ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,236 έως 20,250 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    sarmatzis στις #381938

    Καλησπερα παιδια καλη αρχη λιγα πουλια αρκετα ψηλα  9 στο χερι 6 χαμενες απο την περιοχη της Ραμνους.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #381940

    Κανας Βοριος δεν βγηκε σημερα για τσιχλα να μας πει τι εγινε???Πολυ Νοτος μαζεύτηκε… Τι σκατα τοσο σνομπ ειναι όλοι οι Βοριοι, απο φασσα και πανω????

    νικο εχει αρκετες τσιχλες

    αυριο θα παω και θα σου πω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #381945

    Καλή τύχη σε όσους πάνε αύριο… Να αφήσουν και καμία για εμάς που θα πάμε το Σ/Κ …. 😎

    βάλτε και καμία φωτό με  καμιά τσιχλίτσα,   να  ανέβει λίγο η αδρεναλίνη …

    Στάθη περιμένω αυριανή φωτογραφία με τις φάσσες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #381946

    Δικα μου προγνωστικα:Τεταρτη περιοχες Μεσσηνιας,Πεμπτη ανατολικη Ελλαδα και Εβοια,Παρασκευη και Σαβατο παντου.Αμην παναγια μου!!!

     Γεια χαρα σε ολους,πουλαω προγνωστικα σε συναδελφικη τιμη,με αποκλιση μισης μερας 😆 .Μηνανησυχειτε θα μπενουν απο αποψε παντου,μονο,μετα τις μαυρες βαλτε σφικτα τσοκ και 8-7 σκαγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #381962

    mitsosvinci wrote:

    vebarbar wrote:
    εχω την εντύπωση ότι όσα πουλιά μπήκαν ήρθαν από τα βοριοανατολικά και έπιασαν παράλια κυρίως..γιαυτό και είχε στο καπανδρίτι και στην αττικη γενικα αλλά όχι στη βοιωτία! Αν μπορεί κάποιος να μας πει τι έγινε και στην Εύβοια… Βασίλης.

    και στην ανατολικη πλευρα της ευβοιας κατι εγινε. τα πουλια ερχονταν οπως ακριβως το λες.απο τη θαλασσα. δεν ημουν εκει , λεγομενα αλλων αναφερω .το σαββατο θα δοκιμασω την τυχη μου εκει

    ΚΑΛΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΗΤΕ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΣΙΓΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥΛΙΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΑΝΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ 4-5 Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΤΕ 6 ΣΙΓΑ ΜΗ ΤΑ ΚΑΨΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8,30

    σε σχεση με τις προηγουμενες μερες μπηκαν πολλα πουλια σημερα φιλε μου.το ποσα καρπωθηκαν τα καρτερια ειναι αλλο θεμα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    george61 στις #381967

    παιδια χθες στην Παναγια(Πλατυ) Ευβοιας μεχρι τις 10.30 ειδα μολις 5 τσιχλες και αυτες μακρυα.

    Ο αδελφος μου σημερα καπου στην Παρνηθα εκανε 13 και 6-7 χαμενες.Ο φιλος του (ο ΑΛΕΠΟΥΣ), εκανε 11 και ο 3ος της παρεας τους εκανε 9. Τα πηγαν πολυ καλα ,γιατι απο φυσιγγια ,ο αδελφος μου εριξε μολις 31.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #381977

    παιδια απο καλες πηγες εχτες Λαμια ειχε πουλακια.

    Και σήμερα το πρωί μέσα στην πόλη ακούγονται πολλά τσίν-τσίν . Πιστεύω όσοι είναι στα καρτέρια σήμερα θα περάσουν καλά     😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    FOTIS.M στις #381983

    Σημερα ειναι η μερα τους παντος , απο το πρωι μπαινουν συνεχεια στην περιοχη μου (Αρτεμιδα Αττικης)Στο δασακι διπλα απο το σπιτι μου γινετε χαμος απο τα τσιν , στον ουρανο οπου και να κοιταξεις βλεπεις πουλια να μπαινουν , σιγουρα οι μερες αυτες ειναι καλες γιατι απο βδομαδα αρχιζεις σιγα σιγα το κρυο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #381987

    Οντος ,το πρωι απ”το μπαλκονι μου [Αιγαλεω] ακουσα αρκετα τσικ στο χαραμα και οταν εφεξε καλα ειδα 4 και αρκετα σπιναρια.θα μαθουμε καλα νεα απ”οσους βγηκαν σημερα.Εγω αυριο ειμαι για Δερβενοχωρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #381989

    Οντος ,το πρωι απ»το μπαλκονι μου [Αιγαλεω] ακουσα αρκετα τσικ στο χαραμα και οταν εφεξε καλα ειδα 4 και αρκετα σπιναρια.θα μαθουμε καλα νεα απ»οσους βγηκαν σημερα.Εγω αυριο ειμαι για Δερβενοχωρια.

    για τα δερβενοχωρια ξεκινα απο τωρα για να πιασεις καρτερι αυριο θα γινεται τις ποπης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #381995

    για τα δερβενοχωρια ξεκινα απο τωρα για να πιασεις καρτερι αυριο θα γινεται τις ποπης

    δε βαριεσε θα κατσω πισω της :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #381996

    Καλημέρα.

    Καλό πέρασμα σήμερα με τα πουλιά να είναι περισσότερα από χθες, αλλά, πετούσαν αισθητά ψηλότερα. Μέχρι τις 08:05 δεν είχα κάνει ντουφεκιά παρ’ όλο που έμπαιναν τσίχλες από όλες τις μεριές. Τελικά (μέχρι τις 08:30) πήρα 5 τσίχλες στο χέρι και μια χαμένη.

    Πέρασαν και 12 φάσσες που μπορούσαν να χτυπηθούν από την κορυφή του empire state building με τα 100metri…

    Καλή συνέχεια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #381999

    Name: 0009yh.jpg λιγο καθυστεριμενη [περασμενο Σαββατο],αλλα τωρα καταφερα να ανεβασω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #382001

    ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΜΠΗΚΑΝ Κ ΕΔΩ ΚΑΤΩ ΣΗΜΕΡΑ…ΕΓΩ ΚΑΡΤΕΡΟΥΣΑ ΑΛΛΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ”ΤΣΙΝ’-ΤΣΙΝ” ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ… ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ…ΗΤΑΝ AΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΠΑΣΙΜΟ… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #382002

    Απο δω μερια λιγα πραγματα σημερα.Οτι ειδαμε ηταν απο πιασμενα πουλια που επαιζαν μεχρι τις 08.15-.820 και μετα πολυ λιγα πουλακια μπηκαν συνολικα και ολα μα ολα πολυ ψηλωμενα.Πηρα δυο τσιχλονια μονο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,236 έως 20,250 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων