι ειχε παγωνια αλλα μετα εβγαλε ηλιο με αρκετη ζεστη,τα πουλια ειναι στα πολυ πυκνα που κραταει το εδαφος μαλακο γιατι στα καθαρα ειναι ξερο.
    Κατα τις 13:00 γυρισα στο αμαξι κοματια και εγω και η σκυλιτσα,αν και οπως την ειδα ειχε ορεξη ακομα για ψαξιμο,εγω δεν ειχα αντοχες. Αλωνισε παλι σημερα.
    Ωραιος Στεφανε το ματωσες το καινουργιο οπλακι.
    Βικτωρα πιστοί εμεις στις βασιλισσες μεχρι τελος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478930

    Καλησπερα στην παρεα… μετα το σαβατιατικο τραυματισμο που ειχα,δεν αντεξα αλλο σημερα…κ ετσι πηρα τον μπεμπη κ ανηφορισα για τα πυκνα,εκανα ενα 4ωρο κυνηγι γιατι δν ηθελα να πιεσω το χερι μου παρα πανω…βρηκα 3 πουλια κ πηρα τα 2. Αυτα δν ειναι πουλια αυτα ειναι φαντασματα,ο μπεμπης απο την μανια του την 1 μπεκατσα δν την εφερνε με τιποτα την κρατουσε στομα εκανε βολτες,μιλαμε γθα πολυ μανια. Αφου την σηκωσε 5 φορες κ την τελευταια την εριξα… ειχε πολυ ενταση σημερα :wacko: :wacko: …

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478934

    Μπραβο στεφανε,βικ,γιαννη κ συνονοματε λαμπρο.. η προσπαθεια μετραει φιλαρακια κ οχι οι αριθμοι…να ειστε καλα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478936

    Καλησπερα στην παρεα… μετα το σαβατιατικο τραυματισμο που ειχα,δεν αντεξα αλλο σημερα…κ ετσι πηρα τον μπεμπη κ ανηφορισα για τα πυκνα,εκανα ενα 4ωρο κυνηγι γιατι δν ηθελα να πιεσω το χερι μου παρα πανω…βρηκα 3 πουλια κ πηρα τα 2. Αυτα δν ειναι πουλια αυτα ειναι φαντασματα,ο μπεμπης απο την μανια του την 1 μπεκατσα δν την εφερνε με τιποτα την κρατουσε στομα εκανε βολτες,μιλαμε γθα πολυ μανια. Αφου την σηκωσε 5 φορες κ την τελευταια την εριξα… ειχε πολυ ενταση σημερα :wacko: :wacko:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    </div>

    μΜπραβο φιλε. Ευτυχώς που δεν πιεσες το χέρι,δηλαδη που να το πιεζες κιολας :yahoo: :yahoo: :yahoo:
    Εμεις πλεον δεν ειμαστε μπεκατσοκυνηγοι,ειμαστε οι Gostbasters :yahoo: :yahoo:
    :bye: :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #478943

    Μπραβο ρε παλικαρια . Δεν το βαζετε κατω βλεπω. Παρολου που τα πουλια εχουν γινει φαντομαδες εσεις τις ροκανιζετε κανονικα. :good:
    Στεφανακο καλοριζικο το νεο το εργαλειο. Ομορφο οπλακι, αλλα ρε φιλε τωρα το πηρες στο τελιωμα ;;;; Δεν θα προλαβεις να το ευχαριστιθεις ρε φιλε. :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #478953

    Μπραβο ρε παλικαρια . Δεν το βαζετε κατω βλεπω. Παρολου που τα πουλια εχουν γινει φαντομαδες εσεις τις ροκανιζετε κανονικα. :good:
    Στεφανακο καλοριζικο το νεο το εργαλειο. Ομορφο οπλακι, αλλα ρε φιλε τωρα το πηρες στο τελιωμα ;;;; Δεν θα προλαβεις να το ευχαριστιθεις ρε φιλε. :unsure:

    Φιλαρακι ετσι ειναι δε θα το χαρω οσο πρεπει το καινουργιο αλλα θα αναμενω με ζηλο τη νεα εναρξη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #478982

    … κάνοντας σεφτέ και σε μπεκατσούλα με το νέο μου Lanber

    Καλοριζικο, καλοτουφεκο, παντα με υγεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #478986

    γεια σας αδελφια,σημερινη 4ωρη εξοδο βρηκα 2 πουλακια. Την μια την ακουσα την αλλη που την ειδα,ηρθε να με κανει παρεα. :yahoo: χαχαχαχα….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #478999

    γεια σας αδελφια,σημερινη 4ωρη εξοδο βρηκα 2 πουλακια. Την μια την ακουσα την αλλη που την ειδα,ηρθε να με κανει παρεα. :yahoo: χαχαχαχα….
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    </div>

    Μπραβο φιλε. Σταθερη αξια. :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #479011

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>stefanos64 wrote:</div>
    … κάνοντας σεφτέ και σε μπεκατσούλα με το νέο μου Lanber

    Καλοριζικο, καλοτουφεκο, παντα με υγεια.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αγιαννιτης παναγιωτης

    https://www.youtube.com/channel/UC5zZX-slyZI6EZ2xkylSeKA

    </div>

    Ευχαριστω πολυ Παναγιωτη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #479013

    γεια σας αδελφια,σημερινη 4ωρη εξοδο βρηκα 2 πουλακια. Την μια την ακουσα την αλλη που την ειδα,ηρθε να με κανει παρεα. :yahoo: χαχαχαχα….
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

    </div>

    Περαστικά σου Λάμπρο,τώρα το είδα το χέρι!!Αλλά πάλι γλύτωσαν μερικές για άλλους και για του χρόνου :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dim83al στις #479058

    Χθες πήγα και εγώ 1 βόλτα στο χωριό. Πουλιά δυσκολα που ήξεραν καλά το παιχνίδι. σήκωσα σύνολο 4 και έχοντας την τύχη με το μέρος μου, πήρα την τελευταία στο 4~5 σήκωμα. Το βράδυ σήκωσα πυρετό και έτσι σήμερα έδωσα ρεπό στον εαυτό μου. Τουλάχιστον για τώρα το πρωί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #479064

    Καλημερα στην παρεα. Δεν βγηκαμε σημερα γιατι με τοσο αερα που εχει θα μας σηκωνε,ασε την βροχη που ριχνει,με το κιλο!!!! Δεν πειραζει,αυριο τωρα και βλεπουμε παλι τον καιρο. Περιμενω νεα σας παιδια. Καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #479065

    Χθες πήγα και εγώ 1 βόλτα στο χωριό. Πουλιά δυσκολα που ήξεραν καλά το παιχνίδι. σήκωσα σύνολο 4 και έχοντας την τύχη με το μέρος μου, πήρα την τελευταία στο 4~5 σήκωμα. Το βράδυ σήκωσα πυρετό και έτσι σήμερα έδωσα ρεπό στον εαυτό μου. Τουλάχιστον για τώρα το πρωί.

    ωραιος Dim,εστω και μια βασιλισσα τετοια εποχη μετραει τριπλη και βαλε. Περαστικα με τον πυρετο σου ευχομαι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,771 έως 13,785 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων