ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,716 έως 20,730 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #385514

    Καλησπέρα κι από μένα,είμαι σχετικά νέο μέλος,αλλά διαβάζω πάρα πολύ καιρό.Διακρίνω μιά απογοήτευση(ειδικά στα μπασίματα της τσίχλας) που ειδικά στις μέρες μας δεν χρειάζεται αλλά και μιά μιζέρια.Δε λέω να γράψουμε ότι μπήκαν εκατομμύρια πουλιά γιά να ικανοποιήσουμε τον κόσμο,αλλά ότι είδαμε.Τρεις μέρες απ’όσες βγήκα,κοντά στην Αττική,είδα πουλιά πολλά όπως και σήμερα, στο Θεό ναι αλλά είδα,όχι το απόλυτο μηδέν,όχι ένα ολοστρόγγυλο κουλούρι όπως γράφουν κάποιοι.Ο giovanni,oL-Hunter,o Assos67,ένας ξάδελφός μου προς θήβα , είδαν σήμερα πουλιά.Κάποιος γράφει ολίγον ειρωνικά όχι να περπατήσω και 3 ώρες,τότε κάτσε στο σκαμνάκι σου και περίμενε τον Μωΰσή με τα ορτύκια απ’το Θεό.Συγνώμη αν σας κούρασα ή στεναχώρησα κάποιους.

    φιλε μου επειδη σε μενα  αναφερεσαι μαθε οτι εχω περπατησει οσο δεν φανταζεσαι και φυσικα θα ελεγα οτι μετα απο τρεις ωρες σηκωσα μια μπεκατσα η δυο ορτυκια ομως φιλε να στειλω καποιον καπου να σπασει τα ποδαρια του για να παρει τσιχλες και μαλιστα λιγες εγω δεν το κανω.δεν με στεναχωρησες καθολου γιατι δεν ειρωνευτηκα κανενα τη γνωμη μου ειπα.τελος σημειωσε οτι περσι τις περισσοτερσ τσιχλες τις εκανα στο περπατητο αλλα ειχε καλο βραδυ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Huntigo στις #385516

    Τελευταία ευκαιρία το σ-κ,και ειδικά το Σάββατο!!
    Μετα Μάκη,είμαστε για κανά κολωνι,κανά W,κανά καλουα κ.λ.π

    [/URL]
    Η ΦΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΙ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ …

     

    KALUA??????

    Είμαι και εγώ μέσα…. Εάν βεβαίως θέλετε…!

    Θα ξεκινήσουμε με καρτέρι στο αριστερό μπαρ και μετά θα συνεχίσουμε περπατητό προς το απέναντι μπαρ και μέχρι την είσοδο, στην καρνταρόμπα.

    Πιατεύω το έχουμε το όριο…..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    666
    STAVROS GHANIA στις #385520

    επιστροφη απο απογευματινο ουτε την ειδα ουτε την ακουσα περιοχη κοντα στην θηβα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #385521

    αδικα στεναχωριεστε ρε παιδια.

    το σαββατοκυριακο θα γινει της πουτ@ν@ς απο πουλια.

    Διονυση το εχω γραψει μην νομιζεις οτι ξεχναω.

    αν δεν εχει πουλια, με εχεις παρει στο λαιμο σου, και κερνας τα ποτα στο καφενειο.(τους μεζεδες θα τους πληρωσω εγω)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #385529

    Διονυση προσπαθω να σου στειλω πμ με την απαντηση αλλα δεν ξερω τι κανω λαθος.

    η απαντηση παντως ειναι ναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #385541

     

    Δυο πουλια ειδα που περσαν απο το διπλανο ποστο αλλα δεν εριξα γιατι παιζοταν πολυ αν θα επαιρνα καμια.Ακουσα λιγες τουφεκουλες στηνπεριοχηπου σημαινει οτι καποια αλλα ποστα εχουν αρχισει να εχουν εστω και λιγα πουλακια.Παντως εφυγα και εγω ασπμπαραριστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #385547

    Η φτώχεια φέρνει γκρίνια λέει ο πάνσοφος λαός…. Για να είμαστε ηρεμοι όλοι(κι εγω πρώτος) …. μην κάνουμε πουτάνα το θέμα….. thanks

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    +1000000000000000000000000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #385548

    Αύριο, υπάρχει καμιά ελπίδα για μπάσιμο στην Αττική ή να ρίξουμε καμιά ώρα ύπνο παραπάνω ???? 🙄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #385553

    Αξημέρωτα ακόμη με μια ωραιότατη φεγγαράδα βρέθηκα νωρίς νωρίς σε γνωστο κυνηγότοπο της ΒΑ Αττικής. Οι κυνηγοί ελάχιστοι. Τσίχλες ”μαύρες” πέρασαν ελάχιστες και απόδειξη ακούστηκαν 4 τουφεκιές όλες όλες. Μόλις ξημέρωσε φάνηκαν κάποια πουλιά και αυτά στο ”θεό”. Δεν ήταν μπάσιμο και γιαυτό έρχονταν αντίθετα από την πορεία που έχουν στο μπάσιμο. Συνεχώς με καβαλούσαν. Ένα κοπαδάκι 7-10 φάσσες πέρασαν στα 90 βήματα….μεγάλα βήματα δικά μου αχαχαχαχαχαχα. Οπότε απλά τις χάιδεψα απαλά με τα 8ρια μου. Και δυό παπιά πέρασαν στα 200-250 μ. ύψος. Γενικά ευχαριστήθικα το ρεπό μου. Πήρα μόνο 3 τσίχλες. Από ότι βλέπω από τον καιρό τώρα ούτε αύριο θα έχει πέρασμα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #385567

    Δεν φτανει που βγαίνουμε κάθε μέρα (συγκεκριμένα από τις 5 οκτώβρη)και μεταφέρουμε το τι γίνετε..θα τα ακούσουμε και από πάνω..μωρε καλά τα λέει ο καπνας ότι έχει γίνει πανηγυρακι το e-artemis..Όσο για το μαπα το καρπούζι εννοούσα ότι ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΑΣΙΜΟ..Τώρα αν με εχεσε μια τσίχλα η αν με εκλασε δεν πιστεύω ότι θα πρεπε να το αναφερω..Αν αντιθέτως έκανα κάτι αξιόλογο θα υπήρχε φωτό με ακόλουθη ανάλυση..Καληνυχτα σας.

    Υ.Γ Διονύση όντως 4 είδα..χαχαχα
    Υ.Γ2 Μένιο ελπίζω να σε καλυψα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #385574

    Προσπαθηστε οσο το δυνατον να εχουμε αντικειμενικη και κυριολεκτικη ενημερωση.

    Αυτο κανει καλο στη μιζερη φαγωμαρα μας.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #385609

    ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΕΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΕΙΧΕ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ….ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΣ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ….ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ….

     

    ΑΝ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΚΑΙΡΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ….ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #385629

    Καλησπέρα κι από μένα,είμαι σχετικά νέο μέλος,αλλά διαβάζω πάρα πολύ καιρό.Διακρίνω μιά απογοήτευση(ειδικά στα μπασίματα της τσίχλας) που ειδικά στις μέρες μας δεν χρειάζεται αλλά και μιά μιζέρια.Δε λέω να γράψουμε ότι μπήκαν εκατομμύρια πουλιά γιά να ικανοποιήσουμε τον κόσμο,αλλά ότι είδαμε.Τρεις μέρες απ’όσες βγήκα,κοντά στην Αττική,είδα πουλιά πολλά όπως και σήμερα, στο Θεό ναι αλλά είδα,όχι το απόλυτο μηδέν,όχι ένα ολοστρόγγυλο κουλούρι όπως γράφουν κάποιοι.Ο giovanni,oL-Hunter,o Assos67,ένας ξάδελφός μου προς θήβα , είδαν σήμερα πουλιά.Κάποιος γράφει ολίγον ειρωνικά όχι να περπατήσω και 3 ώρες,τότε κάτσε στο σκαμνάκι σου και περίμενε τον Μωΰσή με τα ορτύκια απ’το Θεό.Συγνώμη αν σας κούρασα ή στεναχώρησα κάποιους.

    Σήμερα 5 ΩΡΕΣ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ 5 τσίχλες στην ΘΗΒΑ

    Όσο για τον τύπο με τον ΚΑΖΑΤΖΙΔΗ στο χέρι που βόλταρε άνετος την επόμενη φορά θα φύγει με συνοδεία απο εκεί,άν μας διαβάζει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #385659

    καλημερα σε ολλα τα κοπελια και απο μενα χθεσηνη βολτουλλα για καμια τσιχλα στο χοριο και το ευχαριστηθηκαμαι οχι τοσο απο τους αριθμους αλλα απο παρεα και μετα το κηνηγη συνεχηστηκε σε ταβερνουλα παραδοσιακη οπου εγειναι ο χαμος..

    αποτελεσμα 6 πουλια οπου βρεικα τα 4 :mrgreen:

    και στην ταβερνα βεβεα πολυ κρεας κατεβηκε οπος και πολυ οινος 😆

    τα πουλια βοηθησαι εκτος το σκηλακημου και η γυναικαμου οπου αναδηχθηκαι τρομερος ιχνηλατης 😀

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #385667

    καλο μηνα παιδια.

    σημερα στα μερη μου κατι ειδαμε.

    απο 3 ο καθενας …ειδα και 2 κοπαδακια τσιρες πολυ ψηλα.

    αντε καλημερα και απο αυριο βλεπω καλο παιχνιδι…

    παμε για υπνο τωρα…

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,716 έως 20,730 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων