ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,401 έως 20,415 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #382630

    Πολυ καλη δουλεια Γιωργο,μπραβο.

    Το λαγο τον πηρες;;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #382631

    Λιγα πραγματα εδω σημερα,εγω εφυγα ατουφεκιστος και  ο ανηψιος μου βαρεσε 4.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #382635

    Ο cameraman δεν είχε όρεξη χθες αλλά κάποιες καλές λήψεις έγιναν http://www.youtube.com/watch?v=iF15wdJ56Hk&feature=plcp

    το αποτελεσμα ειναι φανταστικο αν θελεις γραψε ποιο μοντελο καμερας ειναι και ποσο κοστισε α και κατι ακομα το λαγο τον κρατησε η ντουφεκια 😐

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #382640

    Καλό μεσημέρι συνάδελφοι και φίλοι του e-artemis. Θα σας κάνω και εγώ τον απολογησμό του διημέρου στο Καπανδρίτι. Σάββατο 11 ΄τσίχλες σύνολο 5 χαμένες δυστυχώς. Κυριακή έκατσα λίγο χαμηλά λόγω συνωστισμού και πήρα 9 με 2 πουλιά χαμένα.  Πολύς λαός αλλά δικαιολογείται. Η γαιδουριά όμως και η μαγκιά μερικών Ελληναράδων δεν δικαιολογείται. Και εγώ συμφωνώ για την άμεση τηλεφωνική ειδοποιηση και για κάθε μορφή διαπόμπευσης μέσω φωτό κινητού και youtube. Κάποια στιγμή πρέπει να βλέπουμε και πέρα από το δάκτυλό μας….θα γίνουμε και καλύτεροι σκοπευτές. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #382642

    λοιπον φιλοι εγω θα προτεινα να κανουμε ομαδα μεσα απο το αρτεμις εναντιον των κασετοφωνακιδων και σε συνενοηση μας να τουσ στελνουμε αδειαβαστους στους θηροφυλακες τι λετε? πρεπει να τελειωνει αυτο το πραγμα και επισης ναγραφουμε για τα πεπραγμενα της εκαστοτε εξοδου μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    alexthehunter στις #382643

    φιλε sailor αυτο εινα φασσοπεριστερο συνταγματος χωρις παρεξηγηση

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #382647

    Ο cameraman δεν είχε όρεξη χθες αλλά κάποιες καλές λήψεις έγιναν http://www.youtube.com/watch?v=iF15wdJ56Hk&feature=plcp

    Ωραία δουλειά Γιώργο !  Μπραβο φίλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #382648

    simera eybia para ton aera kai oti den eida kopadakia,pira 14 sto xeri+5 xamenes.kala itan,eyxaristithika ntoyfekies,se oriakes apostasis eos apagoreytikes oles me tsok terkei tis mpilei,17,1. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #382650

    Η ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ έχει περάσει πια στο DNA του Έλληνα . Το θράσος μερικών που θέλουν να λέγονται κυνηγοί ειναι ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Όταν είσαι στημένος κάπου απο την 6,30 και σούρχονται οι…μάγκες οι αγουροξυπνημένοι μετά απο μία ώρα , γιατί ξέρουν ότι η με τον τσαμπουκα η επειδή θα εκμεταλλευτούν το φιλότιμο η και την αδυναμία αυτών που θα βρούν εκεί θα πιάσουν το καρτέρι σαν να το δικαιούν ται..Σαν να βρίσκονται σε ιδιοκτησία τους. Εγώ χθες πρωτη μέρα και τα πήρα κανονικά . Εχω πάει για φάσσες και είμαι εκεί απο 6 το πρωί. Μου ήρθαν λοιπον κάποιοι γύρω στις 7,30 στα 30 μέτρα και άρχισαν να ντουφεκάνε ότι πέρναγε, απο τσίχλα μέχρι τσόνο ! Μετά απο παρατήρηση που τους έκανα και μετά από γκρίνιες πήγαν πιο κάτω περίπου στα 60 μέτρα. Έννοιωσα ενας μαλάκας που ξύπνησε απο τις 4:15 έκανε τόσα χλμ. , που μου κόστισε αρκετά αυτό που ήθελα να κάνω , το χόμπι μου δηλαδή, και βρίσκεται ο κάθε μαλάκας ανάγωγος , χωρίς παιδεία, ένα απο τα πάρα πολλά πιθηκοειδή που κατοικούν σ’αυτή τη χώρα , και επειδή έχει ένα όπλο και έβγαλε και μία άδεια ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ! Καί αυτό το δικαίωμα του το έχει δώσει η πολιτεία αλλά και εμείς οι ίδιοι που τους ανεχόμασταν απο την αρχή. Κάτι τέτοιες στιγμές απογοητέυομαι τόσο που λέω «αντε γαμηθείτε και εσείς και τα κυνήγια , δεν ξαναπάω πουθενά « γιατί και με τους καβγάδες που πολλές φορές είχα στο παρελθόν πάλι δεν βγαίνει τίποτα αντιθέτως μάλιστα μπορεί να υπάρξουν δυσάρεστα αποτελέσματα.
    Όταν βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές όπως όλοι αναφέρετε πιο πάνω , καταλαβαίνεις πως αξίες όπως το φιλότιμο , η αξιοπρέπεια , η παιδεία , η συναδελφικότητα η ανθρωπιά έχουν στίς μέρες μας χαθεί και το χειρότερο είναι ότι αυτή η συμπεριφορά κληρονομείται και απο μερικούς νεότερους αφου έτσι διδάχτηκαν . Και όπως έλεγε και ο Ισοκράτης – κατα τον φίλο μας τον Βαρ-ονο- Έλεγε λοιπόν κλαίων ο Ισοκράτης…
    «Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται.
    Διότι κατεχράσθη το δικαίωμα
    της ελευθερίας και της ισότητας,
    διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν
    την αυθάδεια ως δικαίωμα,
    την παρανομία ως ελευθερία,
    την αναίδεια του λόγου ως ισότητα.
    και την αναρχία ως ευδαιμονία».

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ” ΠΟΥ Ο ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ” ΠΙΘΗΚΙΑ ” http://www.youtube.com/watch?v=UoY401zS5hg

    Εισαι πολυ σωστος Δημητρη.

    Δυστυχως,αντι να πηγαινουμε μπροστα και να θεωρουμεθα (οπως θελουμε να θεωρουμεθα) Ευρωπαιοι,παμε πισω ,πολυ πισω και με νοοτροπια………(δε λεω διοτι θα παρεξηγηθουν και οι Ευρωπαιοι)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #382658

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΤΩΝ SNIPER KAI ALTAIR LUSSO…

    ΓΙΩΡΓΟ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΠΑΡΓΜΑΤΙΚΑ…ΜΠΡΑΒΟ!!!!

    KSAP EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΣΚΛΗΡΟ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΑΛΑΓΕ ΤΟ ΑΠΟΡΤΑΔΟΡΙΚΟ ΣΑΣ… 😆 😆 😆 ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ Κ ΓΙΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ… 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #382673

    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #382680

    Η ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ έχει περάσει πια στο DNA του Έλληνα . Το θράσος μερικών που θέλουν να λέγονται κυνηγοί ειναι ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Όταν είσαι στημένος κάπου απο την 6,30 και σούρχονται οι…μάγκες οι αγουροξυπνημένοι μετά απο μία ώρα , γιατί ξέρουν ότι η με τον τσαμπουκα η επειδή θα εκμεταλλευτούν το φιλότιμο η και την αδυναμία αυτών που θα βρούν εκεί θα πιάσουν το καρτέρι σαν να το δικαιούν ται..Σαν να βρίσκονται σε ιδιοκτησία τους. Εγώ χθες πρωτη μέρα και τα πήρα κανονικά . Εχω πάει για φάσσες και είμαι εκεί απο 6 το πρωί. Μου ήρθαν λοιπον κάποιοι γύρω στις 7,30 στα 30 μέτρα και άρχισαν να ντουφεκάνε ότι πέρναγε, απο τσίχλα μέχρι τσόνο ! Μετά απο παρατήρηση που τους έκανα και μετά από γκρίνιες πήγαν πιο κάτω περίπου στα 60 μέτρα. Έννοιωσα ενας μαλάκας που ξύπνησε απο τις 4:15 έκανε τόσα χλμ. , που μου κόστισε αρκετά αυτό που ήθελα να κάνω , το χόμπι μου δηλαδή, και βρίσκεται ο κάθε μαλάκας ανάγωγος , χωρίς παιδεία, ένα απο τα πάρα πολλά πιθηκοειδή που κατοικούν σ’αυτή τη χώρα , και επειδή έχει ένα όπλο και έβγαλε και μία άδεια ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ! Καί αυτό το δικαίωμα του το έχει δώσει η πολιτεία αλλά και εμείς οι ίδιοι που τους ανεχόμασταν απο την αρχή. Κάτι τέτοιες στιγμές απογοητέυομαι τόσο που λέω «αντε γαμηθείτε και εσείς και τα κυνήγια , δεν ξαναπάω πουθενά « γιατί και με τους καβγάδες που πολλές φορές είχα στο παρελθόν πάλι δεν βγαίνει τίποτα αντιθέτως μάλιστα μπορεί να υπάρξουν δυσάρεστα αποτελέσματα.
    Όταν βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές όπως όλοι αναφέρετε πιο πάνω , καταλαβαίνεις πως αξίες όπως το φιλότιμο , η αξιοπρέπεια , η παιδεία , η συναδελφικότητα η ανθρωπιά έχουν στίς μέρες μας χαθεί και το χειρότερο είναι ότι αυτή η συμπεριφορά κληρονομείται και απο μερικούς νεότερους αφου έτσι διδάχτηκαν . Και όπως έλεγε και ο Ισοκράτης – κατα τον φίλο μας τον Βαρ-ονο- Έλεγε λοιπόν κλαίων ο Ισοκράτης…
    «Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται.
    Διότι κατεχράσθη το δικαίωμα
    της ελευθερίας και της ισότητας,
    διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν
    την αυθάδεια ως δικαίωμα,
    την παρανομία ως ελευθερία,
    την αναίδεια του λόγου ως ισότητα.
    και την αναρχία ως ευδαιμονία».

    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ” ΠΟΥ Ο ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ” ΠΙΘΗΚΙΑ ” http://www.youtube.com/watch?v=UoY401zS5hg

    ειμαι που λες φιλε σε μια τριφυλλια για ορτυκια και μπαινει μεσα ενας τυπος με τρια σκυλια και αρχιζει το ψαξιμο σαν να μη τρεχει τιποτα.

    εχω μεινει αγαλμα με το θρασος του.

    υστερα λεμε πως κανταντησε η χωρα.

    τετοιοι ειμαστε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #382681

    σημερα περιοχη θε/νικης αρκετα πουλια και αρκετος λαος [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    μπραβο φιλε πολυ καλα τα πηγες ομως πρεπει να προσεχεις τι φωτο ανεβαζεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    Ηλίας στις #382682

    καπου στα μεσογεια σημερα ομονοια κανονικα πουλια λιγα και ψηλωμενα πολυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #382684

    DIM.ZOLOTAS wrote:
    Η ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ έχει περάσει πια στο DNA του Έλληνα . Το θράσος μερικών που θέλουν να λέγονται κυνηγοί ειναι ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Όταν είσαι στημένος κάπου απο την 6,30 και σούρχονται οι…μάγκες οι αγουροξυπνημένοι μετά απο μία ώρα , γιατί ξέρουν ότι η με τον τσαμπουκα η επειδή θα εκμεταλλευτούν το φιλότιμο η και την αδυναμία αυτών που θα βρούν εκεί θα πιάσουν το καρτέρι σαν να το δικαιούν ται..Σαν να βρίσκονται σε ιδιοκτησία τους. Εγώ χθες πρωτη μέρα και τα πήρα κανονικά . Εχω πάει για φάσσες και είμαι εκεί απο 6 το πρωί. Μου ήρθαν λοιπον κάποιοι γύρω στις 7,30 στα 30 μέτρα και άρχισαν να ντουφεκάνε ότι πέρναγε, απο τσίχλα μέχρι τσόνο ! Μετά απο παρατήρηση που τους έκανα και μετά από γκρίνιες πήγαν πιο κάτω περίπου στα 60 μέτρα. Έννοιωσα ενας μαλάκας που ξύπνησε απο τις 4:15 έκανε τόσα χλμ. , που μου κόστισε αρκετά αυτό που ήθελα να κάνω , το χόμπι μου δηλαδή, και βρίσκεται ο κάθε μαλάκας ανάγωγος , χωρίς παιδεία, ένα απο τα πάρα πολλά πιθηκοειδή που κατοικούν σ’αυτή τη χώρα , και επειδή έχει ένα όπλο και έβγαλε και μία άδεια ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ! Καί αυτό το δικαίωμα του το έχει δώσει η πολιτεία αλλά και εμείς οι ίδιοι που τους ανεχόμασταν απο την αρχή. Κάτι τέτοιες στιγμές απογοητέυομαι τόσο που λέω «αντε γαμηθείτε και εσείς και τα κυνήγια , δεν ξαναπάω πουθενά « γιατί και με τους καβγάδες που πολλές φορές είχα στο παρελθόν πάλι δεν βγαίνει τίποτα αντιθέτως μάλιστα μπορεί να υπάρξουν δυσάρεστα αποτελέσματα.
    Όταν βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές όπως όλοι αναφέρετε πιο πάνω , καταλαβαίνεις πως αξίες όπως το φιλότιμο , η αξιοπρέπεια , η παιδεία , η συναδελφικότητα η ανθρωπιά έχουν στίς μέρες μας χαθεί και το χειρότερο είναι ότι αυτή η συμπεριφορά κληρονομείται και απο μερικούς νεότερους αφου έτσι διδάχτηκαν . Και όπως έλεγε και ο Ισοκράτης – κατα τον φίλο μας τον Βαρ-ονο- Έλεγε λοιπόν κλαίων ο Ισοκράτης…
    «Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται.
    Διότι κατεχράσθη το δικαίωμα
    της ελευθερίας και της ισότητας,
    διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν
    την αυθάδεια ως δικαίωμα,
    την παρανομία ως ελευθερία,
    την αναίδεια του λόγου ως ισότητα.
    και την αναρχία ως ευδαιμονία». ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ «ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ» ΠΟΥ Ο ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ » ΠΙΘΗΚΙΑ » http://www.youtube.com/watch?v=UoY401zS5hg

    ειμαι που λες φιλε σε μια τριφυλλια για ορτυκια και μπαινει μεσα ενας τυπος με τρια σκυλια και αρχιζει το ψαξιμο σαν να μη τρεχει τιποτα. εχω μεινει αγαλμα με το θρασος του. υστερα λεμε πως κανταντησε η χωρα. τετοιοι ειμαστε….

    ελα ρε παναγιωτη αυτο δεν ειναι τιποτα εμενα σημερα ο αλλος ηρθε και εκατσε ακριβως διπλα μου και οταν λεμε διπλα μου ενοουμε διπλα μου το τι εγινε βεβαια μπορεις να το φανταστεις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,401 έως 20,415 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων